Մարդասպանը հանցանքը խոստովանել է այն բանից հետո, երբ ոստիկանները նրան հայտնաբերել են սանդուղքների մոտ՝ մթերային սայլակով: Դրա մեջ նա տեղափոխելիս է եղել վարձակալած բնակարանի տիրոջ մարմնի մասերը։
Սանկտ Պետերբուրգում օրերս դաժանաբար սպանել են 63-ամյա մոդել և դիզայներ Անտոնինա Սերգեևային։ Ինչպես հայտնում է «КП»-ն, կինը կորել է մարտի 28-ին: Վերջին բանը, որ հայտնի էր նրա գտնվելու վայրի մասին, այն էր, որ նա գնացել էր Զագորոդնի պողոտայում գտնվող վարձով տված իր բնակարան: Այստեղ բնակվող տղամարդու հետ հանդիպելուց հետո նա այլևս կապի դուրս չի եկել։ Հարազատներն ահազանգ են հնչեցրել, երբ չեն կարողացել հեռախոսով կավել Անտոնինայի հետ։
Սպանության մեջ կասկածվող վարձակալին շուտով ձերբակալել են։ Ավելին, նա անմիջապես խոստովանել է ամեն ինչ։ Պարզվել է, որ տանտիրուհին ցանկացել է վտարել տղամարդուն՝ վճարումը ուշացնելու պատճառով։ Նրանց միջեև կոնֆլիկտ է տեղի ունեցել, ինչի արդյունքում կինը սպանվել է։ Հանցագործն ազատվել է զոհի դիակից՝ նախ սղոցելով այն։
Մարտի 29-ին ոստիկանն Անտոնինայի վարձակալին հանդիպել է աստիճանավանդակում՝ մթերային սայլակով։ Ավելի ուշ պարզվել է, որ նա սև պարկերի մեջ դուրս էր համում կնոջ կտրված ձեռքն ու ոտքը:
Ինչպես ավելի ուշ հայտնի է դարձել Քննչական կոմիտեին, թոշակառուն Անտոնինային առաջարկել է հակամարտությունը լուծել խաղաղ ճանապարհով և նրան առաջարկել է այցելել իրեն։ Խոստացել է երկու ամսվա վարձը միանգամից վճարել։ Թե ինչ է տեղի ունեցել այն բանից հետո, երբ կինը շեմից ներս է մտել, դեռևս պետք է պարզել։ Բայց արդեն հայտնի է, որ Սերգեևան փորձել է ոստիկանություն կանչել։ Իրավապահ մարմինները նրա համարից զանգ են արձանագրել։ Ավելին, կինը հասցրել է հայտնել, որ իրեն սպանում են։ Սակայն երբ ոստիկանները ժամանել են դեպքի վայր, տան դռան հետևից ձեյներ չեն լսել և հեռացել են։
Միայն առավոտյան տեղի ոստիկանը գնացել է բնակարանը ստուգելու։ Հենց այդ պահին նա մուտքի մոտ հանդիպել է մարդասպանին։
Այս հանցագործությունն արդեն համեմատում են Դոստոևսկու սցենարի հետ։ Ոստիկանները բնակարանում սարսափելի տեսարան են հայտնաբերել՝ քերծված դռներ և վարձակալի փոքրիկ սենյակ՝ ճմրթված սպիտակեղենով, սեղանին՝ թափթփված աղբ և չկերած ընթրիք: Իսկ մոտակայքում ընկած էին սպանված կնոջ մարմնի մասերը՝ տղամարդը դեռ չէր հասցրել ազատվել դրանցից։
Անտոնինային կարելի էր հաջողակ գործարար կին համարել։ Նա ղեկավարում էր տարեց մոդելների թիմ: Միևնույն ժամանակ, Սերգեևան ինքն է մասնակցել նկարահանումներին, ստեղծել հանդերձանք և եղել նորաձևության ցուցադրության բեմադրող։
Նրան ճանաչող բոլոր կանայք ցնցված են կատարվածից: Գործընկերներն ու հարազատները հանգուցյալին բնութագրում են որպես պայծառ ու բարի մարդ՝ հրաշալի ստեղծագործ հոգով։
Ինչ վերաբերում է հանցագործին, ապա նրան կկալանավորեն։ Արդեն հաջողվել է պարզել, որ տղամարդը մենակ է ապրել։ Բացի այդ, մի քանի տարի առաջ նրա կինը մահացել է անսովոր հանգամանքներում։ Նրա մութ անցյալի մասին պատմել են կասկածյալի նախկին հարևանները՝ Սարատովի մարզից։ Շատերը կասկածում են, որ հենց նա է ազատվել կնոջից։ Սակայն այն ժամանակ ոչ ոք քրեական գործ չի հարուցել։

Убийца сознался в преступлении после того, как полиция застала его на лестничной клетке с продуктовой тележкой. В ней он вез останки хозяйки съемной квартиры.
На днях в Санкт-Петербурге жестоко убили 63-летнюю модель и дизайнера Антонину Сергееву. Как передает «КП», женщина пропала 28 марта. Последнее, что было известно о ее местоположении, это то, что она заезжала в свою квартиру на Загородном проспекте, которую сдавала постояльцу. После встречи с мужчиной она перестала выходить на связь. Родственники забили тревогу, когда не смогли дозвониться до Антонины.
Вскоре подозреваемый в убийстве квартирант был задержан. Причем он сразу во всем сознался. Оказалось, что хозяйка хотела выселить мужчину в связи с задержкой оплаты. Между ними случился конфликт, в результате которого женщина была убита. Преступник избавился от тела жертвы, предварительно распилив его.
29 марта сотрудник полиции встретил квартиранта Антонины на лестничной клетке с продуктовой тележкой. Позже выяснилось, что в черных пакетах он вез отрезанные женские рука и нога.
Как позже стало известно Следственному комитету, пенсионер предложил Антонине мирно решить конфликт и пригласил ее заехать к нему. Он пообещал заплатить ей сразу за два месяца аренды. Что произошло после того, как женщина переступила порог, еще предстоит выяснить. Но уже понятно, что Сергеева и сама пыталась дозвониться в полицию. Правоохранительные органы зафиксировали вызов с ее номера. Более того, женщина успела сообщить, что ее убивают. Однако, когда наряд приехал на место, за дверью жилья было тихо, и полиция уехала.
Лишь утром участковый отправился проверить квартиру. Как раз в этот момент он встретился с убийцей в подъезде.
Это преступление уже сравнивают со сценарием Достоевского. В квартире полицию ожидала пугающая атмосфера: обшарпанные двери и маленькая комната жильца со смятой постелью, столом, заваленным мусором и недоеденным ужином. А неподалеку лежали части тела убитой — от них мужчина еще не успел избавиться.
Антонину можно было назвать успешной бизнесвумен. Она управляла коллективом моделей старшего поколения. При этом Сергеева и сама участвовала в съемках, создавала наряды и была постановщиком дефиле.
Все знакомые женщины до сих пор пребывают в шоке от случившегося с ней. Коллеги и близкие называют покойную светлым и добрым человеком с чудесной творческой душой.
Что касается преступника, то его отправят под стражу. Уже удалось установить, что жил мужчина один. Кроме того, несколько лет назад его супруга умерла при необычных обстоятельствах. О мрачном прошлом подозреваемого рассказали его бывшие соседи из Саратовской области. Многие подозревают, что именно он избавился от своей жены. Однако тогда уголовное дело заводить никто не стал.