Նորաձևության 10 սխալ, որոնք ձեզ հաղորդում են անլուրջ տեսք
Երբևիցե մտածե՞լ եք այն մասին, որ սխալ ընտրված կերպարը ձեզ կարող է անհեթեթ տեսք հաղորդել շրջապատողների շրջանում:
Ներկայացնում ենք արհեստավարժ ոճաբանների մի քանի խորհուրդ, որոնք ի ցույց կդնեն նորաձևության ձեր հավանական սխալները և ձեզ կօգնեն ցանկացած ժամանակ ու վայրում ունենալ գեղեցիկ, առաքինի տեսք:
Ինչպե՞ս չունենալ թեթևամիտ, անլուջ տեսք: Շատ կանայք հաճախ ձգտում են ունենալ բարձր մտավոր ունակություններով գործարար լեդիի արտաքին: Աշխատանքը, կարևոր հանդիպումներն ու այլ միջոցառումները պարզապես պարտադրում են ոչ միայն գեղեցկուհի լինել, այլև` խելացի: Ցանկանո՞ւմ եք խելացի երևալ, ուրեմն փորձեք խուսափել ներկայացվող նորաձևության 10 սխալից:
1. Չափից դուրս բացեցված մազեր
Չափից դուրս բացեցված մազերը, ի հեճուկս համատարած նորաձև «շիկահերացման», ձեզ կարող են հաղորդել անլուրջ կնոջ տեսք, հատկապես, եթե դուք ի ծնե թխահեր եք: Այդպիսի տեսքը ստիպում է մտածել, որ դուք այնքան էլ խելացի չեք, որպեսզի ճիշտ համադրեք ձեր մազերի ու մաշկի գույները:
2. Չափից դուրս վառ դիմահարդարում
Երեկոյան վառ դիմահարդարումը` ցերեկային ժամերին կանանց ամենատարածված նորաձև սխալներից է, ովքեր չեն հասկանում, որ դեմքի վրա կոսմետիկայի մեծ քանակությունը ոչ միայն անհեթեթ է, այլև վանում է տղամարդկանց: Հիմք և թեթև դիմափոշի՝ ահա թե ինչ է ձեզ հարկավոր հրաշալի տեսք ունենալու համար:
3. Կոշիկի կրունկը` 7 սանտիմետրից բարձր
Գոյություն ունեն որոշակի կոշիկներ աշխատանքի, գործնական հանդիպումների կամ հարցազրույցների համար: Եվ դա բոլորովին էլ այն կոշիկները չեն, որոնք նախատեսված են ակումբային երեկոների համար: Կարճացնելով կրունկի բարձրությունը դուք շրջապատողների աչքին ավելի խելացի կերևաք:
4. Եղունգների արվեստ
Ձեզ զգում եք որպես սկսնակ Պիկասո՞: Եթե նույնիսկ այդպես է, ապա եղունգների վրա չէ, որ պետք է ցուցադրեք ձեր ստեղծագործական նկրտումները: Արհեստավարժ, յուրահատուկ մատնահարդարումը գեղեցիկ է, սակայն, եթե դուք ուզում եք բարձր մտավոր կարողություններով անձի տպավորություն թողնել, ապա եղունգները ներկեք միաերանգ:
5. Կիսաշրջազգեստ-շորտեր
Դա կիսաշրջազգե՞ստ է, թե շորտե՞ր: Ի՞նչ է: Կիսաշրջազգեստ-շորտերով կնոջը շատ դժվար է լուրջ ընդունել: Խուսափեք այդ հագուստից, եթե ցանկանում եք աշխատավայրում ընկալվեք որպես լուրջ մասնագետ: Որպեսզի խուսափեք նորաձև սխալներից և լրջամիտ տեսք ունենաք, կրեք սովորական կիսաշրջազգեստ, սակայն ոչ շատ կարճ:
6. Ռետրո հագուստ
Նորձևությունը փոփոխվում է ամեն օր: Ինչպես հայտնի է` ամենայն նորը լավ մոռացված հինն է: Այդուհանդերձ այդ պնդումը չի նշանակում, որ խորը անցյալից վերցված իրերը կատարյալ կդիտվեն ձեզ վրա: Եթե անգամ ինչ-որ տարրեր վերադառնում են, դրանք ամեն դեպքում այլ տեսք ունեն, քան նախկինում: Հավատացեք` տատիկի զգեստապահարանում փնտրտուքների փոխարեն ավելի լավ է ձեզ համար ինչ-որ նոր բան գնեք:
7. Չափից ավելի արտահայտված բույր
Եթե ձեր ետևից տարածվի թեթև, հազիվ որսվող սեզոնային օծանելիքի բույրը, ապա դա հրաշալի է: Սակայն, երբ դուք օգտագործում եք չափից ավելի բուրավետ հեղուկ, դա ընկալվում է որպես ոչ գործնական և անպատեհ, քանի որ ձեր ծանր հոտով դուք անհարմարություն եք ստեղծում այլ մարդկանց համար: Չէ՞ որ դուք չեք ցանկանում, որ բոլորը փոխչեն ձեզ հետ հանդիպելիս: Օծանելիքն օգտագործեք որպես թեթև շեշտադրում, այնպես, որ այն չդառնա ձեզնից հետո մնացած առաջին ու վերջին տպավորությունը:
8. Ստվերների ճչացող գույներ
Չափից դուրս վառ կոպերի ստվերները շրջապատողների աչքում հեշտորեն կգցեն ձեր մտավոր մակարդակը, քանի որ նույնպես համարվում են լրջագույն նորաձևության սխալ: Եթե երեկոյան վառ պարահանդեսի համար ծիածանագույն, երկնագույն կամ կանաչ ստվերները լիովին ընդունելի տարբերակ են, ապա համաժաղովի դահլիճի համար բոլորովին անհարիր են:
9. Անփոփոխ դիմահարդարում
Անփոփխ դիմահարդարումը շատ ռիսկային է: Չէ՞ որ գործնականում դժվար է կռահել, թե տարիքի հետ ինչ փոփոխություններ կկրի ձեր դեմքը, և դրա ո՞ր հատվածները կկախվեն կամ կկնճռոտվեն: Ցանկանում եք լիքը շրթունքնե՞ր: Օգտագործեք շուրթերի համար նախատեսված մատիտ կամ այլ ժամանակավոր լուծում:
10. Շատ մեծ պայուսակ
Կանացի որոշ պայուսակներ այնքան մեծ են լինում, որ չնայած իրենց ողջ պաթոսին, բավականին ոչ գործնական տեսք ունեն: Հրաշալի է, եթե պայուսակում տեղավորվում է ձեր տանը եղած ողջ կոսմետիկան: Սակայն, եթե դուք գործնական կին եք կամ ձգտում եք դառնալ այդպիսին, ձեզ համար փնտրեք սրան այլընտրանքային չափ:

10 модных ошибок, придающих вам глупый вид
Вы когда-нибудь задумывались над тем, что неправильно выбранный образ может сделать вас глупее в глазах окружающих?
