Ավստրալիայում ներման է արժանացել Քեթլին Ֆոլբիգը, որը 20 տարի նստել է բանտում իր չորս երեխանեի սպանության համար: Քննության վարկածով՝ Ֆոլբիգը 1989-1999թթ. ընթացքում խեղդամահ է արել իր երեխաներին։ Սակայն իրեղեն ապացույցներ եւ հետքեր չէին հայտնաբերվել։ Մեղադրանքը կառուցվել էր անուղղակի հանցանշանների հիման վրա՝ գրառումներ կնոջ օրագրում, որոնցում նա իրեն մեղադրում էր փոքրիկների մահվան մեջ։ Ամբողջ դատավարության ընթացքում Ֆոլբիգը պնդել է, որ անմեղ է, եւ որ իր երեխաները մահացել են բնական պատճառներից։
06-06-2023 14:03
Երգչուհի Թեյլոր Սվիֆթը Չիկագոյում ելույթ ունենալիս միջատ է կուլ տվել։ Նա խեղդվել է տասնյակ հազարավոր երկրպագուների աչքի առաջ «Սոլջեր Ֆիլդ» ֆուտբոլային ստադիոնի բեմում։ Սվիֆթը ստիպված է եղել հազալ, դադարեցնել շոուն եւ կուլ տալ միջատին: «Մմմ, համեղ է», - կատակել է նա եւ ծիծաղել:
06-06-2023 14:01
Victoria`s Secret աշխարհահռչակ բրենդի հայ մոդել Ռուբինա Խանզադյանը պատրատվում է հարսանիքին: Մոդելն ինստագրամյան էջում կիսվել է «սթորիներով», որոնցում երեւում է, թե ինչպիսի «Bride to be» արարողություն են ընկերուհիները կազմակերպել իր համար: «Սա լավագույն ճանապարհորդությունն էր, որի մասին ես կարող էի երազել»,-գրել է Ռուբինան:
06-06-2023 06:44
Էմմա Ուոթսոնը, ով վերջերս է բաժանվել ընկերոջից՝ Բրենդոն Գրինից, նոր սիրավեպ ունի։ Ավելի վաղ 33-ամյա դերասանուհուն նկատել էին Վենետիկում անհայտ տղամարդու հետ ժամադրության ժամանակ։ Ըստ տաբլոիդների՝ նրանք նստել են ջրային տաքսի և միասին ընթրել ռեստորանում։ The Sun-ի լրագրողները պարզել են դերասանուհու ենթադրյալ ընկերոջ ինքնությունը. պարզվել է, որ նա ամերիկացի գործարար Ռայան Ուոլսն է։
06-06-2023 05:48
Ինչպես հայտնում է Page Six-ը՝ հղում անելով ֆրանսիական Voici ամսագրին, Նատալի Պորտմանի ամուսինը՝ 45-ամյա պարող և պարուսույց Բենջամեն Միլփիեդը, դավաճանում է կնոջը 25-ամյա բնապահպան Կամիլ Էթյենի հետ։ Հրատարակության տվյալներով՝ օսկարակիր դերասանուհին ամուսնու արկածների մասին իմացել է դեռ մարտին։ Դերասանուհին ցանկանում է բարեկամաբար լուծել բոլոր խնդիրները հանուն երեխաների՝ 12-ամյա Ալեֆի և 6-ամյա Ամալիայի։
06-06-2023 04:40
Մոսկվայում կայացել է «Միսս Ռուսաստան աշխարհ 2023» մրցույթի եզրափակիչը։ «Միսիս Ռուսաստան» տիտղոսին արժանացել է Հեռավոր Արևելքի բնակչուհի Նատալյա Օսկարը։ Որպես մրցանակ նա իրավունք է ստացել մասնակցելու գեղեցկության ցանկացած միջազգային մրցույթի, ինչպես նաև ուղևորություն դեպի Բալի։
02-06-2023 03:20
Քրոնիկ հոգնածության քողի տակ կարող է թաքնվել դեպրեսիան, ենթադեպրեսիվ վիճակը (դեպրեսիայի սկզբնական փուլը), հոգեսոմատիկ սինդրոմը, սոմատոֆորմ խանգարումը։ Երբեմն այն կարող է լինել հիպոթիրեոզ, այսինքն՝ վահանաձև գեղձի ֆունկցիայի նվազում կամ, օրինակ, շաքարային դիաբետ:
01-06-2023 03:30
Հավերժ սիրո և երջանիկ հարաբերությունների գաղտնիքը պարզ ամենօրյա պրակտիկայի մեջ է, կարծում են ամերիկացի հետազոտող հոգեբանները։ Նրանց կարծիքով՝ կարևոր են աննշան թվացող մանրուքները։ Օրինակ՝ բարի առավոտ և բարի գիշեր մաղթելը, զրույցի ընթացքում աչքի կոնտակտ պահպանելը և միմյանցից օգնություն խնդրելը։
01-06-2023 03:19
