Ժամանակի մեծ մասը և էներգիայի առյուծի բաժինը պետք է նվիրեք ձեր տանը, որտեղ դուք պետք է լուծեք բազմաթիվ, հիմնականում աննշան, խնդիրներ, ինչպես նաև վերականգնեք կարգուկանոնն ու հարմարավետությունը, օրինակ՝ վերանորոգման միջոցով։
Աշխատանքային հարցեր լուծելիս ամենակարևորը ճիշտ ռազմավարություն ընտրելն է. սա հաջողության հասնելու միակ միջոցն է՝ թե՛ մասնագիտական, թե՛ ֆինանսական առումով։ Այս նշանի տակ ծնվածները, ովքեր որևէ կերպ զբաղվում են ստեղծագործական աշխատանքով, ամենահաջողակները կլինեն. նրանց ստեղծագործականությունը բառացիորեն սահմաններ չի ճանաչի։
• Բարենպաստ օրերը՝ 21, 23, 25, 27, 3
• Անբարենպաստ օրերը՝ 2, 5, 13, 18
Մասնագիտական և անձնական հարցեր լուծելիս առաջնային ուշադրությունը պետք է դարձնել հաղորդակցման հմտություններին և, ամենակարևորը, բանակցություններին, ուստի խորհուրդ է տրվում օգտագործել այս նշանին բնորոշ և ոչ բնորոշ ողջ հռետորությունն ու համոզչականությունը։
Ամսվա առաջին տասն օրերը, և սա շատ լավ նորություն է, կատարյալ են ծախսեր կատարելու համար. ցանկացած գնում ավելի քան հաջողակ կլինի, իսկ մնացած ժամանակը թույլ կտա ձեզ վերականգնել և բարելավել ձեր ֆինանսական վիճակը։ Հարաբերությունները ձեր սիրելիի հետ կվերակենդանանան, ինչպես նախկինում էր, ինչը զգալիորեն կբարելավի դրանք։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 5, 9, 13, 15
• Անբարենպաստ օրերը՝ 23, 27, 29, 31
Մինչև օգոստոսի առաջին տասնօրյակը շարունակվող վայրիվորումներով շրջանը կատարյալ չէ աշխատանքային նվաճումների համար, ուստի հնարավորության դեպքում խորհուրդ է տրվում գոնե որոշ ժամանակ հատկացնել հանգստին, ինչը լիովին տրամաբանական է ամռանը։
Ավելին, աստղերը կհոգան ձեր ֆինանսական բարեկեցության մասին. միջոցները կհասնեն ժամանակին և նույնիսկ ավելի մեծ քանակությամբ, քան սպասվում էր, ինչը նշանակում է, որ կկարողանաք ձեզ թույլ տալ ոչ միայն բազմաթիվ հաճելի գնումներ, այլև երազած ճանապարհորդություն, որը, հասկանալի է, բոլորի համար տարբեր է։
• Անբարենպաստ օրերը՝ 23, 27, 29, 3
Ծննդյան օրերը նշելով, որոնց մեծ մասը ընկնում է հուլիսին, այս նշանի ներկայացուցիչները իրենց հարմարավետ կզգան ամեն ինչում. նրանք կարող են հյուրեր հրավիրել, սեղան գցել և նվերներ ստանալ։
Մարդիկ նրանց կողողեն ուշադրությամբ և, որպես արդյունք, արժանի սիրով։ Գլխավորն այն է, որ եթե դրա պակաս եք զգում, խուսափեք որևէ պահանջ կամ առարկություն ներկայացնելուց։ Ամսվա վերջին տասնօրյակում կարող եք և պետք է կնքեք ցանկացած պայմանագիր, հատկապես՝ գործնական և ֆինանսական, որը կարող է դառնալ դարի գործարքը։
• Բարենպաստ օրերը՝ 14, 16, 20, 25
• Անբարենպաստ օրերը՝ 2, 4, 8, 28, 30
Այս նշանի ներկայացուցիչներին սպասվում է շատ կարևոր ամիս, որը առաջիկա տարվա համար բարենպաստ փոփոխությունների հիմք է կդնի: Այնուամենայնիվ, այս փոփոխությունների վրա կկարողանան հույսը դնել նշանի այն ներկայացուցիչները, ովքեր չեն մեղանչել ո՛չ աստղերի, ո՛չ էլ շրջապատի նկատմամբ: Մնացածը ստիպված կլինի ջանք թափել իրենց հաջողության հետ։
