Փարիզի Նորաձևության շաբաթվա շրջանակներում տեղի է ունեցել The Business of Fashion գալա երեկոն, որտեղ մեծարվել են նորաձեւության ոլորտի ամենաազդեցիկ մարդիկ, ըստ հրատարակության։ Միջոցառմանը ներկա էին բազմաթիվ հայտնիներ. Վիկտորյա Բեքհեմը (որն ավելի վաղ ներկայացրել էր իր նոր հավաքածուն), Քայլի Ջեները , նիհարած Ադրիանա Լիման, Թինա Կունակեյը, Ջարեդ Լետոն, Կոկա Ռոչան, Դամիանո Դեյվիդն իր ընկերուհու՝ Դով Քեմերոնի հետ, Բարբարա Փալվին-Սփրուզը և շատ ուրիշներ:
30-09-2024 02:51
Issey Miyake-ն հետազոտում է թուղթն իր գարուն-ամառ 2025 «Թղթի գեղեցկությունը» կոչվող հավաքածուի համար։ Ցուցադրության մասին հրապարակումները, որոնք ուղեկցում են կանացի հագուստի փորձարարական հավաքածուին, հանձնվել են այցելուներին «վասիի» կտորի վրա, որը ճապոնական ավանդական թղթի տարատեսակ է՝ պատրաստված թփերից եւ թփատեսակներից։
27-09-2024 11:40
Սեպտեմբերի 25-ին 40-ամյա Մենդի Մուրը սոցցանցերում հայտարարեց, որ երրորդ անգամ է մայրացել։ Հայտնի դերասանուհին աղջիկ է լույս աշխարհ բերել, որին անվանել է Լուիզ Էվերետ։
27-09-2024 11:34
Առեղծվածային սպիտակ նյութը, որը քսել են Չինաստանում 3600-ամյա մումիաների գլխին ու պարանոցին, պարզվել է աշխարհի ամենահին պանիրն է։
27-09-2024 07:43
Փարիզի նորաձեւության շաբաթը չի եռուն ընթացքի մեջ է. իր նոր հավաքածուն ներկայացրել է Balmain ապրանքանիշը։ Երեկոյի գլխավոր հյուրը Ֆրանսիայի առաջին տիկին Բրիջիթ Մակրոնն էր, որին անձամբ հրավիրել էր նորաձեւության տան գեղարվեստական ղեկավար Օլիվյե Ռուստինգը։ Էմանուել Մակրոնի 71-ամյա կինը փայլել է փակ, բայց բավականին կիպ կապույտ երկարաթև զգեստով։
27-09-2024 02:48
Օգոստոսի սկզբին լուրեր տարածվեցին, որ հոլիվուդյան դերասան Բրեդլի Կուպերը, ով իր հետևում բազմաթիվ սիրային կապեր ունի, պատրաստվում է ամուսնանալ։ Ընտրյալը, հակառակ երկրպագուների հույսերին, ոչ թե նրա միակ երեխայի մայրն էր՝ ռուս մոդել Իրինա Շեյքը, այլ վերջինիս ընկերուհին՝ պաղեստինա-հոլանդական ծագումով ամերիկացի մոդել Ջիջի Հադիդը։ Բրեդլի Կուպերն ու Ջիջի Հադիդը, ով դերասանից 20 տարով փոքր է, նոր են սկսել հանդիպել և արդեն մտածում են ամուսնության մասին։
27-09-2024 01:53
39-ամյա երգչուհի Լանա Դել Ռեյն ու նրա զուգընկերը՝ ալիգատորների որսորդ 56-ամյա Ջերեմի Դյուֆրենն ամուսնացել են։ Զույգն ամուսնացել է ծովափնյա Դե Ալլեմանս քաղաքում (Լուիզիանա), որտեղ աստղի սիրելին աշխատում է որպես զբոսավար։
26-09-2024 10:17
Հայ նկարչուհի Joann-ը, որը մասնագիտանում է ԱԲ դիզայնում, մասնակցել է Կառլ Լագերֆելդի 2025թ. գարնան հավաքածուի ստեղծմանը: Գիտենալով նոր տեխնոլոգիաների հանդեպ հանգուցյալ Կառլ Լագերֆելդի հակման մասին՝ բրենդի կրեատիվ տնօրեն Հուն Քիմը առանց տատանվելու կապվել է հայ նկարչուհի Joann-ի հետ։
26-09-2024 10:10
Բժիշկների եւ գիտնականնեւի խոսքով՝ հազարավոր կանայք աշխարհում մահանում են սրտի հիվանդություններից այն կարծրատիպի պատճառով, որ դա «տղամարդկային հիվանդություն» է, գրել է The Guardian-ը։ Սիրտ-անոթային հիվանդությունները «թիվ մեկ մարդասպանն» են կանանց շրջանում, բայց, չնայած դրանց բուժման զգալի առաջընթացին, շատերը մահացել են «իզուր տեղը», որովհետեւ նրանց բավականաչափ լավ չեն ախտորոշել, նրանք պատշաճ բուժում չեն ստացել եւ կլինիկական փորձերի չեն ենթարկվել, հայտնել են փորձագետները։
26-09-2024 09:29
