Մերկուրիի հետադարձ շարժման վերջին շաբաթը լուրջ մարտահրավերներ կբերի մեզ բոլորիս համար: Նույնիսկ հետադարձ շարժման վերջին՝ շաբաթ օրը, նոյեմբերի 29-ին, շատ գործընթացներ զգալիորեն կդանդաղեն: Բայց դրանից հետո, կենդանակերպի նշանների մեծ մասի համար մինչև Նոր տարի լայն և լուսավոր ճանապարհ կբացվի: Այնպես որ, մնում է միայն մի փոքր համբերություն:
Խոյերին սպասվում է մարտահրավերներով լի շաբաթ։ Գործերը ձեր ուզածով չեն ընթանա, բայց կլինեն նաև հաճելի անակնկալներ։ Մի մերժեք ձեզ առաջարկվող որևէ ուղևորություն. դուք կգտնեք և՛ օգուտներ, և՛ ոգեշնչում։ Շաբաթվա առաջին կեսին օգտվեք ցանկացած հնարավորությունից՝ նոր փորձառություններ ձեռք բերելու կամ հետաքրքիր մարդկանց հետ կապվելու համար։ Փորձեք գործողություններ ձեռնարկել՝ չնայած ցանկացած խոչընդոտի կամ դիմադրության։ Հինգշաբթի մի կողմ դրեք կեղծ համեստությունը, ընդունեք ձեր նվաճումները և մի անտեսեք հաճոյախոսությունները. չէ՞ որ դուք այդքան երկար եք աշխատել այդ ուղղությամբ։ Ֆինանսական մուտքերը շաբաթվա վերջում կարող են ձեզ գոհացնել. գնեք ձեզ համար այն, ինչ վաղուց եք ցանկացել։
Աստղերը Ցուլորին կօգնեն այս դժվարին ժամանակահատվածում առանց զգալի կորուստների հաղթահարել այս շաբաթը: Հաճելի փոփոխություններ կարող են տեղի ունենալ ձեր կյանքի տարբեր ոլորտներում: Ձեր հմայքը հատկապես ուժեղ կլինի շաբաթվա առաջին կեսին, ուստի լավ կլինի ձեր ամենակարևոր գործողությունները պլանավորեք այս ժամանակահատվածի համար: Ազատորեն բանակցեք, շփվեք և ժամադրություններ նշանակեք: Շաբաթվա կեսը հատկապես բարենպաստ ժամանակ է ուսուման և շնորհանդեսների համար: Ուրբաթ օրն ավելի մեծ ուշադրություն դարձրեք ձեր ունեցած կապերին: Տեսեք, թե ինչպես կարող եք միմյանց օգտակար լինել:
Երկվորյակների համար շաբաթը բավականին դժվար է լինելու։ Երկուշաբթի գործընկերները կարող են ձեզ անսպասելի գործողությունների մղել կամ բամբասանքի առարկա դարձնել։ Չորեքշաբթի օգնություն մի՛ խնդրեք. բոլոր գործերը ինքներդ կատարեք։ Հինգշաբթին կարող է ավելի շատ մտահոգություններ առաջացնել ձեր անձնական կյանքում. փորձեք այդ օրվա համար հանդիպումներ չնշանակել և խուսափեք խանդից, նույնիսկ, եթե պատճառ առաջանա. դուք դա ավելի ուշ կկարգավորեք։ Ուրբաթ օրը պաշտպանեք սեփական սահմանները և առանձնացրեք ձեր անձնական ու մասնագիտական կյանքը։ Շաբաթավերջը լավ ժամանակ է ձեր հանգստը կազմակերպելու համար։
Այս շաբաթ Խեցգետինները շատ քիչ ազատ ժամանակ կունենան։ Նախապես հեգ տարեք, որպեսզի այս ժամանակահատվածներում ձեզ չանհանգստացնեն։ Աշխատանքում կդրսևորեք հստակ մտածողություն, իսկ նորարարական գաղափարները կօգնեն առաջ մղել վաղուց առկախված խնդիրները։ Երեքշաբթի հատկապես ուշադիր և մանրակրկիտ եղեք՝ կասկածի տակ դրեք յուրաքանչյուր մանրուք և կարդացեք մանր տառերով գրվածը։ Շաբաթվա կեսին կարող են նյարդայնանալու համար բազմաթիվ պատճառներ լինել ։ Նախընտրելի է խնդիրները բաժանել ավելի փոքր հարցերի և որքան հնարավոր է շատ բան վստահել մտերիմ մարդկանց։ Շաբաթվա վերջին ձեր անձնական կյանքը կարող է գերիշխել։