Այս ընթացքում գլխավորը նախկինում կատարած ձեր գործողությունները վերլուծելն է և մտածելը, թե ինչպես դրանք շտկել: Հետևաբար, ամսվա մեծ մասը նախատեսված է հանգստի համար, և դրա ավարտը կնշանակի ակտիվ գործունեության սկիզբ:
• Բարենպաստ օրերը՝ 4, 8, 17, 18, 21, 31
• Անբարենպաստ օրերը՝ 6, 11, 16, 19, 26, 27
Անկախ նրանից, թե նշանի ներկայացուցիչներն այս ընթացքում ինչով են զբաղվում, շատ հաճելի շփումներ կունենան իրենց ընկերների հետ, ովքեր կկարողանան օգնություն ցուցաբերել թե՛ աշխատանքում, թե՛ առօրյա կյանքում, իսկ հանգստի ընթացքում կպարգևեն հաճելի հույզերի և տպավորությունների հարուստ պաշար: Հնարավոր է նաև, որ անցյալից մեկը, որից բաժանումը շատ վշտացնող էր, կրկին հայտնվի. հիմա ուղղել այդ ժամանակ թույլ տրված սխալները։
Ամսվա առաջին երկու տասնօրյակներում լավ կլինի գործարար հարցերում համառություն չդրսևորել. դրանք միևնույն է արդյունավետ չեն լինի։ Սիրելիի հետ հարաբերություններում հնարավոր են երկար սպասված անակնկալներ։
• Բարենպաստ օրերը՝ 6, 11, 12, 19, 20, 24, 25
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 8, 13, 14, 21, 29
Չնայած ամառը մոտենում է իր գագաթնակետին, աստղերը կարիերայի ոլորտում ակտիվություն են կանխատեսում, որից անպայման պետք է օգտվեն այս նշանի այն ներկայացուցիչները, ովքեր վաղուց երազել են նոր պաշտոնի և համապատասխան աշխատավարձի բարձրացման մասին: Միևնույն ժամանակ, մասնագիտական հաջողությունը չի բացառում անձնական կյանքի հաճելի պահերը. սա հատկապես կտարածվի նրանց վրա, ովքեր ներկայումս միայնակ են. արդյունքում վերջիններս կարող են ստանալ «հարաբերությունների մեջ է» կարգավիճակը:
Նրանք, որոնց ամուսնությունը սպառել է իրեն, պետք է ուշադրություն դարձնեն նոր ծանոթություններին. դրանցից մեկը կարող է բերել այն զուգընկերոջը, որի հետ ցանկանան անցկացնել իրենց կյանքի մնացած մասը:
• Բարենպաստ օրերը՝ 8, 9, 13, 21, 22, 26
• Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 10, 15, 20, 24, 31
Առաջին պլանում կհայտնվեն արտասահմանյան կապերը՝ թե՛ մասնագիտական, թե՛ անձնական առումով, բայց հատկապես հաջողակ կլինեն ճանապարհորդությունները, մասնավորապոս՝ գիտելիքներ ձեռք բերելու և էներգիայի նոր աղբյուրներ փնտրելու նպատակով։ Խորհուրդ է տրվում կարևոր աշխատանքային հարցերը հետաձգել մինչև ավելի լավ ժամանակներ՝ առնվազն մինչև հաջորդ ամսվա սկիզբը։
Այս ընթացքում կարող է առաջանալ սիրախաղի գայթակղություն, որը, հավանաբար, լուրջ հարաբերությունների չի հանգեցնի, բայց այն երաշխավորում է հաճելի հույզեր և անմոռանալի փորձառություններ, այնպես որ բաց մի թողեք այս ընթացքում առաջացող որևէ նոր կապ։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 11, 12, 15, 16, 24, 29
• Անբարենպաստ օրերը՝ 6, 14, 17, 22, 26, 27