Ամերիկացի երգչուհի և դերասանուհի Ջենիֆեր Լոպեսը, ով վերջերս է բաժանվել Բեն Աֆլեքից, հույս ունի, որ դերասանը կպայքարի իրեն վերադարձնելու համար։ Այս մասին գրում է HeatWorld-ը՝ աղբյուրին հղումով։ Նշվում է, որ երգչուհին ծրագիր է մշակում՝ նախկին սիրեցյալին վերադարձնելու համար։
26-09-2024 07:14
Իսպանիայում անցկացվող ծանրամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում կանանց 81 կգ քաշային կարգում երկամարտի 233 կգ արդյունքով չեմպիոն հռչակվեց Հայաստանը ներկայացնող Էմմա Պողոսյանը։ Երկամարտում նա 1 կգ գերազանցեց երկրորդ տեղը զբաղեցրած մեքսիկացի Էրնանդեսին։
26-09-2024 02:32
Փարիզի նորաձևության շաբաթը շարունակվեց բազմաթիվ քննադատների և երկրպագուների համար երկար սպասված Saint Laurent-ի  ցուցադրությամբ: Հավաքածուից ավելի շատ, ԶԼՄ-ները քննարկեցին Բելլա Հադիդի երկար սպասված վերադարձը պոդիում՝ երկամյա ընդմիջումից հետո։ 27-ամյա մոդելը քայլել է մեծ չափսերի գործնական կոստյումով և խիստ ակնոցով՝ նորից նորաձեւության մեջ բերելով գրասենյակային հագուստը։
25-09-2024 11:33
Ֆրանսիայի նախկին առաջին տիկին Կառլա Բրունին Նորաձևության շաբաթվա ընթացքում մասնակցել է Saint Laurent-ի գարուն/ամառ 2025 ցուցադրությանը։ Միջոցառման համար 56-ամյա Բրունին ընտրել է մարմնագույն բոդի և թափանցիկ մոխրագույն կիսաշրջազգեստ՝ տեսքը լրացնելով մուշտակով։
25-09-2024 08:59
Փարիզի Օլիմպիական խաղերի աստղ, հարավկորեացի մարզուհի Կիմ Յո Ջիին, ով հիշվել է հրաձգության մրցույթի ժամանակ իր ոճային կերպարով, ստացել է իր առաջին կինո դերը։ Նա հարավկորեական Crush մինի սերիալում կմարմնավորի մարդասպանի: Այս մասին հայտնում է The Guardian-ը։
25-09-2024 07:39
Հոլլի Բերին պատմել է, թե ինչպես է մերժել Փրինսի ժամադրության առաջարկը: 58-ամյա դերասանուհին ներկա է եղել Փրինսի համերգներից մեկին Sunset Boulevard-ում գտնվող հայտնի Key Club-ում, և նա պնդել է, որ հանգուցյալ երգիչը փորձել է իրեն ժամադրության հրավիրել:
25-09-2024 02:02
Համացանցում կրկին տարածվել են Ֆյոդոր Բոնդարչուկի և Պաուլինա Անդրեևայի հնարավոր ամուսնալուծության մասին լուրեր։ 57-ամյա Բոնդարչուկի և 35-ամյա Անդրեևայի ընտանիքում հնարավոր դժվարությունների մասին առաջին անգամ չէ, որ խոսվում է. վերջերս կայացած կինոփառատոնի ժամանակ Բոնդարչուկի մատից բացակայում էր ամուսնական մատանին, իսկ կարմիր գորգի վրա նա դուրս եկավ միայնակ:
25-09-2024 01:55
Փարիզի նորաձեւության շաբաթը բացվել է ֆրանսիական L'Oreal կոսմետիկայի ապրանքանիշի ցուցադրությամբ, որը տեղի է ունեցել հենց Grand Opera-ի մոտ։ Երեկոյի գլխավոր աստղերից էր Քենդալ Ջեները, ով փոխել էր իր կերպարը։ Քիմ Քարդաշյանի կրտսեր քույրը փայլել է Mugler-ի կիսաթափանցիկ կոմբինեզոնով՝ ձեռնոցներով։
24-09-2024 10:53
«Personality and Individual Differences» ամսագրում հրապարակված ուսումնասիրությունը ցույց է տվել, որ տղամարդիկ ավելի հավանական է վտանգավոր վարքագիծ դրսեւորեն բարձր ձայնով կանանց շրջապատում, բայց միայն այն դեպքում, եթե նրանք հետաքրքրված են: Եթե կանայք հետաքրքրված չեն ռիսկային վարքագծով, տղամարդիկ հակված են ավելի ապահով գործել:
24-09-2024 10:51
Քաշի ավելացումը, կորյակները, նիհարելու դժվարությունը, անքնությունը, տրամադրության անկումը և շաքարավազի ցանկությունը կարող են լինել պոլիկիստոզային ձվարանների համախտանիշի (PCOS) նշաններ: Այս մասին The Sun-ին ասել է բրիտանացի սննդաբան Ջոդի Ռելֆը։  PCOS-ին բնորոշ է ձվարանների տարածքում չհասունացած ձվաբջիջների կուտակումը, մինչդեռ օրգաններն իրենք մի քանի անգամ մեծանում են ծավալով։ Սա վերարտադրողական տարիքի կանանց վրա ազդող ամենատարածված հորմոնալ պաթոլոգիաներից մեկն է:
