ՄԵԿ ՏՈՂՈՎ 11-07-2023 10:10 Ամերիկացի փորձագետները փորձով ապացուցել են, որ արարող մարդիկ ավելի արդյունավետ են օգտագործում իրենց ազատ ժամանակը։ Նրանք ավելի քիչ են կախված գաջեթներից եւ, առհասարակ, ավելի քիչ են ձանձրանում, քան մյուսները։
11-07-2023 08:29 Ճարպարակալում առաջանում է, երբ մարդն ավելի շատ կալորիա է օգտագործում, քան այրում է` ֆիզիկական վարժությունների ու սովորական առօրյա գործողությունների միջոցով: Օրգանիզմն այս հավելյալ կալորիաները կուտակում է ճարպի ձևով: Քաշի վրա ազդում են նաև գենետիկական, վարքագծային, մետաբոլիկ և հորմոնալ գործոնները' գենետիկ նախատրամադրվածություն, սովորություններ, անառողջ սնունդ, ֆիզիկական ակտիվության պակաս, քնի անկանոն ռեժիմ։
11-07-2023 05:39 Երգչուհի և դերասանուհի Ջենիֆեր Լոպեսn ու դերասան Բեն Աֆլեքը վերականգնեցին իրենց հարաբերությունները 2021 թվականին՝ առաջին բաժանումից գրեթե 20 տարի անց: Հայտնիներն ամուսնացան մեկ տարի առաջ։ Զույգը պնդում է, որ իրենց ընտանիքում սեր է տիրում։ Սակայն Marca հրատարակությունը հայտնել է, որ երգչուհին իր համար պահեստային տարբերակ է պատրաստում՝ հնարավոր ամուսնալուծության դեպքում։
11-07-2023 05:19 Ուիմբլդոնի մրցաշարում հայտնի են կանանց մենախաղի բոլոր զույգերը. Իգա Շվյոնտեկ (1, Լեհաստան) - Էլինա Սվիտոլինա (76, Ուկրաինա), Ջեսիկա Պեգուլա (4, ԱՄՆ) - Մարկետա Վոնդրոուշովա (42, Չեխիա), Օնս Ժաբեր (6, Թունիս) - Ելենա Ռիբակինա (3, Ղազախստան), Արինա Սաբալենկա (2, Բելառուս) - Մեդիսոն Քիս (18, ԱՄՆ): Քառորդ եզրափակիչի հանդիպումները տեղի կունենան հուլիսի 11-ին։
10-07-2023 11:28 Սրտաբանները նշում են, որ բջջային հեռախոսի հաճախակի օգտագործումը մեծացնում է սրտանոթային պաթոլոգիաների, մասնավորապես՝ զարկերակային հիպերտոնիայի զարգացման ռիսկը։ Ուսումնասիրությունների արդյունքների համաձայն՝ սմարթֆոնի օգտագործումը շաբաթական 30 րոպեից ավելի զանգեր կատարելու կամ ստանալու համար մեծացնում է հիպերտոնիայի զարգացման ռիսկը։
10-07-2023 11:14 Ըստ մասնագետների՝ շաքարի չափից ավելի օգտագործումը կարող է լուրջ հիվանդություններ առաջացնել։ Նրանց խոսքով՝ առաջին հերթին պետք է ուշադրություն դարձնել մշտական հոգնածությանը։ Այն մարդիկ, ովքեր սիրում են քաղցրավենիք ուտել, վնասում են իրենց առողջությանը, քանի որ շաքարը էներգիա է տալիս միայն կարճ ժամանակով և արդյունքում թուլություն է առաջացնում։
10-07-2023 11:08 Մոլդովայի մայրաքաղաք Քիշնեւում անցկացվող ծանրամարտի Եվրոպայի մինչեւ 17 տարեկանների առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Էմմա Պողոսյանը երկամարտի 225 կգ արդյունքով եւ ռեկորդով նվաճել է ոսկե մեդալ՝ հռչակվելով Եվրոպայի պատանեկան առաջնության կրկնակի չեմպիոն:
10-07-2023 07:39 Էնրիկե Իգլեսիասը և Աննա Կուրնիկովան գաղտնի ամուսնացել են։ Այս մասին երգչուհու եղբայրը՝ Խուլիո Իգլեսիա կրտսերը, խոսել է իսպանական հեռուստաշոուի եթերում։ Էնրիկեն Աննայի հետ հարաբերությունների մեջ է արդեն գրեթե 25 տարի և նրանք ունեն երեք հիանալի երեխա։
10-07-2023 02:32 Դերասանուհի Էշլի Բենսոնը, ով հայտնի է «Մեր կյանքի օրերը» և «Հաճելի խաբեբաները» ֆիլմերով, ամուսնանում է: 33-ամյա դերասանուհին և նավթային մագնատ Մարվին Դևիսի 43-ամյա թոռը՝ Բրենդոնը, հայտարարել են իրենց նշանադրության մասին։
