Ջեսիկա Ալբան նկարահանվել է ֆոտոշարքում և պատմել իր նիհարելու մասին
Դերասանուհի Ջեսիկա Ալբան 2 երեխաների մայր է ( 5-ամյա և 3-ամյա դուստրեր), սակայն , դատելով նրա մարմնի կառուվածքից, այդպես չի կարելի ասել: Ջեսիկայի խոսքերով՝ ծննդաբերությունից հետո նիհարելը այդքան էլ հեշտ գործ չէ: Ջեսիկան Net-a-Porter ամսագրում հանդես է եկել ֆոտոշարքով և պատմել այն մասին, թե ինչպես է իրեն հաջողվում լինել 2 երեխաների մայր և ունենալ գեղեցիկ կազմվածք:
«Դա շատ դժվար է և բոլորի համար չէ,- պատմել է դերասանուհին:- Ամեն օր ես փորիս կապել եմ երկշերտ կորսետ և ծննդաբերելուց հետո գրեթե չեմ հանել իմ վրայից այնքան ժամանակ, մինչև չեմ զգացել, որ լավ տեսք ունեմ: Կորսետ կրելը շատ էր շոգեցնում, սակայն արդյունքը արժեր դրան»:
Եվ իրոք՝ աստղի փորի վրա լողափի իր լուսանկարներում չկա անգամ մեկ գրամ ճարպ:
Դերսանուհին երեխաների ծննդաբերությունից հետո հրաժարվել է բաց հագուստներ կրելուց: Նա կարծում է, որ եթե դու մայր ես, չպետք է շատ մերկանաս. «Եթե ես որոշում եմ կարճ շրջազգեստ հագնել, ապա վերևում անպայման պետք է փակ հագուստի հետ համատեղեմ»,-խստովանել է դերասանուհին:
Ջեսիկա Ալբայի ոճը, իրոք, կարելի է անվանել շատ զուսպ: Դերասանուհին նշում է, որ ինքն այն կանանցից է, ով հագնվում է իր, այլ ոչ թե տղամարդկանց ուշադրությունը գրավելու համար:

30.04.2013 Актриса Джессика Альба — мать двоих детей (у нее есть 5-летняя дочь Онор и 3-летняя Хэйвен), однако по фигуре звезды этого не скажешь. По словам самой Джессики, похудеть после родов — не такое уж простое дело. В свежем номере журнала Net-a-Porter Джессика приняла участие в модной фотосессии, а заодно и рассказала о том, как ей удается быть мамой и худышкой одновременно.
«Это очень жестко и это не для всех, — рассказала Альба о своем способе прийти в форму после родов. — Каждый день я носила на животе двойной корсет, почти не снимала его с тех пор как родила и до тех пор как решила, что выгляжу нормально. Было тяжело и жарко, но результат того стоил!».
Действительно, Джессике Альбе, которая не снимала бандаж, это удалось — во всяком случае, судя по пляжным фото, на животе звезды не осталось ни грамма лишнего жира.
А еще с появлением на свет детей Альба решила отказаться от открытых нарядов. Она считает, что, когда ты мама, не стоит слишком оголяться: «Если я вдруг решаюсь надеть короткую юбку, то обязательно дополню ее топом с закрытой шеей, например», — призналась актриса. Стиль Джессики Альбы действительно можно назвать довольно сдержанным. Сама звезда отмечает, что она из тех женщин, кто одевается для себя, а не для того, чтобы поразить мужчин.