84-ամյա մոդել Կարմեն Դել Օրեֆայս. «Ուտեկուց ավելի սիրում եմ միայն սեքսը»
Իր կարիերան նա սկսել է դեռևս երկրորդ համաշխարհային պատերազմի ավարին: Այն ժամանակ 15 տարեկան էր և մինչ օրս վաստակում է դրանով:
Թոշա՞կ: Տարիքից ելնելով՝ արդեն վաղուց ժամանակն է: Պետությունն էլ վճարում է նրան, ինչպես կարգն է, «ինչ-որ գումար վճարում է», եթե անկեղծ` ինքն էլ չգիտե, թե որքան: Նա մինչ օրս էլ աշխատում է նորաձևության ասպարեզում և վաստակում մի քանի անգամ ավելի, քան ամեն ամիս բանկային գրքույկի վրա ստացվում է թոշակային հիմնադրամից:
Ամռանն այս չքնաղ կինը հոբելյան է նշելու: Այդ առիթով New You ամսագրին հարցազրույց տալով անկեղծացել և նշել է ոչ միայն ուտելու, այլ նաև սեքսի նկատմամբ իր մեծ կրքի մասին: Նրա խոսքով, անգամ իր մեծ տարիքին, ինքն, անշուշտ, զբաղվում է սիրով: Եվ, անկեղծ ասած, սեքսով զբաղվելը գերադասում է սնվելուց: «Ես հրաշալի կյանք եմ ապրել: Շա՞տ տարեց կանանց գիտեք, ում կենսաթոշակայի գրքույկի նկարն արվել է Նորման Փարքինսոնի կողմից»,- ասում է Կարմեն Դել Օրեֆայսը:
«Դա երևի նրանից է, որ իմ երակներում տաք արյուն է հոսում»,-կատակում է Կարմենը, ով ծնվել է Նյու Յորքում: Նրա հայրը Իտալիայից էր, իսկ մայրը` հարավային խառնվածքով հունգարուհի:
«Մի խոսքով, ես մինչ օրս ապրում են լիարժեք սեռական կյանքով. ինչո՞ւ ես այն պետք է ընդհատեմ: Գիտեմ, թե ինչպես պետք է վարվել: Ռոմանտիկ սե՞ր: Միայն դա ինձ համար քիչ է, ես վարժվել եմ լիարժեք կյանքով ապրելուն»,-ասում է մոդելը: -Սեքսում ես նույնքան «շատակեր» եմ, որքան սնվելիս»:
Ի դեպ, սնվելու մասին: Կարմեն Դել Օրեֆայսը երբեք դիետաներ չի պահել և համարում է, որ իր բարետես կազմվածքի համար պարտական է լավ նյութափոխանակությանը: «Դա ինձ դուր է գալիս, քանի որ ես չեմ կարող հաշվել կալորիաները: Փոխարենը՝ վայելում եմ սնվելու հաճույքը: Ուրախ եմ, որ կարիք չունեմ կազմվածքիս մասին հոգ տանելու, այն ինձ մոտ բնատուր է»,- անկեղծանում է մոդելը:
Կարմենը ծնվել է 1931 թվականին: Նրա գեղեցկության գաղտնիքը պարզ է՝ սիրում է շատ քնել և լողալ, իսկ տարիքն ընդունում է որպես անհրաժեշտություն: Եվ չի թաքցնում իր գլխավոր գաղտնիքը. «Իհարկե, ժամանակ առ ժամանակ ես օգտվում եմ պլաստիկ վիրաբույժների ծառայություններից: Միշտ կգտնվի ինչ-որ բան շտկելու՝ մեկ այստեղ, մեկ՝ այնտեղ»:
Մի անգամ, պատասխանելով լրագրողի հարցին, ով չի քաշվել հարցնել, թե ինչպե՞ս կնախընտրեր մահանալ, գեղեցկուհին պատասխանել է. «Բարձրակրունկ կոշիկներով »:
Հինգ հետաքրքիր փաստ՝ Կարմեն Դել Օրեֆայսի մասին
Գինեսի գրքում գրանցվել է որպես ամենաերկար մոդելային կարիերա ունեցած կին:
Սովորաբար կանայք ձգտում են քողարկել տարիների ազդեցությունն իրենց արտաքին տեսքի վրա, սակայն Կարմենի պարագայում արձանագրվում է կարգից շեղումներ: Նա չի փորձում երիտասարդանալ կամ բնական ներկերի հաշվին քողարկել տարիքը, այլ ամբողջությամբ սպիտակեցրել է, և այժմ արծաթափայլ մազերի թագը դարձել է նրա ֆիրմային նշանը:
Կարմենը հեղինակել է «Լինել գեղեցիկ. գաղտնիքներ և հմտություններ, որնք սովորել եմ 40-ամյա մոդելային աշխատանքի ընթացքում» գիրքը:
Երեք անգամ ամուսնացած է եղել: 1980-ականների վերջին հեռուստահաղորդավար Դեվիդ Սասքինդը նրան չորրորդ ամուսնության առաջարկն է արել, սակայն 1987-ին նա մահացել է սրտի կաթվածից:

84-летняя модель Кармен Делль Орефайс: «Больше еды люблю только секс!»