08-07-2023 09:30 Շատ մարդիկ օգտագործում են քաղցրավենիք՝ ինտենսիվ մտավոր աշխատանքի ժամանակ ուղեղի գործունեությունը խթանելու համար: Սակայն դա բացասական հետևանքներ է ունենում։ Երբ շաքարի մեծ չափաբաժինը մտնում է արյուն, ուղեղի և ամբողջ օրգանիզմի ակտիվությունն իսկապես մեծանում է։ Պարզապես նման «լիցքավորման» ազդեցությունը կարճաժամկետ է։ 15–20 րոպեի ընթացքում առաջադրանքների վրա կենտրոնացումը փոխարինվում է հոգնածությամբ, քնկոտությամբ և սովի զգացումով:
08-07-2023 09:20 «Եվրատեսիլ 2024»-ը կանցկացվի Շվեդիայի Մալմյո քաղաքում, հայտնում է մրցույթի պաշտոնական կայքը՝ Eurovision.tv-ն։ «Եվրատեսիլ»-ի պատմության մեջ Մալմյոն իր ուրույն տեղն ունի․ այն մրցույթը հյուրընկալել էր 1992 թ-ին, այնուհետեւ՝ 2013-ին՝ Լորինի առաջին հաղթանակից հետո: Կիսաեզրափակիչները կանցկացվեն 2024 թվականի մայիսի 7-ին և 9-ին, իսկ եզրափակիչը՝ մայիսի 11-ին , « Մալմյո Արենայում» ։
08-07-2023 09:11 Ավստրալացի գիտնականները պարզվել են, որ արտամարմնային բեղմնավորման համար ձվաբջիջների գոյատևման վրա ազդում է տարվա այն ժամանակը, երբ դրանք հավաքվում են ձվարաններից: Ամռանը հավաքված ձվաբջիջներից ստացված սաղմերն աշնանային ցուցանիշների համեմատ 30%-ով ավելացնում են երեխա ունենալու հնարավորությունը։ Կենդանի ծննդաբերության հավանականությունը 28%-ով ավելի է եղել, երբ նյութը հավաքվել է ամենաշատ արևային լույս ունեցած օրերին՝ համեմատած ամպամած օրերի հետ։
08-07-2023 02:40 Լաս Վեգասի ոստիկանությունը հետաքննում է երգչուհի Բրիթնի Սփիրսին հարվածելու հետ կապված միջադեպը, որը տեղի է ունեցել հուլիսի 6-ի գիշերը քաղաքի հայտնի ռեստորաններից մեկում։ Ըստ երգչուհու՝ ինքը փորձել է մոտենալ NBA-ի բասկետբոլիստ Վիկտոր Վեմբանյամային և շնորհավորել նրան հաջողությունների առթիվ, և քանի որ աղմկոտ է եղել, բասկետբոլիստի ուշադրությունը գրավելու համար Սփիրսը դիպել է նրա ուսին։ Վեմբանյամային պաշտպանող անվտանգության աշխատակիցն, ըստ Սփիրսի, ձեռքը հետևի մասով հարվածել է իր դեմքին։
07-07-2023 10:34 Շվեդուհին վերջին 10 տարիների ընթացքում գրեթե 127 280 դոլար է ծախսել պլաստիկ վիրահատությունների վրա՝ փորձելով դառնալ իսկական Բարբի տիկնիկ։ Ալիսիա Ալմիրան հայտնել է, որ մի քանի տարի առաջ թողել է իր եկամտաբեր PR աշխատանքը՝ դառնալով ինքնահռչակ «բիմբո աղջիկ»:
06-07-2023 11:26 Բրիտանացի աշակերտուհին ժամանել է իր ավարտական երեկոյին դագաղի մեջ, որը տարել են նրա եղբայրն ու հայրը, նախքան կարմիր գորգի վրա «կյանքի վերադառնալը»: 16-ամյա Աբի Ռիկեթսն աղմուկ է բարձրացրել Trinity Academy-ում, երբ ժամանել է սեւ Volvo XC90-ով, ոտքից գլուխ հագած սեւ ժանյակավոր զգեստ, ժանյակավոր զուգագուլպաներու երկարաճիտ կոշիկներով: Դագաղը գորգի եզրին դնելուց հետո, ընտանիքը հնչեցրել է շվեդական Ghost ռոք խմբի «Year Zero» երգը:
06-07-2023 11:15 Թաիլանդում բժիշկները սխալմամբ կենդանի կնոջ մահացած են հայտարարել: Կինը կենդանության նշաններ է ցույց տվել, երբ նրա հարազատները դիակը պատրաստել են հուղարկավորության։
06-07-2023 02:31 Ավարտվել է աղմկահարույց և մի քանի ամիս քննարկվող «Կուռք» սերիալի ցուցադրությունը, որի գլխավոր դերում Լիլի-Ռոուզ Դեփն էր։ Եզրափակիչ սերիայի թողարկումից հետո քննադատներն ու հեռուստադիտողները խոսում են այն մասին, թե որքանով ձախողվեց կամ դեռ արժե դիտել Սեմ Լևինսոնի և The Weeknd-ի նախագիծը:
