Դիմահարդարում-2021․ նորաձև միտումներ և նորարարություններ
Դատելով վերջին նորաձևության շաբաթներից՝ դիմահարդարները նետվում են մի ծայրահեղությունից մյուսը: Մի բան պարզ է. 2021 թվականին ձանձրալի չի լինի: Ներկայացնում ենք առաջիկա ամիսների դիմահարդարման 10 լավագույն միտումները:
Աչքերի դիմահարդարում`յասամանի երանգնով
Lanvin, Cividini, Fashion East, Rick Owens, Iceberg․ նորաձեւության այս ապրանքանիշերն ունեն բոլորովին տարբեր փիլիսոփայություններ, բայց նրանց ցուցադրությունների մոդելները համերաշխորեն ներկայանում էին յասամանի երանգներով: Զուգադիպությո՞ւն էր: Չենք կարծում: Ուշադրության կենտրոնում ենք պահում այս նոր միտումը, մանավանդ, որ այն բոլորին սազում է։ Մանուշակագույն երանգները ներդաշնակ են թե շիկահերներին, թե թխահերներին, հիանալի կերպով ընդգծում են շագանակագույն, կանաչ և մոխրագույն աչքերը:
Նեոնային
Այս միտումը չի կարելի անվանել նորագույն. նեոնային դիմահարդարման պայծառ փայլերը մի քանի սեզոն է, ինչ զարդարում են բեմահարթակները: Սակայն վերջին շրջանում դիմահարդարներն ավելի համեստ են դարձել՝ դադարելով դեմքի կեսը շեշտել նեոնով: 2021 թվականին նորաձեւ տեսք ստեղծելու համար բավական է աչքերի անկյուններն ընդգծել նեոնային ստվերների կաթիլով կամ վերին կոպի վրա նեոնային հետք թողնել, ինչպես Helmut Lang-ի ցուցադրությունում էր:
Ֆուրսիա՝ շուրթերին
Աչքերի «զրոյական» դիմահարդարում և վառ շրթունքներ. 2021 թվականին դիմահարդարների կողմից սիրված միտումը վերածնունդ է ապրում: Ալ կարմիրին փոխարինման է գալիս հյութեղ վարդագույնը: Եթե տրամանդրություն չկա մտնելու մանրամասների մեջ, ապա պարզապես գնեք ցանկացած վառ շրթներկ՝ սառը կապտավուն ենթաերանգով. դուք չեք սխալվի:
Պաստել
Եթե կերպարում առկա է նեոն, ապա պաստելը կհայտնվի հետևյալ կերպ: Ընդգծված սլաքները, կարծես մատիտներով նկարված, այս տարվա բացարձակ պահանջն են: Ընդ որում, պարտադիր չէ, որ դրանք լինեն խիստ և մինիմալիստական. կոպերի վրա նկարեք երևակայական նախշ և հավելեք վառ ստվերաներկ կամ փայլ։ Կարելի է նաև՝ երկուսն էլ միասին, ինչպես կարող ես անել, ինչպես Anna Sui ցուցադրությունում էր:
«Էյֆորիա»
2019-ի երկրորդ կեսին աշխարհը նվաճած «Էյֆորիա» երիտասարդական սերիալի հերոսների ոճով դիմահարդարումը առաջատարների թվում կմնա նաև 2021 թվականին: Դա են հաստատում նաև վերջին ցուցադրությունները: Եվ հիշեք. փայլ կարող եք ցանել դեմքին ցանկացած հատվածի վար, օրինակ՝ ստորին կոպի տակ, ինչպես Fendi-ի և Marc Jacobs-ի ցուցադրություններում էր: Ի դեպ, հիանալի միջոց է աչքերի տակի մուգ շրջանակները թաքցնելու համար:
Անսպասելի հնարք
Ո՞վ ասաց, որ աջ կոպի վրայի ստվերաներկը պետք է լինի նույն գույնի, ինչ ձախինը: Ոչ ոք դա չի ասել: Սա նշանակում է, որ ոչինչ չի խանգարում մեզ 2021 թ. ստեղծել իսկապես նորաձեւ և ոճային աչքերի դիմահարդարում։ Եթե դեռ պատրաստ չեք նման արմատական գործողությունների, մոտեցեք մեկ այլ կողմից: Գույները խառնեք պատահականորեն, օրինակ՝ նարնջագույնն ու կապույտը՝ ոգեշնչված Oscar de la Renta-ի ցուցադրությունից:
Նույն հնարքն, ի դեպ, կարելի է անել նաև շրթունքների դիմահարդարման ժամանակ (օրինակ վերցրեք Vivetta-ի մոդելներից):
Մեկ այլ տպավորիչ հնարք է միայն մեկ աչքը վառ ստվերներով ներկելը, ինչպես Jamie Wei Huang-ի շոուում:
Թույլ մշուշ
Ոչ մի ծանր smokey eyes։ 2021-ի թոփերից է օդային, կիսաթափանցիկ շղարշը, որը հազիվ է ծածկում կոպերը: Առավել նորաձեւ գույները մոխրագույնն ու կապույտն են: Պետք չէ շատ փնտրել, պարզապես նայեք Max Mara-ի և Marc Jacobs-ի գարուն-ամառ ցուցադրությունները: Նման դիմահարդարման հիմնական առավելությունն այն է, որ կարելի է ստեղծվել հաշված վայրկյանների ընթացքում, նույնիսկ, եթե դիմահարդարման ձեր հմտությունները զրոյի են ձգտում:
Նրբագեղ հոնքեր
Դիմահարդարները շարունակում են կարոտ զգալ Մարլեն Դիտրիխի ոճի հոնքերի նկատմամբ (տե՛ս Mugler-ի ցուցադրությունը), բայց սա ավելի շատ գեղարվեստական քայլ է. բեմահարթակներից դուրս «թելերը» այդպես էլ չեն տարածվել: 2019-ին միտում կար դեպի i woke up like this, և շատ աղջիկներ ընդհանրապես դադարեցին ունքերի համար միջոցներ օգտագործել: 2021 թ.-ին նորաձեւ են բնական, բայց կոկիկ ոճավորված և միայն փոքր-ինչ ընդգծված հոնքերը: Այնպես որ, առնվազն հոնքերի մատիտը և ամրացնող գելը պետք է վերադարձվեն «արխիվից»:
Վինիլային
Դիմահարդարների կանխատեսումների համաձայն՝ 2021-ին փայլատ միջոցներն աստիճանաբար հետին պլան կմղվեն: Դա են վկայում նաև նորաձեւության ցուցադրությունները: Եթե նախատեսում եք ներդրումներ կատարել շրթունքների փայլում, նախընտրեք վինիլային էֆեկտով արտադրանքը: Նախ, դա գեղեցիկ է, և երկրորդ, այս դեպքում աչքերի դիմահարդարմամբ պետք չէ հնարքների դիմել. վինիլն իր վրա կքաշի ողջ ուշադրությունը:
Անսովոր cat eyes
Դիմահարդարման մասնագետները կատվի աչքերի ձևերը փորձարկում են յուրաքանչյուր սեզոն, բայց վերջինը հատկապես տվել է հարուստ բերք: Սլաքները նկարեք ոչ թե խստորեն թարթիչների գծի երկայնքով, այլ դրանից հեռանալով 1-2 մմ-ով, ինչպես Moschino-ի ցուցադրությունում է: Կամ սլաքներին տվեք ագռավի թեւի ձև և զարդարեք դրանք արծաթափայլ փայլով, ինչպես Halpern-ի ցուցադրությունում է:

Макияж -2021 ․ Модные тенденции и новинки
Судя по последним Неделям моды, визажистов бросает из крайности в крайность. Ясно одно: в 2021-м скучно не будет. Представляем 10 главных трендов макияжа на ближайшие месяцы.
1. Макияж глаз в лиловых тонах
Lanvin, Cividini, Fashion East, Rick Owens, Iceberg — у этих модных брендов абсолютно разная философия, но модели на их показах дружно выгуливали лиловые тени. Совпадение? Не думаем. Берем новый тренд на заметку, тем более что он всем только на руку: фиолетовые тона подходят блондинкам и брюнеткам, отлично подчеркивают и карие, и зеленые, и серые глаза.