Այս շաբաթը նպաստավեր չէ ստեղծագործական գաղափարների կամ ստեղծագործականության համար, բայց այն բարենպաստ կլինի առօրյա գործերի, շրջակայքը կարգի բերելու և թղթաբանությունը կարգավորելու համար: Առյուծներին կարող են դժվար տրվել նաև անկեղծ զրույցները, բայց գործնական հարցերի կամ ֆինանսների վերաբերյալ քննարկումները հաջողության հնարավորություն ունեն: Ցանկալի է թվերի հետ կապված գործերը պլանավորել երեքշաբթի օրվա համար, բայց խուսափեք տեքստեր գրելուց: Շաբաթվա կեսին կարող եք ինչ-որ բան կտրուկ ավարտելու ցանկություն զգալ՝ լինի դա կասեցված հարաբերություն, թե երկարատև նախագիծ: Հանգստյան օրերին խուսափեք էքստրեմալ սպորտաձևերից, քանի որ վնասվածքի մեծ ռիսկ կա: Նախընտրելի է ապագային հետաձգել նաև ռիսկային բիզնես նախաձեռնությունները:
Կույսերին աստղերն այս շաբաթ խորհուրդ են տալիս մոծակից փիղ չսարքել։ Այո՛, դժվարություններ կլինեն, բայց դրանց շուրջ հույզերը բացարձակապես ավելորդ են։ Երկուշաբթիից սկսած՝ փորձեք ձեր կյանք մտնել այն մարդկանց, ովքեր միշտ ձեզ մոտիվացնում են, աջակցում և լավ խորհուրդներ տալիս։ Եթե երեքշաբթի ինչ-որ մեկին օգնեք, դա անպայման արդյունք կտա։ Շաբաթվա կեսին կհայտնվեք կոնֆլիկտի մեջ. ծիծաղեք դրա վրա կամ պարզապես անտեսեք այն։ Ուրբաթ օրը խաթարված առօրյան կամ վատ սննդակարգը կարող են ազդել ձեր ինքնազգացողության վրա։ Հանգստյան օրերին հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր ֆինանսներին. գումար ծախսեք միայն նախապես որոշված ծրագրի համաձայն։
Այս շաբաթվա մթնոլորտը Կշեռքներին կմղի դանդաղկոտության և գործերը հետաձգելու ցանկության: Այնուամենայնիվ, աշխատանքային խնդիրները կարող են խաթարել ձեր օրը և սպառել ոչ միայն ձեր ժամանակը, այլև էներգիան: Երեքշաբթի հատկապես հաջողակ կլինեն այն նախագծերը, որոնք կարող եք ինքնուրույն կատարել: Չորեքշաբթի շրջապատողները կփորձեն մանիպուլյացիայի ենթարկել ձեզ՝ փորձելով սկզբնական փուլում կանխել ձեր ցանկացած նախաձեռնություն, ինչը կանեն շատ քաղաքավարի: Խուսափեք կոնֆլիկտներից: Հինգշաբթի շատ հստակ ասեք այն մասին, թե ինչ եք ուզում, հակառակ դեպքում կարող եք ստանալ այն, ինչ չէիք սպասում: Նախապես պլանավորեք ձեր մշակութային միջոցառումները. շաբաթ և կիրակի օրերին թանգարաններ, թատրոններ կամ ցուցահանդեսներ այցելությունները կարող են շատ ավելին տալ, քան ակնկալում եք:
Կարիճների համար շաբաթը հանգիստ կլինի, բայց միայն այն դեպքում, եթե կարողանաք վերահսկել ձեր հույզերը: Հնարավոր է՝ առանց որևէ հատուկ պատճառի ձեզ սադրեն կոնֆլիկտների մեջ: Հնարավորինս դիվանագիտորեն վարվեք: Երկուշաբթի կենցաղային տեխնիկայի կամ մեքենայի խափանման վտանգ կա: Երեքշաբթի կարող եք ուշացումներ ունենալ գործերում և կարևոր հանդիպումներից, ուստի փորձեք մի փոքր շուտ ժամանել և խուսափեք անընդմեջ հանդիպումներ պլանավորելուց: Չորեքշաբթի փորձեք ամրապնդել ձեր դիրքերը՝ թե՛ բիզնեսում, թե՛ անձնական կյանքում: Շաբաթվա երկրորդ կեսին նախընտրելի է նոր նախագծեր չսկսել, բայց այն օգտակար կլինի ցանկացած չլուծված խնդիր լուծելու համար: Կիրակի օրը, եթե հնարավոր է, անցկացրեք բնության գրկում:
Այս շաբաթ Աղեղնավորները կկարողանան ընդլայնել իրենց ազդեցության ոլորտը, նոր բան սովորել և հանդիպել հրաշալի մարդկանց: Դուք պետք է ավելի հստակ ձևակերպեք ձեր նպատակները, իմանաք, թե ինչ եք ուզում և ինչի եք ձգտում, և ամեն ինչ կստացվի: Երեքշաբթի համարձակորեն ներգրավվեք ամենակարևոր հարցերի քննարկումներում՝ թե՛ աշխատանքում, թե՛ անձնական կյանքում: Դուք կկարողանաք տեղից շարժել այն ամենը, ինչը երկար ժամանակ դոփում է տեղում: Չորեքշաբթի օրը բաց եղեք սոցիալական շփումների համար. հնարավոր է հանդիպում օգտակար մարդու հետ: Շաբաթվա երկրորդ կեսին խուսափեք առօրյա գործերի վրա ժամանակ վատնելուց և ձգտեք լիովին իրականացնել այն ամենը, ինչ պլանավորել եք: Երկարաժամկետ ֆինանսական ներդրումները բարենպաստ կլինեն:
Աստղերն Այծեղջյուրների համար կանխատեսում են մարտահրավերներով լի շաբաթ. ձեր բոլոր առաջադրանքները կպահանջեն անհապաղ լուծումներ: Մինչդեռ, կշարունակեն գալ նոր առաջադրանքներ: Ինչ հնարավոր է՝ պատվիրակեք ձեր վստահելի մարդկանց: Երեքշաբթի ուշադիր հետևեք ֆինանսներին՝ մի հավատացեք անվստահելի խոստումներին: Շաբաթվա կեսին կրկնակի ստուգեք ստացված տեղեկատվությունը՝ սխալի գինը կարող է բարձր լինել: Շաբաթվա երկրորդ կեսին հարազատները կարող են անսպասելիորեն այցելել և պահանջել ձեր ուշադրությունը: Նրանց անտեսելու փոխարեն, ժամանակ հատկացրեք զրույցի համար: Շաբաթավերջին փորձեք վերականգնել ձեր հուզական հավասարակշռությունը՝ ինքներդ ձեզ համար ինչ-որ բան անելով:
Ջրհոսներին հուզական առումով շատ դժվար շաբաթ է սպասվում: Մարդիկ, մտքերը և տարբեր անհանգստությունները կխանգարեն ձեր կենտրոնացմանը: Երկուշաբթի և երեքշաբթի օրերին խելամտորեն կառավարեք ձեր ժամանակն ու էներգիան: Հաջողությունը կախված կլինի առաջնահերթություններից: Չորեքշաբթի լսեք տարեց հարազատների կամ գործընկերների խորհուրդները: Հինգշաբթի փորձեք չնյարդայնանալ, սովորեք վստահել և բաց թողնել: Շաբաթվա երկրորդ կեսին մի մեկուսացեք: Ընկերոջ հետ անկեղծ զրույցը կարող է ազատել երկարատև մտատանջանքներից: Շաբաթ օրը բարենպաստ է գնումների համար, հատկապես այնպիսի, որոնց մասին վաղուց եք երազել:
Ձկների համար շաբաթը կարող է մարտահրավերներով ավելի լի լինել, քան սպասվում էր: Բայց եթե կենտրոնանաք ձեր ներքին վիճակի վրա, իրավիճակը կարող է բարելավվել, և նույնիսկ դժվար խնդիրների լուծումը ուրախություն կպատճառի: Շաբաթվա առաջին կեսին ստիպված կլինեք ինչ-որ մեկին սովորեցնել կամ կիսվել ձեր փորձով: Եղեք համբերատար և ժամանակ հատկացրեք: Հինգշաբթի ներքին հակամարտությունը կարող է որոշ չափով կաթվածահար անել ձեզ. ձեր պարտականությունների և ներքին ցանկությունների միջև անհամապատասխանություն կլինի: Շաբաթվա վերջում հեռու մնացեք քննադատներից, կամ ավելի լավ է՝ ընդհանրապես վերացրեք նրանց ձեր կյանքից: Փորձեք Նոր տարուց առաջ կտրել շփումը թունավոր մարդկանց հետ և մաքրել ձեր միջավայրը:

Гороскоп на неделю с 24 по 30 ноября 2025 года для всех знаков зодиака
24.11.2025 Последняя неделя ретроградного Меркурия принесет нам всем серьезные испытания. Даже в последний день противохода — в субботу, 29 ноября, — многие процессы будут сильно притормаживать. Но зато потом у большинства знаков зодиака откроется широкая и светлая дорога до самого Нового года. Так что осталось потерпеть совсем чуть-чуть!
