Ինչպիսի՞ անհատականություն եք դուք. թեստ
Կարդալով պնդումները, դրանցից յուրաքանչյուրը գնահատեք հետևյալ կերպ. լիովին ճիշտ է` 5 միավոր, ավելի շատ այո, քան ոչ` 4, երբեմն՝ 3, ավելի շատ ոչ, քան այո` 2, ոչ` 1:
1. Ես տեսնում եմ վառ, հրաշալի երազներ:
2. Նախաձեռնելով ինչ-որ աշխատանք, ես չեմ սիրում ինձ կաշկանդել գործողությունների ծրագրով, այլ
գլխավորապես առաջնորդվում եմ կանխազգացմամբ:
3․ Իմ մի շարք կարևոր որոշումների վրա շրջապատն ազդեցություն է ունենում:
4. Հետաքրքրվում եմ թատրոնով, պոեզիայով, գեղանկարչությամբ:
5. Ես գործնական մարդ չեմ:
6. Հեշտությամբ ինձ կարող եմ ինչ-որ կենդանու դերում պատկերացնել:
7. Լարվում եմ, երբ բնակարանում ամեն ինչ հստակ դասավորված է, և յուրաքանչյուր առարկա իր տեղն ունի:
8. Ինձ հեշտ է նեղացնելն ու վիրավորելը:
9. Երբ ինձ մոտ մարդու հետ ինչ-որ բան է պատահում, ես ինձ զգում եմ այնպես, կարծես դա ինձ հետ է տեղի ունեցել:
10․ Ֆիլմերում, թատրոնում և գրականության մեջ ես նախընտրում եմ ամբողջական սյուժեի ոչ միանշանակ, կիսաբացահայտված զարգացումը:
11. Իմ զգացմունքներն աննկատ փոխակերպվում են մեկը՝ մյուսին:
12. Երբեմն թվում է, թե ինչ որ մեկն ինձ է կանչում, սակայն շրջվելով` ոչ ոքի չեմ տեսնում:
13. Մի փոքր տխուր կարելի է համարել այն կազմակերպությանը, որտեղ բոլորը հստակ պատկերացնում են իրենց պարտականությունները, և բացարձակ պարզ է, թե ով՝ ինչի համար է պատասխանատու:
14. Սիրում եմ երազների ու երևակայության գիրկն ընկնել:
15. Որոշ մարդկանց հետ իմ անմիջականությունն ու ավելորդ մտերմությունը ինձ համար խնդիրներ են ստեղծում:
16. Ես հեշտորեն եմ հիշում իմ մանկական զգացմունքներն ու ապրումները:
17. Դժվար է հստակ գիծ անցկացնել այն մարդկանց միջև, ովքեր հոգեբանական խնդիրներ ունեն նրանցից, ովքեր բացարձակ ձերբազատված են նման խնդիրներից:
18. Հրաշալի ծնողներն իրենց հոգու խորքում մի քիչ երեխա են:
Գումարեք միավորները և ծանոթացեք եզրակացություններին
Մինչև 25 միավոր
Դուք կյանքի ուրախություններից ստանում եք ոչ շատ հաճույքներ: Կարող եք շրջապատի մարդկանց հետ ունենալ շփման բարդություններ: Փոխարենը՝ շատ հավասարակշռված եք և դժվար կլինի ձեզ հունից հանել: Դուք հազվադեպ եք հապշտապ որոշումներ կայացնում, առաջնորդվում եք ոչ թե զգացմունքներով, այլ տրամաբանությամբ: Խորհուրդ. Մի ներփակվեք և ավելի շատ քնքշություն ցուցաբերեք ընտանիքի անդամների հանդեպ:
26-50 միավոր
Ձեր հոգեբանությունը մոտ է ոսկե միջինին, ինչը բոլորովին էլ վատ չէ: Չափավորությունը կարող է դառնալ ձեր հաջողության գրավականը:
50 միավորից բարձր
Հնարավոր է, դուք շատ զգայուն եք արտաքին գրգռիչների նկատմամբ: Բոլորից շատ եք տառապում բարձր ձայներից և պայծառ լույսից: Կասկածամիտ եք և, ըստ երևույթին, հաճախ եք փոփոխում տրամադրությունը: Այդպիսի հոգեբանությամբ անձիք ստեղծագործող անհատներ են: Աշխատեք հնարավորության դեպքում հանգիստ վերաբերվել կատարվող իրադարձություններին և ձեր սիրտը մի բացեք առաջին իսկ պատահածի մոտ:

ТЕСТ: Ваш тип личности
Читая утверждения, оценивайте каждое из них следующим образом: совершенно верно — 5 баллов; скорее да, чем нет — 4; иногда — 3; скорее нет, чем да — 2; абсолютно нет — 1.
1. Мне снятся яркие, причудливые сны.
2. Приступая к какой-нибудь работе, я не люблю связывать себя планом действий, а во многом следую интуиции.
3. На некоторые важные мои решения оказывают влияние окружающие.
4. Увлекаюсь театром, поэзией, живописью.
5. Я человек непрактичный.
6. Легко могу представить себя каким-нибудь животным.
7. Угнетает, когда в квартире всё строго расставлено и у каждой вещи есть своё определённое место.
8. Меня легко обидеть или задеть.
9. Когда что-нибудь случается с близким мне человеком, я чувствую себя так, словно это произошло со мной.
10. В кино, театре или художественной литературе я предпочитаю интригующую недосказанность полной ясности сюжетной линии.
11. Мои чувства незаметно перетекают одно в другое.
12. Бывает, я слышу, что меня кто-то зовёт по имени, но, оглянувшись, никого не нахожу.
13. Немного скучной организацией можно назвать ту, в которой все чётко представляют себе свои обязанности и абсолютно ясно, кто за что отвечает.
14. Люблю предаваться мечтам и фантазиям.
15. Моя открытость и излишняя близость с некоторыми людьми доставляют мне проблемы.
16. Мне легко вспомнить свои детские ощущения и чувства.
17. Непросто провести чёткие границы между людьми с психологическими проблемами и теми, кто их практически не имеет.
18. Замечательные родители — сами в душе немного дети.
Суммируйте баллы и ознакомьтесь с выводами
Не более 25 баллов.
Вы получаете не слишком много наслаждения от плотских радостей жизни. Можете испытывать некоторые затруднения в контактах с окружающими. Зато вы довольно-таки основательны, вас сложно вывести из равновесия. Вы редко принимаете скоропалительные решения, руководствуетесь не эмоциями, а логикой. Совет: не замыкайтесь в себе и проявляйте больше нежности к домочадцам.
От 26 до 50 баллов.
Ваш склад психики близок к золотой середине, что очень даже неплохо. Умеренность может стать для вас залогом успеха.
От 50 баллов.
Вероятно, вы достаточно чувствительны к внешним раздражителям. Сильнее остальных страдаете от громких звуков и яркого света. Не лишены мнительности и, скорее всего, подвержены смене настроения. Люди с такой психической организацией бывают творческими личностями. Старайтесь по возможности спокойнее реагировать на всё происходящее и не открывайте душу первому встречному.