Գալիք 2026 թվականը Կարմիր հրե ձիու տարի է: Արևելյան փիլիսոփայության համաձայն՝ Ձին խորհրդանշում է էներգիա, ակտիվություն և լավատեսություն: Նրա տարերքը կրակն է, ուստի տեղին է ընտրել համապատասխան հագուստ՝ կարմիրի երանգներով: Ի՞նչ այլ գույներ են հարմար Նոր տարին նշելու համար:
Ինչ հագնել 2026 թվականի Նոր տարվան
Թրենդային երանգները
Ըստ WGSN և Coloro առաջատար գունային գործակալությունների՝ 2026 թվականի գլխավոր գույնը կլինի Transformative Teal-ը՝ փիրուզագույնի երանգը՝ խորը կապտա-կանաչ հիմքով: Pantone գույնի ամերիկյան ինստիտուտը 2026 թվականի երանգ է հայտարարել Cloud Dancer-ը՝ PANTONE 11-4201 կոդով սպիտակը՝ որպես նորացման և միասնության խորհրդանիշ։
Կարմիր ձիու գույները
2026 թվականի խորհրդանիշը կլինի Կարմիր հրե ձին։ Ինչպես անունն է հուշում, Նոր տարվա տոնակատարության հիմնական գույները կլինեն կարմիրի, նարնջագույնի և ոսկեգույնի երանգները, որոնք արտացոլում են կրակի պայծառությունն ու ջերմությունը։ Հագուստում կարող են լինել նաև հետևյալ գույները․
• կավագույն,
• շագանակագույն,
• կանաչ,
• արծաթագույն։
Եթե անհանգստանում եք չափազանց վառ տեսք ունենալու համար, պարզապես ձեր կերպարին ավելացրեք մի քանի աքսեսուարներ։ Դրանք կարող են լինել կարմիր կոշիկներ, նարնջագույն կլաչ կամ ոսկեգույն ճարմանդով շագանակագույն գոտի։
Գույների նորաձև համադրություններ․
• շոկոլադ + ոսկեգույն,
• կավագույն + զմրուխտ,
• կանաչ + արծաթագույն,
• կարմիր + կանաչ:
Ի՞նչ գույներից պետք է խուսափել Կարմիր հրե ձիու տարում
Նոր տարվա հագուստ ընտրելիս խուսափեք սևից, կապույտից և սպիտակից. դրանք հակասում են տարվա տարերքին՝ կրակին։ Սա չի նշանակում, որ դուք ընդհանրապես չպետք է ներառեք այս գույները ձեր հագուստում, բայց գլխավորը դրանք գերիշխող դարձնելուց խուսափելն է։
Հագուստի թրենդային կտորները
Նոր տարվա համար ժողովրդական կլինեն նուրբ փայլով գործվածքներից պատրաստված հագուստները, ինչպիսիք են՝
• ատլասը,
• մետաքսը,
• նուրբ թավիշը,
• ալիքային փայլով վիսկոզան:
Նորաձև կմնան նաև ուլունքներով, փոքրիկ փայլերով և պսպղուն թելերով ասեղնագործված ոճերը՝ դրանք հատկապես հարմար են տոնական երեկույթների համար: Կարևոր է հիշել. որքան շատ փայլուն տարրեր կան հանդերձանքում, այնքան ավելի մինիմալիստական և պարզ պետք է լինեն զարդերն ու կոշիկները՝ վուլգար տեսքից խուսափելու համար:
Նախընտրելի է խուսափել սինթետիկ գործվածքներից՝ պոլիեսթերից, ակրիլից կամ նեյլոնից, պատրաստված հագուստներից: Դրանք չափազանց առօրյա տեսք ունեն տոնական երեկույթի համար, հակված են լիցքավորման և կարող են անհարմար լինել:

Наступающий 2026-й — год Красной Огненной Лошади. Согласно восточной философии, Лошадь символизирует энергичность, активность и оптимизм. Ее стихия — огонь, а значит, и наряды нужно выбирать соответствующие — в красных оттенках. Какие еще цвета подойдут для встречи Нового года?
Что надеть на Новый год — 2026?
Трендовые оттенки
Согласно ведущим агентствам WGSN и Coloro, главным цветом 2026 года станет Transformative Teal, или трансформирующий бирюзовый, — оттенок бирюзы с глубокой сине-зеленой основой. Американский институт цвета Pantone объявил цветом 2026 года оттенок белого Cloud Dancer («Танцующий с облаками») с кодом PANTONE 11-4201.
Цвета Красной Лошади
Символом 2026-го станет Красная Огненная Лошадь. Из названия понятно, что главными цветами для встречи Нового года станут оттенки красного, оранжевого и золотистого, которые отражают яркость и тепло пламени. Также в наряде могут присутствовать следующие цвета:
• терракотовый;
• коричневый;
• зеленый;
• серебряный.
Если вы боитесь выглядеть слишком ярко, достаточно добавить в образ акцентные детали. Это могут быть туфли красного цвета, оранжевый клатч или коричневый пояс с золотой пряжкой.
Модные цветовые сочетания:
• шоколадный + золотой;
• терракотовый + изумрудный;
• зеленый + серебряный;
• красный + зеленый.
В каких цветах нельзя встречать год Красной Огненной Лошади?
При выборе новогодних нарядов стоит отказаться от черного, синего и белого цветов: они вступают в конфликт со стихией года — огнем. Это не значит, что таких оттенков в вашем наряде не должно быть вообще, главное — не делать их доминирующими.
Трендовые материалы нарядов
На Новый год будут актуальны наряды из тканей с деликатным свечением, таких как:
• атлас;
• шелк;
• тонкий бархат;
• вискоза с глянцевым отливом.
В тренде остаются и модели, расшитые бисером, небольшими пайетками, блестящими нитями, — больше всего они подходят для праздничных вечеринок. Важно помнить: чем больше в наряде блестящих элементов, тем лаконичнее и проще должны быть украшения и обувь, чтобы образ не выглядел вульгарно.
Лучше отказаться от нарядов из синтетических тканей: полиэстера, акрила или нейлона. Они выглядят слишком просто для праздничной вечеринки, сильно электризуются и могут вызывать дискомфорт․