24-09-2024 01:05
60-ամյա Բրեդ Փիթը և 34-ամյա Ինես դե Ռամոնը Վենետիկում իրենց բարձրաշխարհիկ դեբյուտից հետո սկսել են պարբերաբար միասին հայտնվել հանրության առաջ։ Այս անգամ սիրահարներին նկատել են Rock4EB բարեգործական միջոցառմանը՝ Կալիֆոռնիայի Մալիբու քաղաքում։

05-09-2024 09:37 В сети обсуждают новые подробности возможного романа владелицы Wildberries Татьяны Бакальчук, которая пока сохранила статус самой богатой женщины России, и гендиректора компании Russ Outdoor Роберта Мирзояна. Эти отношения привели к слиянию компаний и разводу Татьяны Бакальчук, утверждают источники.
05-09-2024 09:28 61-летний австриец был задержан в прошлом месяце за секс в храме в Японии с японкой в возрасте около 40 лет, сообщает CNN со ссылкой на местную полицию. 22 августа пара была застигнута врасплох за занятием сексом на территории храма в Кесеннуме - небольшом прибрежном городке примерно в 500 километрах к северу от Токио и столкнулась с обвинениями в неуважении к месту отправления культа.
05-09-2024 09:17 Житель американского штата Вирджиния Аарон Эндрюс выиграл в лотерею 1000 долларов в неделю пожизненно по билету, который подарил ему отец, сообщает UPI. Эндрюс рассказал представителям лотереи Вирджинии, что он и его жена живут в подвале его отца с момента их свадьбы в апреле.
05-09-2024 03:30 Участницу Олимпиады в Париже облил бензином и поджег ее бывший бойфренд: пострадало 75% тела 33-летняя бегун Ребекка Чептегей не стала медалисткой Игр, но строила амбициозные планы на продолжение карьеры. О том, сможет ли она теперь когда-нибудь вернуться к тренировкам, врачи говорить боятся.
04-09-2024 09:09 В Таиланде маркетинговое агентство озаботилось личной жизнью сотрудников и решило оплачивать их свидания, сообщает NYP. Whiteline Group объявила, что предоставит сотрудникам оплачиваемый «Tinder leave» для изучения возможностей знакомств в приложении.
04-09-2024 04:23 Шведская принцесса София беременна четвертым ребенком. Об этом сообщила пресс-служба монаршей семьи. 39-летняя жена принца Карла Филиппа «чувствует себя хорошо», а малыш должен родиться в феврале 2025 года.
04-09-2024 02:06 Американец Джоуи Честнат проглотил рекордные 83 хот-дога во время специального мероприятия Netflix по случаю Дня труда, превзойдя по этому показателю своего конкурента Такеру Кобаяши из Японии, сообщает UPI.
04-09-2024 01:18 Актриса Ребел Уилсон скоро пойдет к алтарю. Как сообщает DailyMail.com, она планирует связать себя узами брака со своей 40-летней невестой Рамоной Агрумой. Свадебная церемония пройдет на Сардинии.
03-09-2024 15:13 Фильм Педро Альмодовара «Комната по соседству» удостоен рекордных 18-минутных оваций на Венецианском кинофестивале. Как сообщает Deadline, Альмодовар представил свой последний полнометражный фильм и свой первый фильм на английском языке «Комната по соседству» на Венецианском кинофестивале.