Այս նշանի ներկայացուցիչներին անհրաժեշտ աջակցությունը՝ թե՛ բարոյական, թե՛ նյութական, այս ընթացքում կգա արտասահմանից, իսկ հետաքրքիր ճանապարհորդությունները թույլ կտան հանգստանալ և վերականգնել ուժերը, ինչը վերջերս սպառման եզրին է եղել: Աշխատանքում հաջողություն կգրանցվի ոչ միայն քրտնաջան աշխատանքի, այլև այն հմայքի և խարիզմայի շնորհիվ, որով աստղերը կօժտեն այս նշանի ներկայացուցիչներին:
Երեխաների, հատկապես դեռահասների հետ հարաբերություններում, հավանաբար, կլինեն անհամաձայնություններ և անհարթություներ, բայց համբերատարությունն ու ուրիշների կարծիքների նկատմամբ հարգանքը, հատկապես, երբ խոսքը վերաբերում է սեփական երեխային, դեր կխաղան:
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 5, 7, 12, 23, 28, 31
• Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 10, 18, 19, 25, 30
Սա այն ամիսն է, երբ այս նշանի տակ ծնվածները պետք է ոչ միայն քրտնաջան աշխատեն, այլև, չնայած բնածին համեստությանը, ցուցադրեն իրենց նվաճումները ուրիշներին՝ ոչ միայն իրենց ղեկավարներին, այլև գործընկերներին. լավ հանրության հետ կապերը երբեք ոչ մեկին չեն վնասել։
Լուրջ, որոշ դեպքերում նույնիսկ ամուսնական, ներուժ ունեցող արտասահմանցի զուգընկերոջ հետ հարաբերությունները կսկսվեն ռոմանտիկ նամակագրությամբ և ակնթարթային հաղորդագրություններով ու կավարտվեն ամուր կապերով, և, ի վերջո, պաշտոնական ամուսնությամբ։ Աստղերը նաև խոստանում են զգալի ֆինանսական աճ, որը շատ օգտակար կլինի։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 6, 7, 15, 19, 20, 25
• Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 9, 11, 13, 17, 22, 30
Այս նշանի ուժը հաղորդակցության մեջ է. գտնելով ճիշտ տոնը և ճիշտ բառերը, նրանք կարող են համաձայնության գալ ցանկացածի հետ, հատկապես, երբ զրույցը վերաբերում է լուրջ հեռանկարներ ունեցող գործնական և ֆինանսական հարցերին։
Աշխատանքում հաջողության կհասնեք միայն մասնագիտական նպատակներին ուղղված համառ աշխատանքի շնորհիվ։ Ամսվա մեծ մասի ընթացքում տեխնոլոգիական մարտահրավեր կլինեն, ինչը կարող է հանգեցնել կարևոր նախագծերի ուշացումների և խափանումների. սա պետք է հաշվի առնել պլանավորման ժամանակ։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 12, 13, 15, 19, 21, 25
• Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 6, 8, 11, 18, 23, 27
Սերը և ստեղծագործականությունը, միահյուսված և բարդ փոխկապակապված, դրականորեն կազդեն միմյանց վրա՝ ուժեղացնելով ինչպես առաջինի, այնպես էլ երկրորդի հաճելի հույզերը: Սակայն երեխաների հետ հարաբերությունները կարող են դժգոհություն առաջացնել, որը պետք է զսպել՝ հակամարտությունից խուսափելու համար։
Այս նշանի ներկայացուցիչներին կարող է հետապնդել դեժավյուի զգացումը, որը նրանց կստիպի լուծել անցյալում չհաղթահարված հարցեր. ամենայն հավանականությամբ, դրանք կվերաբերեն անշարժ գույքին, վերանորոգմանը, առքուվաճառքին և մշտական բնակության համար մեկ այլ երկիր տեղափոխվելուն։

01.07.2026 Второй месяц лета может принести нам самые неожиданные события — как политического или социального, так и личного плана.
