Քիմ Քարդաշյանը գրավել է հանրության ուշադրությունը, երբ նոր տեսքով հայտնվել է W Magazine-ի և Burberry-ի երեկույթին, որն անցկացվել է Մայամիում՝ Art Basel ժամանակակից արվեստի միջազգային տոնավաճառի շրջանակներում։ Շատերը նշել են, որ հեռուստաաստղը մազերը ներկել է ավելի տաք մեղրի երանգով, և որ նա չի կրել իր սովորական Balenciaga-ի հագուստը։ Քիմի երկրպագուները եզրակացրել են, որ այդպիսով նա որոշել է բարձրաձայն հայտարարել նոր դարաշրջանի սկիզբը և իր հրաժարումը բրենդի հետ համագործակցությունից, որը վերջերս մեղադրվում էր մանկապղծությունը քարոզելու մեջ։
05-12-2022 09:16
Կենդանիներն ու թռչունները երկաթի կրողներ են, և նրանց լյարդը նույնպես մեծ քանակությամբ վիտամին B12 է պարունակում: Ուստի, երբ մարդը որոշում է միս չուտել, ըստ մասնագետների, ժամանակի ընթացքում ի հայտ է գալիս երկաթի անբավարարություն, որը շատ դանդաղ է զարգանում։ Ժամանակի ընթացքում դա անեմիա է առաջացնում, որի հետևանքները կարող են լինել թուլությունը, ուղեղի և մկանների վատ աշխատանքը, իսկ նրանց համար, ովքեր ծրագրում են շուտով մայրանալ, հղիության ընդհատման վտանգը զգալիորեն մեծանում է։
05-12-2022 09:07
Նոր Օռլեանի օդանավակայանում երիտասարդ կինն ինքնաթիռում ծեծկռտուք է կազմակերպել եւ վիրավորել վեց ոստիկանի։ Կինը հրաժարվել է իջնել ինքնաթիռից։ Իշխանությունները հայտարարել են, որ 25-ամյա կինը Նոր Օռլեանի Լուի Արմսթրոնգի միջազգային օդանավակայանում կծել, ոտքերով հարվածել եւ թքել է Ջեֆերսոն շրջանի ոստիկանապետի օգնականների վրա։
05-12-2022 03:30
Իրանի իշխանությունները վերացրել են բարոյականության ոստիկանությունը և հայտարարել հիջաբի պարտադիր կրման մասին օրենքը վերանայելու պատրաստակամության մասին։
05-12-2022 02:12
Ամերիկացի դերասանուհի եւ մոդել Մեգան Ֆոքսը նկարահանվել է UN/DN LAQR ապրանքանիշի գովազդային արշավում, որը հիմնադրել է նրա փեսացուն՝ երաժիշտ եւ ռեփեր Machine Gun Kelly-ն (իսկական անունը՝ Քոլսոն Բեյքեր): Նա նույնպես հայտնվել է կադրերում։
02-12-2022 10:51
Ամերիկացի երգչուհի Բիլի Այլիշը Financial Times ամսագրի վարկածով ընդգրկվել է 2022 թվականի 25 ամենաազդեցիկ կանանց ցուցակում։ Ստեղծագործական մասնագիտությունների մյուս ներկայացուցիչներից ամսագրի վարկանիշում ընդգրկվել են գրող Էննի Էռնոն, դերասանուհի Միշել Յեոն, նկարչուհի Էնն Իմհոֆը եւ ռեժիսոր Ցիցի Դանգարեմբգան։
02-12-2022 08:03
Այս 5 սովորություններն օր օրի ծերացնում են Ձեր մաշկը․ չափից շատ դեմքի մաքրում, սուրճի չարաշահում, ֆիզիկական ակտիվության բացակայություն, աչքերի սխալ խնամք, տոնային կրեմի սխալ տարածում։
02-12-2022 07:57
ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն պաշտոնական կարգավիճակ է տվել ժամանակակից պարին։ Ժամանակակից պարը ներառվել է Համաշխարհային ոչ նյութական մշակութային ժառանգության ցանկում։ Խոսքը հիփ հոփի կամ բրեյք դանսի մասին չէ։ Ժամանակակից պարը, որը հավակնում է ներառվել մշակութային ժառանգության ցանկում, նախորդ դարի 20-ականներին առաջացած ոճ է, որը դարձլ է հոգու եւ մարմնի ազատագրման մարմնացում։
