Եթե զգում եք, որ կա ինչ-որ բան, որը դուք չեք հասկանում ժամանակակից ժամադրությունների մասին, առաջարկում ենք թարմացնել ձեր գիտելիքները: Մեր օրերում զուգընկեր գտնելու կարճ դասընթացը տեղավորվում է ընդամենը յոթ կետի մեջ. մենք ձեզ առաջարկում ենք ժամադրության չգրված կանոններ, որոնց մասին գուցե չգիտեք:
Մի սևեռվեք մեկ պոտենցիալ զուգընկերոջ վրա
Ծանոթությունների հավելվածների դարաշրջանում ժամադրությունները ստացել են հոսքային բնույթ. պոտենցիալ զուգընկերոջը բաց թողնելն այլևս խնդիր չէ, քանի որ հաջորդ ժամադրությունը կազմակերպելու համար պարզապես անհրաժեշտ է վերցնել սմարթֆոնը: Սրտի ուզածի չափ կարող եք կարոտով հիշել հին օրերի մասին, սակայն աշխարհը փոխվել է, և դրա հետ մեկտեղ՝ ծանոթությունների էթիկետը նույնպես: Այժմ միանգամայն նորմալ է միանգամից մի քանի հանդիպումներ նշանակելը: Այստեղ մենք չենք խոսում թեթևաբարո լինելու մասին, պարզապես հպանցիկ հանդիպում մեկի հետ՝ մի բաժակ սուրճ խմելու և այնուհետև որոշելու, թե որքանով եք շահագրգռված շփումը շարունակելու հարցում: Եթե դուք չափազանց լուրջ եք վերաբերվում յուրաքանչյուր հանդիպման, ապա ինքնասպառվելն անխուսափելի է: Երկրորղ հանդիպման վերաբերյալ տղամարդու նախաձեռնության բացակայությունը ձեզ ամեն անգամ կմտատանջի:
Անտեսիր, երբ քեզ անտեսում են
Այո, սա, թերևս, ժամանակակից հաղորդակցության ամենատհաճ հատվածն է։ Երբ որոշ հաղորդակցություններ անխուսափելիորեն տեղափոխվում են առցանց հարթակ, շատ հեշտ է անհետանալ ուրիշի կյանքից: Չաթում պարզապես լռելը և ձեր հաղորդագրություններին չպատասխանելն ընկալվում է որպես նվաստացում: Ժամանակ մի վատնեք մտածելու, թե որն է եղել սխալը. ուրիշներին անտեսելը, անշուշտ, վատ սովորություն է, բայց ճշմարտությունն այն է, որ մեր շուրջը չափազանց շատ տեղեկատվություն կա. «լռություն խաղալը» կարող է նաև պայմանավորված լինել հոգնածությամբ, ոչ թե արհամարհանքով: Ի՞նչ կարիք կա բացատրություն ստանալ մի մարդուց, ում համար ակնհայտորեն դուք առաջնահերթություն չեք: Սպամ մի ուղարկեք՝ ի պատասխան անտեսված լինելու. հարգեք ինքներդ ձեզ:
Գնացեք կարճ ժամադրությունների
Կյանքի ժամանակակից տեմպն այլևս երկար «տաքացման» գործընթաց չի պահանջում։ Ավելի ու ավելի շատ զույգեր են նախընտրում հնարավորինս արագ ճանաչել միմյանց, որպեսզի ժամանակ չկորցնեն անհեռանկար հարաբերությունների վրա։ Ճշմարտությունն այն է, որ շտապելը կարող է մթագնել ձեր դատողությունը, և փոխադարձ հետաքրքրությունը պարզապես զարգանալու ժամանակ չունենա: Իրավիճակից ելքը․ կիրառեք կարճ՝ 60-90 րոպեանոց ժամադրություններ: Այդպիսով, ավելի հավանական է, որ անհամբերությամբ կսպասեք հաջորդ հանդիպմանը՝ միաժամանակ հնարավորություն ունենալով «մարսել» այն ամենը, ինչ իմացել եք նախորդ հանդիպման ժամանակ: Նաև՝ ժամանակ չեք ունենա միմյանցից ձանձրանալու մինչ այն, քանի դեռ չեք սկսել կարոտել ձեր հանդիպումները:
