Քիմ Քարդաշյան. մանկությունից մինչև աստղային բարձունքներ
Քիմ Քարդաշյանի այցը Հայաստան աննախադեպ արձագանք ստացավ ինչպես հայաստանցիների շրջանում, այնպես էլ տեղի ու արտերկրի լրատվամիջոցներում: Միայն սոցցանցերում աստղի արած հայաստանյան գրառումներին արդեն հավանություն է տվել ավելի քան 10 միլիոն մարդ: Քանի դեռ բարձրաշխարհիկ տիկինն ու նրա ընտանիքը ծանոթանում է նախնիների երկրին, իսկ նրա այցը հայրենակիցների համար դարձել է քննարկման թիվ մեկ իրադարձությունը, Ladynews.am-ը ներկայացնում է Քիմ Քարդաշյանի անցած կյանքի ուղին` մանկությունից մինչև աստղային բարձունքները:
Բարձրաշխարհիկ տիկին, մոդել և դերասանուհի Քիմ Քարդաշյանը ծնվել է Լոս Անջելեսում 1980 թվականի հոկտեմբերի 21-ին: Աղջկա ծնողները բավականին հարուստ էին, այդ իսկ պատճառով, արդեն մանկուց Քիմը փողի պակաս չի զգացել: Բարձրաշխարհիկ տիկինն ունի հայկական, հոլանդական և շոտլանդական արմատներ:
Քիմ Քարդաշյանի մանկությունն անցել է Բևերլի-Հիլսում: Աղջկա հայրը` Ռոբերտ Քարդաշյանը ճանաչված փաստաբան էր, ով հայտնի է դարձել ֆուտբոլիստ Օ`Ջեյ Սիմփսոնի գործով: Վերջինս մեղադրվում էր նախկին կնոջ և նրա սիրեկանի սպանության մեջ: Սիմփսոնի դեմ փաստերը բավականին շատ էին, սակայն Ռոբերտ Քարդաշյանի սրհեստավարժ պաշտպանության շնորհիվ դատարանն արդարացման որոշում կայացրեց:
Քիմի մայրը` Քրիս Ջեները համարվում է բարձրաշխարհիկ տիկին և ներկայումս աղջկա մենեջերն է: 1989 թվականին Քիմի ծնողները բաժանվեցին, իսկ մայրը շուտով ամուսնացավ հայտնի թեթևատլետ Բրյուս Ջեների հետ:
Քիմ Քարդաշյանը հայտնի է ոչ միայն իր արտաքին տվյալներով (հասակը`157 սմ, քաշը` 53 կգ) և տաղանդով, այլև բազմաթիվ բարեկամներով: Ընդհանուր առմամբ նա ուի 9 քույր և եղբայր, որոնցից երեքը հարազատ են:
Մինև չափահաս դառնալը Քիմին ոչինչով չեն սահմանափակել: Նա ունեցել է այն ամենը, ինչ ցանկացել է: Այսպես` 16-տարեկանում նրան նվիրել են շքեղ ավտոմեքենա: Երբ լրացավ աղջկա 18 ամյակը, ծնողները կրճատեցին նրան տրվող գրպանի ծախսերը, դա հիմնավորելով նրանով, որ Քիմն ինքը պետք է սովորի գումար վաստակել: Ծնողների նման մոտեցման արդյունքում Քարդաշյան քույրերը բացում են նորաձև հագուստի իրենց խանութը: Վերջինիս հաճախորդները Քարդաշյան ընտանիքի բազմաթիվ բարեկամներն ու ընկերներն էին:
Աղջիկն առաջին անգամ աշխատանքի է ընդունվել դեռևս դպրոցական տարիներին: Քիմը գումար էր վաստակում աշխատելով հորը պատկանող երաշժտական ընկերությունում:
Քիմ Քարդաշյանի կարիերան
2007 թվականին աղջիկը մերկ լուսանկարահանվեց «Playboy»-ի դեկտեմբերյան թողարկման համար: Ամսագրի հրապարակումից մի քանի ամիս անց Bongo Jeans ընկերությունը Քիմ Քարդաշյանին առաջարկում է դառնալ իրենց պաշտոնական դեմքը, ինչին աղջիկը համաձայնվեց: Գովազդային գործակալություններին զուգահեռ, Քիմն աշխատում էր որպես մոդել և ներկայացնում հայտնի ապրանքանիշերի նմուշները:
Իր առաջին հայտնի դերը դերասանուհի Քիմ Քարդաշյանը ստացել է ամերիկյան «Beyond the Break» սերիալում, խաղալով Էլ անունով աղջկա դերը: 2008 թվականին Քիմը խաղում է Լիզայի դերը` «Անհավանական բլոգբաստեր» կատակերգական ֆիլմում: Այդ դերի համար դերասանուհին առաջադրվում է «Ոսկե ազնվամորի» մրցանակաբաշխությանը` որպես վատագույն դերասանուհի:
2009 թվականին Քիմը դրվագային դեր է խաղում «Մահու չափ գեղեցիկ» սերիալում: Նույն տարում աղջկան հնարավորություն են տալիս երկրորդական դեր խաղալ «Երազանքները կատարվում են» ֆիլմում:
2009-ի աշնանն աղջիկն աշխարհով մեկ հայտարարեց, որ պատրաստվում է քույրերի հետ միասին դառնալ նորաձևության Bebe ապրանքանիշի դիզայները: Դրան զուգահեռ Քիմ Քարդաշյանը նորաձև զարդեր էր մշակում Virgin Saints and Angels-ի համար:
Քարդաշյան քույրերի նոր հավաքածուն թողարկվեց 2010 թվականի փետրվարին: Հագուստի գլխավոր մեխը կաշվի և մորթու համադրությունն էր: Հավաքածուում գերակշռում էին կանացի և սեքսուալ զգեստները, որոնք կրում էին իրենք` քույրերը:
2010-ին Քիմը հայտարարեց, որ քույրերով պատրաստվում են թողարկել հագուստների նոր հավաքածու` K-Dash անվամբ: Նույն տարում Քիմ Քարդաշյանը թողարկեց իր բույրը և արևայրուքի դեմ քսուկ: Վերջինս հասանելի էր կոսմետիկայի «Sephora» խանութներում:
Իր կյանքի ուղին, հաջողությունը, տագնապները, դժվարությունները Քիմը և նրա քույրերը շարադրել են «Kardashian Konfidential» ինքնակենսագրականում:
Ռեալիթի-շոու` Քիմ Քարդաշյանի հետ
2007 թվականին սկսվեցին «Քարդաշյանների ընտանիքը» ռեալիթի-շոուի նկարահանումները: Շոուն պատմում էր հանրահայտ ընտանիքի կյանքի մասին: Դրա շնորհիվ Քարդաշյան քույրերը մեծ ճանաչում ստացան:
2008 թվականին արհեստավարժ պարող Մարկ Բալասի հետ մասնակցեց «Պարեր աստղերի հետ» հաղորդաշարին, որտեղից նրան երեք շաբաթ անց հեռացրեցին: Տեղեկանալով տապալման մասին Քիմ Քարդաշյանը շատ վշտացավ:
2010 թվականին Քիմը դարձավ «The Spin Crowd» ռեալիթի-շոուի պրոդյուսերը, որտեղ ներկայացվում է հանրության հետ կապերի երկու մասնագետների կյանքի պատմությունը: 2011-ին Քարդաշյան քույրերի մասնկցությամբ մեկնարկեց մի նոր շոու` «Քորթնին և Հլոյան Նյու Յորքում», որտեղ խոսքը գնում էր այն մասին, թե ինչպես են Քիմն ու նրա քույրերը Նյու Յորքում նորաձև հագուստի և աքսեսուարների երեք խանութ բացել:
Անձնական կյանքը
Ինչպես հատուկ է գեղեցիկ կանանց, Քիմ Քարդաշյանն ունեցել է բազմաթիվ կապեր: 19 տարեկանում Քիմն ամուսնանում է երաժշտական պրոդյուսեր Ջեյմոն Թոմասի հետ, սակայն այս միությունը գոյատևում է ընդամենը չորս տարի: Ամուսնու կոշտ վերաբերմունքի պատճառով Քիմն ապահարզան պահանջեց: Ջեյմոնը, հերքում է բռնության փաստը և պնդում, որ հենց ինքն է եղել ամուսնալուծության նախաձեռնողը, քանի որ չէր կարող տանել կնոջ հաճախակի դավաճանությունները:
2007 թվականին լուրեր տարածվեցին, որ բարձրաշխարհիկ տիկինը սկսել է հանդիպել Ֆուտբոլի ազգային լիգայի աստղ Ռեջիմ Մուշեմի հետ: Սակայն այդ հարաբերություններն էլ տևեցին երկու տարի:
Քիմ Քարդաշյանի երկրպագուների թվում նկատվել են Կրիշտիանու Ռոնալդուն և Մայլզ Օստինը: Կատարյալ տղամարդու երկարատև որոնումները նրան բերեցին բասկեդբոլային թիմի հարձակվող Քրիստու Համֆրիսի մոտ, ում հետ նա անգամ ամուսնացավ: 2013 թվականի հունիսի 3-ին երիտասարդ զույգը պաշտոնապես բաժանվեց:
Աստղի նոր ընտրյալը դարձավ ռեպեր Քանյե Ուեսթը, ում հետ նա ընկերություն էր անում երկար տարիներ: Քանյեն իր սիրելիին ամուսնության առաջարկ արեց հոկտեմբերի 21-ին` Քիմի 33-ամյակի օրը: Այս ամուսնությունից ծնվեց առաջնեկը` Նորթը: Վերջիններս, ինչպես ևաև Քարդաշյանի զարմիկները ուղեկցում են Քիմին Հայաստանյան այցի ընթցքում: «Իմ ամուսինը եւ դուստրը նույնպես եկել են Հայաստան, որպեսզի ծանոթանան իմ ժառանգության հետ եւ ավելի շատ բան իմանան իմ նախնիների մասին: Իմ զարմուհիները նույնպես եկել են: Այնքան ոգեւորված եմ, չեմ կարողանում քնել»,-սա Քիմ Քարդաշյանի առաջին տպավորություններից էր Երևանում:
«Հայաստա՛ն, մենք եկանք: Անչափ երջանիկ ենք այստեղ լինելու և մեր կյանքի ամենակարևոր այս ճանապարհորդությունը սկսելու համար: Երախտապարտ ենք բոլոր մեզ դիմավորողներին: Անհամբեր սպասում եմ մեր երկրին ծանոթանալուն և համեղ ուտեստները փորձակելուն»:

Семейство Кардашян в Армении
Американская «светская львица», звезда реалити-шоу, актриса, фотомодель армянского происхождения Ким Кардашян 8 апреля прибыла в Ереван в сопровождении мужа – рэпера Канье Уэста и их маленькой дочери Норт.
«Армения, мы здесь. Мы так рады быть здесь и начать это важное путешествие. Мы благодарны за то, что находимся в Армении и за это важное путешествие. Спасибо всем, кто ждал и встречал нас! Натерпится ближе узнать нашу страну и отведать вкусные блюда», - написала на своих страницах в Instagram и Twitter Ким Кардашян.
Светская львица, модель и актриса Ким Кардашьян родилась в Лос-Анджелесе 21 октября 1980 года. Родители девушки были достаточно богатыми, поэтому с самого детства Ким не знала недостатка в деньгах. В крови у светской львицы есть армянские, голландские и шотландские корни.
Детство Ким Кардашьян прошло в Беверли-Хиллс. Отец девушки Роберт Кардашьян был известным адвокатом, прославившимся за счет дела футболиста О`Джей Симпсона. Футболист обвинялся в убийстве бывшей жены и ее любовника. Улик против Симпсона была предостаточно, но суд вынес оправдательное решение благодаря профессионализму защищавшего его Роберта Кардашьяна.
Мать Ким Кардашьян Крис Дженнер – светская львица, которая в настоящее время является менеджером дочери. В 1989 году родители Ким развелись, а мать вскоре вышла замуж за известного легкоатлета Брюса Дженнера.
Ким Кардашьян славится не только своими внешними данными и талантом, но и многочисленными родственниками. В общей сложности у девушки 9 братьев и сестер, трое из которых родные.
До совершен6олетия Ким ни в чем не ограничивали. Она имела все, что хотела. Так на 16-летие ей подарили шикарный автомобиль. Когда девушке исполнилось 18 лет родители ограничили ее карманные деньги, обосновав его тем, что Ким сама должна научиться зарабатывать деньги. Благодаря ограничениям родителей сестры Кардашьян открыли свой бутик модной одежды. Клиентами бутика стали многочисленные друзья и родственники семейства Кардашьян.
Свою первую работу девушка получила еще в школе. Ким подрабатывала у отца в музыкальной фирме.
