Արդեն ցրտել է, ինչը նշանակում է, որ ռոմանտիկ զբոսանքները աստղերի տակ այդքան էլ արդիական չեն: Ահա մի քանի հետաքրքիր տարբերակ, թե ինչպես կարելի է միասին ժամանակ անցկացնել մինչև հարսանիքը:
Պարապում եք տանգո
Եթե հարաբերություններն արդեն բավականին մոտ են, որպեսզի զբաղվեք ամենակրքոտ պարով, ապա տանգոյի վարպետության դասընթացի այցելությունը հիանալի տարբերակ կլինի: Պարապմունքի ժամանակ դուք կարող եք շատ բան պարզել ձեր ընտրյալի մասին՝ կարողանում է արդյոք նա «վարել», կարող եք դուք նրան վստահել և, ամենակարևորը, ինչպես «չքաշել վերմակը ձեր վրա», այլ ներդաշնակորեն զբաղվել համատեղ գործով: Այս ամենը պետք կգա հարաբերությունների ոչ միայն սկզբնական փուլում այլև հետագայում նույնպես:
Պատրաստում եք կավից աման՝ ընտանեկան ընթրիքի համար
Երբ պարերի ժամանակահատվածը ավարտվում է, հորիզոնում հայտնվում է ծանոթություն երիտասարդի ծնողների հետ, ուրեմն արդեն ժամանակն է զբաղվել որևէ պրակտիկ, սակայն ոչ պակաս ռոմանտիկ բանով՝ կավից սպասք պատրաստելու դասընթանցենրի հաճախմամաբ: Առաջին՝ այդ զբաղմունքն ինքն իրենով արդեն շատ հետաքրքիր է, իսկ երկրորդ՝ այստեղ դուք կարող եք ոչ միայն ստուգել, թե արդյոք համբերատար և կոկիկ է ձեր ընկերը, այլ նաև ցուցադրել ձեր զսպվածությունը, ինչը տղամարդիկ շատ են գնահատում: Եվ երրորդ՝ պարապմունքի վերջում դուք կստանաք ձեր իսկ ձեռքերով պատրաստածը, որը, եթե նույնիսկ արվեստի գործ չէ, ապա լավ հիշողություն է:
Սովորում եք աշխարհի ամենառոմանտիկ խոհանոցը՝ ֆրանսիականը
Եվ այսպես՝ սպասք պատրաստելու պարապմունքն էլ է անցել, կարելի է մտածել, թե ինչով այն լցնել: Ուրեմն արժե հաճախել ֆրանսիական խոհանոցի վարպետության դասերի: Ինչպես հայտնի է՝ ֆրանսիական խոհանոցը համարվում է աշխարհում ամենառոմանտիկը: Այս տարբերակը նույնպես իր դրական կողմերը ունի. այժմ ձեր սիրելին չի կարողանա ասել, որ չի պատրաստի ընթրիք, քանի որ չի կարողանում դա անել, երկրորդ՝ դուք հեշտությամբ կկարողանաք հետաքրքիր ուտեստ պատրաստել և պարծենալ դրանով։ Վերջապես՝ դասընթացի ժամանակ դուք հաճելի ժամանակ կանցկացնեք սիրելիի հետ:
Նկարներ եք նկարում՝ ապագա տան համար
Իհարկե, ոչ ոք երբեք չգիտե, թե ինչի կհանգեցնեն հարաբերությունները, սակայն անհնար է չտարվել համատեղ տան զարդարման մտքով: Այդ դեպքում կարող ենք խորհուրդ տալ այցելել նկարչական պարապմունքների: Այտեղ դուք կբացահայտեք և ձեր, և ձեր սիրելիի նրբանկատությունը, գեղեցիկի ձգտումը: Բացի այդ առաջին պարապմունքից հետո նկարները, իրոք, վատը չեն ստացվում, և դուք կկարողանաք զարդարել ձեր բնակարանը:
Միասին ձեր ամուսնական մատանիներն եք պատրաստում
Եվ վերջապես, երբ բոլոր փուլերն անցած են, կարելի է միասին աշխատել ամուսնական մատանիներ պատրաստելու վրա: Կարելի է վարպետի օգնությամբ պատրաստել ձեր ուզած ամուսնական մատանին և կրել այն միշտ:

На улице зима, а значит, долгие романтические прогулки под звездами уже не столь актуальны. Предлагаем несколько интересных и познавательных вариантов, как провести время вдвоем – от первых встреч до самой свадьбы.
