Մեկ տարի առաջ 19-ամյա Ավրորա Կիբայի անունը չէր հիշատակվում ո՛չ բարձրաշխարհիկ կյանքի մասին պատմող սյունակներում, ո՛չ էլ շոու-բիզնեսի նորություններում։ Սակայն ամեն ինչ փոխվեց 2024 թվականի ամռանը. հենց այդ ժամանակ Գրիգորի Լեպսն առաջին անգամ հանրության մեջ հայտնվեց երիտասարդ ընկերոուհու հետ։ МУЗ-ТВ մրցանակաբաշխության ժամանակ զույգն ուշադրություն գրավեց ոչ միայն տարիքային տարբերության, այլև արտիստի բավականին խորհրդավոր հայտարարության պատճառով. «Նա դեռ որոշում չի կայացրել, բայց, ամենայն հավանականությամբ, նա իմ հարսնացուն է»։
Մի քանի շաբաթ անց Ավրորան հաստատեց, որ նշանվել է երգչի հետ։ Լեպսը նրան ամուսնության առաջարկ է արել՝ նվիրելով 30 միլիոն ռուբլի արժողությամբ ադամանդով Graff մատանի։ Այդ ժամանակվանից ի վեր Կիբան ակտիվորեն զարգացնում է այս թեման իր սոցիալական ցանցերում և ներգրավում նորանոր բաժանորդներ։ Աճում է ոչ միայն հետևորդների թիվը, այլև աղջկա կշիռը շոու բիզնեսում. նա ակտիվորեն մասնակցում է պրեմիերաների, ընկերանում աստղերի հետ և հարցազրույցներ տալիս։ Հաջորդ քայլը ռեալիթի շոուին մասնակցելն է։ Եվ սա է, որ քննադատությունների փոթորիկ առաջացրեց։
Աղջիկը տեղեկացրեց, որ արդեն մայիսին հեռուստադիտողներին կներկայացվի «անակնկալներով լի խորհրդավոր նախագիծ»։ Եվ չնայած նա ուրախությամբ կիսվեց լուրով, հետևորդների արձագանքը ճիշտ հակառակն էր։ Գրառման մեկնաբանությունների մեջ քննադատվում են թե Ավրորայի արտաքին տեսքը, թե փորձի պակասը և հեռուստատեսությունում նրա հայտնվելու փաստը։ Համացանցի շատ օգտատերեր բացահայտորեն նշել են, որ երիտասարդ հարսնացուն հետաքրքրված է բացառապես փառքով, և նա դեպի էկրան ճանապարհը հարթել է իր սիրեցյալի հայտնի անվան շնորհիվ. «Հանրությանը հետաքրքրում են այն մարդիկ, ովքեր իրենք են ամեն ինչի հասել», «Հերթականին բրդեցին բեմ։ Որտե՞ղ են տաղանդավոր, բայց կապեր չունեցող երեխաները։ «Վերաձևված և միջակ»։ «Պարզապես երիտասարդություն, ոչ մի առանձնահատուկ բան»։
Ոմանք անգամ խիստ էին իրենց արտահայտություններում. «Անկողնով դեպի փառք՞։ Մենք սա արդեն տեսել ենք», «Ամոթ, ոչ թե շոու», «Հերթական «ոչ մեկը», որը որոշել է խաղալ հեռուստաաստղի դեր»։ Այս բացասական ալիքի ֆոնին Ավրորայի լավ լուրը վերածվեց աղետի։ Իսկ, շոուն, որին Կիբան կմասնակցելու է, ТНТ -ի «Խաղի վարպետն» է, որտեղ նրա մրցակիցներ են լինելու Դենիս Վլասենկոն, Լեոն Քեմստախը, Նատալյա Ռուդովան և շատ ուրիշներ։
Ի դեպ, վերջերս հայտնի դարձավ, որ Լեպսի և Կիբայի երկար սպասված հարսանիքը կարող է չեղարկվել։ Թվում էր, թե սիրահարները պատրաստվում էին տոնակատարությանը և ծրագրեր էին կազմում։ Սակայն, ինչպես պարզվեց, արարողությունը, որը պետք է տեղի ունենար 2025 թվականի ամռանը, անսպասելիորեն անորոշ ժամանակով հետաձգվել է։
Աղբյուրների հաղորդմամբ՝ Գրիգորի Լեպսը ներկայումս բավականին անկայուն շրջան է ապրում. «Գրիշան չունի Ավրորայի ուզած հարսանիքի համար անհրաժեշտ գումարը։ Նա ամբողջությամբ պարտքերի մեջ է։ Նա 300 միլիոն ռուբլու մեծ վարկ է վերցրել և այն ներդրերել նոր բիզնեսի մեջ»։
Երգչի գործընկերների խոսքով՝ Լեպսն արդեն փորձել էր բացել ժողովրդավարական խմիչքի հաստատություն, սակայն բիզնեսը զարգացում չի ապրել։ Հիմա նա խաղադրույք է կատարում պրեմիում կարգի բարի վրա, որը նախատեսված է հարուստ հաճախորդների համար։ Սակայն պարզվել է, որ ծախսերն անկանխատեսելիորեն բարձր են, իսկ հետ վերադարձման ժամկետը՝ շատ երկար։
Սակայն այս դադարը նաև դրական կողմ ունի։ Ինչպես նշում են երգչի ընկերները, նրա կրտսեր երեխաները դեռևս չեն աջակցում հոր՝ իր երիտասարդ սիրեցյալի հետ ամուսնանալու գաղափարին։ Հարսանիքի հետաձգումը նրանց ժամանակ է տալիս հարմարվելու հոր նոր ընտրյալին։

