Մեգան Մարքլի հետ հարսանիքին մասնակցեցին նաև արքայազն Հարիի նախկին սիրուհիները
Արքայազն Հարիի և Մեգան Մարքլի հարսանիքի հյուրերի թվում էին նաև Հարիի նախկին ընկերուհիները՝ Չելսի Դեյվին և Քրեսիդա Բանասը։ Մի զարմացեք, արքայազնը պահպանում է լավ հարաբերություններն աղջիկների հետ։
Չելսի Դեյվի
Չելսի Դեյվին համարվում է Հարիի առաջին «պաշտոնական» ընկերուհին։ Նրանք ծանոթացել են, երբ սովորում էին հարևան դպրոցներում։ Զույգին բաժանվել ստիպես ուսումը․ Չելսին ուղևորվեց իրավաբանություն ուսումնասիրելու ՀԱՀ-ում, իսկ Հարին մնաց Մեծ Բրիտանիայում։
Մի քանի տարի՝ 2004 թվականինցմինչև 2011-ը, Չելսին և Հարին փորձում էին պահպանել հարաբերությունները․ նրանք մերթ հանդիպում էին, մերթ բաժանվում։ Դեյվին արքայազնին ուղեկցել է մի շարք պաշտոնական միջոցառումներիում, մասնավորապես՝ Քեյթ Միդլթոնի և արքայազն Ուիլյամի հարսանիքի ժամանակ։
Արդյունքում, միևնույն է, զույքը բաժանվեց՝ պահպանելով ընկերական հարաբերությունները։
Քրեսիդա Բոնաս
Քրեսիդա Բոնասը Հարիի կյանքում հայտնվեց գործնականում անմիջապես Դեյվիից հետո։ Դերասանուհու և պարուհու հետ սիրավեպը արքայազնը սկսեց 2012 թվականին, որը շարունակվեց երկու տարի։ Քրեսիդան և Հարրին ծանոթացել էին շնորհիվ արքայադուստր Եվգենիայի, իսկ նրանց նորամուտը տեղի ունեցավ «Բեդմենի» հերթական սերիաներից մեկի պրեմիերայի ժամանակ։
Անգլիացիներին Քրեսիդան դուր էր գալիս․ նա լավիկն էր, հաջողակ և ոչ մի սկանդալում ներգրավված չէր։ Շատերը կարծում էին, որ հենց նա կդառնա արքայազնի կինը, սակայն ամեն ինչ այլ կերպ դասավորվեց։

Две бывшие возлюбленные принца Гарри приехали на его свадьбу с Меган Маркл
Среди гостей на свадьбе принца Гарри и Меган Маркл были две бывшие девушки Гарри — Челси Дэйви и Крессида Бонас! Да-да, принц остался с девушками в хороших отношениях.
Челси Дэйви
Челси Дэйви считается первой "официальной" девушкой Гарри. Они познакомились, когда учились в соседних школах. Расстаться паре пришлось из-за учебы: Челси отправилась изучать юриспруденцию в ЮАР, а Гарри остался в Великобритании.
Несколько лет — с 2004 года по 2011-й — Челси и Гарри пытались сохранять отношения: они то встречались, то расставались. Дэйви сопровождала принца во время целого ряда официальных мероприятий, в частности на свадьбе Кейт Миддлтон и принца Уильяма Гарри был с ней.
Впрочем, в итоге пара все равно распалась, сохранив при этом дружеские отношения.
Крессида Бонас
Крессида Бонас появилась в жизни принца Гарри практически сразу же после Дэйви. Роман с актрисой и танцовщицей у принца завязался в 2012 году и продлился два года. Познакомились Крессида и Гарри благодаря принцессе Евгении, а дебют пары состоялся во время одного из приемов в честь премьеры очередной серии "Бэтмена".
Англичанам нравилась Крессида: она хороша собой, успешна и не замешана ни в каких скандалах. Многие думали, что именно она станет его супругой, но не сложилось.