02-12-2022 05:13
Մեգան Մարքլը և արքայազն Հարին ներկայացրել են իրենց կյանքի մասին պատմող սերիալի թրեյլերը՝ Քեյթ Միդլթոնի և արքայազն Ուիլյամի ամերիկյան շրջագայության մեկնարկի օրը։ Սերիալի պրեմիերան կկայանա դեկտեմբերին։
02-12-2022 02:16
Chaos 69 հրատարակությունը ներկայացրել է նոր՝ յոթերորդ համարը Իրինա Շեյքի, Բելլա Հադիդի, Էշլի Գրեհեմի և այլ մոդելների պաստառներով։ Թողարկումը նվիրված է Chanel ապրանքանիշին, ներառյալ Chanel No 5 լեգենդար բույրը: Բոլոր մոդելները կեցվածք են ընդունել ֆրանսիական ապրանքանիշի հանդերձանքով:
01-12-2022 10:48
Նորաձևության սպառողների վարքագծի վերլուծության Lyst հարթակը նշել է 2022 թվականի հագուստի ամենահայտնի ապրանքանիշը։ Հետազոտության համաձայն՝ առաջատար դիրքը զբաղեցրել է իտալական Miu Miu ապրանքանիշը, որը պատկանում է Prada-ին։
01-12-2022 10:19
ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն ֆրանսիական բագետը ոչ նյութական ժառանգության ցանկում գրանցելու մասին Ֆրանսիայի հայտի վերաբերյալ դրական որոշում է ընդունել։ Նրա մրցակցների թվում են եղել Փարիզի ցինկե տանիքները եւ Արբուայի գինիների փառատոնը, բայց ի վերջո նախապատվությունը տրվել է երկրի խոհարարական խորհրդանիշին, որը ասոցացվում է ֆրանսիական կենսակերպի հետ, ինչպես մեկ գավաթ գինին կամ զոլավոր մատրոսկան։
01-12-2022 08:42
Քիմ Քարդաշյանն ու Քանյե Ուեսթը ավարտել են իրենց ամուսնալուծության գործընթացը։ Նախկին ամուսիններին հաջողվել է նախնական համաձայնության գալ գույքի բաժանման և երեխաների խնամակալության վերաբերյալ։ Քարդաշյանն ամսական 200.000 դոլար կստանա Ուեսթից երեխաներին աջակցության համար։ Բացի այդ, նա իր վրա կվերցնի բժշկական օգնության, կրթության և երեխաների անվտանգության ծախսերի կեսը։
01-12-2022 07:37
Հեյլի Բիբերը դարձել է ամերիկյան Forbes-ի նոր «30 under 30» ցուցակի հերոսուհիներից մեկը, որն ավանդաբար ներառում է երիտասարդ և հաջողակ ներկայացուցիչներ տարբեր ոլորտներից՝ գիտությունից մինչև շոու բիզնես (բոլոր հերոսները 30 տարեկանից բարձր չեն): Չնայած 26-ամյա Հեյլին երկար ժամանակ հաջողակ մոդել է, առաջին անգամ է նա հայտնվել Forbes-ի այս վարկանիշում իր բիզնեսի շնորհիվ. այս տարի Բիբերը թողարկել է գեղեցկության իր Rhode ապրանքանիշը:
01-12-2022 03:22
Ավստրիայում առաջարկել են քրեորեն հետապնդել տղամարդկանց՝ առանց ստացողի թույլտվության սեռական օրգանի լուսանկար ուղարկելու համար։ Օրենսդրական նախաձեռնությանն աջակցել է АНП կուսակցության անդամ եւ երիտասարդության հարցերով քարտուղար Կլաուդիա Փլաքոլմը։ Նա իր որոշումը հիմնավորել է նրանով, որ պատիժը պետք է տարածվի համացանցում իրականացվող հանցանքների վրա։
30-11-2022 09:53
Աշխարհի առաջնության խմբային փուլի վերջին տուրի Գերմանիա - Կոստա Ռիկա հանդիպման գլխավոր մրցավար է նշանակվել ֆրանսուհի Ստեֆանի Ֆրապարը։ Ֆուտբոլի տղամարդկանց աշխարհի առաջնության պատմության մեջ նա կլինի առաջին կին գլխավոր մրցավարը։
