Տարվա «ամենաուժեղ հայտնիները»` ըստ Vanity Fair-ի
Ամերիկյան Vanity Fair ամսագիրն ավանդույթի համաձայն հրապարակել է տարվա ամենաուժեղ հայտնիների անունները:
Ցուցակում տեղերի բաշխում չկա, իսկ մասնակիցների մեծանասնությունը դերասաններ են և Եվրոպայի թագավորական ընտանիքների ներկայացուցիչներ: Օրինակ` Նիդերլանդների թագուհի Մաքսիման և Դանիայի արքայադուստր Մերին:
Սկսենք նրանից, որ դքսուհի Քեթրինը հայտնվել է ոչ միայն «ամենաուժեղների» թոփ-ցուցակում, այլև ընդգրկվել է հրատարակչության «Փառքի սրահում»:
Բացի այդ, ամսագիրը հատուկ առանձնացրել է Քեյթ Բլանշետին և «Օսկարի» համար նրա շրջազգեստը` Giorgio Armani-ից:

Герцогиня Кэтрин и другие "самые стильные знаменитости" года
В списке нет распределения мест, а большинство участников - актеры и представители королевских домов Европы. Например, королева Нидерландов Максима и кронпринцесса Дании Мэри.
Начнем с того, что герцогиня Кэтрин попала не только в заветный топ-лист "самых стильных", но еще и была определена в "Зал славы" издания. Как и дизайнер Карл Лагерфельд. Помимо этого, журнал особо отметил Кейт Бланшетт и ее платье для "Оскара" от Giorgio Armani. В числе других актрис-модниц - Люпита Нионго, Эмма Уотсон, Эмми Россум и Мишель Докери.
Что касается знаменитых модников, в список попали звезда "Шерлока" Бенедикт Камбербэтч, певец Фаррел Уильямс, актеры Идрис Эльба и Нил Патрик Харрис, Эдди Редмэйн и другие.