Գարունը սկսեք նոր օծանելիքով. նորաձեւ բույրերը
2012 թվականի նորաձև գարունը հարուստ կլինի կանացի օծանելիքի նոր տեսականիով: Բազմաթիվ նորությունների մասին արդեն շատերին պատմել են գովազդային հոլովակները ու պայծառ պաստառները: Մյուսների մասին կարող ենք միայն ենթադրել: Ամեն դեպքում, նորաձեւության սեզոնը խոստանում է լինել հարուստ ու պայծառ: Այս գարուն նորաձեւ են հատկապես ջերմ ցիտրուսային ու ծաղկային բույրերը: Օծանելիք արտադրող աշխարհահռչակ այնպիսի բրենդներ, ինչպիսիք են Gucci-ն, Lanvin-ը, Guess-ը, Bvlgari-ն, Guerlain-ը, Kenzo-ն, Vera Wang-ը և այլն, իրենց երկրպագուների համար արդեն անակնկալներ են պատրաստում: Նորությունները հասանելի կլինեն գարնան առաջին օրերին: Գեղեցիկ սեռի բոլոր ներկայացուցիչներն ընտրության լայն հնարավորություն կունենան: LN-ը ներկայացնում է հինգ' առավել «խոստումնալից բույրերը:
Այս գարնանը Gucci-ն կներկայանա ամբողջովին նոր հավաքածուով' Gucci Flora The Garden: Շարքը բաղկացած կլինի հինգ բույրերից' Gorgeous Gardenia, Gracious Tuberose, Glamorous Magnolia, Generous Violet և Glorious Mandarin: Յուրաքանչյուր բույր կներկայացնի մի ծաղիկ: Այս բույրերը կհամապատասխանեն այն կանանց, ովքեր գիտեն իրենց գեղեցկության գինը: Բազմազանությունը թույլ կտա գտնել ձեր ոճին ու բնավորությանը համապատասխան բույր:
Lanvin-ը որոշել է այս գարնանը թարմացնել 2010 թ. թողարկված բույրը' Marry Me!-ն և, դրանով իսկ, նվեր մատուցել իր երկրպագուհիներին:
Նորության հեղինակը Անտուան Մեսոնդյուն է' բնավորությամբ շատ ռոմանտիկ մի մարդ, ահա թե ինչու է մրգային ու ծաղկային այս բույրն ստացել Marry Me! Love Edition անունը: Այն իդեալական է ռոմանտիկների և սիրահարվածների համար:
Հայտնի ամերիկյան բրենդ Guess-ը ևս որոշել է վերաարտադրել իր արդեն հայտնի բուրմունքներից մեկը' Seductive-ը, նոր' Guess Seductive Sunkissed անվամբ: Ապրանքանիշի հեղինակները խոստացել են նորությունը սպառողին հասցնել մարտին: Այս նոր արտադրանքը նախատեսված է վստահ, համարձակ և կրքոտ կանանց համար: Այն իդեալական լրացում կլինի գարնանային «զարթոնքին»:
Մրգերից և ծաղիկներից հյուսված իր բույրն է առաջարկում նաև Bvlgari-ն: Ինչպես շատ այլ նորաձեւության տներ, այս բրենդը ևս որոշել է լրացնել իր նախկին արտադրանքներից մեկը' Omnia-ն: Նորությունը կկոչվի Omnia Coral: Բույրն ստեղծողները հավաստիացնում են, որ այն դուր կգա նուրբ ու ռոմանտիկ աղջիկներին, քանի որ լի է ջերմ, գարնանային բաղադրիչներով:
Մարտին ևս երկու նորություն կներկայացվի հանրությանը: Thierry Mugler-ը ստեղծել է երկու նոր աստղային բուրմունք' Angel Aqua Chic և Alien Aqua Chic, որ շարունակությունն են արդեն հայտնի Angel ու Alien բույրերի: Նորույթները թեթև են ու «թափանցիկ», այդ իսկ պատճառով կատարյալ են գարնանը օգտագործվելու համար:

Модные ароматы. Новинки весны 2012
Модная весна 2012 будет переполнена новинками женской парфюмерии. О многих ароматах нам уже успели поведать рекламные кампании, яркие фотографии и постеры. О других запахах нам остается лишь догадываться. Так или иначе, модный сезон обещает быть насыщенным и ярким. Главными нотками будут поистине теплые цитрусовые и цветочные элементы. Такие всемирно известные гиганты парфюмерии как Gucci, Lanvin, Guess, Bvlgari, Guerlain, Kenzo, Vera Wang и многие другие бренды готовят своим почитательницам сюрпризы, которые будут доступны уже с первых дней весны наступившего года. Каждая представительница прекрасного пола сможет с легкостью подобрать для себя именно то, что ей нужно. Мы решили остановиться на пяти самых ожидаемых парфюмах весны и коротко остановиться на каждом из этих ароматов.
Весной этого года бренд Gucci выпустит целую коллекцию новых ароматов под названием Gucci Flora The Garden. Линия будет состоять сразу из пяти запахов: Gorgeous Gardenia, Gracious Tuberose, Glamorous Magnolia, Generous Violet и Glorious Mandarin. Каждый парфюм посвящен отдельному цветку, изображенному на знаковом изделии Gucci — шарфе, созданном Витторио Аккорнеро для Грейс Келли. Ароматы подойдут настоящим женщинам, знающим цену своей красоты. Благодаря разнообразию запахов, можно подобрать парфюм практически под любой образ и стиль.
Бренд Lanvin решил обновить выпущенный в 2010 году аромат под названием Marry Me! и преподнести подарок своим почитательницам. Аромат будет доступен уже к празднику 14 февраля, хотя использовать его можно и весной.
Автором новинки стал Антуан Месондью, романтик по натуре. Именно поэтому запах был назван Marry Me! Love Edition. В парфюм добавлены новые нотки — красной смородины и померанца. Как и предыдущая версия духов, Love Edition относится к цветочно-фруктовым ароматам. Он идеально подходит для романтических и любвеобильных особ.
Известный американский бренд Guess также решил переиздать свой уже знаменитый аромат и подарил поклонницам новую версию запаха Seductive — Guess Seductive Sunkissed. Выход парфюма обещан на март 2012 года. Как и оригинал, новинка создана для уверенных, дерзких и страстных женщин. Основу аромата составили цветочные и цитрусовые нотки, которые идеально подходят для дополнения жаркого весеннего образа.
Фруктово-цветочную новинку предлагает этой весной бренд Bvlgari. Как и многие другие модные дома, бренд решил дополнить серию уже известных ароматов Omnia.
На этот раз, подарком почитательницам ароматной классики стал Omnia Coral. Композиция состоит из ноток красных ягод, бергамота, водяной лилии, гибискуса, мускуса и кедра. По словам создателей, аромат подойдет нежным и романтическим девушкам, ведь запах насыщен по-настоящему теплыми и весенними компонентами.
В марте 2012 года еще две новинки будут представлены на суд публики. Бренд Thierry Mugler создал два «звездных» аромата — Angel Aqua Chic и Alien Aqua Chic, которые являются продолжением уже известных запахов Angel и Alien.
В отличии от оригинальных парфюмов, новинки созданы на основе современной технологии гидролизации. За счет этого, Angel Aqua Chic и Alien Aqua Chic обладают легкостью и так называемой прозрачностью. Именно поэтому, они идеально подходят для весны и лета.