30-11-2022 09:49
Հոգեբանները պարզել են, որ գործընկերների հետ աշխատավայրում ուրախանալն ու «հիմարություններ անելն» օգտակար է առողջության համար։ Դրական հույզերը թույլ են տալիս աշխատակիցներին ավելի արդյունավետ կառավարել իրենց ռեսուրսները: Սա թույլ է տալիս պահպանել աշխատանքի լավ տեմպը մինչեւ աշխատանքային օրվա ավարտը:
30-11-2022 08:57
Ռեժիսոր Միքայել Ա. Գուրջյանի «Ամերիկացի» ֆիլմն ընդգրկվել է Իտալիայի SALERNO միջազգային կինոփառատոնի պաշտոնական մրցութային ծրագրում: Ֆիլմի ցուցադրությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 1-ին։ Այն պատմում է Հայոց ցեղասպանությունից հրաշքով ողջ մնացած և Միացյալ Նահանգներ գաղթած հայ երիտասարդի՝ Չարլիի մասին:
30-11-2022 05:14
Կոլումբացի երգչուհի Շակիրան ավելի հաճախ է հայտնվում դատարանների դահլիճներում, քան կարմիր գորգի վրա։ Նախօրեին Շակիրան հարկային խարդախության գործի շրջանակներում Իսպանիայի գանձարանին մեղադրել է ոտնձգությունների մեջ։
30-11-2022 02:09
Հեյլի Բիբերը հերքել է հղիության մասին լուրերը: «Ես խնձորի չափ ձվարանների կիստա ունեմ»,-անկեղծացել է Ջասթին Բիբերի կինը։

Животные и птицы являются переносчиками железа, а их печень также богата витамином В12. Поэтому, когда человек решает не есть мясо, по мнению специалистов, со временем появляется дефицит железа, который развивается очень медленно. Со временем это вызывает анемию, последствиями которой могут быть слабость, плохая работа мозга и мышц, а для тех, кто планирует вскоре стать мамой, риск выкидыша значительно возрастает.
05-12-2022 09:07
Молодая женщина ранила шестерых полицейских, отказавшись выйти из самолета в аэропорту Луизианы в День благодарения. Власти заявили, что 25-летняя женщина кусала, пинала и плевалась в помощников шерифа округа Джефферсон в международном аэропорту Луи Армстронга Нового Орлеана.
05-12-2022 03:30
Власти Ирана упразднили полицию нравов и заявили о готовности пересмотреть закон об обязательном ношении хиджабов.
05-12-2022 02:12
Американская актриса и модель Меган Фокс снялась в рекламной кампании бренда UN/DN LAQR, основанного ее женихом — музыкантом и рэпером Machine Gun Kelly (настоящее имя — Колсон Бэйкер). Он также появился на кадрах.
02-12-2022 10:51
Американская певица Билли Айлиш попала в список 25 самых влиятельных женщин 2022 года по версии журнала Financial Times. Из других представительниц творческих профессий в рейтинг журнала попали писательница Энни Эрно, актриса Мишель Йео, художница Энн Имхоф и режиссер Цици Дангарембга.
02-12-2022 08:03
Эти 5 привычек изо дня в день старят вашу кожу: чрезмерное очищение лица, злоупотребление кофе, отсутствие физической активности, неправильный уход за глазами, неправильное нанесение тонального крема.
