Կատարյալ շրջազգեստներ` տարբեր տարիքների համար
Մեր օրերում երբեմն դժվար է հասկանալ, ով է քո առջև` դպրոցի շրջանավարտ, թե համալսարանի ուսանողուհի: Շատ իրեր դարձել են առանց տարիքի և սեռի:
Ցանկացած կնոջ զգեստապահարանում ամենասիրելի առարկան շրջազգեստն է, սակայն այն բավականին կամակոր է: Գտնել ունիվերսալը, որը կարելի կլինի հագնել կրկին, նաև` տասը տարի անց` այդքան էլ դյուրին գործ չէ, սակայն` հնարավոր:
Շրջազգեստն ընտրելիս ուշադրություն դարձրեք դրա երկարությանը: Թերևս բոլոր տարիքի կանանց համար ամենաուիվերսալ երկարությունը միդին է: Որպեսզի նպատակակետին հասնեք (և օրերից մի օր շրջազգեստը հաձնեք ձեր թոռանը), արժե ուշադրություն դարձնել չեզոք երանգի կամ ոչ թեմատիկ պատկերներով շրջազգեստների վրա: Կտորի վրա երկրաչափական պատկերները և մանր, նուրբ ծաղիկներն, անտարակույս, նորաձև կլինեն տասնյակ տարիներ: Չարժե ընտրել շատ վառ գույներով շրջազգեստներ, քանի որ դրանք ձեր կերպարից ավելի հնչեղ կլինեն: Իսկ ահա կոնքերի շեշտադրումը մշտապես գործող հաղթաթուղթ է:
Մտածելով հաճելի երեկոյի կամ հյուրընկալման մասին, ընտրեք շրջազգեստ, որը շահեկանորեն կընդգծի ձեր բարեմասնություննր: Ուշադրություն դարձրեք կտորի վրայի պատկերներին, գույնին, զգեստի ձևվածքին և բաղադրիչներին: Մանր, բազմագույն կետերը նրբագեղ են դարձնում, իսկ կարմիր նարնջի երանգի շրջազգեստը` թավիշով ստացված պատկերով, կերպարին խորհրդավորություն է հաղորդում: Իսկ ամենասիրելի և ունիվերսալ սև շրջազգեստներն արժե ընտրել խիտ կտորից և խիստ կառուցվածքով, որի վրա խիզախորեն երևում են արտաքին կարերը:
Այնպիսի ունիվերսալ գույները, ինչպիսիք են կապույտը, սևը և զմրուխտագույնը, տեղին են միշտ և ամենուր: Իսկ կարճփեշ շրջազգեստները, որքան էլ տարօրինակ է, կարելի է հագնել թե 20, թե 30 տարեկանում. կարևորը` այն չպետք է լինի ցած իջեցրած ձեռքերից վերև:

Идеальные платья для разных возрастов
В разрезе нашего времени иногда непонятно, кто перед тобой - выпускница школы или университета. Многие вещи стали безвозрастными и бесполыми.
Самая любимая вещь в гардеробе каждой женщины - это платье, но оно достаточно капризно. Найти универсальное и носить его еще и через 10 лет не так-то просто, но возможно.
Начиная выбирать платье, обращайте внимание на его длину. Пожалуй, самая универсальная длина для женщин всех возрастов - это миди. Чтобы попасть в цель (и когда-нибудь передать платье правнучке), стоит обращать внимание на наряд нейтрального оттенка или с незамысловатым принтом. Геометричные формы и мелкий нежный цветочек на ткани точно останется в моде еще не одно десятилетие. Не стоит выбирать платья слишком яркого цвета, иначе они будут громче вашей персоны. А вот акцент на талии - это всегда беспроигрышный вариант.
Думая о приятном вечере или званом ужине, выбирайте платье, которое выгодно подчеркнет достоинства. Обращайте внимание на принт, цвет, элементы и крой. Мелкий разноцветный горох стройнит, а платье оттенка красного апельсина с рисунком, нанесенным бархатом, добавит образу таинственности и загадочности. А самое любимое и универсальное черное платье стоит выбрать из плотной и структурной ткани, которое смело пошито швами наружу.
Такие универсальные цвета, как синий, черный и изумрудный, уместны всегда и везде. А длину мини, как бы ни показалось странным, можно носить и в 20, и в 30 лет, главное, чтобы она была не выше окончания опущенных рук.