Овен♈️
Большую часть времени и львиную долю энергии необходимо будет посвятить собственному дому, в котором придется как чинить многочисленные — преимущественно, мелкие — поломки, так и наводить порядок и, уют — например, делая ремонт.
В решении рабочих вопросов самое главное — выбрать правильную стратегию, только так можно будет добиться успеха — как профессионального, так и финансового. Наиболее удачливыми окажутся представители знака, которые так или иначе связаны с творчеством — их креатив в буквальном смысле слова не будет знать границ.
Благоприятные дни: 21, 23, 25, 27, 30
Неблагоприятные дни: 2, 5, 13, 18
Телец♉️
В решении профессиональных — и личных — вопросов основную ставку надо делать на умение разговаривать и, самое главное, договариваться, поэтому желательно будет пустить в ход все свойственное — и несвойственное — представителям знака красноречие и убедительность.
Первая декада месяца — и это очень хорошая новость — идеально подходит для трат — любые покупки окажутся более чем удачными, а оставшееся время позволит восстановить и приумножить свое финансовое состояние. В отношениях с любимым человеком произойдет давно назревшая перезагрузка, что значительно их улучшит.
Благоприятные дни: 1, 5, 9, 13, 15
Неблагоприятные дни: 23, 27, 29, 31
Близнецы♊️
Период турбулентности, в который до первой декады августа входят представители знака, не самое подходящее время для трудовых свершений, поэтому при малейшей возможности желательно посвятить хотя бы часть времени отдыху, что летом вполне логично.
Тем более, что звезды позаботятся об их финансовом благосостоянии: средства будут поступать вовремя и в количестве, даже превосходящем ожидаемый, а это значит, что удастся позволить себе не только много приятных покупок, но и путешествие своей мечты, которая, по понятным причинам, у каждого своя.
Рак♋️
Отмечая дни своего рождения, большая часть которых придется именно на июль, представители знака ни в чем не будут ощущать недостатка: можно приглашать гостей, накрывать стол и получать презенты.
Окружающие подарят много внимания и, как следствие, заслуженной симпатии, главное — в случае кажущегося ее недостатка — никому не предъявлять соответствующих претензий и требований. В последней декаде месяца можно — и нужно — заключать любые, но, прежде всего, деловые и финансовые договоренности, они вполне могут стать сделкой века.
Благоприятные дни: 14, 16, 20, 25
Неблагоприятные дни: 2, 4, 8, 28, 30
Лев♌️
Очень важный для представителей знака месяц, закладывающий основание для благоприятных перемен на год вперед, но на них смогут рассчитывать только те представители знака, которые ни в чем не провинились — ни перед звездами, ни перед окружающими людьми, остальным придется прорабатывать свою карму.
Главное в это время — анализировать свои поступки, совершенные в предыдущее время, и думать о том, как исправить свои ошибки, поэтому большая часть месяца предназначена для отдыха, его финал даст старт активной деятельности.
Благоприятные дни: 4, 8, 17, 18, 21, 31
Неблагоприятные дни: 6, 11, 16, 19, 26, 27
Дева♍️
Представителям знака, чем бы они в это время ни занимались, доведется много — и не без приятности — общаться со своими друзьями, которые смогут оказать им посильную помощь как в работе, так и в быту и доставить массу приятных эмоций и впечатлений на отдыхе. Не исключено и появление человека из прошлого, расставание с которым очень их огорчало, теперь же удастся исправить совершенные в то время ошибки.
В делах в первых двух декадах месяца лучше не упорствовать — толку от них все равно не будет, а вот в отношениях с любимым человеком возможны долгожданные сюрпризы.
