Գիտնականները նշել են կանանց ամենադժվար փորձությունը
Կյանքում հանդիպում են շատ խոչընդոտներ, սակայն, ո՞րն է համարվում ամենադժվարը գեղեցիկ սեռի ներկայացուցիչների համար: Դրա մասին ասել են գիտնականները:
Ըստ նրանց, այդ փորձությունը կանանց բնավորությունն է: Բանն այն է, որ գեղեցիկ սեռի ներկայացուցիչները գրեթե չեն կարողանում վերահսկել այն, ինչը նրանց համար լուրջ խնդիր է:
Գիտնականները պնդում են, որ անվերահսկելի տրամադրությունը կապված է մի շարք պատճառների հետ: Դրանցից մեկը կանանց գլխուղեղի յուրահատուկ կառուցվածքն է: Հենց դա թույլ չի տալիս առանձին ակտիվ նեյրոններին ազդեցություն ունենալ գլխուղեղի կեղևի վրա: Արդյունքում, կանանց տրամադրույթյունը կարող է փչանալ նույնիսկ մեկ հասարակ բացասական հիշողությունից: Այս պարագայում թեթևություն կարող է գալ լացից կամ զայրույթը ուրիշ վրա թափելուց հետո:
Կան նաև այլ գործոններ, որոնք անդրադառնում են կանանց տրամադրության վրա: Դրանցից մեկը քրոնիկ անքնությունն է կամ հոգնածությունը: Որպես կանոն, եթե կինը մշտապես աշխատանքային վայրում է, իսկ տանը միայն կենցաղային գործերով է զբաղված, ապա նա ժամանակ չի ունենում արդյունավետ հանգստի, զվարճանքի, խնամքի և այլնի համար: Այս ամենը կարող է հանգեցնել նյարդային խանգարումների:
Հաշվի առնելով այդ ամենը, մասնագետները կանանց խորհուրդ են տալիս վատ տրամադրությանը ավելի թեթև վերաբերվել: Մասնավորապես, այն չպետք է մշտապես տևի, այլ պետք է լինի անձրևի պես, գա և շուտ անցնի:

Ученые назвали самое трудное испытание для женщин
В жизни встречается немало препятствий. А вот какое из них считается самым трудным испытанием для представительниц прекрасного пола, рассказали ученые.
По словам научных сотрудников, таким испытанием для большинства женщин является их настроение. Дело в том, что представительницам прекрасной половины человечества практически не удается его контролировать, что является для большего количества людей слабого пола огромнейшей проблемой.
Ученые утверждают, что бесконтрольное настроение связано с рядом различных причин. Одной из главнейших является особое строение головного мозга. Именно оно не дает возможностей отдельным активным нейронам оказывать воздействие на кору головного мозга. В результате женщины могут испортить настроение даже из-за одного простого негативного воспоминания из своей жизни. В данном случае облегчением для представительницы прекрасного пола может стать плач или выплескивание гнева на окружающих людей.
Также есть и другие факторы, которые сказываются на состоянии и настроении женщин. Одним из них является хроническое недосыпание или синдром хронической усталости. Как правило, если женщина постоянно находится на работе, а дома занимается только бытовыми делами, то у нее не остается свободного времени, в частности на продуктивный отдых, развлечения, уход за собой и так далее. Все это может спровоцировать нервные расстройства.
В связи с этим эксперты советуют женщинам относится к плохому настроению гораздо проще. В частности, оно не должно длится постоянно, так как оно подобно дождю должно исчезать.