5 աննկատ սխալ, որոնք ձեր սեքսը կդարձնում են ավելի վատը, քան երեկ էր
Սեքսը մեր կյանքի անբաժանելի մասն է: Եվ դրանից փախուստ չկա: Հորմոններն իրենց գործն անում են: Այնուամենայնիվ, ինչպես պարզվում է, «հաճույքի մրցավազքի» համար միայն ցանկությունը բավարար չէ, և դուք գոնե պետք է ծանոթ լինեք այն հրահանգներին, որոնք մասնագետները տալիս են առողջ սեռական հարաբերություններ ունենալու համար։
Հոգեբանները և սեռաբան-սեքսոլոգները նշել են 5 ամենատարածված սխալները, որոնք կարող են էապես փչացնել գործընկերների սեռական կապը:
Ամեն ինչ քեզ համար: Ձեր զուգընկերոջը հաճույք պատճառելու ցանկությունը, ամբողջովին մոռանալով ձեր ցանկությունների ու սեփական հաճույքի մասին, լավագույն գաղափարը չէ, որը կարող է այցելել ձեզ, նշում են մասնագետները: Հիշեք, որ դուք դա անում եք (եթե անում եք), առաջին հերթին ինքներդ ձեզ համար: Եվ հաստատ ձեզ ոչ մեկ այլ տարբերակ հարկավոր չէ:
Առանց երևակայության: Ըստ մասնագետների՝ մարդիկ հաճախ «արգելում են» զուգընկերներին որոշակի երևակայություններ: Բայց վաղուց ապացուցված է, որ երազելը վնասակար չէ: Եվ ցանկությունների մի մասը գուցե և շարունակեն մնալ պարզապես երևակայություններ, առանց իրական կյանքում իրականացվելու՝ որևէ կերպ չխաթարելով հարաբերությունների շարունակմանը:
• Ստանդարտացում: Երբեմն մարդիկ մոռանում են, որ մեզանից յուրաքանչյուրն անհատական է և բոլոր առումներով պահանջում է հատուկ մոտեցում: Փոխարենը, նրանք գործում են ստանդարտ, նախնական և «տարիների ընթացքում մշակված» ծրագրի համաձայն ՝ ոչնչացնելով հարաբերությունների եզակի ներդաշնակությունը:
• Լինենք՝ առանց «դրա»: Տղամարդու հայտարարությունը վերջին պահին, որ ինքը, ինչ-ինչ պատճառներով, չի ցանկանում պահպանակ օգտագործել, ևս կարող է անդառնալիորեն ոչնչացնել այն ամենը, ինչ ձեռք է բերվել զուգընկերների միջև:
• Ինչպես ֆիլմերում: Երբեմն մարդիկ առաջնորդվում են տարբեր տեսակի ցուցումներով, ծրագրերով և, նույնիսկ, ֆիլմերով՝ ամբողջովին մոռանալով, որ հաճախ այս ամենը որևէ կապ չունի իրական կյանքի հետ: Իսկ կինոն միայն կինոն է՝ բազմաթիվ փորձերի և հատուկ էֆեկտների արդյունք:
Մեկ խորհուրդ. Եղեք պարզ և հետևեք ձեր ցանկություններին ու պատկերացումներին այն մասին, թե ինչպես պետք է ամեն ինչ տեղի ունենա:

5 неочевидных ошибок, которые сделают Ваш секс хуже, чем вчера
Секс — неотъемлемая часть нашей жизни. И от этого ни куда не деться. Гормоны, знаете ли. Однако, как иногда выясняется в самом начале «забега за удовольствием», одного желания недостаточно․
Психологи и сексолог-консультанты назвали 5 наиболее часто встречающихся ошибок, способных в значительной степени испортить сексуальные отношения партнеров.
• Все для тебя. Желание угодить партнеру, полностью забывая о своих желаниях и собственном удовольствии — не самая лучшая идея из тех, что могут Вас посетить, отмечает специалист. Помните, что вы это делаете (если делаете), в первую очередь для себя. И никакой другой вариант Вам точно не нужен.
• Без фантазий. По словам специалистов, люди зачастую «запрещают» партнерам определенные фантазии. А ведь давно известно, что мечтать — не вредно. И некоторые из желаний вполне могут продолжать оставаться просто фантазиями, без их претворения в реальную жизнь, ни чуть не мешая продолжению взаимоотношений.
• Стандартизация. Порой люди забывают о том, что каждый из нас индивидуален и требует особого подхода во всех отношениях. Вместо этого они действуют по стандартной, заранее выбранной и «отработанной годами» программе, разрушая неповторимую гармонию взаимоотношений.
• Обойдемся без «этого». Заявление мужчины в самый последний момент о том, что он не хочет пользоваться презервативом, по каким-то там причинам, также способно безвозвратно разрушить все то, что было достигнуто между партнерами.
• Как в кино. Нередко люди ориентируются на всякого рода инструкции, программы и даже фильмы, совершенно забывая о том, что зачастую все это не имеет никакого отношения к реальной жизни. А кино — это только кино, с множеством дублей и спецэффектов.
Совет один: будьте проще и следуйте СВОИМ желаниям и представлениям о том, как все должно происходить.