03-09-2024 05:20 Британская певица Адель объявила, что после окончания нынешнего концертного тура возьмет длительный творческий перерыв. Зарубежные СМИ пишут, что об этом певица заявила во время выступления в Мюнхене.
03-09-2024 02:55 Модель Эль Макферсон заявила, что уже 20 лет регулярно посещает собрания анонимных алкоголиков. Супермодель отказалась от алкоголя незадолго до того, как ей исполнилось 40 лет.
03-09-2024 02:54 Бывшая супруга Тоби Магуайра, 47-летняя Дженнифер Мейер, выходит замуж. Избранником дизайнера ювелирных украшений стал 33-летний сын нигерийского миллиардера Джеффри Огунлеси.
02-09-2024 09:41 60-летний Брэд Питт впервые вышел на красную дорожку со своей возлюбленной, 34-летней Инес де Рамон: они появились на премьере фильма "Волки" , которая прошла на Венецианском кинофестивале.
02-09-2024 09:35 Исследование показывает, что прием витамина Е с пищей может снизить риск развития атопического дерматита. И наоборот, использование витамина С, ретинола и каротина, по-видимому, не имеет причинно-следственной связи с атопическим дерматитом. К такому выводу пришли авторы исследования, результаты которого были опубликованы в журнале Skin Research & Technology.
02-09-2024 09:32 Режиссер Ли Дэниелс рассказал о странных событиях, произошедших на съемках его нового фильма ужасов «Избавление» (The Deliverance), основанного на реальной истории. Фильм, в котором снялись Андра Дэй, Гленн Клоуз, Онжаню Эллис-Тейлор и Мо'Ник, повествует об Эбони Джексон (Дэй), матери-одиночке, борющейся со своими личными демонами, которая переезжает со своей семьей в новый дом, чтобы начать новую жизнь.
02-09-2024 05:48 Анджелина Джоли дала интервью журналу The Hollywood Reporter. В нём она рассказала как о личной жизни, так и о своей новой актёрской работе в фильме "Мария" об оперной диве Марии Каллас. В беседе с репортёром издания Джоли призналась, что в Лос-Анджелесе она живёт просто потому, что из-за развода у неё нет другого выбора. Уехать она сможет, когда всем её детям исполнится 18 лет.
02-09-2024 02:45 Спустя два года после помолвки 52-летняя норвежская принцесса Марта Луиза и её возлюбленный, 49-летний самопровозглашённый шаман Дурек Верретт, сыграли свадьбу. Это долгожданное для многих событие состоялось 31 августа.
31-08-2024 09:34 Несмотря на высокое содержание клетчатки, витаминов С и K, ежевика может вызвать серьезную аллергию. Специалисты предупреждают, что аллергикам в целом стоит быть аккуратнее с этой ягодой. Подобное предупреждение касается и больных гастритом и язвой — ежевика может усугубить состояние в период обострения.
31-08-2024 09:20 Согласно исследованию Overnight Glasses, операция по изменению цвета глаз, которая включает в себя косметические имплантаты радужной оболочки, лазерное удаление пигмента и кератопигментацию, возглавляет список 10 самых опасных пластических операций. Пациенты рискуют своим зрением, поскольку время восстановления составляет от одной до восьми недель, а средняя стоимость составляет 12 000 долларов.
31-08-2024 07:11 28-летняя Аня Тейлор-Джой, которая была признана самой красивой женщиной мира по «золотому сечению», снялась для австралийского Elle. В минималистичной съемке актриса примерила наряды исключительно от модного дома Dior.
30-07-2026 03:10 45-летняя Натали Портман, которая ждёт третьего ребёнка, впервые показала фото, на котором запечатлена беременной. На снимке, опубликованном в инстаграме актрисы, она демонстрирует округлившийся живот, будучи в одной рубашке.
30-07-2026 01:03 Меган Маркл посетила закрытый показ документального фильма "Королевы печенья" в Лос-Анджелесе, который вместе с мужем, принцем Гарри, она продюсировала через свою компанию Archewell Productions. Картина рассказывает о конкуренции американских девочек-скаутов во время ежегодного сезона продажи печенья.
30-07-2026 00:07 Трек "Монополия" Монеточки (настоящее имя — Елизавета Гырдымова) и её мужа Виктора Исаева стал саундтреком голливудского фильма "Человек-паук: Новый день" с Томом Холландом и Зендаей в главных ролях. Песню упомянули в финальных титрах кинокартины режиссёра Дестина Дэниела Креттона.