Կանայք և տղամարդիկ տարբեր կերպ են սիրահարվում․ 4 զարմանալի օրինաչափություն
Փենսիլվանիայի համալսարանի գիտնականները հարցմանը մասնակցածների ասածները կապելով էվոլյուցիայի տեսության հետ, եկել են զարմանալի եզրակացության. չնայած կանանց հեշտ սիրահարվողի կարծրատիպին, տղամարդկանց մեջ սիրո զգացումն ավելի արագ է զարգանում:
Նախապատմական ժամանակներից կանայք ԴՆԹ-ում կուտակել են իրենց և սերունդը պաշտպանելու անհրաժեշտությունը, ինչը մինչ օրս ենթադրում է առավել զգուշավորություն դրսևորել զուգընկեր ընտրելիս: Տղամարդկանց կապվածությունն ի սկզբանե պայմանավորված է ավելի քիչ պահանջներով, ուստի նրանք ավելի հեշտ են սիրահարվում:
№ 2․ Տղամարդիկ ավելի շուտ են սեր խոստովանում
BMCC քոլեջում անցկացված ուսումնասիրությունը հաստատել է, որ կանանց ոչ միայն ավելի շատ ժամանակ է պետք իրենց զգացմունքները հասկանալու, այլև ընտրյալին սեր խոստովանելու համար: Տղամարդիկ արագ են խոստովանում զգացմունքները, քանի որ հակված չեն տվայտվելու իրենց մտածմունքների ու կասկածների մեջ: Այդ արտահայտությունը տղամարդկանց համար ավելի քիչ նշանակություն ունի, քան կանանց:
Մեկ այլ հետաքրքիր փաստ, որը նշել են հոգեբանները. տղամարդիկ ավելի վաղ են ասում «ես քեզ սիրում եմ», իսկ կանայք՝ ավելի հաճախ:
№ 3․ Կանանց ավելի քիչ է հետաքրքրում արտաքինը
Գիտնականները հակված են զարգացման հետ կապել այն փաստը, որ կանայք, զուգընկեր ընտրելիս, ավելի քիչ պահանջներ են ներկայացնում արտաքինին ՝ ավելի մեծ հետաքրքրություն ցուցաբերելով բնավորության գծերի և ներքին արժեքային համակարգի նկատմամբ: Ի վերջո, հոգատար, ուժեղ, առատաձեռն, աջակցելու և պաշտպանելու միշտ պատրաստ, սիրող տղամարդն այսօր էլ շատ ավելի գնահատված է, քան որովայնին մկանային քառակուսիներ և քաղցր ժպիտ ունեցողները:
№ 4. Տղամարդիկ ավելի հաճախ սիրահարվում են
Տեխասի տեխնոլոգիական համալսարանի հետազոտության համաձայն, սիրահարվելը, իսկ այնուհետև՝ մոմի նման հալվելը, ապա նաև՝ ընտրյալին համոզելը, որ իրեն լավ կլինի միայն ու միայն նրա հետ, բնորոշ է  կանանց: Տղամարդիկ ավելի պակաս կայուն են, ավելի արագ են սիրահարվում, ինչպես նաև՝ շատ ավելի հաճախ:

Мужчины и женщины влюбляются по-разному: 4 удивительных закономерности
Ученые Университета штата Пенсильвания увязали высказывания респондентов с теорией эволюции и пришли к удивительному выводу: несмотря на стереотипы о влюбчивости женщин, чувство любви быстрее развивается у мужчин.
Женщины с доисторических времен накапливали в ДНК потребность защитить себя и потомство, что до сих пор диктует осмотрительность при выборе партнера. Мужская же привязанность изначально обусловлена меньшим набором требований, потому и влюбиться им проще.
№2. МУЖЧИНЫ РАНЬШЕ ПРИЗНАЮТСЯ В ЛЮБВИ
Исследование в колледже BMCC подтвердили, что женщинам нужно больше времени не только на принятие своих чувств, но и на признание объекту любви. Мужчины быстрее признаются в своих чувствах, так как не склонны заморачиваться с раздумьями и взвешиваниями. Эта фраза имеет для мужчин гораздо меньшее значение, чем для женщин.
Еще один интересный факт, который отметили психологи: мужчины говорят «я люблю тебя» раньше, а женщины — чаще.
№3. ЖЕНЩИН МЕНЬШЕ ВОЛНУЕТ ВНЕШНОСТЬ
Ученые склонны связывать с эволюцией факт, что женщины при выборе партнера снисходительны к внешности, проявляя больший интерес к чертам характера и внутренним ценностям. В конечном итоге, заботливый, сильный, щедрый, всегда готовый поддержать и защитить, любящий человек и сегодня куда важнее, чем все эти кубики на прессе и милая улыбка.
№4. МУЖЧИНЫ ЧАЩЕ ВЛЮБЛЯЮТСЯ
Согласно исследованиям Техасского технологического университета влюбиться, а затем разбиться в лепешку, убеждая избранника, что только с вами ему будет хорошо, - типично только для женщин. Мужчины меньше озабочены постоянством, влюбляясь быстрее, а также значительно чаще.