Քիմ Քարդաշյանը և Քանյե Ուեսթը վաղուց են առանձին ապրում. «նրանց շփումը չափազանց թունավոր է դարձել»
Երկրորդ շաբաթն է, ինչ լրատվամիջոցներում ակտիվորեն քննարկում են 40-ամյա Քիմ Քարդաշյանի և 43-ամյա Քանյե Ուեսթի հնարավոր ամուսնալուծության մասին լուրերը: Աստղերն իրենք դեռ ոչ մի մեկնաբանություն չեն տվել այս թեմայի վերաբերյալ, այնուամենայնիվ, տարբեր աղբյուրներից շարունակվում են տեղեկություններ տարածվել զույգի հարաբերությունների մասին:
Այսպես, վերջերս անանուն աղբյուրը Us Weekly-ին հայտնել է, որ իրականում Քիմն ու Քանյեն երկար ժամանակ է, ինչ նույն հարկի տակ չեն ապրում ապրում: Նա նշել է, որ վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում զույգը միմյանցից հեռավորություն է պահպանում՝ իրենց անընդհատ վեճերով երեխաների հոգեբանությունը չվնասելու համար:
«Քիմն ու Քանյեն այլ բան չունեին անելու, քան առանձին ապրելը, քանի որ վերջին շրջանում նրանց հարաբերություններն, իսկապես, թունավորված էին: Նրանք մեծ հույսեր էին կապում 2020 թ.-ի վերջի հետ, ցանկանում էին ուղիներ գտնել հարաբերությունների բարելավման համար, և ժամանակ առ ժամանակ միմյանց հետ հանդիպում էին հենց այդ նպատակով: Բայց ինչ-որ պահից սկսած վիճաբանությունները վերածվեցին իրական սկանդալների ու առճակատման: Քանի որ նրանցից ոչ ոք չէր ցանկանում, որ այս ամենը տեսնեն երեխաները, նրանք հեռու մնացին իրարից», - ասել է անանուն աղբյուրը:
Մեկ այլ աղբյուր պարզաբանել է, որ Քիմն ու Քանյեն շատ մեծ վեճ են ունեցել անցած ամսվա վերջին. ըստ նրա՝ ռեփերը զայրույթից պայթել և բղավել է Քիմի վրա, որից հետո վերջինս խիստ նեղացել է: Նա ենթադրում է, որ հենց այդ վեճն է եղել վերջին կաթիլը, որպեսզի նրանք ամուսնալուծության հայց ներկայացնելու որոշման հանգեն:
Մեկ այլ վարկածի համաձայն՝ վերջին կաթիլը եղել է լուրն այն մասին, որ Քանյեն սիրային կապի մեջ է հայտնի բլոգեր, գեղեցկության գուրու և բացահայտ գեյ Ջեֆրի Սթարի հետ: Այս խոսակցություններն, ի դեպ, հետագայում տարբեր աղբյուրների կողմից որակվեցին որպես կեղտոտ շահարկում:
Եվս մեկ աղբյուր նշել է, որ Քարդաշյանը մի քանի ամիս հասարակությունից թաքցնում էր իրենց ամուսնության խնդիրների լրջությունը և, իբր, այս ամբողջ ընթացքում աշխատել է փաստաբանների հետ՝ խաղաղության պայմանագիր կնքելու համար:
«Քիմը ցանկանում էր, որ նրանք բոլոր խնդիրները չեզոքացնեն նախքան պաշտոնապես ամուսնալուծության դիմելը: Ուստի Քիմն ապշած էր, երբ բոլոր ԶԼՄ-ներում տեսավ իրենց ամուսնության խնդիրների մասին հաղորդագրություններ, որոնք ի հայտ եկան հունվարի սկզբին», - ասել է աղբյուրը:
Այս շաբաթվա սկզբին տեղեկացված աղբյուրը նշել էր, որ Քիմի և Քանյեի չորս երեխաները նույնիսկ գլխի չեն ընկնում իրենց ծնողների մոտալուտ ամուսնալուծության մասին: Իրավիճակը նրանց տարօրինակ չի թվում՝ երեխաները սովոր են այն փաստին, որ իրենց հայրն արդեն երկար ժամանակ է, ինչ անցկացնում է մեկ այլ նահանգում:
Տեղեկատվությունը, որ Քիմն ու Քանյեն մեկ տարի է, ինչ առանձին են ապրում, հայտնվել էր դեռևս մի քանի ամիս առաջ: Այն ժամանակ զույգի մտերիմ ընկերները պնդում էին, որ Քիմը երեխաների հետ ապրում է Լոս Անջելեսում, իսկ Քանյեն զբաղվում է աշխատանքային նախագծերով Վայոմինգում:
Քիմ Քարդաշյանի և Քանյե Ուեսթի ամուսնության մեջ առկա խնդիրների մասին առաջին անգամ հրապարակայնորեն հայտնի դարձավ ռեփերի նախընտրական արշավի ընթացքում՝ որպես ԱՄՆ նախագահի թեկնածու: Այդ ժամանակ Քանյեն ընտրողների հետ հանդիպմանն իր պաշտոնական ելույթներից մեկի ժամանակ արցունքն աչքերին ասաց, որ սկզբում նա պնդել է աբորտ անել, երբ Քիմը հղի էր իրենց ավագ դստերով՝ Նորթով: Ավելի ուշ պարզվեց, որ Ուեսթի ելույն այդքան հուզական է ստացվել՝ երգիչի երկբևեռ խանգարման սրման պատճառով:
Այս դեպքից հետո մամուլում մեկը մյուսի հետևից սկսեցին հայտնվել ամուսինների բարդ հարաբերությունների մանրամասները: Քանյեն հակասական թվիթներ գրեց, իսկ Քիմը, ըստ լուրերի, ցանկացել է ամուսնուն ուղարկել հիվանդանոց բուժվելու՝ նրա կամքին հակառակ: Աղբյուրները պնդում էին, որ ամուսինները դեռ պատրաստ չեն ամուսնալուծության, անկեղծորեն սիրում են միմյանց և անում են հնարավոր ամեն բան իրենց ամուսնությունը պահպանելու համար:

Ким Кардашьян и Канье Уэст уже давно живут порознь: "Их отношения стали слишком токсичными"
В прессе уже вторую неделю бурно обсуждаются слухи о возможном разводе 40-летней Ким Кардашьян и 43-летнего Канье Уэста. Сами звезды пока не давали никаких комментариев на эту тему, однако в прессе продолжают появляться новости от инсайдеров об отношениях пары.
Так, недавно анонимный источник рассказал изданию Us Weekly, что на самом деле Ким и Канье уже давно не живут под одной крышей. Он сообщил, что последние несколько месяцев супруги держались на расстоянии друг от друга, чтобы не травмировать психику детей своими постоянными ссорами.
"У Ким и Канье не было другого выбора, кроме как жить отдельно, потому что в последнее время их отношения стали по-настоящему токсичными. Они возлагали большие надежды на конец 2020-го, хотели найти способ наладить отношения и периодически виделись как раз с этой целью. Но в какой-то момент ссоры переросли в настоящие скандалы и конфронтацию. Поскольку никто из них не хотел, чтобы все это видели дети, они держались порознь",— рассказал аноним.
Другой источник уточнил, что Ким и Канье очень крупно поссорились в конце прошлого месяца: по его словам, тогда рэпер взорвался от злости и накричал на Ким, после чего она сильно на него обиделась. Он предположил, что именно эта ссора и стала последней каплей в их решении подать на развод. По другой же версии, той самой последней каплей стали слухи о любовной связи Канье с известным блогером, бьюти-гуру и открытым геем Джеффри Старом. Эти разговоры, к слову, инсайдеры позже назвали грязной спекуляцией.
Еще один источник уточнил, что Кардашьян уже несколько месяцев скрывала от публики серьезность их проблем в браке и якобы все это время работала с адвокатами над составлением мирного соглашения.
"Ким хочет, чтобы они уладили все вопросы еще до официальной подачи заявления о разводе. Поэтому Ким была ошеломлена, когда увидела все сообщения в СМИ о проблемах в их браке, появившиеся в начале января",— рассказал источник.
На этой неделе инсайдеры рассказали, что четверо детей Ким и Канье пока даже не догадываются о скором разводе родителей. Ситуация не кажется им странной, ведь они уже привыкли к тому, что их отец и так проводит много времени в другом штате.
Информация, что Ким и Канье уже год как разъехались, появлялась еще несколько месяцев назад. Тогда близкие друзья пары утверждали, что Ким с детьми живет в Лос-Анджелесе, а Канье занимается рабочими проектами в Вайоминге.
Публично о проблемах в браке Ким Кардашьян и Канье Уэста стало известно в разгар предвыборной кампании рэпера в качестве кандидата в президенты США. Тогда во время одной из своих официальных речей на встрече с избирателями Канье со слезами на глазах заявил, что первое время настаивал на аборте, когда Ким была беременна их старшей дочерью Норт. Позже выяснилось, что выступление Уэста получилось столь эмоциональным из-за обострения у певца биполярного расстройства.
После этого случая в прессе начали одна за одной появляться подробности непростых отношений супругов. Канье писал неоднозначные твиты, а Ким, по слухам, хотела против воли мужа отправить его на лечение в больницу. Инсайдеры утверждали, что супруги пока не готовы к разводу, искренне любят друг друга и делают все возможное ради сохранения своего брака.