Մերկուրի նահանջն ավարտվում է ապրիլի 7-ին, և այս օրը նա կփորձի խլել մեր ողջ էներգիան։ Ուստի ոչ մի կարևոր բան մի պլանավորեք և ընդունեք այն փաստը, որ երկուշաբթին ծանր օր է։ Բայց հետո ամեն ինչ շատ ավելի զվարճալի կլինի: Հետադիմական Վեներայից վախենալու կարիք չկա, քանի որ այն գործում է այլ կերպ. իր ժամանակաշրջանի սկզբում երբեմն խիստ և նույնիսկ դաժան է, իսկ վերջում նրա ազդեցությունն աստիճանաբար մարում է։
Խոյ Կենդանակերպի նշանի ներկայացուցիչներն այս շաբաթ կարող են տրամադրության անսպասելի փոփոխություններ զգալ, թեև դրա համար որևէ ակնհայտ պատճառ չի լինի։ Երեքշաբթի և չորեքշաբթի փորձեք ավարտին հասցնել ձեր սկսած բոլոր գործերը, հակառակ դեպքում դրանք երկար ժամանակ կկանգնեն։ Հինգշաբթի օրը մի վստահեք նույնիսկ ձեր ամենամոտ մարդկանց խորհուրդներին և վստահ մի եղեք օգնելու առաջարկներին։ Ուրբաթ օրը կարող եք հնարավորություն ունենալ ձեզ դրսևորելու նոր բիզնեսում. եթե ձեր լավագույնս դրսևորեք, հնարավոր են նոր շահույթներ: Հանգստյան օրերին զերծ մնացեք ինչ-որ բան քննադատելու և խորհուրդ տալու ցանկությունից, այլապես կոնֆլիկտներից խուսափել հնարավոր չի լինի։ Ավելի լավ է նախօրոք ձեզ համար մշակութային ծրագիր կազմակերպեք և հանգիստ ժամանակ անցկացնեք։
Աստղերը Ցուլերին նախազգուշացնում են. այս շաբաթ պետք է համառ լինեք բոլոր հարցերում, և այդ ճնշման տակ մանր խնդիրները կվերանան: Շաբաթվա առաջին կեսին կկարողանաք հասնել միանգամից մի քանի ցանկալի նպատակների։ Երեքշաբթի կամ չորեքշաբթի մեծ է անսպասելի եկամուտների հավանականությունը կամ ավելի բարձր աշխատավարձով նոր հետաքրքիր պաշտոնի առաջարկ կունենաք։ Եթե շաբաթվա երկրորդ կեսին ճանապարհորդելու հնարավորություն ունեք, մի մերժեք։ Ճամփորդությունները կարող են նոր հնարավորություններ բացել ինչպես ձեր անձնական կյանքում, այնպես էլ բիզնեսում: Ուրբաթ օրն իրադարձությունները մի շտապեցրեք, հանգստացեք և զերծ մնացեք նախաձեռնողականությունից։
Երկվորյակների համար կարևոր է չթուլացնել իրենց զգոնությունը։ Պատրաստ եղեք արագ և հստակ որոշումներ կայացնելուն: Վստահեք փորձին և ինտուիցիային, ու դրանք ձեզ հուսախաբ չեն անի: Երեքշաբթի մի անտեսեք ընկերների խորհուրդները և մի հրաժարվեք օգնությունից։ Չորեքշաբթի օրը կարող է տհաճ իրավիճակ ստեղծվել, ինչի պատճառով ստիպված կլինեք վերանայել հարաբերությունները ընկերներից կամ գործընկերներից մեկի հետ։ Հինգշաբթի ձեր մտերիմները համառորեն կպահանջեն ձեր ուշադրությունը, սակայն սա հիանալի օր է նաև ռոմանտիկ ժամադրության համար՝ դուք պետք է ընտրություն կատարեք։ Ուրբաթը բարենպաստ է պարտքերը մարելու համար։ Հանգստյան օրերին մենությունն ու հոգեհարազատ զբաղմունքն օպտիմալ կլինեն։ Վերլուծեք անցած ամիսները, գովեք ինքներդ ձեզ ձեռքբերումների համար և ազատորեն նոր ծրագրեր կազմեք:
Խեցգետիններն այս շաբաթ կարող են ծանրաբեռնված լինել ստեղծագործ գաղափարներով։ Կենտրոնացեք ամենախոստումնալիցների վրա, միանգամից մի զբաղվեք ամեն ինչով. Հիմա իմաստ չունի ձեզ մասերի բաժանել: Ժամանակ տրամադրեք եկամտի նոր աղբյուրի մասին մտածելու համար: Երեքշաբթի մի կախվեք նյարդայնացնող ու անհանգստացնող մտքերից և վեճի մեջ մի մտեք սիրելիների կամ գործընկերների հետ։ Չորեքշաբթի օրը անշահախնդիր արարք կատարեք, աստղերը նշում են՝ դա ձեզ համար կհաշվետ կլինի։ Հինգշաբթի գործերի և իրադարձությունների հորձանուտը կարող է սկսել պտտվել՝ պահպանեք սառնասրտություն և փորձեք ամեն ինչին արձագանքել առանց էմոցիաների: Շաբաթ օրը բարենպաստ է քաղաքից դուրս հանգստանալու համար, ավելի լավ է մոտ լինել ջրին, և կապ չունի՝ դա գետ կլինի, թե բաղնիք։ Վերալիցքավորվեք էներգիայով ձեր տարերքի մեջ:
Առյուծի նշանի ներկայացուցիչների մոտ այս շաբաթ կարող է աճել նյարդայնությունը։ Դուք կցանկանաք ամեն ինչ ստանալ միանգամից, իսկ երբ դա չստացվի, կարող է գրգռվածություն առաջանալ։ Հաղթահարեք ձեր անհամբերությունը և փոքր քայլեր կատարեք դեպի ձեր նպատակը: Մի ամաչեք խորհուրդ կամ օգնություն խնդրելուց: Երեքշաբթի կոպիտ մի եղեք ուրիշների հետ և շատ կտրուկ մի արտահայտեք ձեր բողոքները։ Մի փոքր դիվանագիտություն, և ամեն ինչ կլուծվի ձեր օգտին: Հինգշաբթի բիզնեսում կարող է նոր հեռանկար կամ գումար աշխատելու անսպասելի հնարավորություն բացվել ։ Ուրբաթ օրը պատրաստ եղեք հաճելի անակնկալների։ Եվ, ամեն դեպքում, պատրաստվեք նաև տհաճներին։ Հանգստյան օրերին մի կասկածեք ձեր հմայքին և ժամադրության գնացեք։
Կույսերի համար այս շաբաթվա հաջողությունը հիմնականում կախված կլինի սեփական տրամադրությունից ու էներգիայից։ Ուստի առավելագույնս հոգ տարեք ողջամիտ առօրյայի և հավասարակշռված սննդակարգի մասին: Շաբաթվա առաջին կեսին հնարավորինս հարստացե՛ք նոր գիտելիքներով ու հաղորդակցությամբ։ Չորեքշաբթի կարող են դժվարություններ առաջանալ գործընկերների հետ՝ մեծ է հավանականությունը, որ ձեզ կհուսահատեցնեն կամ նույնիսկ միտումնավոր կխոչընդոտեն: Թույլ մի տվեք, որ ձեզ վիրավորեն: Հինգշաբթի օրը հնարավոր են խնդիրներ անձնական կյանքում և խանդի տեսարաններ զուգընկերոջ կողմից։ Ուրբաթ օրը ուշացումների ու խափանված պլանների օր է։ Նախապես մտածեք այլընտրանքային տարբերակների մասին, որպեսզի չշփոթվեք, երբ ամեն ինչ սխալ ընթանա: Շաբաթ օրը մի շփվեք փոխաբերություններով և ակնարկներով՝ ամեն ինչ ուղիղ ասեք, այլապես շրջապատը ձեզ չի հասկանա:
Կշեռքներին անսովոր դրական շաբաթ է սպասվում, բայց մոբիլիզացրեք ձեր ողջ ուժը և հատկապես ուշադիր հետևեք առողջությանը։ Երեքշաբթի կկարողանաք առաջնորդ դառնալ և առաջնորդել ձեր գործընկերներին, և այդ ջանքերը կնկատվեն վերադասի կողմից։ Չորեքշաբթին բարենպաստ է սխալները շտկելու համար, ինչպես նաև լավ օր՝ հաշտվելու մեկի հետ, ում հետ երկար ժամանակ վիճված եք։ Հինգշաբթի օրը հնարավոր են անսպասելի խոչընդոտներ բիզնեսում. սթափ արագ գնահատեք, թե ինչն է ավելի լավ՝ առաջ մղե՞լ, թե՞ դադարեցնել: Ուրբաթ օրն ավելի զուսպ եղեք։ Հանգստյան օրերին կազմակերպեք ձերն հանգստը և անպայման զբոսնեք այգում կամ անտառում. ձեզ իսկապես բնության հետ հաղորդակցություն է անհրաժեշտ:
Կարիճները դժվար թե կարողանան այս շաբաթ հանգստանալ։ Կյանքը համառորեն ձեզ կկանչի նոր սխրանքների։ Երեքշաբթին կլինի ամենաակտիվ օրը, այնպես որ մի մոռացեք առողջ սնվելու և վիտամինների մասին։ Չորեքշաբթի կենտրոնացեք ամենակարևոր բաների վրա և ավելորդ պարտավորություններ մի ստանձնեք։ Ուրբաթ օրը նպատակահարմար կլինի տեսնել ընկերներին կամ սիրելիին, նույնիսկ եթե ժամանակը չի հերիքում, բայց աշխատանքային շաբաթվա վերջում ձեզ իսկապես դրական հույզեր կպահանջվեն: Շաբաթ օրը մի վախեցեք հիասթափվել ինչ-որ մեկից կամ սեփական արարքներից։ Ցանկացած դժվարության վերաբերվեք որպես ուսումնական փորձի: Կիրակի ուշադիր ստուգեք ձեզ հասած տեղեկատվությունը և մի շտապեք հավատալ այն ամենին, ինչ լսում եք, հատկապես ձեր զուգընկերոջ մասին խոսակցություններին:
Աստղերն Աղեղնավորներին զգուշացնում են՝ այս շաբաթ կարող են տեղի ունենալ հետաքրքիր ծանոթություններ, ջերմ հանդիպումներ և ռոմանտիկ ժամադրություններ։ Փորձեք չփչացնել դրանք ավելորդ էմոցիոնալությամբ, զսպեք ինքներդ ձեզ և հետևեք այն ամենին, ինչ ասում եք։ Շաբաթվա առաջին կեսին կարող եք հայտնվել բազմաթիվ իրադարձությունների էպիկենտրոնում՝ պատրաստ եղեք, որպեսզի անակնկալի չմատնվեք: Հինգշաբթի ձեր ստեղծագործական կամ երևակայական գաղափարները կարող են շահույթ կամ համընդհանուր ճանաչում բերել: Շաբաթվա երկրորդ կեսին ինքներդ որոշեք հիմնական անելիքը և մի կողմ մղեք մանրները։ Օգտակար կլինի նոր բան սովորել, գրանցվել վարպետության դասի կամ սկսել դասընթացի մասնակցել: Խաղադրույք կատարեք ինքներդ ձեզ վրա, դա ապագայում կհատուցվի:
Այս շաբաթ Այծեղջյուրները պետք է ժամանակ հատկացնեն շտկելու այն սխալները, որոնք վերջերս թույլ են տվել։ Փորձեք հարթել սուր անկյունները բիզնեսում և հարաբերություններում: Շաբաթվա առաջին կեսին հավասարակշռեք ակտիվ աշխատանքն ու հանգիստը։ Հինգշաբթին կարող է լինել չպլանավորված հանդիպումների օր, դրանցից ոմանք կարող են այնքան էլ հաճելի չլինել, բայց մյուսները մեծ օգուտ կբերեն ձեզ բիզնեսում։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին փնտրեք ձեր հմտությունների և տաղանդների կիրառման նոր ոլորտներ։ Ուրբաթ օրը հնարավոր են էմոցիոնալ պոռթկումներ ու միայնության զգացումներ։ Հանգստյան օրերին ձեր ժամանակը տրամադրեք հանգստին և երեխաներին։
Ջրհոսներն այս շաբաթ պետք է անպայման խուսափեն կոնֆլիկտներից։ Եթե դուք ներգրավվեք ինչ-որ ճակատամարտի մեջ, բոլոր հաշվարկներով կպարտվեք: Երեքշաբթի կարող է անցյալից մարդ հայտնվել։ Զգույշ և զգոն եղեք. չպետք է նորից կյանք թույլ տաք մեկին, ով ժամանակին ձեզ թողել է: Չորեքշաբթի կատարեք այնպիսի գործողություններ, որոնք հնարավորինս դրական են և ձեզ էներգիայով են լցնում ։ Հինգշաբթի ինչ-որ խնդիր ինքն իրեն կլուծվի, եթե դադարեք անհանգստանալ դրա համար։ Շաբաթ օրը հապճեպ եզրակացություններ մի արեք, որ ձեզ չեն գնահատում և ձեր շահերը հաշվի չեն առնում, հակառակ դեպքում դա կարող է վեճի պատճառ դառնալ։ Պետք է խուսափեք կոնֆլիկտներից, հիշու՞մ եք: Կիրակի օրը ժամանակն անցկացրեք մտերիմների հետ, ովքեր ձեր հրատապ կարիքն ունեն։
Կենդանակերպի այս նշանի ներկայացուցիչների համար կարևոր է շաբաթվա ընթացքում զգացմունքներին չտրվել։ Տրամաբանությունն ու ողջախոհությունը պահպանելու համար պետք է գործադրեք բոլոր ջանքերը։ Փորձեք հետևել նախկինում կազմված ձեր ծրագրերին և ժամանակ չկորցնել սոցիալական ցանցերում։ Երեքշաբթի կարող են հայտնվել նոր առաջադրանքներ. մի անհանգստացեք, դուք կարող եք կարգավորել դրանք: Չորեքշաբթի օրը ձեր էներգիան ուղղեք միայն ամենակարևոր բաներին, մի տարվեք մանրուքներով։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին ապավինեք կարգապահությանը և վարքագծի փորձված մեթոդներին։ Ուրբաթ և շաբաթ օրերին արդյունավետ օգտագործեք ձեր ժամանակը:

Ретроградной Венеры можно уже не бояться, поскольку она действует по-другому: в начале своего периода строга и даже моментами жестока, а ближе к концу ее влияние постепенно затухает.