Свою карьеру она начала еще в конце Второй мировой войны! Тогда ей было пятнадцать лет и с тех пор она зарабатывает на жизнь только этим.
Пенсия? Да, по возрасту уже давно пора. И государство выплачивает ей, как и положено, «какую-то сумму» — но сколько именно, она, если честно, не помнит, потому что до сих пор трудится на ниве моды и зарабатывает гораздо больше того, что ежемесячно падает на книжку от пенсионного фонда.
Летом эта замечательная женщина будет отмечать юбилей. И по такому случаю дала известному журналу New You интервью, в котором призналась не только в своей страсти к еде, но и к сексу.Сказала, что даже в своем преклонном возрасте, безусловно, занимается им. И, по правде говоря, любит его побольше еды. «Я прожила потрясающую жизнь! Много ли вы знаете пожилых женщин, чьи фотографии для пенсионного удостоверения сделаны Норманом Паркинсоном?».-говорит Кармен Делл Орефис.
«Наверное потому, что в моих жилах течет горячая кровь»,-смеется сама Кармен. Она родилась в Нью-Йорке. Ее отец приехал из Италии, а мать — венгерка, южный темперамент.
«В общем, я до сих пор живу полноценной сексуальной жизнью, почему я должна его бросить? Я знаю, как угодить. Романтическая любовь? Только этого мне было бы мало, я привыкла жить на полную мощность», — сказала она.
«В сексе я такой же гурман, как и в еде!». И, кстати, о еде. Модель никогда не сидела на диетах, считает, что за свое стройное тело должна благодарить хороший обмен веществ,-говорит Кармен.-И мне это нравится, потому что я не могу считать калории. Зато страсть как люблю наслаждаться едой. Рада, что мне не нужно беспокоиться о фигуре, у меня отличный метаболизм».
Кармен родилась в 1931 году. Секрет ее красоты прост: она любит много спать и плавать, а возраст воспринимает как должное. И не скрывает своего главного «секрета»: «Конечно, время от времени я прибегаю к помощи пластических хирургов. Всегда найдется, что поправить, то тут, то там».
И однажды на вопрос журналиста, который не постеснялся спросить, как бы она хотела умереть, красавица ответила: «В туфлях с высокими каблуками».
ПЯТЬ ИНТЕРЕСНЫХ ФАКТОВ О КАРМЕН ДЕЛЛЬ ОРЕФАЙС
1. Попала в Книгу рекордов Гиннесса как подиумная модель с самой долгой карьерой.
2. Обычно женщины стараются скрыть влияние лет на свой внешний вид, но в случае с Кармен все идет не по правилам. Она не стала молодиться и скрывать возраст натуральными оттенками волос, а полностью выбелила их и отныне серебристая корона волос стала ее фирменным знаком.
3. Кармен — автор книги “Быть красивой: секреты и приемы, которым я научилась за 40 лет работы моделью”.
4. Была три раза замужем. В конце 1980-х телеведущий Дэвид Сасскинд сделал ей четвертое предложение, но в 1987 он умер от сердечного приступа.