Вот несколько советов профессиональных стилистов, которые укажут на ваши возможные модные ошибки и помогут вам выглядеть высокоинтеллектуальной особой в любое время и в любом месте.
Как не стать легкомысленной глупышкой? Большинству женщин очень часто нужно соответствовать образу высокоинтеллектуальной деловой леди. Работа, важные встречи и прочие мероприятия просто обязывают быть не только красавицей, но и умницей. Хотите выглядеть умнее? Тогда старайтесь избегать этих 10-ти модных ошибок.
1. Слишком осветлённые волосы
Вопреки распространённой моде на «блондинистость», слишком осветлённые волосы могут действительно сделать из вас глупышку, особенно, если вы брюнетка от рождения. Такой вид заставляет думать, что вы не слишком умны, чтобы правильно сочетать цвет волос со своим цветом кожи.
2. Слишком яркий макияж
Яркий вечерний макияж в дневное время – это распространённая модная ошибка многих девушек, которые не понимают, что большое количество косметики на лице выглядит не только нелепо, но и отпугивает мужчин. Консилер, база и лёгкая полупрозрачная пудра – вот, всё что вам нужно, чтобы прекрасно выглядеть!
3. Каблук длиннее 7 см
Существуют вполне определённые виды обуви для работы, деловых встреч или собеседований. И это совсем не та обувь, которую обычно надевают для клубных вечеринок. Понизив высоту каблука, вы станете выглядеть гораздо умнее в глазах окружающих.
4. Нейл-арт
Чувствуете себя начинающим Пикассо? Даже если так, ваши ногти не место для выражения своих творческих амбиций. Профессиональный оригинальный маникюр действительно бывает красивым, но если вы хотите произвести впечатление высокоинтеллектуальной особы, делайте ногти однотонными.
5. Юбка-шорты
Это юбка? Это шорты? Что это? Девушку в юбке-шортах очень сложно воспринимать всерьёз. Избегайте такого элемента одежды, если хотите казаться профессионалом на работе. Чтобы избежать модных ошибок и выглядеть умнее носите обычные юбки, но не слишком короткие.
6. Ретро наряды
Мода меняется каждый год, но, как известно, всё новое – это хорошо забытое старое. Однако такое утверждение не означает, что вещи из глубокого прошлого сейчас будут смотреться на вас идеально. Даже если какие-то старые элементы и возвращаются, они в любом случае выглядят иначе, чем тогда. Поверьте, вместо того, чтобы рыться в бабушкином шкафу, лучше купить себе что-то новое.
7. Слишком навязчивый аромат
Если за вами будет тянуться лёгкий, еле уловимый, запах сезонных духов – это прекрасно. Но когда вы используете слишком большое количество туалетной воды – это выглядит непрофессионально и глупо, потому что своим тяжелым запахом вы приносите неудобства другим людям. Вы ведь не хотите, чтобы все разбегались при вашем появлении? Используйте духи только как лёгкий акцент, чтобы они не становились первым и последним впечатлением о вас.
8. Кричащие цвета теней для век
Слишком яркие тени для век легко понизят ваш интеллектуальный уровень в глазах окружающих, поскольку тоже считаются серьёзной модной ошибкой. Если для ночного сверкающего танц-пола радужные, голубые или зелёные тени – это вполне приемлемый вариант, то для конференц-зала они совершенно не подходят.
9. Перманентный макияж
Перманентный макияж – очень рискованная вещь. Ведь практически невозможно предугадать, как изменится ваше лицо с возрастом, и какие его участки станут более обвисшими или сморщенными. Хотите полные губы? Используйте лайнер для губ или какие-то другие временные решения.
10. Слишком большая сумочка
Некоторые женские сумочки бывают настолько огромными, что несмотря на весь свой пафос, выглядят абсолютно непрофессионально. Это прекрасно, если ваша сумочка способна вместить в себя всю косметику, которая есть в доме. Но если вы деловая женщина или стремитесь ею стать, подыщите себе более разумную альтернативу.