Աստղերը MTV Video Music Awards-2015-ում․ «մերկ» շրջազգեստների շքերթ
Լոս Անջելեսում շքեղ կերպով կայացավ MTV Video Music Awards-2015 մրցանակաբաշխությունը։ Կարմիր գորգի վրա աստղերի` Մայլի Սայրուսի, Բրիթնի Սփիրսի և այլոց զգեստները գերազանցեցին բացության բոլոր ռեկորդները։
MTV Video Music Awards մրցանակբաշխությունը շոու բիզնեսի ոլորտի ամենանշանակալի իրադարձություններից մեկն է․ կարմիր գորգի վրա հավաքվում են առաջին մեծության բոլոր աստղերը, ովքեր ցուցադրում են, հիրավի, տպավորիչ (և հրահրիչ) շրջազգեստներ, իսկ բեմում համաշխարհային հռչակ ունեցող արտիստները հանրության համար ներկայացնում են անմոռանալի շոու։
Երկու տարի առաջ հենց այս մրցանակաբաշխության ժամանակ էր, որ Մայլի Սայրուսը  հանրությանը ցնցեց իր կերպարով, իսկ այս տարի երգչուհուն, շնորհիվ իր ․«մերկ» հագուստի և պահվածքի, կրկին հաջողվեց դառնալ երեկոյի գլխավոր հերոսուհին։
Շիկահերը, ում վիճակված էր հանդիսության վարողի դերը, իր պատասխանատու առաքելությանը նախապատրաստվել էր հանգամանալի և աշխատել էր զարմացնել հավաքվածներին՝ լուսանկարիչների առջև հայտնվելով գրեթե մերկ։
Երեկոյի ընթացքում երգչուհին քանիցս փոխեց հագուստը՝ մեկը մեկից խելահեղ և հանդիսատեսին շշմեցրեց բեմում իր պահվածքով (երգ ներկայացրեց մարիխուանայի մասին, մերկացրեց կուրծքը, ցուցադրեց, թե ինչպես դուրս հանած լեզվով պարել)։
Ի դեպ, միայն Սայրուսը չէր այդ երեկո հագնվել «Որքան քիչ, այնքան լավ» սկզբունքով՝ անհավանական բացվածքներ կրծքի շրջանում, թափանցիկ կիսաշրջազգեստներ, գերկարճ շրջազգեստներ․ աստղերին հաջողվեց զարմացնել երկրպագուներին իրենց անկաշկանդվածությամբ։
Որքան էլ տարօրինակ է, սակայն հղի Քիմ Քարդաշյանն այս անգամ բավականին համեստ տեսք ուներ՝ ձիթապտղի գույնով իր փակ շրջազգետսով։ Ռեալի-շոուի աստղը եկել էր սատարելու իր ամուսնուն՝ Քանյե Ուեսթին, ով այդ երեկո արժանացավ ակնառու նվաճումների համար մրցանակին։ Թեյլոր Սվիֆթի ձեռքից ստանալով մրցանակը, երգիչը երկարաշունչ շնորհակալական ճառ ասաց և հայտարարեց 2020 թվականին ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում իր թեկնածությունը դնելու մասին։ Հայտնի չէ՝ երգիչը կատակե՞լ է, թե՞ ոչ։
Մրցանակաբաշխության գագաթնակետը եղավ Թեյլոր Սվիֆթը, ով հաղթեց չորս անվանակարգում, այդ թվում գլխավոր՝ «Տարվա տեսանյութի» համար։

Звезды на MTV Video Music Awards-2015: парад «голых» платьев
В Лос-Анджелесе с размахом прошла ежегодная церемония вручения премии MTV Video Music Awards-2015. Наряды звезд — Майли Сайрус, Бритни Спирс и других — на красной дорожке побили все рекорды по откровенности.
Премия MTV Video Music Awards — одно из самых громких событий в области шоу-бизнеса: на красной дорожке собираются звезды первой величины, которые демонстрируют по-настоящему эффектные (и провокационные) наряды, а на сцене артисты с мировым именем устраивают для публики зажигательное шоу.
Именно на этой премии два года назад Майли Сайрус потрясла нас своим незабываемым тверком, а в этом году певице снова удалось стать главной героиней вечера — благодаря практически «голым» платьям и странным выходкам.
Блондинка, которой досталась роль ведущей церемонии, подготовилась на славу к своей ответственной миссии и постаралась удивить собравшихся (хотя, казалось, мы уже видели все) — и появилась перед фотографами почти обнаженной.
Свой образ артистка дополнила сапогами-ботфортами, хвостом из накладных волос и радостной улыбкой — Майли, очевидно, была довольна произведенным эффектом!
За вечер певица успела сменить еще множество самых безумных костюмов (эти наряды достойны отдельного материала!) и поразить зрителей своим поведением: спела песню про марихуану, обнажила грудь, показала, как правильно высовывать язык и танцевать. Родители и сестры Майли, к слову, присутствовали в зале и спокойно наблюдали за происходящим — видимо, они уже привыкли ко всему.
Впрочем, не одна Сайрус в этот вечер оделась по принципу «Чем меньше, тем лучше»: немыслимые декольте, прозрачные юбки, ультракороткие платья — звездам снова удалось удивить нас своей раскованностью. Так, Бритни Спирс блистала в золотистом мини с глубоким декольте, а Кайли Дженнер — в платье, которое своей длиной больше напоминало футболку.
Как ни странно, но глубоко беременная Ким Кардашьян в этот раз выглядела довольно скромно в своем закрытом наряде оливкового цвета. Звезда реалити-шоу пришла поддержать мужа Канье Уэста, который в этот вечер получил награду за выдающиеся достижения. Забирая статуэтку из рук Тэйлор Свифт, рэпер произнес длинную благодарственную речь — и сообщил о своем намерении баллотироваться в президенты США в 2020 году! Неизвестно, шутил Канье или нет.
Триумфатором премии стала, как и следовало ожидать, Тэйлор Свифт, которая победила в четырех номинациях, в том числе и в главной, «Видео года». Получать награду за клип Bad Blood Свифт решила вместе с главными героинями своего музыкального видео, знаменитыми моделями: девушки все вместе поднялись на сцену и сорвали овации.