У представителей знака зодиака Овен на этой неделе возможны неожиданные перепады настроения, хотя видимых причин для этого не будет. Во вторник и среду постарайтесь завершить все начатые дела, иначе они зависнут надолго. В четверг не доверяйте советам даже самых близких людей и отнеситесь с недоверием к предложению помочь. В пятницу может представится шанс проявить себя в новом деле — если будете на высоте, возможна новая прибыль. В выходные дни воздержитесь от желания критиковать и что-то советовать, иначе не избежать конфликтов. Лучше заранее организуйте себе культурную программу и проведите время спокойно.
Звезды предупреждают Тельцов: на этой неделе вам нужно проявлять настойчивость во всех делах, и мелкие проблемы отступят под ее напором. В первой половине недели вы сможете достичь сразу нескольких желанных целей. Во вторник или среду высока вероятность появления неожиданного дохода или откроется новая интересная должность с более высокой зарплатой. Если во второй половине недели вам представится возможность совершить поездку — не отказывайтесь. В путешествии могут открыться новые возможности как в личной жизни, так и в деловом плане. В пятницу не подгоняйте события, сохраняйте спокойствие и воздержитесь от проявления инициативы.
Близнецам важно не терять бдительности. Будьте готовы быстро и четко принимать решения. Доверяйте опыту и интуиции, и они вас не подведут. Во вторник не пренебрегайте советами друзей и не отказывайтесь от помощи. В среду может возникнуть неприятная ситуация, из-за которой вам придется пересмотреть отношения с кем-то из друзей или коллег. В четверг близкие будут настойчиво требовать вашего внимания, но это также прекрасный день для романтических свиданий – придется делать выбор. В пятницу благоприятно возвращать долги. На выходных оптимально будет уединение и занятия для души. Подведите итоги последних месяцев, похвалите себя за заслуги и смело стройте новые планы.
Раков на этой неделе могут переполнять творческие идеи. Сосредоточьтесь на наиболее перспективных из них, не хватайтесь сразу за все – распыляться сейчас ни к чему. Уделите время продумыванию нового источника дохода. Во вторник не зацикливайтесь на назойливых и тревожных мыслях и не вступайте в споры с близкими или коллегами. В среду совершите бескорыстный поступок, звезды говорят – вам это зачтется. В четверг может закрутить водоворот дел и событий — сохраняйте самообладание и постарайтесь реагировать на все без эмоций. Суббота благоприятна для отдыха за городом, лучше всего – поближе к воде, и не важно – речка это будет или баня. Заряжайтесь энергией в своей стихии.
У представителей знака Лев на этой неделе может быть повышенная нервозность. Вам захочется получить все и сразу, а когда это не получится, может возникнуть раздражение. Справьтесь со своим нетерпением и двигайтесь к цели маленькими шагами. Не стесняйтесь просить советов или помощи. Во вторник не будьте резки с окружающими и не высказывайте претензии слишком грубо. Капля дипломатии — и все разрешится в вашу пользу. В четверг может открыться новая перспектива в делах или неожиданная возможность заработать. В пятницу будьте готовы к приятным неожиданностям. И, на всякий случай, к неприятным готовьтесь тоже. В выходные дни не сомневайтесь в своем обаянии и отправляйтесь на свидание.
