Նաթալի Փորթմանը՝ Ժակլին Քենեդու դերում
Նաթալի Փորթմանի նոր դերերի մասին լուրեր ստացվում են գրեթե ամեն օր․ այս դերասանուհին, վստահորեն, դեռ երկար ժամակ անգործ չի մնա։
Քանի դեռ դերասանուհին Կաննում է, ուր ժամանել է ներկայացնելու իր ռեժիսորական աշխատանքը՝ «Վեպ սիրո և խավարի մասին» ֆիլմը, լրատվամիջոցները հաղորդում են, որ Նաթալին կմարմնավորի լեգենդար Ժակլին Քենեդի Օնասիսին։
Նախագիծը, որում նկարահանվում է Փորթմանը, կրում է «Ջեկի» անվանումը և պատմելու է նախագահ Ջոն Ֆ․ Քենեդու սպանությանը հաջորդած չորս օրերի մասին։ Ինչպես երևում է անվանումից, սյուժեի հիմքում հենց Ջեկի Քենեդին է՝ պեության սպանված ղեկավարի կինը։
Ֆիլմի պրոդյուսերը Դարեն Արոնոֆսկին է, ռեժիսորը կլինի Պաբլո Լարեյնը։ Variety-ի հաղորդմամբ՝ նկարահանման աշխատանքները մեկնարկելու են 2015 թվականի վերջին։
Հիշեցնենք, որ օրերս հայտարարվեց Նաթալիի նոր դերերի մասին․ հանգստյան օրերին հայտնի դարձավ, որ նա կմարմնավորի ԱՄՆ Գերագույն դատարանի անդամ, մարդու իրավունքների պաշտպան, առաջին հրեա կին դատավոր և աշխարհում ամենահեղինակավոր կանանցից մեին՝ Ռութ Բեյդեր Հինզբուրգին, իսկ երեքշաբթի հայտարարվեց, որ նա կխաղա «Պլանետարիում» դրամայում, որտեղ Փորթմանի հետ միասին կնկարահանվի Լիլի-Ռոուզ Դեպը։

15.05.2015 Известия о новых ролях Натали Портман приходят буквально ежедневно: эта актриса уж точно не останется без работы надолго!
Пока звезда находится в Каннах, куда приехала представлять свою режиссерскую работу "Повесть о любви и тьме", пресса сообщает, что Натали исполнит роль легендарной Жаклин Кеннеди Онасис.
Проект, в котором снимется Портман, носит название "Джеки" и расскажет о первых четырех днях после убийства президента Джона Ф. Кеннеди. Как понятно из названия, в центре сюжета именно Джеки Кеннеди - вдова убитого главы государства.
Продюсером выступает Даррен Аронофски, а режиссером фильма станет Пабло Ларрейн. По информации Variety, съемочный процесс стартует в конце 2015 года.
Напомним, на днях было объявлено о других новых ролях Натали: в выходные выяснилось, что она сыграет борца за права женщин Рут Бейдер Гинзбург - члена Верховного суда США, первую судью-еврейку и одну из самых влиятельных женщин мира, а вчера стало известно о хоррор-драме "Планетарий", где вместе с Портман занята Лили-Роуз Депп.