Благоприятные дни: 6, 11, 12, 19, 20, 24, 25
Неблагоприятные дни: 1, 8, 13, 14, 21, 29
Весы♎️
Несмотря на разгар лета, в гороскопе активизируется сектор карьеры, чем обязательно нужно воспользоваться тем предстаивтелям знака, кто давно мечтает о новой должности и соответствующем повышении зарплаты. При этом профессиональные успехи не исключают приятных моментов в личной жизни — особенно это коснется тех, кто пока одинок: в результате, они могут установить статус «в отношениях».
Тем же, чей брак уже изжил себя, стоит обратить внимание на новых знакомых — один из них вполне может оказаться партнером, с которым захочется провести всю свою жизнь.
Благоприятные дни: 8, 9, 13, 21, 22, 26
Неблагоприятные дни: 4, 10, 15, 20, 24, 31
Скорпион♏️
На первый план выйдут зарубежные — как профессиональные, так и личные — связи, но особенно успешной окажутся путешествия, которые будут связаны с получением знаний и поиском мест силы. Решение важных рабочих вопросов желательно отложить до лучших времен — как минимум, до начала следующего месяца.
Симпатия с оттенком флирта, которая может возникнуть в это время, к серьезным отношениям в результате, скорее всего, не приведет, но приятные эмоции и незабываемые впечатления гарантирует, так что отказываться от знакомства, вероятного в это время, не стоит.
Благоприятные дни: 1, 11, 12, 15, 16, 24, 29
Неблагоприятные дни: 6, 14, 17, 22, 26, 27
Стрелец♐️
Необходимая представителям знака поддержка — как моральная, так и материальная — в это время будет приходить из-за рубежа, а увлекательные путешествия позволит отдохнуть и восстановить силы, которые в последнее время находятся на грани истощения. Успехов на работе удастся достичь благодаря не только трудолюбию, но и шарму и обаянию, которым наделят представителей знака звезды.
В отношениях с детьми — особенно подросткового возраста — возможны трения и шероховатости, но терпение и уважение к чужому мнению, особенно если речь идет о собственном ребенке, сыграют свою роль.
Благоприятные дни: 2, 5, 7, 12, 23, 28, 31
Неблагоприятные дни: 4, 10, 18, 19, 25, 30
Козерог♑️
Месяц, когда предстаивтелям знака нужно не только ударно работать, но и, несмотря на присущую им скромность, демонстрировать свои достижения окружающим, причем, не только начальству, но и коллегам: хороший пиар еще никому не повредил.
Отношения с зарубежным партнером, имеющим серьезные — в некоторых случаях даже матримониальные — перспективы, начнется с романтической переписки и общения в мессенджерах, а закончится серьезными отношениями, а впоследствии и официальным их оформлением. Звезды также обещают серьезную финансовую подпитку, что окажется весьма кстати.
Благоприятные дни: 1, 6, 7, 15, 19, 20, 25
Неблагоприятные дни: 3, 9, 11, 13, 17, 22, 30
Водолей♒️
Сила представителей знака — в общении: подобрав необходимый тон и отыскав нужные слова, они смогут договориться с любым собеседником, особенно, если общение будет касаться деловых и финансовых вопросов с серьезной перспективой.
Добиться успехов в работе можно будет только в случае упорной работы, направленной на достижение целей профессионального характера. Большую часть месяца будет подводить техника, что может привести к пробуксовкам и срывам важных проектов, это необходимо учитывать при их планировании.
Благоприятные дни: 1, 12, 13, 15, 19, 21, 25
Неблагоприятные дни: 3, 6, 8, 11, 18, 23, 27
Рыбы♓️
Влюбленность и творчество, оказавшись взаимосвязанными и закольцованными, будут позитивно влиять друг на друга, увеличивая приятные эмоции как от первого, так и от второго. А вот отношения с детьми могут вызывать недовольство, которое — во избежание конфликтов — нужно сдерживать.
Ощущение дежа-вю, которое может преследовать представителей знака, поставит их перед необходимостью решать вопросы, в которых в прошлом не была поставлена точка –скорее всего, они будут касаться недвижимости, ее ремонта, покупки или продажи и переезда на ПМЖ в другую страну.