Գեղեցիկ, թե՞ վախեցնող թիվ: Ինչ է նշանակում 2022 թվականը թվագիտության մեջ
Համառոտ պարզաբանում. թվագիտությունը համոզմունքների համակարգ է, որը հիմնված է այն գաղափարի վրա, որ 1-ից 9 թվերն ունեն հոգևոր և խորհրդանշական նշանակություն: Հասկանալու համար, թե ինչ է մեզ խոստանում գալիք տարին, կարևոր է հաշվարկել «տարվա համընդհանուր թիվը»՝ սա այն բոլոր թվերի հանրագումարն է, որից բաղկացած է 2022-ը: Դա է լինելու ընդհանուր էներգետիկ ֆոնը ու տարվա առաջնորդողը։
2022։ 2 + 0 + 2 + 2 = 6: Սա նշանակում է, որ մենք 2022 թվական մուտք ենք գործում ՝ որպես մեր ուղենիշ ունենալով կախարդական վեց թիվը: Եվ հավատացեք, սա հիանալի նորություն է: Համեմատության համար նշենք, որ 2021 թվականը գլխավորում էր հինգը, որը մեզ հավասարակշռությունից հանում էր և անընդհատ հիասթափեցնում, դա նման էր նրան, որ գլուխով հարվածում էինք պատին։ 2021 թվականը տարօրինակ էր, խառնաշփոթ, անորոշ։
Այն էներգիան, որը մեզ տալիս է վեց թիվը, ճիշտ հակառակն է։ Սա առաջին հերթին բարություն է և կայունություն։ Ձեռք բերելով որոշակի իմաստություն և պատրաստակամություն՝ պետք է օգտագործել այդ գիտելիքներն առաջ շարժվելու համար:
Վեցը թվագիտության մեջ հաճախ դիտվում է նաև որպես ծնողական խորհրդանիշ և կապված է հոգատարության ու կարեկցանքի հետ այն պահերին, երբ մենք դրա կարիքն ունենք: Բայց, ինչպես և ցանկացած ծնող, այն կարող է կոշտ լինել, երբ դա անհրաժեշտ լինի: «6»-ը կողմնորոշում է դեպի ընտանիքը, ուստի ամբողջ տարվա ընթացքում մենք ցանկություն կզգանք ավելի հաճախ հանդիպել հարազատների հետ, որոնց հնարավոր է, երկար ժամանակ չենք տեսել համաճարակի պատճառով։
Ավելի հաճախ զանգահարեք ձեր մտերիմներին և որակյալ ժամանակ անցկացրեք միմյանց հետ: Շատերը, հավանաբար, ընտանիք կկազմեն, լուրջ կամ երկար հարաբերություններից հետո կմտածեն ամուսնության մասին: Բայց նույնիսկ, եթե ձեր ամենագլխավոր ընկերությունը 2022 թվականին ավարտվի բաժանումով, դա պարզապես նշանակում է, որ այդ կապը ի սկզբանե բավականաչափ արժանի չէր շարունակվելու:
Այսպիսով, 2022 համընդհանուր թիվն իր մեջ կրում է չափազանց դրական ալիքներ։ Իսկ ի՞նչ կարելի է ասել երկուսի մասին, որը կրկնվում է երեք անգամ։ Հենց կրկնվող թվերն են, որ ինչ կոչվում են «հրեշտակ թիվ», իսկ 2022 թվականին դրանք երեքն են։
Թվագիտության մեջ երկուսը հավասարակշռության նշանն է, խաղաղարարը: Այն փոխզիջման և ընդհանուր լեզու գտնելու թիվն է։ Այս տարին կարող է դառնալ համախմբող, ինչը մխիթարական է, քանի որ ապրում ենք մի ժամանակաշրջանում, երբ շատ հարցերում բավականին տարամիտված ենք: 2022 թվականը ոչ թե «ես»-ի, այլ «մենք»-ի տարի է։

Красивая или устрашающая цифра? Что означает 2022 в нумерологии
Краткая справка: нумерология — это система убеждений, основанная на идее, что числа от 1 до 9 имеют духовное и символическое значение. Чтобы понять, что сулит нам предстоящий год, важно вычислить «универсальное число года» — это сумма всех цифр, которые его составляют. Это общий энергетический фон и заглавная тема года.
2022: 2+0+2+2 = 6. Это означает, что мы вступаем в 2022 год с магическим числом шесть в качестве нашего ориентира. И, поверьте, это отличные новости. Для сравнения: 2021 год возглавляла цифра пять, которая выводила нас из равновесия и постоянно разочаровывала, это было все равно что биться головой о стену. 2021 год был странным, смешанным, неопределенным.
Энергия, которую дает нам число шесть, — прямо противоположная. Это, прежде всего, доброта и стабильность. Обретение некоторой мудрости и готовность использовать эти знания для продвижения вперед, к «девятке».
Шестерка также часто рассматривается как родительская фигура в нумерологии и ассоциируется с заботой и состраданием в те моменты, когда мы в этом нуждаемся. Но, как и любой родитель, она может проявлять и жесткость, когда это необходимо. «6» — это установка на семью, поэтому мы весь год будем ощущать желание чаще встречаться с родственниками, которых, возможно, давно не видели из-за пандемии.
Чаще звоните близким и проводите качественно время друг с другом. Многие, возможно, заведут семью, серьезные отношения или решатся на брак после длительных отношений. Но если даже ваши самые важные партнерские отношения закончатся расставанием в 2022 году — это просто означает, что они изначально были недостаточно достойны продолжения.
Таким образом, универсальное число 2022 года несет исключительно положительные вибрации. А как насчет двойки, которая повторяется здесь трижды? Как мы и сказали в самом начале, повторные числа — это то, что называется «число ангела», и их три в 2022 году.
В нумерологии двойка — это число равновесия, миротворец. Это цифра компромисса и попытка найти точки соприкосновения. Этот год может стать объединяющим, что утешительно, поскольку мы живем в то время, когда мы довольно сильно разделены по многим вопросам. 2022 год — это не год «я», а год «мы».