Prada նորաձևության տունը հրաժարվում է մորթու օգտագործումից
Հանրահայտ Prada նորաձևության տունը հագուստներ և աքսեսուարներ պատրաստելից հարաժարվել է մորթու օգտագործումից։
ANSA գործակալության հաղորդմամբ՝ 2020 թվականի կանանց հավաքածուից սկսած, ապրանքանիշը կդադարի թողարկել բնական մորթուց պատրաստված արտադրանք։ Դրանով ընկերությունը կմտնի, այսպես կոչված՝ Fur Free Alliance-ի մեջ՝ կազմակերպությունների միավորում, որոնք հրաժարվել են մորթու օգտագործումից։ Ներկա դրությամբ այն ընդգկում է 50 ընկերություն՝ ավելի քան 40 երկրում։
«Այլընտրանքային նյութերի հետազոտությունները և մշակումները ընկերությանը թույլ կտան ստեղծարարության նոր բարձունքների հասնել»,-նշել է  Prada-ի ղեկավարությունը, ընդծելով, որ ապրանքանիշի հիմնարար սկզբունքներից են նորարարությունն ու սոցիալական պատասխանատվությունը։

Модный дом Prada отказывается от использования меха
Известный модный дом Prada отказывается от использования меха при изготовлении одежды и аксессуаров, сообщает итальянское информагентство ANSA.
Начиная с женской коллекции весна-лето 2020 года бренд перестанет выпускать изделия с натуральным мехом. Таким образом компания войдет в так называемый Fur Free Alliance - объединение организаций, отказавшихся от использования меха. В настоящее время оно охватывает свыше 50 фирм в более чем 40 странах мира.
"Исследование и разработка альтернативных материалов позволит компании приблизиться к новым рубежам креативности", - отметило руководство Prada, подчеркнув, что основополагающими ценностями бренда являются инновации и социальная ответственность.