Ազնիվ եղեք
Լավ վարքագիծ է համարվում նպատակների անկեղծ ներկայացնելը, լինեն դրանք լուրջ հարաբերություններ, թե մեկ գիշերվա համա սիրախաղ։ Չարժե լռել ձեր իրական ցանկությունների մասին, եթե չեք ցանկանում վատնել ձեր ժամանակը: Եթե խոսքն առցանց ծանոթության մասին է, ապա այդ հարցը քննարկեք մինչև իրական հանդիպումը, որպեսզի հնարավոր զուգընկերոջդ բացահայտումներից հետո չփախչեք նրանից: Յուրաքանչյուր ոք ունի տարբեր նպատակներ, և դա բնական է. ժամադրվեք այն մարդկանց հետ, ովքեր կիսում են հնարավոր հարաբերությունների վերաբերյալ ձեր տեսլականը:
Ոչ մի դեպքում մի խոսեք ձեր նախկինի մասին
Ժամանակակից ժամադրության ոսկե կանոնն է՝ խուսափեք խոսել ոչ միայն ձեր անցյալի բաժանությունների և հարաբերությունների, այլև անգամ ժամադրությունների մասին: Փորձեք անել այնպես, որ առաջին մի քանի հանդիպումներն անցնեն թեթև և ամնիջական. այդ առումով ոչինչ չի փոխվել: Նախ, ժամադրությունների քանակը, որոնց դուք եղել եք, կարող է մոլորեցնել ձեր ուղեկցին, ում կարող է թվալ, թե դրանք ձեր ունեցած լուրջ հարաբերությունների քանակն է: Երկրորդ, երբ դուք շատ ժամադրությունների փորձ ունեք, տղամարդը կսկսի կասկածել, որ դուք կանգ կառնեք իր վրա՝ ոչ մի անձնական բան՝ վիճակագրություն և հավանականության տեսություն:
Մի շտապեք գրել ժամադրությունից հետո
Նախկինում հեռավորությունը պահպանվում էր բնական ճանապարհով. ուղղակի մշտական կապ չկար նույնիսկ տան հեռախոսների միջև։ Մեր օրերում դուք կարող եք հաղորդագրություն ուղարկել օրվա կամ գիշերվա ցանկացած ժամի: Բայց դա անելու կարիք չկա։ Տեքստում զգացմունքները լավ չփոխանցելու թյուրըմբռնումներից խուսափելու և միմյանց կարոտելու ժամանակ ունենալու համար մի շտապեք նախաձեռնել առցանց շփում։ Ավելի լավ է կենտրոնանալ անմիջական հանդիպումների վրա և չշտապել դրանցից հետո հետադարձ կապ հաստատել: Ավելորդ հրճվանքը կարող է տղամարդուն ստիպել իներցիայով համանման պատասխան տալ. և՛ ձեզ, և՛ նրան ժամանակ է պետք, որպեսզի կարողանաք լսել ինքներդ ձեզ:
Մի համակերպվեք հանդիպումների հետաձգման հետ
Ֆորս-մաժորը չենք հաշվվում. եթե պոտենցիալ զուգընկերոջ մոտ արտակարգ իրավիճակ է, իհարկե, հանդիպումը կարելի է հետաձգվել: Բայց եթե դա տեղի է ունենում պարբերաբար, ավելի լավ է պարզապես դադարեցնել շփվելը: Հանդիպումները հետաձգելու տարօրինակ արդարացումները ցույց են տալիս, որ ձեզ կամ լուրջ չեն վերաբերվում, կամ դիտավորյալ մանիպուլյացիայի են ենթարկում՝ ստիպելով հանդիպման ձգտել փնտրել: Սրանցից ոչ մեկը, ամենայն հավանականությամբ, ոչ մի լավ բանի չի հանգեցնի:

Если вам кажется, что вы чего-то не понимаете в современных свиданиях, предлагаем актуализировать знания. Краткий курс по поиску партнера в наши дни уместился всего в семи пунктах: предлагаем вашему вниманию неписаные правила дейтинга, о которых вы могли не знать.