Ամերիկացի գիտնականները ռիբոնուկլեինաթթու-պատվաստանյութը օգտագործել են ենթաստամոքսային գեղձի քաղցկեղի բուժման համար: Ըստ ամերիկացի գիտնականների ենթաստամոքսային գեղձի քաղցկեղը շարունակում է մնալ ամենատարածվածը։ Այն տարեկան ախտորոշվում է 432 հազար մարդու մոտ։ Իսկ ուռուցքի հայտնվելուց 5 տարի հետո փրկվում է պացիենտների մոտ 9%-ը։։
31-05-2023 10:19
Որոշ մարդկանց, ելնելով իրենց գենետիկ առանձնահատկություններից, կենսականորեն անհրաժեշտ են ձկան յուղում պարունակվող օմեգա-3 պոլիչհագեցած ճարպաթթուները: Իսկ արտադրանքի վիտամինային բաղադրությունը օգտակար է դարձնում նրանց համար, ովքեր պետք է նորմալացնեն արյան մակարդումը, ամրապնդեն իմունիտետը, բարելավեն մաշկի վիճակը, շարունակել է նա։
29-05-2023 02:29
Վերջին ուսումնասիրությունները ցույց են տալիս, որ միայն վիտամին C-ն, նույնիսկ մեծ չափաբաժիններով, չի կարող բուժել մրսածությունը, բայց այն լավ պրոֆիլակտիկ միջոց է, որն ապահովում է իմունիտետը: Հիվանդության ժամանակ ասկորբինաթթուն օգնում է սկսել մի շարք գործընթացներ, որոնք օգնում են վերականգնմանը, բայց արդյունավետությունը անհատական է և կախված է ամբողջ օրգանիզմի վիճակից:
29-05-2023 01:38
Վնասակար բան ուտելու ցանկությունը հաճախ առաջանում է հոգեկան սթրեսի պատճառով։ Նման պահերին բժիշկը խորհուրդ է տվել շեղվել ֆիզիկական ակտիվությամբ, այդ ժամանակ ուղեղը կկենտրոնանա մկանները կառավարելու վրա։ Ինչպես նաև գիշերը մինչև ժամը 21:00-ն ատամները լվանալը կօգնի հաղթահարել սովի կեղծ զգացումը։
26-05-2023 23:50
Մարգո Ռոբին մասնակցել է Vogue-ի ֆոտոշարքին՝ Բարբի տիկնիկի հագուստ հագնված։ Հարցազրույցներից մեկում 32-ամյա դերասանուհին խոսել է «Բարբի» ֆիլմում իր դերի մասին, որում նկարահանվել է Ռայան Գոսլինգի հետ՝ ով ստացել է Քենի դերը։
26-05-2023 23:44
Դուբայից տնային տնտեսուհին բողոքել է միլիոնատեր ամուսնու հետ «ծանր» կյանքից եւ դարձել քննադատության ու ծաղրի թիրախ։ Նրա մտահոգությունները, մասնավորապես, ներառում են «միշտ լավ տեսք ունենալը», «չափազանց շատ սնունդը» եւ «առաջին կարգով թռչելը»: 23-ամյա Լինդա Անդրադեն, ով ծնվել է Հորդանանում, ամուսնացած է Դուբայի Forex եւ Crypto թրեյդեր Ռիկի Անդրեյդի հետ, որի հետ հարաբերությունները սկսել է ընդամենը 19 տարեկանում:
25-05-2023 09:40
Լոգանք ընդունելը դրական է ազդում օրգանիզմի վրա, սակայն դրա համար հակացուցումներ կան, հատկապես, եթե ջրի ջերմաստիճանը 37 աստիճանից բարձր է։ Ըստ մասնագետների՝ սրտանոթային հիվանդությունների առկայության դեպքում պետք է հրաժարվել տաք լոգանքից։ Ցածր ճնշում ունեցող մարդիկ ևս չպետք է տաք լոգանք ընդունեն, քանի որ այդ ընթացքում անոթներն էլ ավելի են ընդլայնվում։ Սա կարող է առաջացնել ուշագնացություն:
25-05-2023 04:54
41-ամյա ամերիկացի դերասան Քրիս Էվանսը և 25-ամյա պորտուգալացի դերասանուհի Ալբա Բապտիստան պատրաստվում են ամուսնանալ։ Նշանադրության մասին հղորդել է է RadarOnline տաբլոիդը՝ վկայակոչելով զույգին մոտ կանգնած աղբյուրին։
25-05-2023 03:32
Տաղանդավոր լուսանկարչուհի Ալեքսանդրա Հեդիսոնը ապրիլի 22-ին Լոս Անջելեսի Von Lintel պատկերասրահում բացել է իր շրջիկ՝ «Համառոտ հավերժություն» ցուցահանդեսը: Հայազգի դերասան Դեյվիդ Հեդիսոնի դուստրը, որի ընտանիքի իրական ազգանունը Խեդիտյան էր, ստեղծում է գործեր, որոնք եւ՛ էսթետիկ առումով հաճելի են, եւ՛ ինտելեկտուալ:
25-05-2023 01:51
