Արդեն մի քանի օր է, ինչ համացանցում բուռն քննարկվում է մոդել Մարիա Կովալչուկի հետ Դուբայում տեղի ունեցած պատմությունը։ Հիշեցնենք, որ բազմաթիվ վնասվածքներով աղջկան գտել էին ճանապարհի եզրին՝ կոտրված էին ձեռքերը, ոտքերը և ողնաշարը։ Ներկայումս Մարիան ծանր վիճակում գտնվում է հիվանդանոցում։
Տեղի ունեցածի վերաբերյալ վերջին օրերին մի քանի վարկածներ են ի հայտ եկել։ Դրանցից մեկի համաձայն՝ մոդելը տուժել է մասնավոր երեկույթի ժամանակ, ուր աղջիկը գնացել է անծանոթ տղամարդկանց հետ, ինչի մասին պատմել է մորը։ Ենթադրվում էր, որ Կովալչուկին կարող էին մի քանի օր բռնության ենթարկած լինել, ապա պարզապես դուրս շպրտել մեքենայից։
Ավելի ուշ վարկած հայտնվեց, որ աղջիկը փորձել է ինքնասպան լինել՝ ցած նետվելով կառոցվող շենքի բարձրությունից։ Հարազատները չեն հավատում այս վարկածին և պնդում են, որ Մարիա Կովալչուկը բռնության զոհ է դարձել։
Մինչ Դուբայ գալը Կովալչուկն ապրում էր Խերսոնում։ Նրա դասընկերուհին Voice-ին պատմել է Մարիայի մասին։
«Ես լիցեյ տեղափոխվեցի 8-րդ դասարանում, և Մաշան առաջին մարդն էր, ում հետ սկսեցի շփվել: Ուսման ընթացքում նա շատ արձագանքող և բարի մարդ էր, իսկ 10-րդ դասարանում ընտանեկան հանգամանքների պատճառով այլ դպրոց տեղափոխվեց»,- պատմում է ընկերուհին:
Կովալչուկը լավ հարաբերություններ ուներ իր բոլոր դասընկերների հետ և միշտ պատրաստ էր օգնել։ Նա նաև նշել է, որ Մարիան դպրոցում ավելորդ քաշ է ունեցել, սակայն ժամանակի ընթացքում նրան հաջողվել է նիհարել և կարգավորել կազմվածքը։
«Ես նրան գրեցի սոցցանցերում, ասացի, որ նա հիանալի է, որ գեղեցկուհի է, որ հպարտանում եմ իրենով, որովհետև դպրոցում նա բավականին թմբլիկ էր, իսկ հիմա արտաքինով փոխվել է դեպի լավը»,- հիշում է ընկերուհին։
Ընկերուհու խոսքով՝ Կովալչուկը փետրվարի կեսերին մեկնել է Դուբայ՝ արտագնա աշխատանքի։ Նա իր հետ այս թեման մանրամասն չի քննարկել, քանի որ իրեն առանձնապես չի հետաքրքրել այս հարցը։ Գիտի, որ Մարիան մերկ մոդել է աշխատել։ Բացի այդ, նա շատ է ճամփորդում, իսկ նախկինում զբաղվել է պարով, երգով և սպորտով։
Այժմ ընկերուհին կապի մեջ է Կովալչուկի մոր հետ։ Մինչ նախաքննությունը շարունակվում է՝ կինը չի կարող պատմել բոլոր մանրամասները։ Աղջկա խոսքով՝ Դուբայի ոստիկանությունը փորձում է կոծկել այդ հարցը՝ այնպես ներկայացնելով, որ ամեն ինչում մեղավոր է Մարիան։ Այնուամենայնիվ, նա չի հավատում դրան:
Այժմ Կովալչուկը գտնվում է ծանր վիճակում ոչ միայն ֆիզիկապես, այլև հոգեպես։ Բժիշկներին դեռևս չի հաջողվում կայունացնել հիվանդի վիճակը, սակայն նրա կյանքին սպառնացող վտանգը, ըստ երևույթին, անցել է։
ամացանցնում այլևս չեն կասկածում, որ աղջիկն ուղեկցորդական ծառայություններ է մատուցել։ Եթե դա հաստատվի, Մարիային սպառնում է տուգանք ու ազատազրկում։

Подруга изувеченной в Дубае модели заговорила
Уже несколько дней в Сети бурно обсуждают историю, которая произошла с моделью Марией Ковальчук в Дубае. Напомним, девушку с многочисленными травмами нашли на обочине дороги — у нее были переломаны руки, ноги и позвоночник. Сейчас Мария находится в больнице в тяжелом состоянии.
За эти дни появилось несколько теорий произошедшего. По одной из версий, модель пострадала на закрытой вечеринке — туда девушка отправилась с незнакомыми мужчинами, о чем и сообщила матери. Предполагали, что над Ковальчук могли издеваться несколько дней, а потом просто выбросить из машины.
Позже появилась версия, что девушка попыталась покончить с собой, спрыгнув с высоты на стройке. Близкие в эту версию не верят и настаивают: Мария Ковальчук стала жертвой насилия.
До того, как приехать в Дубай, Ковальчук жила в Херсоне. Ее одноклассница в разговоре с Voice рассказала о Марии.
«Я перевелась в лицей в 8-м классе, и Маша стала первым человеком, с которым я начала общаться. Она была очень отзывчивым и добрым человеком на протяжении всего обучения, до 10-го класса, пока не перевелась в другую школу по семейным обстоятельствам», — поделилась подруга.
У Ковальчук были хорошие отношения со всеми одноклассниками, она всегда стремилась помочь. Также она отметила, что в школе у Марии был лишний вес, однако со временем ей удалось похудеть и привести свое тело в порядок.
«Я ей писала в соцсетях, говорила, что она молодец, что она красотка, что я ею горжусь, так как в школе она была довольно полненькой, а сейчас изменилась внешне в лучшую сторону», — вспоминает подруга.
По словам подруги, Ковальчук уехала в Дубай на работу в середине февраля. Эту тему она с ней подробно не обсуждала, потому что не особо интересовалась данным вопросом. Она знает, что Мария работала ню-моделью. Кроме того, много путешествует, а раньше занималась танцами, вокалом и спортом.
Сейчас подруга находится на связи с мамой Ковальчук. Женщина не может рассказать все подробности, пока идет следствие. По словам девушки, полиция Дубая пытается замять это дело, подстроив все так, что Мария во всем виновата сама. Однако она в это не верит.
Ковальчук находится в тяжелом состоянии не только физически, но и морально. Врачи пока не могут стабилизировать пациентку, но, судя по всему, угроза жизни миновала.