06-07-2023 02:23 Փարիզում Նորաձևության շաբաթվա երկրորդ օրն ավարտվեց Armani Prive նորաձեւության տան աշուն-ձմեռ հավաքածուի ցուցադրությամբ։ Ավանդաբար շոուն գրավել էր մեծ թվով հոլիվուդյան հայտնիների, սակայն երեկոյի գլխավոր աստղը դերասանուհի Քեյթ Հադսոնն էր։ Նա շոուին ներկայացել էր իր փեսացուի՝ գործարար Դենի Ֆուջիկավայի հետ։
06-07-2023 01:41 64-ամյա ամերիկացի երգչուհի Մադոննան կարող է վերակենդանացման բաժանմունքում հայտնված լինել՝ բակտերիալ վարակով վարակվելու պատճառով, քանի որ նա «անտեսել է հիվանդության նշանները»։
05-07-2023 11:13 «Աշխարհի ամենապինդ ուտեստը» բառացիորեն ավանդական չինական խորովածն է, որի հիմնական բաղադրիչը քարերն են։ Այն պետք է ուտել՝ ծծելով փոքրիկ քարերը՝ վայելելու Չինաստանի արեւելյան Հուբեյ նահանգում ծագած ուտեստի հարուստ եւ կծու համը: Քարը ծծելուց հետո այն պետք է դեն նետել, այստեղից էլ գալիս է ճաշատեսակի անվանումը suodiu, որը նշանակում է «ծծել ու նետել»։

Одной строкой 10-04-2023 00:50 Мадонна намерена предпринять меры, чтобы к началу своего концертного тура выглядеть более естественно. По информации инсайдера, на Мадонну подействовала критика общественности, с которой она недавно столкнулась, хоть певица и делает вид, будто ей все равно.
10-04-2023 00:43 Директор "Современника" Юрий Кравец подтвердил, что народная артистка России Лия Ахеджакова была уволена по собственному желанию. Она не является актрисой театра с 5 апреля.
10-04-2023 00:09 Интернет буквально «взорвался» от свежего слуха об отношениях Кайли Дженнер с Тимоти Шаламе. Первым эту информацию опубликовал портал Deuxmoi — хоть на нем и пишут сплетни о знаменитостях, но журналисты издания часто бывают правы. В аккаунте портала появилось сразу три скриншота с сообщениями от разных пользователей, которые утверждали, что Кайли и Тимоти встречаются.
07-04-2023 08:30 Если зимой из-за ношения шапок часто лучше выбирать шампунь для объема волос, то при смене сезона его лучше заменить на питательный, т. к. есть риск повышенной ломкости волос из-за влияние внешней среды, солнца, ветра. По мнению специалистов, весной следует использовать биотиновые маски и бальзамы для волос, содержащие витамины В6, А, Е и С.
07-04-2023 08:24 Новое исследование показало, что умеренно низкие температуры увеличивают продолжительность жизни человека и снижают восприимчивость к возрастным заболеваниям. Это связано с тем, что холод препятствует слипанию белков.
07-04-2023 08:18 Новое исследование показало, что некоторые виды бактерий выделяют в организме человека вредные токсины, когда им не хватает питательных веществ. Из-за этого люди могут плохо себя чувствовать и злиться.
07-04-2023 05:51 Венсан Кассель и Тина Кунаки спровоцировали слухи о расставании. "Они расстались несколько недель назад. Тина убита горем", — говорится в сообщении Daily Mail. Причина разрыва не уточняется. Журналисты также отметили, что 56-летний актер удалил из инстаграма все фотографии с 26-летней супругой.