Ֆրանսիայում շարունակվում է Կաննի 76-րդ կինոփառատոնը։ Աստղերը ներկա են լինում ոչ միայն ֆիլմերի պրեմիերաների կարմիր գորգին, այլև Կաննում գրեթե ամեն օր տեղի ունեցող նորաձև երեկույթներին։ Այդ շրջանակում, Martinez հյուրանոցում տեղի ունեցավ Chopard ապրանքանիշի հանդիսավոր միջոցառումը, որը ներառել է նաև հագուստի և աքսեսուարների նորաձևության ցուցադրություն։
25-05-2023 01:34
83 տարեկանում, երկարատեւ հիվանդությունից հետո, մահացել է 1980-ականներին փոփ-հսկա դարձած ռոքնռոլի աստղը՝ լեգենդար երգչուհի Թինա Թըրները։
24-05-2023 08:33
Հետազոտությունները ցույց են տվել, որ մտերիմ մարդու հետ միասնության զգացումը կարող է ավելի կարեւոր լինել, քան ծառայությունից կամ միջոցառումից ստացվող զգացողությունը: Օրինակ, կինոթատրոնում զույգը կնախընտրեր միասին նստել առաջին շարքում՝ լավագույն տեսանելի շարքում երկու իրարից հեռու տեղերի փոխարեն։

Автономная бытовая техника, такая как робот-пылесос, может лишить людей чувства удовлетворения от работы по дому. Это ощущение — важный источник обретения смысла жизни. Уборка руками способна сделать людей счастливее, заполняя пустоту в душе, пишет EurekAlert.
09-06-2023 07:39
Как сообщает Variety, съемки нового сезона фильма «Эмили в Париже», которые должны были стартовать в конце лета, были остановлены из-за забастовки членов Гильдии сценаристов Америки. Съемки планируется начать к концу осени, но представители сервиса Netflix, на котором выходит сериал, не стали комментировать ситуацию.
09-06-2023 06:51
Джонни Депп не хочет возвращаться во франшизу "Пираты Карибского моря", поскольку киностудия Disney не поддержала его на фоне судебных разбирательств с Эмбер Херд. Об этом сообщает издание DailyMail со ссылкой на друзей актера.
09-06-2023 01:47
72-летний актер Билл Мюррей встречается с 43-летней певицей певицей Келис (полное имя — Келис Роджерс-Джонс), которая моложе него на 30 лет.
08-06-2023 10:23
Слепой бывший королевский морской пехотинец Элон Мизон выиграл приз в лотерее почтовых индексов благодаря жене, которая подписала его на участие незадолго до смерти. 77-летний британец стал обладателем $493 076 из общего призового фонда в $4 млн. Мизон назвал выигрыш «чудом».
08-06-2023 10:15
Ученые из Университета Умео (Швеция) опровергли различия в обонятельных способностях у мужчин и женщин.
08-06-2023 03:49
83-летний Аль Пачино, настаивавший на ДНК, смирился с беременностью возлюбленной: «Особенное событие» Знаменитый режиссер признался, что очень взволнован ожиданием ребенка. В своем солидном возрасте он уже не надеялся стать отцом.
08-06-2023 01:41
В спортивной семье пополнение: бронзовый призер ЧМ по фигурному катанию Елена Радионова и футболист московского ЦСКА Константин Кучаев официально стали мужем и женой.
08-06-2023 00:54
Модель София Мартынова, которая работает с такими брендами, как Coach, Marc Jacobs, Fendi, Jil Sander, Dolce & Gabbana, Loewe, Giambattista Valli, Alexander McQueen и Miu Miu, а в 2020 году стала лицом парфюма Dior, рассказала о преследовании со стороны бывшего возлюбленного, блогера Данилы Филиппова.
