Նորաոճ և գեղեցիկ. սա հենց այն հանդերձանքն է, որը խորհուրդ է տրվում ընտրել 2025 թվականի Ամանորի համար, որի հովանավորը լինելու է Կանաչ փայտե օձը:
Դուք կարող տարվա խորհրդանիշին գոհացնել՝ ընտրելով գործվածքներ և նյութեր, որոնք նման են օձի թեփուկներին: Սրանք կարող են լինել փայլեր, պսպղուն քարեր, թանկարժեք երանգների մետաղ (ոսկի կամ արծաթ):
Ձեր տոնական հանդերձանքի գույնն ընտրելիս պետք է ուշադրություն դարձնել կանաչի բոլոր երանգներին (առաջին հերթին, ինչպես խորհուրդ են տալիս մասնագետները, հարուստ բնական երանգներին՝ զմրուխե, սոճու և այլն):
Ընդունելի կլինեն նաև էլեգանտ և զուսպ շագանակագույնը և բեժը:
Կարմիր գույնի պարագայում ամեն ինչ շատ երկիմաստ է։ Մի կողմից, այս գույնը համարվում է հաջողության երանգ, բայց միևնույն ժամանակ, կապված լինելով Կրակի տարերքի հետ, լավ չի համադրվում Փայտի հետ։ Հենց այս պատճառով է, որ ամանորյա հանդերձանք ընտրելիս պետք է զգուշությամբ վերաբերվել կարմիրի (հատկապես շատ վառ) երանգներին։
Տոնական զգեստի կամ կոստյումի համար վատ ընտրություն կլինեն բոլոր այն երանգները, որոնք բնության մեջ չեն հանդիպում (օրինակ՝ չափազանց վառ, անբնական նեոնային գույները): Էքստրավագանտ ոճերը ևս պետք է մի կողմ դնել՝ պահելով դրանք այլ առիթների համար. գալիք տարվա խորհրդանիշը չի գնահատի նման հավակնոտությունը։
Ինչ հագնել
• Կիսաշրջազգեստներ և զգեստներ․ կանաչ և շագանակագույն երանգների երկար շրջազգեստներ՝ թեթև գործվածքներից։ Միդի և մաքսի կիսաշրջազգեստներ՝ վառ պրինտներով կամ միագույն:
• Լայն փողքերով կոմբինիզոն՝ պատրաստված բնական գործվածքներից։
• Չեզոք կամ կանաչ երանգների բարձր գոտկատեղով տաբատ։
• Թեթև վերնաշապիկներ՝ երկար թևքերով և տաք գույներով ուսերը բաց տոպեր։
• Հարմարավետ կոշիկներ կամ ցածրակրունկ բոկոտիներ։
• Խորհուրդ է տրվում կրել փայտից և բնական քարերից պատրաստված զարդեր, ինչպես նաև էկոլոգիապես մաքուր նյութերից պայուսակներ։
Խորհդանիշեր և ավանդույթներ
Յուրաքանչյուր մարդ երազում է, որ նոր տարին լինի ավելի հաջող, ավելի հանգիստ և բարեկեցիկ, քան անցնող տարին: Ամանորի գիշերը ձեր տուն հաջողություն գրավելու համար կարող եք պատուհանի վրա դնել կաթով լի մի փոքրիկ պնակ. օձին դուր կգա նման հյուրասիրությունը։
Գալիք տարին պետք չէ դիմավորել անցնող տարվա տհաճ ուղեբեռով։ Ամանորյա գիշերը դիմավորելիս արժե մարած լինեք բոլոր պարտքերը, կատարած ժամանակին տրված խոստումները և անել հնարավոր ամեն ինչ՝ ընտանիքի և ընկերների հետ վեճերից խուսափելու համար։
Կան նաև համընդանուր նշաններ, որոնք ևս կարող են օգնել գալիք տարում հասնել ձեր ուզածին: Օրինակ, եթե ցանկանում եք 2025 թվականին հասնել ֆինանսական բարեկեցության, պետք է մետաղադրամ թաքցնեք կոշիկների տակ կամ գրպանում։

В чем встречать Новый год Змеи и как привлечь удачу в дом
12.12.2024 Стильный и красивый - именно такой наряд рекомендуется выбрать для встречи нового 2025 года, покровителем которого будет Зеленая Деревянная Змея.
Угодить символу можно, выбрав ткани и материалы, напоминающие змеиную чешую. Это могут быть пайетки, стразы, металлик драгоценных оттенков (золото или серебро).
Задумываясь о цвете будущего наряда, стоит обратить внимание на все оттенки зеленого (в первую очередь, как советуют эксперты, насыщенных природных тонов - изумрудный, хвойный и так далее.
Также будет приемлемы элегантные и сдержанные коричневые и бежевые цвета.
А вот с красным цветом все очень неоднозначно. С одной стороны этот цвет считается оттенком успеха, но в то же время, будучи связанным со стихией Огня, не самым лучшим образом сочетается с Деревом. Именно по этой причине при выборе новогоднего наряда к оттенкам красного (особенно очень ярким) стоит относиться с осторожностью.
Неудачным выбором для праздничного платья или костюма станут все оттенки, которые не встречаются в живой природе (например, слишком яркие, неестественные неоновые цвета). Экстравагантные фасоны также стоит отложить для других праздников: символ наступающего года подобной вычурности не оценит.
Что надеть
• Юбки и платья: длинные платья из легких тканей в зеленых и коричневых оттенках. Юбки миди и макси с яркими принтами или однотонные.
• Комбинезоны с широкими штанинами, выполненные из натуральных тканей.
• Брюки с высокой талией в нейтральных или зеленых тонах.
• Легкие блузки с рукавами и топы с открытыми плечами в теплых цветах.
• Удобные туфли или босоножки на низком каблуке.
• Рекомендуется украшения из дерева и натуральных камней, а также сумки из экологичных материалов, - говорит эксперт.
Приметы и традиции
Каждый человек мечтает о том, чтобы новый год оказался успешнее, спокойнее и благополучнее года уходящего. Для того, чтобы в новогоднюю ночь привлечь удачу в дом, можно поставить на окошко небольшое блюдце с молоком: Змее такое угощение придется по душе.
Не стоит встречать наступающий год с малоприятным багажом года уходящего. В ожидании главной ночи стоит вернуть все долги, выполнить те обещания, что когда-то были даны, сделать все возможное для того, чтобы избежать ссор с родными и близкими.
Существуют и универсальные приметы, которые также могут помочь гражданам добиться желаемого в наступающем году. Например, если хочется в 2025 году получить финансовое благополучие, в обувь под пятку или в карман нужно спрятать монетку.