08.05.2025 Аврора Киба поделилась с фолловерами радостной новостью о переменах в жизни. Но вместо поздравлений в адрес студентки летят обвинения в погоне за славой.
Имя 19-летней Авроры Кибы еще год назад не звучало ни в светских хрониках, ни в новостях шоу-бизнеса. Однако летом 2024 года все изменилось — именно тогда Григорий Лепс впервые появился на публике с молодой спутницей. На Премии МУЗ-ТВ пара привлекла внимание не только разницей в возрасте, но и весьма загадочным заявлением артиста: «Она пока не решила, но, скорее всего, моя невеста».
Через пару недель Аврора подтвердила, что помолвлена с певцом. Лепс сделал ей предложение, подарив кольцо Graff с бриллиантом стоимостью 30 миллионов рублей. С тех пор Киба активно развивает данную тему в своих соцсетях и привлекает новых подписчиков. Растет не только количество фолловеров, но и вес девушки в шоу-бизнесе: она активно посещает премьеры, дружит со звездами и раздает интервью. Следующий шаг — участие в реалити-шоу. И именно это вызвало шквал критики.
Девушка сообщила, что уже в мае зрителей ждет «загадочный проект, полный сюрпризов». И хотя она поделилась новостью с восторгом, реакция подписчиков оказалась прямо противоположной. Под постом критике подверглись и внешность Авроры, и отсутствие опыта, и сам факт появления на телевидении. Многие интернет-пользователи открыто заявили, что молодую невесту интересует исключительно слава, а путь к экрану она проложила за счет громкого имени возлюбленного: «Публике интересны люди, которые добились всего сами», «Очередную вытащили на сцену. Где дети с талантом, но без связей?», «Переделанная и посредственная. Просто молодость, ничего особенного».
Некоторые и вовсе не стеснялись выражений: «Через постель к славе? Мы это уже видели», «Позорище, а не шоу», «Очередная ''никто'', которая решила поиграть в телезвезду». На фоне этой волны негатива радостная новость Авроры превратилась в катастрофу. Кстати, шоу, в котором будет участвовать Киба, — «Мастер игры» на ТНТ, где ее соперниками станут Денис Власенко, Леон Кемстач, Наталья Рудова и многие другие.
К слову, на днях стало известно, что под угрозой срыва оказалась долгожданная свадьба Лепса и Кибы. Казалось бы, влюбленные готовились к торжеству и строили планы. Но, как выяснилось, торжество, которое должно было состояться летом 2025 года, неожиданно перенесли на неопределенный срок.
Как сообщают источники, Григорий Викторович сейчас переживает не самый стабильный период: «У Гриши нет денег на ту свадьбу, которую хочет Аврора. Он весь в кредитах. Взял большой заем на 300 миллионов рублей и вложил его в новый бизнес».
По словам коллег артиста, Лепс уже предпринимал попытку открыть демократичное питейное заведение, однако бизнес не пошел. Теперь он делает ставку на премиальный бар, рассчитанный на обеспеченных клиентов. Но расходы оказались непредсказуемо высокими, а окупаемость — далекой.
Впрочем у этой паузы есть и положительная сторона. Как отмечают друзья певца, его младшие дети пока что не поддерживают идею отца вступать в брак с молодой возлюбленной. Перенос свадьбы дает им время привыкнуть к новой избраннице.