Կենդանակերպի ամենամիայնակ նշանները
Կարողանալ դիմանալ միայնությանը և վայելել այն, մեծ նվեր է, ասել է Բեռնարդ Շոուն։ Քչերն են օժտված այս նվերով:
Այստեղ կենդանակերպի այն նշաններն են, որոնց ներկայացուցիչներն առանձնանալու հակվածություն ունեն։
Երկվորյակները բավականին շփվող են, պատրաստակամորեն գնում են մերձեցման, բայց մինչև որոշակի կետ։ Երբ հարաբերությունները բարեկամությունից վերածվում են ընկերության, նրանք կարող են արգելակել: Պատճառը հայտնի է՝ այս նշանի ներկայացուցիչներն իրականում չեն սիրում ինչ-որ մեկի հետ անկեղծ լինել և ընդհանրապես հակված չեն հետևելու ընկերության կանոններին ու պարտավորություններին։ Ինչ-որ մեկի մասին հոգ տանելը, օգնելը՝ այս ամենը լարում է Երկվորյակներին: Խոսքը նույնիսկ եսասիրության մասին չէ, այլ ավելի շուտ որևէ մեկին իրենց կյանք թույլ չտալու: Միևնույն ժամանակ, այս նշանի ներկայացուցիչներին դժվար է միայնակ անվանել։ Նրանք մարդկանց կարիք ունեն, բայց՝ առանց պարտավորությունների։
Լինել ինչ-որ մեկի հետ՝ միայնակ մեռնելու վախից: Խոսքը Կույսի մասին չէ։ Սարսափելի պատմությունները «ծերության ժամանակ մեկ բաժակ ջուր տվող չի լինի» ոգով այստեղ չեն աշխատում. նրանց համար ավելի հեշտ է գումար վաստակել պրոֆեսիոնալ խնամողի դերում, քան հաղորդակցության մեջ մտնել ոչ իրենց կամքով: Այս ամենը չի նշանակում, որ Կույսերը սոցիոպաթներ են։ Ո՛չ, նրանք պարզապես հպարտ ու համառ են, նաև մարդ, ով հույսը դնում է բանականության, այլ ոչ թե զգացմունքների և, առավել եւս, հասարակության մեջ ընդունված չափանիշների վրա։ Բախտը կբերի՞ հանդիպել իսկական ընկերոջ կամ սիրուն՝ հիանալի է: Չի՞ բերի՝ Կույսը ինչ-որ կերպ կգոյատևի:
Խոյի սուր բնավորությունը, ամեն ինչ անձամբ, ուղիղ երեսին ասելու սովորությունը դժվարություններ են ստեղծում շփման մեջ։ Մենակությունից խուսափելու համար Խոյը պետք է անընդհատ աշխատի իր վրա, վերահսկի խոսքը, տոնը, ինքնատիրապետումը։ Սովորաբար այս նշանի ներկայացուցիչները դա անում են, քանի որ հաղորդակցության կարիք ունեն, և, ընդհանրապես, իրենց էությամբ շատ սոցիալական են։ Եվ այնքան, որ երբեմն ծանոթանում է նրանց հետ, ովքեր հոգով ու հայացքներով այնքան էլ հարազատ չեն իրենց։ Արդյունքում Խոյը շուտով սկսում է վիճել նրանց հետ։ Հետևությունը պարզ է՝ միայնակ չմնալու համար համար Խոյը պետք է ուշադիր մոտենա զրուցակիցների և զուգընկերների ընտրությանը։
Ցուլերի համար իրավիճակը մոտավորապես նույնն է, ինչ Խոյերի դեպքում։ Նրանց խառնվածքն ու համառությունը դժվարացնում են ուրիշների հետ բնականոն, վստահելի և ամենակարևորը՝ կայուն հարաբերություններ կառուցելը։ Ցուլի՝ սխալներն ընդունելու, ուրիշների կարծիքների հետ համաձայնվելու և փոխզիջումների գնալու անկարողությունը հաճախ վանում է մարդկանց, նույնիսկ նրանց, ովքեր անկեղծ համակրանք են զգում։ Ի տարբերություն Խոյերի, Ցուլերը նաև չգիտեն, թե ինչպես ներողություն խնդրել: Հետո էլ զարմանում են, թե ինչո՞ւ են բոլորը խուսափում իրենցից: Եվ իսկապես, ինչո՞ւ։
Այս նշանի ներկայացուցիչներն իրանց լավ են զգում առանց ընկերների և նույնիսկ առանց սովորական շփման: Ջրհոսն այնքան կրքոտ է տարված իր գործերով, գաղափարներով, նախագծերով, որ հասարակության կարիքը չունի. դա նրան շեղում է իր սիրելի գործունեությունից: Ի վերջո, կարծում է Ջրհոսը, կան գրքեր, և դրանց հետ շատ ավելի հաճելի է, քան իրական մարդկանց։ Բայց եթե կա մեկը, ով կիսում է Ջրհոսի հետաքրքրությունները, նա չի կարող ավելի նվիրված ընկեր գտնել։ Երբ կա համախոհ մարդ, ինչու՞ բուի պես նստել դատարկ բնակարանում։
Ջրհոսի ավելի խելացի պատճենը Այծեղջյուրն է: Նրա համար գլխավորը գործն է, մնացած ամեն ինչը երկրորդական է։ Ի տարբերություն Ջրհոսի, Այծեղջյուրն իր կյանքի այս կողմին մոտենում է չափազանց հավասարակշռված՝ առանց ֆանատիզմի։ Նրա կարգախոսն է՝ «Արեցիր գործդ՝ հանգիստ քեֆ արա»։ Վերջացրեցիր աշխատանքը՝ առաջ դեպի կյանքի ուրախություն, սեր և հաղորդակցություն: Բայց մինչ այդ՝ Այծեղջյուրններին անիմաստ է մոտենալ: Կարող եք նրան վիրավորվել, համարվել ձանձրալի ու ճգնավոր, բայց, եթե պետք է, Այծեղջյուրը մեկ տարի մենակ կնստի։

