Ջենիֆեր Լոպեսը պատմել է, թե ինչպես է պահպանում կազմվածքը
46-ամյա փոփ-աստղ Ջենիֆեր Լոպեսը US Weekly-ին պատմել է, թե ինչպես է իրեն հաջողվում պահպանել հիանալի կազմվածքը:
Ջենիֆերին կարելի է անվանել 40-նն անց աստղերի շրջանում ամենամարզական և երիտասարդ տեսք ունեցող աստղը:
Պարզվում է, որ Լոպեսի գաղտնիքը միաժամանակ թե հասարակ է, թե բարդ. նրա ռեժիմի համար հարկավոր է ունենալ երկաթյա կամք: Սպորտ, առողջ սնունդ, ալկոհոլի և երկարատև երեկույթների բացառում՝ սրանք են աստղի հիմնական կանոնները:
«Ես չեմ խմում, չեմ ծխում և չեմ օգտագործում կոֆեին: Տարիքի հետ դրանք վնասում են ձեր մաշկը»,- ասել է Լոպեսը:
Չնայած մաշկի մուգ գույնին, երգչուհին ասել է, որ չի չարաշահում արևայրուքը: «Ես հազվադեպ եմ արևայրուք ընդունում, սակայն, երբ անում եմ դա, անպայման օգտագործում եմ արևապաշտպան քսուք: Ես հաճախ չեմ լինում արևին, դրա համար էլ մաշկս լավ է պահպանվել»,- կիսվել է երգչուհին:
Լոպեսը նաև խոստովանել է, որ շատ է սիրում կանաչ մթերքներ: «Մենք շատ ենք օգտագործում կանաչ բանջարեղեն, ծնեբեկ, բրյուսելյան կաղամբ, կաղամբ, բրոկոլի»,-պատմել է Լոպեսը:
Ջենիֆերը նաև նշել է, որ գեղեցկության համար շատ կարևոր է քունը և, երբ նա հաջողացնում է, ապա պարտադիր 10 ժամ քնում է:
Երգչուհին նաև ակտիվորեն պարապում է մարզադահլիճում և ունի երկու անձնական մարզիչ:
Բացի այս ամենից, Լոպեսը մեծ ուշադրություն է դարձնում հոգևոր հանգստին և օրական 20 րոպե տրամադրում է մեդիտացիային, որպեսզի ազատվի սթրեսից:

Дженнифер Лопес рассказала, как сохраняет форму
46-летняя поп-дива Дженнифер Лопес рассказала изданию US Weekly о том, как ей удается поддерживать великолепную форму.
Дженнифер можно назвать одной из самых спортивных и моложавых звезд категории "за сорок".
Как оказалось, секреты Лопес просты и одновременно сложны: для ее режима требуется железная воля. Спорт, здоровое питание, никакого алкоголя и вечеринок допоздна - главные правила звездной красавицы.
Я не пью, не курю и не употребляю кофеин. Когда вы становитесь старше, это буквально разрушает вашу кожу,- поделилась Дженнифер.
Несмотря на смуглый цвет кожи, звезда утверждает, что не злоупотребляет загаром:
Я нечасто загораю, но когда я это делаю, то наношу много солнцезащитного крема. Я не бываю на солнце постоянно, поэтому моя кожа хорошо сохранилась.
Зато Лопес призналась в любви к зеленым овощам:
Мы едим множество зеленых овощей, спаржу, брюссельскую капусту, белокочанную капусту и брокколи.
Дженнифер также рассказала, что для красоты очень важен сон. Когда звезде с ее напряженным графиком это удается, она старается спать по 10 часов в сутки.
Певица напряженно работает в спортзале: у нее целых два личных тренера, по одному на каждом побережье.
Когда я в Нью Йорке, я работаю с Дэвидом Киршем - он великолепный тренер. А в Лос-Анджелесе я занимаюсь с Трейси Андерсон. Мне нравится сочетать программы, которые они дают мне. У них совершенно разный подход,- заявила звезда фильмов "Госпожа горничная" и "Клетка".
Дженнифер заботится и о душевном комфорте: звезда медитирует по 20 минут в день, чтобы избавиться от стресса.