Гороскоп на неделю с 24 по 30 ноября 2025 года для знака зодиака Овен
Представителей знака Овен ожидает сложная неделя. Дела будут идти не так, как вы захотите, но приятные сюрпризы тоже будут присутствовать. От предложенных поездок не отказывайтесь — вы сможете получить и пользу, и вдохновение. В первой половине недели используйте любые возможности, чтобы получить новый опыт или пообщаться с интересными людьми. Постарайтесь действовать, несмотря на все блоки и сопротивления. В четверг оставьте ложную скромность, признавайте свои заслуги и не отмахивайтесь от комплиментов — вы ведь так долго шли к этому. Во конце недели вас могут порадовать финансовые поступления: купите себе то, что давно хотели.
Гороскоп на неделю с 24 по 30 ноября 2025 года для знака зодиака Телец
Тельцам на предстоящей неделе звезды помогут пройти сложный период без существенных потерь. Приятные перемены могут произойти в самых разных жизненных аспектах. В первой половине недели ваше обаяние будет особо велико — поэтому самые важные дела лучше запланировать на этот период. Смело вступайте в переговоры, будьте на людях, назначайте свидания. В середине недели особо благоприятное время для учебы, показа презентаций. пятницу внимательнее отнеситесь к связям, которые уже у вас есть. Посмотрите, чем вы можете быть полезны друг другу.
Гороскоп на неделю с 24 по 30 ноября 2025 года для знака зодиака Близнец
У Близнецов на этой неделе все будет довольно сложно. В понедельник коллеги могут подставить неожиданными действиями или сделать вас объектом сплетен. В среду не просите помощи, справляйтесь со всеми задачами самостоятельно. В четверг может прибавиться забот в личной жизни, постарайтесь не назначать свидания на этот день и не устраивайте сцены ревности, даже если возникнет повод — разберетесь со всем позднее. Во пятницу отстаивайте свои границы и разделяйте личное и рабочее. В выходные дни благоприятно заняться организацией пространства для отдыха.
Гороскоп на неделю с 24 по 30 ноября 2025 года для знака зодиака Рак
У Раков свободного времени на этой неделе будет крайне мало. Заранее позаботьтесь о том, чтобы вас в эти периоды никто не беспокоил. В делах вас посетит особая ясность мышления, а нестандартные идеи помогут продвинуть вперед давно застрявшие вопросы. Во вторник будьте особо внимательны и дотошны — выспрашивайте все до мелочей и вычитывайте мелкий шрифт. В середине недели поводов для раздражения может быть в избытке. Лучше разбить гору проблем на мелкие вопросы и делегировать все, что можно людям, которым вы доверяете. Ближе к концу недели личная жизнь может забрать все внимание на себя.
Гороскоп на неделю с 24 по 30 ноября 2025 года для знака зодиака Лев
Неделя не подойдет для поиска креативных идей и творчества, зато будет благоприятна для обычных рутинных дел, наведения порядка, организации бумаг. Разговоры по душам у Львов также могут не заладиться, а вот обсуждения практической части жизни или финансов имеют шансы на успех. На вторник лучше запланировать дела, связанные с цифрами, но не стоит заниматься написанием текстов. В середине недели может возникнуть желание резко что-то оборвать — будь то застопорившиеся отношения или давно начатое дело. Не занимайтесь в выходные дни экстремальным спортом, высок риск травм. Рискованные мероприятия по части бизнеса лучше отложить на потом.
Гороскоп на неделю с 24 по 30 ноября 2025 года для знака зодиака Дева
Девам на этой неделе звезды советуют не раздувать из мухи слона. Трудности будут, да, но эмоции по поводу них — совершенно излишни. Уже с понедельника начните впускать в свою жизнь людей, которые вас всегда мотивируют, поддерживают и дают хорошие советы. Если во вторник вы кому-то поможете — это непременно окупит себя. В середине недели вас будут провоцировать на конфликт: сведите все к шутке или просто проигнорируйте. В пятницу нарушенный режим дня или неправильное питание могут отразиться на вашем самочувствии. В выходные особое внимание уделите финансам: тратьте деньги только по заранее намеченному плану.