02-12-2022 07:57
ЮНЕСКО дала официальный статус современному танцу. Современный танец был включен в список всемирного нематериального культурного наследия. Речь идет не о хип-хопе или брейк-дансе. Современный танец, претендующий на включение в Список культурного наследия, - это стиль, возникший в 20-е годы прошлого века, ставший воплощением эмансипации и раскрепощения тела и души.
02-12-2022 05:13
Меган Маркл и принц Гарри представили трейлер сериала о своей жизни — в день начала американского турне Кейт Миддлтон и принца Уильяма. Премьера сериала состоится уже в декабре.
02-12-2022 02:16
Издание Chaos 69 представило новый, седьмой выпуск с постерами Ирины Шейк, Беллы Хадид, Эшли Грэм и других моделей. Номер посвящен бренду Chanel, в том числе легендарному аромату Chanel № 5. Позируют все модели также в нарядах французской марки.
01-12-2022 10:48
01-12-2022 10:19
ЮНЕСКО сообщает о положительном решении по заявке Франции относительно включения французского багета в список нематериального наследия ЮНЕСКО. Среди его конкурентов были цинковые крыши Парижа и фестиваль вин в Арбуа, но в итоге предпочтение было отдано кулинарному символу страны - который ассоциируется с французским образом жизни, как бокал вина или полосатая матроска.
01-12-2022 08:42
Ким Кардашьян и Канье Уэст завершили бракоразводный процесс. Бывшим супругам удалось в досудебном порядке договориться о разделе имущества и опеке над детьми. Кардашьян будет получать алименты в размере 200 тысяч долларов в месяц от Уэста. В дополнение к этому он будет нести половину расходов на медицинское обслуживание, образование и безопасность детей.
01-12-2022 07:37
Хейли Бибер стала одной из героинь нового списка американского Forbes "30 до 30", в который традиционно включают молодых и успешных представителей из разных сфер — от науки до шоу-бизнеса (все герои не старше 30 лет). Хотя 26-летняя Хейли уже давно успешна как модель, впервые в этот рейтинг Forbes она попала благодаря своему бизнесу — в этом году Бибер запустила свой бьюти-бренд Rhode.
01-12-2022 03:22
В австрийском уголовном кодексе может появиться статья за отправку дикпиков (фото мужского полового органа) без согласия получателя. Законодательную инициативу предложила член партии АНП и секретарь по делам молодежи Клаудиа Плакольм. Она аргументировала свое решение тем, что наказуемость должна распространяться и на преступления, совершенные в интернете.
30-11-2022 09:53
Главным арбитром матча между Германией и Коста-Рикой в рамках последнего тура группового этапа чемпионата мира была назначена француженка Стефани Фрапар. Она станет первой женщиной-главным судьей в истории мужского чемпионата мира.
30-11-2022 09:49
Психологи выяснили, что веселиться и «дурачиться» с коллегами по работе полезно для здоровья. Положительные эмоции позволяют сотрудникам более эффективно управлять своими ресурсами. Это позволяет поддерживать хороший темп работы до конца рабочего дня.
30-11-2022 08:57
Фильм pежиссера Майкла А. Гурджяна «Американец» включен в официальную конкурсную программу Салернского международного кинофестиваля в Италии. Показ фильма состоится 1 декабря. В нем рассказывается история Чарли, молодого армянина, чудом пережившего Геноцид армян и иммигрировавшего в США.
30-11-2022 05:14
Колумбийская певица Шакира появляется в залах суда чаще, чем на красных дорожках. Накануне в рамках дела о налоговом мошенничестве Шакира обвинила испанское казначейство в преследовании.
30-11-2022 02:09
Супруга Джастина Бибера Хейли Бибер опровергла слухи о беременности: "У меня киста яичника размером с яблоко".
29-11-2022 10:40
Королева-консорт Камилла Паркер-Боулз нарушила многовековую традицию, отказавшись от фрейлин в Букингемском дворце. 75-летняя Камилла Паркер-Боулз подтвердила свой статус непритязательной королевы, отказавшись от фрейлин. Вместо них у супруги короля Карла III будут шесть помощниц-компаньонок, так называемых «соратников королевы».