Ալյոնա Կրավեցը որոշել է Արմեն Ջիգարխանյանի երեխային լույս աշխարհ բերել
35-ամյա ռուս դերասանուհի, մոդել և երգչուհի Ալյոնա Կրավեցը հայտարարել է, որ պատրաստ է լույս աշխարհ բերել նոյեմբերի 14-ին մահացած ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանի երեխային:
Նա բացատրել է, որ իր տեղեկություններով՝ Արմեն Ջիգարխանյանը մի անգամ եկել է Ռուբլյովկայի վրա գտնվող ընտանեկան պլանավորման էլիտար կենտրոն՝ սերմնահեղուկը սառեցնելու համար: Ուստի դերասանուհին կցանկանար օգտվել առիթից՝ հանճարեղ անձնավորությունից երեխա ունենալու համար: Կրավեցը նաեւ հայտարարել է, որ մտադիր է այս թեմայով զրուցել Արմեն Բորիսովիչի նախկին կնոջ՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայի հետ, հաղորդում է «ДНИ» պորտալը:
Դերասանուհին նաև նշել է, որ եթե տղա ծնվի, նրա անունը կդնի Արմեն՝ ի պատիվ հոր, իսկ եթե աղջիկ, ապա Ելենա՝ ի հիշատակ Ջիգարխանյանի միակ դստեր, որը մահացել է 23 տարեկանում՝ 1988 թվականի նախօրեին:
Իր հերթին, փաստաբան Սերգեյ Ժորինը «Телепрограмма» պորտալին տված հարցազրույցում, թերահավատություն է հայտնել, որ Կրավեցը լույս աշխարհ կբերի Ջիգարխանյանի երեխային:
«Կենսանյութը հնարավոր չէ օգտագործել առանց տիրոջ համաձայնության»,-ասել է Ժորինը նշելով, որ հիմա, երբ Ջիգարխանյանը մահացել է, յուրաքանչյուր ցանկացող չի կարող դա անել:
Ժորինը նաև նախազգուշացրել է, որ այս կերպ ծնված երեխաները չեն կարողանա հավակնել Ջիգարխանյանի ժառանգությանը:

Алена Кравец решила родить, использовав биоматериал скончавшегося Джигарханяна
35-летняя российская актриса, модель и певица Алена Кравец заявила, что готова родить от скончавшегося 14 ноября народного артиста СССР Армена Джигарханяна.
Она объяснила, что по ее данным Армен Джигарханян в свое время приезжал в элитный центр планирования семьи, расположенный на Рублевке, чтобы заморозить свои сперматозоиды. Поэтому актриса хотела бы воспользоваться этой возможностью, чтобы родить ребенка от гениальной личности. Кравец также заявила, что намерена пообщаться на эту тему с экс-супругой Армена Борисовича Виталиной Цымбалюк-Романовской, сообщает портал "ДНИ".
Артистка также заявил, что если родиться мальчик, то назовет его Армен, в честь отца, а если девочка, то Елена, в память единственной дочери Джигарханяна, скончавшейся в 23 года накануне Нового 1988 года.
В свою очередь адвокат Сергей Жорин в интервью порталу "Телепрограмма" скептически оценил возможность Кравец родить от Джигарханяна.
"Биоматериал невозможно использовать без согласия владельца", - сказал Жорин. Добавив, что сейчас, когда Джигарханяна не стало, все равно, кто угодно не может это сделать.
Также Жорин предупредил, что дети, появившиеся на свет подобным образом, не смогут претендовать на наследство Джигарханяна.