Սինդի Քրոուֆորդը կիսվել է երիտասարդ մնալու իր սիրելի գաղտնիքներից մեկով
Սինդի Քրոուֆորդը դառնալով Good American-ի դեմք՝ պատմել է ջինսերի նկատմաբի իր սիրո, բազմակողմանիության և նորաձևության մեջ բոդի դրականության մասին:
58-ամյա սուպերմոդելը WWD-ին ասել է, որ սիրում է ջինսե տաբատ կրել գրեթե ամեն օր։
Բեմահարթակների աստղը կարծում է, որ ճիշտ ձևվածքով ջինսերը կարող են շահեկան ընդգծել կազմվածքը։ Նա հավելել է, որ ցերեկը դրանք կրում է տափակ, իսկ երեկոյան՝ բարձրակրունկ կոշիկներով։
Այս հայտարարությունը հնչել է այն ժամանակ, երբ Սինդին դարձավ Քլոե Քարդաշյանի Good American ընկերության նոր՝ American Icons, շարքի դեմքը:
Նա գովաբանել է ապրանքանիշը տարբեր կազմվածքներով կանանց կատարյալ ջինս ընտրելու հնարավորություն ընձեռելու համար:
«Ես ջինսեր հագնում եմ գրեթե ամեն օր և ինձ դուր է գալիս, թե որքան բազմակողմանի կարող են լինել դրանք», - ասել է Սինդին WWD-ին:
«Դրանք հեշտությամբ կարելի է հագնել թե շապիկի և տափակ կոշիկների, թե բաճկոնի ու բարձրակրունկների հետ, և ես պատրաստ եմ գրեթե ցանկացած միջոցառման: Նաև հետաքրքիր է ջինսերը փորձարկել տարբեր կերպարների հետ»:
«Կարևոր է գտնել ձեր կատարյալ համապատասխանությունը: Ես միշտ պատրաստ եմ փորձեր կատարել տարբեր ուրվագծերի հետ, բայց ամեն ինչ կախված է ջինսե տաբատի ձևվածքից և հարմարավետությունից»:
«Good American–ին հաջողվել է կատարելագործել ջինսի համապատասխանությունը մարմնի տարբեր կազնվածքների համար՝ չզոհաբերելով ոճն ու հարմարավետությունը»:
Սինդին հատկապես գնահատել է այն, որ Good American–ը, որի համահիմնադիրներն են Քլոե Քարդաշյանը և Էմմա Գրեդը, ողջունում է ներառականությունը:
«Ինձ դուր է գալիս այն փաստը, որ Good American-ը ձգտում է ներկայացնել բոլոր կազմվածքների և չափերի կանանց», - ասել է նա:
«Պատմականորեն, նորաձևությունն այս կանանցից շատերին աչքաթող է արել՝ թողնելով նրանց զգալ մեկուսացված կամ ամնասն նորաձևության թրենդներին»:
Մոդելը հույս ունի, որ իրեն կհիշեն այն բանի համար, որ օգնել է կանանց «ընդունել իրենց յուրահատուկ գեղեցկությունն ու ուժը»:
«Երբ ես նոր էի սկսում, ամսագրերում միայն մի քանի կին մոդելներ կային, և «գեղեցիկի հասկացությունը շատ նեղ էր», - հիշում է Սինդին:
«Ինձնից առաջ մոդելների սերունդը հիմնականում ուներ շիկահեր մազեր ու կապույտ աչքեր։ Ես նրանց նման չէի իմ շագանակագույն մազերով և անգամ՝ խալով, որն իմ առաջին մոդելային գործակալությունը հորդորում էր հեռացնել»:
«Ես միշտ հույս եմ ունեցել, որ իմ հաջողությունը կօգնի կանանց համար ստեղծել այնպիսի տարածություն, որ նրանք կարողանան ընդունել իրենց յուրահատուկ գեղեցկությունն ու ուժը», - հավելել է մոդելը:
«Եվ ես հուսով եմ, որ հատկապես երիտասարդ կանայք կտեսնեն, որ հաջողությունը գալիս է ոչ թե կաղապաների մեջ տեղավորվելուց, այլ գիտակցելուց, որ քո անհատականությունը քո գերուժն է»:

11.09.2024 Синди Кроуфорд рассказывает о своей любви к джинсам, универсальности и боди-позитиве в мире моды, став лицом Good American.
58-летняя супермодель рассказала WWD, что очень любит носить джинсы практически каждый день. Звезда подиумов считает, что джинсы правильного кроя могут выгодно подчеркнуть фигуру. Она добавила, что днем носит их с вьетнамками, а вечером — с туфлями на высоком каблуке.
Это заявление прозвучало на фоне того, что Синди стала лицом новой линейки American Icons от Khloe Kardashian’s company, Good American.
Она высоко оценила бренд за то, что он помогает женщинам с разными типами фигур найти свой идеальный деним.
«Я ношу джинсы практически каждый день и мне нравится, насколько универсальными они могут быть», — рассказала Синди WWD.
«Их легко носить с футболкой и вьетнамками, но стоит накинуть пиджак и туфли на каблуках, как я готова практически к любому мероприятию. Также интересно экспериментировать с разными силуэтами».
«Очень важно найти свою идеальную посадку. Я всегда готова экспериментировать с разными силуэтами, но все сводится к крою и комфорту джинсов».
«Good American удалось довести до совершенства посадку денима для разных типов фигур, не жертвуя при этом стилем или комфортом».
Синди особенно ценит то, что Good American, соучредителем которого является Хлоя Кардашьян и Эмма Греде, приветствует инклюзивность.
«Мне нравится тот факт, что Good American стремится представлять женщин всех форм и размеров», — сказала она.
«Исторически сложилось так, что мода оставляла многих из этих женщин без внимания, заставляя их чувствовать себя обделенными или неспособными быть частью модных тенденций».
Модель надеется, что ее запомнят за то, что она помогла женщинам «принять свою уникальную красоту и силу».
«Когда я только начинала, в журналах было всего несколько женщин-моделей, и само определение «красивой» было очень узким», — вспоминает Синди.
«Поколение моделей до меня было в основном со светлыми волосами и голубыми глазами. Я не была на них похожа со своими каштановыми волосами и даже родинкой, которую мое первое модельное агентство велело мне удалить».
«Я всегда надеялась, что мой успех поможет создать пространство для женщин, чтобы они могли принять свою уникальную красоту и силу», — добавила она.
«И я надеюсь, что молодые женщины, в частности, увидят, что успех приходит не от того, что ты вписываешься в рамки, а от осознания того, что твоя индивидуальность — это твоя суперсила».