2. Неон
Этот тренд нельзя назвать новейшим — яркие вспышки неонового макияжа освещают подиумы уже не первый сезон. Однако в последнее время визажисты стали скромнее, прекратив акцентировать неоном пол-лица. В 2021 году для создания модного образа достаточно подсветить каплей неоновых теней уголки глаз или оставить неоновый штрих на верхнем веке, как на показе Helmut Lang.
3. Фуксия на губах
«Нулевой» макияж глаз плюс яркие губы: полюбившийся визажистам тренд в 2021 году переживает новое рождение. На смену алому приходит сочный розовый. Eсли вдаваться в подробности лень, просто купите любую яркую помаду с холодным голубоватым подтоном — не прогадаете.
4. Пастель
Если в чарте есть неон, то пастель будет идти одной из следующих строк. Четкие стрелки, будто нарисованные мелками, — абсолютный must этого года. При этом они вовсе не обязательно должны быть строгими и минималистичными — нарисуйте на веке фантазийный узор и дополните яркими тенями или блестками. А можно и тем, и другим, как на показе Anna Sui, — для лета лучше не придумаешь.
5. «Эйфория»
Макияж в стиле героев молодежного сериала «Эйфория», который покорил мир во втором полугодии 2019-го, останется среди фаворитов и в 2021-м. Это подтверждают и последние показы. И учтите: глиттер на лице можно рассыпать где угодно — например, под нижним веком, как на показах Fendi и Marc Jacobs. Отличный, кстати, способ скрыть темные круги под глазами.
6. Неожиданный прием
Кто сказал, что тени на правом веке должны быть такого же цвета, как и на левом? Никто этого не говорил. А значит, ничто не мешает нам создать по-настоящему модный и стильный макияж глаз — 2021. Если же к таким радикальным действиям вы пока не готовы, подойдите с другой стороны. Миксуйте цвета в произвольном порядке — например, оранжевый с синим, по мотивам шоу Oscar de la Renta.
Этот же трюк, кстати, можно проделать и в макияже губ (берите пример с моделей Vivetta).
Еще один эффектный прием — накрасить яркими тенями только один глаз, как на показе Jamie Wei Huang.
7. Легкая дымка
Никаких тяжеловесных смоки-айз! В 2021 году в топе воздушная, полупрозрачная вуаль, едва прикрывающая веки. Самые модные цвета — серый и голубой. За примерами далеко ходить не нужно, достаточно взглянуть на весенне-летние показы Max Mara и Marc Jacobs. Главный плюс такого макияжа — его можно создать за считаные секунды, даже если уровень ваших бьюти-навыков стремится к нулю.
8. Элегантные брови
Визажисты продолжают ностальгировать по бровям в стиле Марлен Дитрих (смотрите показ Mugler), но это, скорее, художественный жест: за пределами подиумов «ниточки» так и не прижились. В 2019 году стрелка клонилась к макияжу в духе i woke up like this (англ. «только встала с постели»), и многие модные девушки вообще отказались от применения средств для бровей. В 2021-м в моде естественные, но аккуратно уложенные и лишь слегка акцентированные брови. Так что как минимум карандаш для бровей и гель для фиксации стоит вернуть из ссылки.
9. Винил
По прогнозам визажистов, матовые текстуры в 2021 году постепенно отойдут на второй план. Об этом свидетельствуют и модные показы. Если планируете вложиться в блеск для губ, отдайте предпочтение средству с эффектом винилового покрытия. Во-первых, это красиво, во-вторых, с макияжем глаз в этом случае можно не мудрить: винил перетянет одеяло внимания на себя.
10. Необычные cat eyes
С формами cat eye визажисты экспериментируют каждый сезон, но последний дал особенно богатый бьюти-урожай. Рисуйте стрелки не строго вдоль линии роста ресниц, а отступив от нее на 1–2 мм, как на показе Moschino. Или придайте стрелкам форму вороньего крыла и украсьте их серебристыми блестками, как на шоу Halpern.