Cамые одинокие знаки зодиака
Уметь выносить одиночество и получать от него удовольствие — великий дар, cказал Бернард Шоу. Этим даром наделены немногие.
Вот знаки зодиака, представители которых склонны к уединению.
Вполне коммуникабельны, охотно идут на сближение, но до определенного момента. Когда отношения из приятельских начинают перерастать в дружеские, Близнецы могут нажать на тормоз. Причина известна — им не очень нравится откровенничать с кем-то и совсем не по душе следовать правилам и обязательствам дружбы. Забота о ком-то, помощь — все это напрягает Близнецов. Дело даже не в эгоизме, а, скорее, в нежелании пускать кого-то в свою жизнь. При этом одиночками представителей этого знака назвать трудно. Они нуждаются в людях, но так, чтобы без обязательств.
Быть с кем-то только из-за страха умереть в одиночестве? Это не про Деву. Страшилки в духе «стакан воды в старости некому будет подать» здесь не действуют: им проще заработать на профессиональную сиделку, чем вступать в коммуникации не по собственной воле. Все это не значит, что Девы — социопаты. Нет, просто они гордецы и упрямцы, а еще люди, которые опираются на разум, а не на чувства, и уж тем более на принятые в обществе нормы. Повезет встретить настоящего друга или любовь — отлично. Не повезет? Дева как-нибудь переживет.
Быть с кем-то только из-за страха умереть в одиночестве? Это не про Деву.
Резкий характер Овна, его привычка говорить все в лицо, без обиняков, создают ему сложности в общении. Чтобы избежать одиночества, Овен должен постоянно работать над собой, следить за речью, тоном, держать себя в руках. Обычно он так и делает, ибо нуждается в общении и вообще очень социален по натуре. Причем настолько, что порой заводит знакомства с теми, кто ему не слишком близок по духу и по взглядам. И как следствие — вскоре начинает с ними ссориться. Мораль проста: чтобы не слыть букой, Овен должен тщательно подходить к выбору собеседников и партнеров.
У Тельцов ситуация примерно та же, что у Овнов. Их вспыльчивость и упрямство мешают строить нормальные, доверительные, а самое главное, стабильные отношения с окружающими. Неумение Тельцов признавать ошибки, соглашаться с чужим мнением, идти на компромисс часто отталкивает людей, даже тех, кто испытывает искреннюю к ним симпатию. В отличие от Овнов, Тельцы еще и извиняться толком не умеют. А потом удивляются, почему все их избегают. И правда, почему?
Этот знак прекрасно обходится без друзей и даже без обычного общения. Водолей так страстно увлечен своими делами, идеями, проектами, что не нуждается в социуме — это отвлекает его от любимых занятий. В конце концов, рассуждает Водолей, есть книги, и с ними куда приятнее, чем с живыми людьми. Но если найдется тот, кто разделит интересы Водолея, крепче друга ему не сыскать. Когда есть единомышленник, зачем сидеть сычом в пустой квартире?
Более разумная копия Водолея — вот кто такой Козерог. Главное для него — дело, все прочее второстепенно. В отличие от Водолея, Козерог подходит к этой стороне своей жизни крайне взвешенно, без фанатизма. Его девиз: «Сделал дело — гуляй смело». Закончил работу — вперед, к радостям жизни, любви и общения. Но до той поры Козерога бесполезно дергать. Можете обижаться, считать занудой и отшельником, но, если потребуется, он будет сидеть в одиночестве и год, отвлекаясь на сон и еду.