ЗАНИМАЕМСЯ ТАНГО
Если отношения уже достаточно близкие для того, чтобы заняться самым страстным видом танцев, то идеальным вариантом свидания будет посещение мастер-класса по танго. В ходе занятия можно многое выяснить о своем избраннике: умеет ли он «вести» (не только в танце, но и в отношениях), можете ли вы довериться партнеру и, главное, как не «перетягивать на себя одеяло», а гармоничное заниматься совместным делом. Все это пригодится не только на первых этапах отношений, но и в последующем – будьте уверены.
ДЕЛАЕМ ПОСУДУ ИЗ ГЛИНЫ ДЛЯ СЕМЕЙНОГО УЖИНА
Когда период танцев закончился, и на горизонте появилось знакомство с семьей молодого человека, самое время заняться вдвоем чем-то более практичным – хотя, кстати, не менее романтичным. Хорошим способом провести день вдвоем станет посещение курсов по лепке посуды из глины. Во-первых, само по себе это занятие очень увлекательно, а во-вторых, тут вы сможете не только проверить, терпелив и аккуратен ли ваш бойфренд, но еще и продемонстрировать всю сдержанность своего характера – что многие мужчины наверняка оценят. Ну и, в-третьих, после такого мастер-класса вы получите посуду, которую сделали своими руками, – и даже если она не будет произведением искусства, ей все равно можно будет найти применение (например, разбить в порыве эмоций).
УЧИМСЯ САМОЙ РОМАНТИЧНОЙ КУХНЕ МИРА – ФРАНЦУЗСКОЙ
После того, как мастер-класс по созданию посуды пройден, можно заняться вопросом, чем же теперь эту посуду наполнять. Поэтому стоит сходить вдвоем со своим избранником на мастер-класс по французской кухне – как известно, самой романтичной кухне в мире. В этом деле тоже можно найти много плюсов: теперь молодой человек точно никогда не скажет, что не готовит ужин, потому что не умеет этого делать и, к тому же, вы сможете доказать, что приготовить филе-миньондля вас – сущие пустяки. Да и разве это не прекрасно – провести несколько часов за приготовлением гурманских блюд вместе со своим бойфрендом?
РИСУЕМ КАРТИНЫ ДЛЯ БУДУЩЕГО ДОМА
Конечно, никто никогда не знает, к чему приведут отношения, однако невозможно удержаться от мыслей по поводуукрашения общего дома. Можем посоветовать в таком случае отправиться вдвоем на уроки рисования – так вы сможете узнать, на сколько тонка душевная организация вашего молодого человека и его тяга к прекрасному, а также и себя за одно проверить. Кроме того, даже после одного занятия картины и правда получаются неплохими, так что ими вполне можно будет украсить свою квартиру.
ДЕЛАЕМ ВДВОЕМ ОБРУЧАЛЬНЫЕ КОЛЬЦА
Наконец, когда все этапы пройдены, можно отправиться на мастер-класс по созданию обручальных колец: да, сегодня даже это можно сделать самим. Кстати, кольца можно изготовить и из серебра, и из золота – вариантов много. Конечно, безупречными украшения вряд ли получатся (все-таки сразу профессиональным ювелиром никто не становится), однако это очень трогательно: носить кольцо, сделанное собственным женихом.