Гороскоп на неделю с 24 по 30 ноября 2025 года для знака зодиака Весы
По своей атмосфере, эта неделя будет больше располагать представителей знака Весы к неторопливости и желании все откладывать на завтра. Но рабочие вопросы могут внести свои коррективы и забрать не только все ваше время, но и силы. Во вторник особо хорошо пойдут дела, которые вы сможете вести самостоятельно. В среду окружающие будут пытаться вами манипулировать — пресекайте любые поползновению на корню, но вежливо. Не идите на конфликт. В четверг предельно четко озвучивайте что вы хотите, иначе рискуете получить не то, что ожидали. Позаботьтесь о культурном досуге заранее — походы в музеи, театры или на выставки в субботу и воскресенье могут дать вам гораздо больше, чем вы ожидаете.
Гороскоп на неделю с 24 по 30 ноября 2025 года для знака зодиака Скорпион
У Скорпионов эта неделя пройдет спокойно, но только если получится взять под контроль свои эмоции. Вас могут провоцировать на конфликты без особого повода. Будьте максимально дипломатичны. В понедельник есть вероятность поломки бытовой техники или автомобиля. Во вторник возможны пробуксовки в делах и опоздания на важные встречи, поэтому старайтесь приходить чуть заранее и не назначать встречи стык в стык. В среду постарайтесь укрепить ваши позиции — как в делах, так и в личной жизни. Во второй половине недели новых дел лучше не начинать, а вот подтянуть зависшие вопросы будет полезно. Воскресенье, по возможности, проведите на природе.
Гороскоп на неделю с 24 по 30 ноября 2025 года для знака зодиака Стрелец
Стрельцам на этой неделе удастся расширить сферы своего влияния, научиться чему-то новому и познакомиться с прекрасными людьми. От вас требуется яснее видеть ваши цели, знать, что хотите и к чему конкретно стремитесь — и все получится. Во вторник смело выходите на беседы по самым важным вопросам — и на работе, и в личной жизни. Сможете столкнуть с «мертвой точки» все, что давно зависло и не развивается. В среду также будьте открыты для социальных контактов, возможна встреча с полезным человеком. Во второй половине недели не разменивайтесь на рутинные задачи и постарайтесь максимально внедрить в жизнь все, что давно задумали. Благоприятны долгосрочные вложения финансов.
Гороскоп на неделю с 24 по 30 ноября 2025 года для знака зодиака Козерог
Звезды предсказывают Козерогам непростую неделю — решения потребуют разом все задачи. А новые дела при этом продолжат прибывать. Делегируйте все, что сможете, людям, которым доверяете. Во вторник строго контролируйте финансы — не доверяйте ненадежным обещаниям. В середине недели многократно проверяйте проходящую через вас информацию, цена ошибки может быть высока. Во второй половине недели родственники могут нагрянуть неожиданно и потребовать вашего внимания. Лучше не отмахиваться от них, а выделить отдельное время на беседы. В выходные постарайтесь восстановить душевный баланс — сделайте что-то для себя.
Гороскоп на неделю с 24 по 30 ноября 2025 года для знака зодиака Водолей
Водолеям предстоит очень сложная неделя в плане эмоций. Сосредоточиться будут мешать и люди, и мысли, и переживания разного рода. В понедельник и вторник грамотно распределяйте силы и время. Успех будет зависеть от расстановки приоритетов. В среду прислушивайтесь к советам старших родственников или коллег. В четверг постарайтесь не нервничать, учитесь доверять и отпускать. Во второй половине недели не замыкайтесь в себе. Откровенный разговор с другом может разрешить разом многолетние терзания. В субботу благоприятны покупки, особенно те, о которых вы давно мечтали.
Гороскоп на неделю с 24 по 30 ноября 2025 года для знака зодиака Рыбы
У представителей знака Рыбы неделя может оказаться несколько сложнее, чем ожидалась. Но если займетесь, в первую очередь, внутренним настроем, все может наладиться и даже решение запутанных вопросов станет в радость. В первой половине недели вам придется обучать кого-то или делиться опытом. Запаситесь терпением и не спешите. В четверг внутренний конфликт может несколько парализовать вас — будет диссонанс между обязанностями и внутренними желаниями. В конце недели держитесь подальше от критиков, а еще лучше — вообще уберите их из вашей жизни. Постарайтесь прекратить общение с токсичными людьми и почистить свои окружение до Нового года.