07-04-2023 02:44 Исполнительница хита Dirrty Кристина Агилера откровенно рассказала о сексуальных экспериментах и опыте занятия сексом в общественных местах. 42-летняя певица отметила, что творчески подходит к интимной жизни, не боится экспериментировать и пробовать что-то новое. Она призналась, что с женихом Метью Ратлером занималась сексом на борту самолета, выполнявшего коммерческий рейс, а также на студии звукозаписи. «Не могу поверить, что во всех ситуациях нас ни разу так и не поймали», — разоткровенничалась поп-исполнительница.
06-04-2023 12:49 В обновленный журналом Forbes список миллиардеров мира также вошли известные представители западного шоу-бизнеса, в том числе 76-летний голливудский оскароносный режиссер Стивен Спилберг, занимающий 699-е место с состоянием в $4 млрд, афроамериканская ведущая Опра Уинфри ( $92,5 млрд, 1217 место), продюсер Джей Зи ($2,5 млрд, 1217 место), 42-летняя звезда реалити-шоу Ким Кардашьян ($1,2 млрд).
06-04-2023 10:58 Сухие шампуни, содержащие бензол, могут увеличить риск развития рака, поэтому лучше ограничить использование таких средств. По мнению экспертов, бензол может вызывать различные виды опухолей в зависимости от того, с чем он контактирует, это канцероген широкого спектра действия.
06-04-2023 09:14 Недавнее исследование палеонтологов подтверждает, что камень с идеально круглым кристаллом агата, хранившийся в лондонском музее более века, на самом деле является яйцом динозавра.
06-04-2023 04:04 Американская актриса Эль Фаннинг и британский актер и режиссер Макс Мингелла расстались после пяти лет отношений. О расставании с возлюбленным 24-летняя Эль Фанинг рассказала в интервью журналу Harper`s Bazaar.
04-04-2023 11:44 Психологи Калифорнийского университета доказали, что включение камеры во время онлайн-занятий повышает беспокойство по поводу внешнего вида и снижает успеваемость учащихся.
04-04-2023 11:13 Курага при грудном вскармливании — очень ценный продукт, он возмещает нехватку многих необходимых микроэлементов, которые расходует организм мамы во время лактации. Курагу нужно есть с осторожностью, если у ребенка есть склонность к аллергическим проявлениям или метеоризму (вздутию живота). Кормящей маме стоит употреблять только курагу, приготовленную без применения диоксида серы.
04-04-2023 10:06 Диетологи сообщают, что алкоголь, а также сладкие и соленые напитки сгущают кровь. Система свертывания крови предохраняет человека от кровопотери, но если она слишком активна, то кровь может свертываться в сосудах без всякого дефекта их стенки. Тогда будет образовываться тромб.
04-04-2023 02:21 В начале марта модель, художница и убежденная нудистка Чарли Энн Макс в Нью-Йорк организовала ужин, посетить который гости могли только после ее личного одобрения, а главными правилами стали нагота и вегетарианское меню. Füde Dinner Experience изначально проводились только по приглашениям, но позже о них стали узнавать путем публикаций в инстаграме и с помощью сарафанного радио. Сейчас у Чарли множество запросов от пользователей со всего мира.
04-04-2023 00:30 В издании The Guardian вышла статья, в которой рассказывается о манекенщицах и манекенщиках, созданных искусственным интеллектом для фэшн-индустрии. Умные системы создают изображения таких "людей" для демонстрации одежды различных брендов.
03-04-2023 11:32 Певица Шакира вместе с детьми уехала из Барселоны. Слова прощания она опубликовала в инстаграме. "Я поселилась в Барселоне, чтобы дать своим детям стабильность, ту самую, которую мы теперь будем искать в другом уголке мира рядом с моей семьей, друзьями и морем, — написала она. — Сегодня мы начинаем новую главу в поисках счастья".
03-04-2023 10:39 Министр правительства Франции Марлен Скиаппа подверглась критике со стороны членов своей собственной партии после появления на обложке журнала Playboy. Скиаппа, которая является министром правительства с 2017 года, появилась на обложке журнала в сопровождении 12-страничного интервью.
03-04-2023 05:36 Гвинет Пэлтроу, обвиняемая в причинении вреда здоровью по неосторожности, последнюю неделю вынуждена каждый день появляться в зале суда. В соцсетях активно обсуждают не только показания актрисы, которые моментально становятся мемом, но и ее гардероб.