Карьера Ким Кардашьян
В 2007 году девушка снялась обнаженной для декабрьского номера «Playboy». Через несколько месяцев после выхода журнала компания Bongo Jeans предложила Ким Кардашьян стать их официальным лицом, на что девушка согласилась. Параллельно с рекламными компаниями, девушка работала моделью и демонстрировала одежду известных марок.
Свою первую знаменитую роль актриса Ким Кардашьян получила в американском драматическом сериале «Beyond the Break», сыграв девушку по имени Эль.
В 2008 году Ким сыграла Лизу в пародийной комедии «Нереальный блокбастер». За эту роль актриса была номинирована на премию «Золотая малина», как худшая актриса.
В 2009 году Ким сыграла роль в эпизоде сериала «До смерти красива», в этом же году девушку позвали играть в второстепенную роль в фильме «Мечты сбываются». Последнюю на сегодняшний день роль Ким Кардашьян сыграла в фильме «Семейный консультант», исполнив роль Авы.
Осенью 2009 года девушка поведала всему миру, что вместе с сестрами собирается стать дизайнером одежды модного бренда Bebe. Параллельно с дизайном одежды, Ким Кардашьян разрабатывала линию модных украшений для Virgin Saints and Angels.
Новая коллекция от сестер Кардашьян увидела свет в феврале 2010 года. Главной фишкой одежды было сочетание кожи и хлопка. В линии одежды преобладали женственные и сексуальные наряды, которые носят сами сестры.
В 2010 году Ким объявила, что они с сестрами планируют запустить свою линию одежды под названием K-Dash. В этом же году Ким Кардашьян выпустила свой аромат и крем для загара. Крем для загара был доступен в сети косметических магазинах «Sephora».
Свой жизненный путь, успех, переживания, поражения, трудности Ким и ее сестры изложили в автобиографии «Kardashian Konfidential».
Реалити-шоу с Ким Кардашьян
В 2007 году начались съемки реалити-шоу «Семейство Кардашьян». Шоу рассказывало о жизни знаменитого семейства. Благодаря ему сестры Кардашьян получили большую популярность. В 2008 году вместе с профессиональным танцором Марком Балласом Ким учувствовала в передаче «Танцы со звездами», откуда ее выгнали спустя 3 недели после начала. Узнав о провале, Ким Кардашьян очень расстроилась.
В 2010 году девушка стала продюсером реалити-шоу «The Spin Crowd», где рассказывается история жизни двух пиар-менеджерах. В 2011 году стартовало новое шоу с участием сестер Кардашьян под названием «Кортни и Хлоя в Нью-Йорке», где речь шла о том, как Ким и ее сестры открыли в Нью-Йорке 3 бутика модной одежды и аксессуаров.
Личная жизнь Ким Кардашьян
Как и положено красивым девушка, у Ким Кардашьян было много отношений. В 19 лет Ким Кардашьян вышла замуж за музыкального продюсера Дэймона Томаса, но брак просуществовал всего 4 года. Из-за жестокого обращения мужа Ким подала на развод. Сам Дэймон отрицает факт насилия и утверждает, что именно он был инициатором развода, т.к. не мог терпеть постоянных измен со стороны Ким.
В 2007 году появились слухи, что светская львица начала встречаться со звездой НФЛ Реджи Бушем. Но и эти отношения длились 2 года.
Среди поклонников Ким Кардашьян были замечены Криштиану Роналду и Майлз Остин. Долгие искания идеального мужчины привели девушку в руки к нападающему баскетбольной команды Крису Хамфрису, с которым они даже умудрились пожениться. 3 июня 2013 года молодые люди официально развелись.
Новым избранником звезды стал репер Канье Уэст, с которым она дружила долгие годы. Канье сделал предложение руки и сердца своей возлюбленной 21 октября в день ее 33-летия. От репера Ким родила дочь Норт.
Визит семьи Кардашян в Армению широко освещается в зарубежной прессе. К примеру, журнал Hello пишет, что благодаря визиту звездной семьи Кардашян многие узнали о небольшой Армении, которой есть много чего предложить туристам. Издание также отмечает, что этот визит состоялся за несколько дней до начала мероприятий, посвященных 100-летней годовщине Геноцида армян.
«В Ереване я увидела памятник «Мать Армения», который символизирует установление мира через силу. Этот памятник напоминает о великих армянках, которые взяли в руки оружие и наравне со своими мужьями боролись с турецкой армией и курдскими солдатами. Я женщина, услышьте мой крик. Я счастлива, что нахожусь здесь», - написала в Instagram Хлое Кардашян.