Որ մթերքն է երիտասարդացնում օրգանիզմը 17 տարով
Խնձորն ամրացնում է իմունային համակարգը և խթանում արյան շրջանառությունը: Օրական մեկ խնձորն ազատում է ոչ միայն բժիշկի, այլ նաև կոսմետոլոգի մոտ գնալուց:
Այդպիսի եզրակացության են եկել բրիտանացի գիտնականները բազմաթիվ հետազոտությունների արդյունքում:
«Խնձորը երիտասարդացնում է 17 տարով»,-համոզված են Լոնդոնի Բրիտանական թագավորական համալսարանի մասնագետները: Նրանց խոսքերով' խնձորի առողջարար ազդեցությունը ֆլավոնոիդների և պոլիֆենոլների շնորհիվ է, որոնք ազդում են օրգանիզմի թթվայնացման գործընթացներին:
Մասնավորապես պոլիֆենոլն ամրացնում է իմունային համակարգը, խթանում արյան շրջանառությունը, նպաստում սրտանոթային համակարգի երիտասարդացմանը:

Какой фрукт способен омолодить организм на 17 лет
Яблоки укрепляют иммунную систему и стимулируют кровообращение.Всего одно яблоко в ежедневном рационе избавляет не только от посещения доктора, но и визитов к косметологу.
К такому выводу пришли британские ученые, проведя ряд исследований.
«Яблоко омолаживает на 17 лет», - убеждены специалисты из Королевского университета Лондона. По словам специалистов, оздоровительный эффект яблок обеспечивается благодаря флавоноидам и полифенолам, которые воздействуют на окислительные процессы в человеческом организме.
В частности, полифенол укрепляет иммунную систему, стимулирует кровообращение, способствует омоложению сердечно-сосудистой системы.