Ինչպես սիրելիից բաժանվել հանգիստ
Բաժանումը միշտ էլ դժվար է, իսկ լավ մարդու հետ բաժանումը կրկնակի բարդ է: Ուզո՞ւմ եք հեռանալ զուգընկերոջից, բայց չե՞ք ցանկանում այդ քայլով կորտել զուգընկերոջ սիրտը: Ladynews.am-ը Ձեզ է առաջարկում մի քանի խորհուրդ:
Խոսեք անձամբ իր հետ
Մի ուղարկեք նրան էլեկտրոնային նամակ կամ սոցիալական ցանցերով հաղորդագրություն: Ուժ գտեք Ձեր մեջ և այդ մասին հայտնեք անձամբ իրեն: Դա Ձեր պատասխանատվությունն է, ինչպես Ձեր զուգընկերոջ, այնպես էլ ինքներդ Ձեր առջև: Մի պահեք Ձեզ անպատասխանատու մարդու պես` զուգընկերոջը բաժանման մասին հայտնելով հաղորդագրությամբ:
Փորձեք ասելիքը
Մտածեք` հստակ ինչ եք պատրաստվում ասել և ընտրեք ամենամեղմ բառերը: Պատրաստեք ելույթը և մի թողեք Ձեզ ընդհատեն, մինչև չասեք այն ամենն, ինչ ցանկանում եք:
Զուր հույսեր չտաք
Մեղմ բաժանումը չպետք է լինի այնպես, որ հետագայում ինչ-որ զուր հույսեր թողնի: Համոզվեք, որ Ձեզ խոսքերը հնչել են պարզ ու հետագայում ոչ մի հարաբերություն չի լինելու: Դա կարող է դաժան թվալ, բայց իրականում այդ հստակությունն ավելի անկեղծ ու մարդասիրական է, քան խոստումները, որոնք Դուք ամեն դեպքում չեք պահելու: Ինչքան շուտ մարդը հասկանա, որ ամեն ինչ ավարտված է, այնքան շուտ առաջ կընթանա:
Թող նա առաջինն իմանա
Մինչև զուգընկերոջ հետ չխոսեք, չտրվեք գայթակղություններին և չքննարկեք ընկերուհիների հետ: Ինչքան շատ մարդիկ այդ մասին իմանան, այնքան մեծ կլինի հավանականությունը, որ Ձեր զուգընկերը բաժանման մասին կիմանա կողմնակի մեկից. դա շատ վիրավորական է: Անհրաժեշտության դեպքում խոսեք միայն այն ընկերուհու հետ, ում բացարձակ վստահում եք:
Արդարացումներ մի փնտրեք
Որպեսզի բաժանումը դժվար չլինի, չասեք, հնացած խոսքեր` հարցը քո մեջ չի, այլ` իմ: Անկեղծ ասեք բաժանման պատճառը: Եթե վախենում եք ցավ պատճառել, ապա բավարարվեք միայն` ես չեմ կարծում մեզ մոտ ինչ-որ բան կստավի, արտահայտությամբ:
Ամեն ինչ արեք արագ և անցավ
Հակիրճությունը ոչ միայն տաղանդի քույրն է, այլ նաև օգնում է, որ բաժանումը լինի ոչ այնքան ցավոտ: Չարժե մի քանի ժամ թվարկել բաժանման պատճառները, նշեք ամենագլխավորն ու վերջակետ դրեք: Հակիրճ խոսքը կօգնի զերծ մնալ զգացմունքայնությունից, ստիպված չեք լինի իրար վիրավորել և այլն:
Վիճաբանություն չսարքեք
Ոչ բոլորն են հանգիստ արձագանքում բաժանմանը: Որոշները գուցե սկսեն վիրավորել Ձեզ իրենց պատճառած ցավի համար: Մի պատասխանեք, Ձեզ պահեք հանգիստ և հեռացեք: Մի պաշտպանեք Ձեզ, ներեք դիմացինի րոպեական թուլությունը:
Մնա՞լ ընկերներ
Մի առաջարկեք նման տարբերակ, եթե իսկապես չեք ուզում: Հիշեք` նախկին սիրելիի հետ ընկերություն անել շատ հազվադեպ է ստացվում:

12.06.2014 Расставаться всегда трудно, а заканчивать отношения с хорошим человеком труднее вдвойне. Хотите уйти от партнера, не разбивая ему сердце? Вот несколько советов, как это сделать.
1. Поговорите лично
Не рассчитывайте на электронную почту, сообщения в соцсетях и другие способы связи. Найдите в себе мужество и скажите человеку все лично. Это ваша ответственность как перед партнером, так и перед самой собой. Не становитесь безответственным человеком, который извещает партнера о разрыве смской.
Не становитесь безответственным человеком, который извещает партнера о разрыве смской.
2. Отрепетируйте речь
Подумайте, что именно вы собираетесь сказать, и подберите самые мягкие слова. Подготовьте речь и не давайте себя перебивать, пока не скажете все, что хотели.
3. Не давайте тщетных надежд
Мягкий разрыв не должен оставлять после себя напрасные надежды. Убедитесь, что ваши слова предельно ясны и больше никаких отношений не будет. Это может показаться жестоким, но на самом деле такая ясность гораздо честнее и гуманнее обещаний, которые вы все равно не сдержите. Чем быстрее человек осознает, что с вами все кончено, тем скорее он сможет двигаться дальше.
4. Пусть он узнает первым
Не поддавайтесь соблазну обсудить все с подругами перед непосредственным разговором с партнером. Чем больше людей узнает об этом, тем больше вероятность, что ваш парень узнает о вашем намерении закончить отношения от кого-нибудь постороннего. Сами понимаете, насколько это обидно. В крайнем случае поговорите с близкой подругой, которой полностью доверяете.
5. Не придумывайте оправданий
Мягкий разрыв не предполагает использование старых клише вроде «дело не в тебе, а во мне». Лучше всего честно скажите истинную причину расставания. Если вы боитесь ранить человека правдой, лучше ограничьтесь расплывчатым: «Я не думаю, что у нас что-то получится».
Если вы боитесь ранить человека правдой, лучше ограничьтесь расплывчатым: «Я не думаю, что у нас что-то получится».
6. Сделайте все быстро и безболезненно
Краткость — не только сестра таланта, она еще и помогает сделать разрыв менее болезненным. Не стоит несколько часов перечислять причины расставания, укажите самую главную и остановитесь. Короткий разговор также не позволит вам поддаться эмоциям, разозлиться или начать оскорблять друг друга.
7. Не раздувайте скандал
Не все спокойно реагируют на разрыв отношений. Кто-то может начать оскорблять вас из-за собственной обиды и боли. Не вступайте в перепалку, оставайтесь спокойной, а затем просто уходите. Не старайтесь защитить себя, простите человеку эту минутную слабость.
8. Оставаться ли друзьями?
Не предлагайте подобный вариант, если вы действительно не хотите этого. Но помните, дружба между бывшими любовниками возможна далеко не всегда.