У Дев успех этой недели будет зависеть, в основном, от собственного настроения и энергии. Поэтому максимально позаботьтесь о разумном режиме дня и сбалансированном питании. В первой половине недели максимально обогащайте себя новыми знаниями и общением. Во среду могут возникнуть сложности с коллегами — высока вероятность, что вам подведут или даже нарочно подставят. Не давайте себя в обиду. В четверг не исключены проблемы в личной жизни и сцены ревности от партнера. Пятница – день опозданий и скомканных планов. Заранее продумайте альтернативные варианты, чтобы не растеряться, когда все пойдет наперекосяк. В субботу не общайтесь метафорами и намеками — говорите все прямо, иначе вас не поймут.
У Весов неделя будет на редкость позитивной, но мобилизуйте все свои силы и следите за здоровьем особо тщательно. Во вторник у вас получится стать лидером и повести за собой коллег, и старания эти будут отмечены начальством. Среда благоприятна для исправления ошибок, также это хороший день, чтобы помириться с кем-то, с кем вы давно в ссоре. В четверг возможны неожиданные препятствия в делах — здраво оцените, что для вас будет лучше прямо сейчас: поднажать или отпустить? В пятницу будьте сдержаннее. В выходные дни организуйте себе отдых по душе и непременно прогуляйтесь в парке или в лесу – вам очень нужно общение с природой.
Отдохнуть на текущей неделе у Скорпионов вряд ли получится. Жизнь настойчиво призовет на новые подвиги. Вторник предстоит максимально активным, поэтому не забывайте про здоровое питание и витамины. В среду сосредоточьтесь на самом главном и не берите на себя лишних обязательств. В пятницу будет оптимально увидеться с друзьями или любимым человеком — пусть даже на бегу, но в конце рабочей недели вам будут очень нужны положительные эмоции. В субботу не бойтесь разочароваться в ком-то, или в собственном поступке. Отнеситесь к любым неприятностям, как к полезному опыту. В воскресение тщательно проверяйте приходящую к вам информацию и не спешите верить всему, что услышите – особенно слухам о партнере.
Звезды предупреждают Стрельцов: на неделе могут состояться интересные знакомства, теплые встречи и романтические свидания. Постарайтесь не испортить их излишней эмоциональностью, сдерживайте себя и следите за всем, что говорите. В первой половине недели вы можете оказаться в эпицентре самых разнообразных событий - будьте в форме, чтобы вас не застали врасплох. В четверг ваши креативные или творческие идеи могут принести прибыть или всеобщее признание. Во второй половине недели определите для себя главную задачу и отодвиньте мелкие. Будет полезно научиться чему-то новому, записаться на мастер-класс или начать обучение. Сделайте ставку на себя, это окупится в будущем.
На этой неделе Козерогам стоит уделить время исправлению ошибок, которые вы совершили в последнее время. Постарайтесь сгладить шероховатости в делах и в отношениях. В первой половине недели чередуйте активную работу и отдых, соблюдайте баланс. Четверг может оказаться днем незапланированных встреч, некоторые из них могут быть не слишком приятными, но другие принесут вам большую пользу в делах. Во второй половине недели поищите новые сферы применения вашим умениям и талантам. В пятницу есть вероятность эмоциональных всплесков и появления чувства одиночества. В выходные посвятите свое время отдыху и детям.
Водолеям на этой неделе стоит всеми способами избегать конфликтов. Если ввяжетесь в какую-то битву – проиграете по всем статьям. Во вторник может появиться человек из прошлого. Будьте бдительны и держитесь настороже: не стоит снова пускать в жизнь того, кто когда-то наследили в ней. В среду выбирайте максимально позитивные и наполняющие вас энергией занятия. В четверг какая-то проблема решится сама собой, если вы перестанете переживать из-за нее. В субботу не делайте поспешных выводов, что вас не ценят и не считается с вашими интересами, иначе это может стать причиной ссоры. А вам нужно избегать конфликтов, помните? В воскресенье уделите время близким, которые в вас остро нуждаются.
Представителям знака зодиака Рыбы важно на этой неделе не поддаваться эмоциям. А они, скорее всего, будут прямо зашкаливать. Чтобы удерживать логику и здравый смысл, придется приложить максимум усилий. Постарайтесь следовать ранее намеченным планам и не тратить попусту время в социальных сетях. Во вторник могут появиться новые задачи — не пугайтесь, вы справитесь. В среду направьте свою энергию только на самое важное, не распыляйтесь по пустякам. Во второй половине недели делайте ставку на дисциплину и проверенные способы поведения. В пятницу и субботу максимально уделите время себе.