Не зацикливайтесь на одном потенциальном партнере
В век дейтинг-приложений свидания превратились в потоковую историю: упустить потенциального партнера не страшно, ведь достаточно взять в руки смартфон, чтобы назначить следующее свидание. Можно сколько угодно ностальгировать по прежним временам, но мир изменился, и «этикет» свиданий — вместе с ним. Теперь совершенно нормально назначить сразу несколько встреч. О распутстве речь не идет — лишь о легком отношении к тому, чтобы с кем-то выпить чашечку кофе и затем уже решить, насколько вам интересно продолжить общение. Если вы относитесь к каждой встрече слишком серьезно — выгорание неминуемо. Отсутствие инициативы от мужчины по поводу повторной встречи каждый раз будет заставать вас врасплох.
Игнорируйте, когда вас игнорируют
Да, это, пожалуй, самая неприятная часть современного общения. Когда часть коммуникации неминуемо переходит в онлайн-формат, слишком легко пропасть из жизни другого человека. Простое молчание в чате и отсутствие ответов на ваши сообщения воспринимается как унижение. Не стоит тратить время и теряться в догадках, что же пошло не так: игнорировать других — это, безусловно, плохая привычка, но правда в том, что вокруг нас слишком много информации — велик риск сыграть в «молчанку» из-за усталости, а не презрения. Зачем вам объяснения от человека, для которого вы явно не в приоритете? Не стоит «спамить» в ответ на игнорирование — уважайте себя.
Устраивайте непродолжительные свидания
Современный ритм жизни больше не предполагает слишком долгой «раскачки». Все больше пар предпочитает поскорее узнать друг друга, чтобы не тратить время на бесперспективные отношения. Правда в том, что спешка может затуманить ваш разум и взаимный интерес просто не успевает зародиться. Выход из ситуации: непродолжительные свидания на 60-90 минут. Так вы с большей долей вероятности будете ждать следующей встречи, при этом успеете «переварить» все, что узнали на предыдущей. А еще не успеете надоесть друг другу до того, как станете скучать по вашим встречам.
Будьте честны
Правилом хорошего тона считается откровенная декларация ваших целей, будь то серьезные отношения или интрижка на одну ночь. Не стоит умалчивать о ваших истинных желаниях, если вы не хотите зря потерять время. Если речь идет об онлайн-знакомстве, обязательно обсудите этот вопрос до живого свидания, чтобы не пришлось сбегать с него после откровений потенциального партнера. У всех разные цели, и это нормально — встречайтесь с теми, кто разделяет ваше видение потенциальных отношений.
Ни за что не говорите о бывших
Золотое правило современных знакомств — избегать разговоров не только о ваших прошлых расставаниях и отношениях, но и о свиданиях. Постарайтесь, чтобы первые несколько встреч прошли легко и непринужденно — в этом плане ничего не изменилось. Во-первых, количество свиданий, на которых вы побывали, может ввести спутника в заблуждение, словно это число серьезных отношений. Во-вторых, когда за плечами у вас много встреч, мужчина начнет сомневаться, что вы остановитесь на нем — ничего личного: статистика и теория вероятностей.
Не спешите писать после свидания
В прошлом дистанция сохранялась естественным образом: постоянной связи просто не было — даже при наличии домашних телефонов. В наше время вы можете отправить сообщение в любое время дня и ночи. Но делать этого не нужно. Чтобы избежать недопонимания из-за того, что текст плохо передает эмоции и успеть друг по другу соскучиться, не спешите инициировать онлайн-общение. Акцент лучше сделать на живых встречах, а после — не спешить с обратной связью. Излишний восторг может вынудить мужчину по инерции ответить взаимностью: нужно время, чтобы прислушаться к себе: и вам, и ему.
Не миритесь с переносом встреч
Форс-мажоры не в счет — если у потенциального кавалера ЧП, само собой, встречу можно перенести. Но если подобное происходит регулярно, лучше просто прекратить общение. Странные предлоги для переноса встреч говорят о том, что вас либо не воспринимают всерьез, либо осознанно манипулируют, вынуждая добиваться встречи. Ни то ни другое ни к чему хорошему, скорее всего, не приведет.