07-06-2023 11:36
Названы самые популярные услуги в салонах красоты. Самыми популярными процедурами остаются маникюр и педикюр, так как это направление требует постоянного обновления. Вторая по значимости процедура — укладка. Несмотря на то что после пандемии спрос на эту услугу упал, она все равно остается одной из самых востребуемых. Еще одна процедура, без которой долго не прожить, — окрашивание волос. Четвертая по популярности процедура — массаж лица.
07-06-2023 11:32
Модный дом Chloe объявил о сотрудничестве с Анджелиной Джоли и создании первой коллекции для ее бренда одежды Atelier Jolie. Капсульная коллекция, по словам французского модного дома, вдохновлена вещами из гардероба Анджелины и будет "воспевать женственность".
07-06-2023 11:27
Близкий к Джонни Деппу инсайдер рассказал, что актер "гордится" своей дочерью Лили-Роуз, которая сыграла главную роль в скандальном сериале "Эйфория". Шоу раскритиковали и критики, и зрители, обвинив его в чрезмерной откровенности: в сериале много кадров с обнаженной Лили-Роуз, также показаны сцены насилия. По словам инсайдера, Джонни нравится, что его дочь делает собственную карьеру и бросает себе вызов, "берет на себя роли, которые ей интересны и проверяют ее на прочность".
07-06-2023 11:07
С общим вектором модной индустрии на все с пометкой «сексуальность» на авансцену триумфально вернулся один занятный прием из нулевых – выглядывающие трусы из-под одежды. И вот дизайнеры ранга Dolce & Gabbana и Victoria Beckham уже вовсю используют их в своих весенне-летних коллекциях.
07-06-2023 01:12
В Австралии помиловали Кэтлин Фолбигг, которая отсидела 20 лет за убийство своих четверых детей. По версии следствия, в период с 1989 по 1999 годы Фолбигг задушила своих детей. Однако вещественных доказательств и следов удушения не было найдено. Все обвинение строилось на косвенных уликах — записях в дневнике женщины, в которых она обвиняла себя в смерти младенцев. При этом на протяжении всего судебного процесса Фолбигг настаивала на своей невиновности и утверждала, что ее дети умерли по естественным причинам.
06-06-2023 14:03
Певица Тейлор Свифт проглотила насекомое во время выступления в Чикаго. Она подавилась перед десятками тысяч фанатов на сцене футбольного стадиона «Солджер Филд». Свифт пришлось закашляться, остановить шоу и проглотить насекомое. «М, вкусно», — пошутила она и рассмеялась.
06-06-2023 06:44
У Эммы Уотсон, которая недавно рассталась с бойфрендом Брэндоном Грином, новый роман. Ранее 33-летнюю актрису заметили в Венеции на свидании с неизвестным мужчиной. Как рассказали таблоиды, они прокатились на водном такси и вместе поужинали в ресторане. Журналисты издания The Sun вычислили личность предполагаемого бойфренда актрисы: им оказался американский бизнесмен Райан Уолш.
06-06-2023 05:48
Как сообщает портал Page Six со ссылкой на французский журнал Voici, муж Натали Портман, 45-летний танцовщик и хореограф Бенжамен Мильпье, изменяет жене с 25-летней защитницей природы Камиль Этьен. По информации издания, о похождениях супруга оскароносная актриса узнала еще в марте. Актриса хочет полюбовно решить все проблемы ради детей — 12-летнего Алефа и 6-летней Амалии.
06-06-2023 04:40
В Москве прошел финал конкурса "Миссис Россия мира— 2023". Победительницей и обладательницей титула "Миссис Россия" стала жительница Дальнего Востока Наталья Оскар. В качестве награды она, как сообщил ведущий конкурса Валентин Форостяный, получила право принять участие в любом международном конкурсе красоты, а также поездку на Бали.
02-06-2023 03:24
Наследный принц Иордании Хусейн женился на Раджве Аль-Саиф. На церемонии, прошедшей во дворце Захран в Аммане, присутствовали члены королевских семей со всего мира, в том числе представители британской королевской семьи: принц Уильям, Кейт Миддлтон и принцесса Беатрис.
01-06-2023 11:01
Аферистка Анна Сорокина, известная под именем Анна Делви, анонсировала собственный еженедельный подкаст над названием The Anna Delvey Show, а также дебютный сингл, стихи для которого написала сама. Об этом сообщает издание Deadline. Анна сейчас находится под домашним арестом, поэтому записывать подкаст будут в ее нью-йоркской квартире.