Շաբաթվա աստղագուշակ․ սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 6-ը 2024 թ․
Շաբաթը կլինի այս աշնան ամենահանդարտներից մեկը, սակայն կենդանակերպի որոշ նշաններ դեռ կբախվեն անհանգստությունների ու անախորժությունների: Ծանոթացեք, թե ինչ են կանխատեսում աստղերը ձեզ համար:
Շաբաթը կսկսվի «մինուս» նշանով անակնկալներով։ Ձեզ համար այն հղի է պլանների խափանումներով, դժբախտ պատահարների աճով, տհաճ նորություններով և իրադարձություններով: Փորձեք չցնցել հանրությանը: Վաղ գնացեք աշխատանքի և այլ գործերի հետևից և ոչ մի դեպքում մի արձագանքեք սադրանքներին, անտեսեք ձեր ուղղությամբ ագրեսիվ հարձակումները: Հոկտեմբերի 3-ից հետո օդում էլեկտրիֆիկացված էներգիան մի փոքր կթուլանա, և ձեզ համար շատ ավելի հեշտ կլինի գործել և հասնել ձեր ուզածին։
Հագեցած շաբաթը խոչընդոտներ կստեղծի և մտավախություններ կառաջացնի։ Բայց դուք կհասկանաք, թե ինչի վրա պետք է աշխատեք առաջիկա ամիսներին։ Սխալների և կոնֆլիկտների հավանականությունը կմեծանա, հանգամանքները կստիպեն ձեզ հետաձգել պլանավորված միջոցառումները. Ժամանակահատվածը բարենպաստ է հին գործերն ավարտին հասցնելու, խստացումներ կատարելու և ծոմ պահելու, ենթագիտակցության հետ աշխատելու, մասնագետներից (թերապևտ, աստղաբան, հոգեբան) խորհրդատվություն ստանալու համար։
Պետք չէ փորձել ազդել իրադարձությունների վրա, ավելի լավ է գործել ըստ հանգամանքների, հետևել ձեր առողջությանը: Բարդ շաբաթ է․ ներքին լարվածությամբ և չեղարկված ծրագրերով։ Շաբաթվա սկզբին վեր են կհանեն հին խնդիրները։ Ոմանք ստիպված կլինեն ընդունել անխուսափելին, մյուսները կհասկանան, որ այլևս չեն կարող այսպես ապրել, և ինչ-որ բան պետք է փոխել։ Հոկտեմբերի առաջին տասնօրյակում կարևոր է հասկանալ ձեզ հետ տեղի ունեցող իրադարձությունների պատճառներն ու իմաստը և հաշվի առնել դրանց հետևանքները՝ չմեղադրելով ուրիշներին ու ճակատագրին։
Հոկտեմբերի 2-ի Արևի խավարումը կարծես կապտակի ձեզ՝ հետևյալ խոսքերով. «Վերջապես կհասկանա՞ս, թե՞ ոչ»։ Շաբաթը ինքնազարգացման հզոր ներուժ է պարունակում, ձեր ապագայի ու հետաքրքրությունների համար պայքարի ինտենսիվությունը կմեծանա։ Փորձեք ոչ էմոցիոնալ ընկալել քաղաքական գործիչների և մտերիմների ցանկացած հռետորաբանություն, հակառակ դեպքում ռիսկի եք դիմում երկար ժամանակ մնալ բացասական հույզերի ներքո: Ժամանակն է աղբը հանել ձեր տնից ու կյանքից և կտրել թունավոր հարաբերությունները:
Հարմար ժամանակ չէ կոսմետոլոգներին և ոճաբաններին լուրջ մանիպուլյացիաների և արտաքին տեսքի կտրուկ փոփոխությունների նպատակով այցելելու համար։ Թեև դա կարող է լինել այն, ինչ դուք ամենաշատն եք ցանկանում: Կակտիվանան գործընկերության և որոշակի հարաբերություններում ձեր դերի ակտիվացման թեմաները: Զգացմունքները կսրվեն, կհայտնվի խանդ։ Եթե երազանք կամ ստեղծագործ գաղափար ունեք, ապա քրտնաջան աշխատանքը կօգնի քեզ հասնել դրան։ Լավ շրջան է բեմի աշխատողների համար։
Դուք կարող եք համառորեն պաշտպանել սխալ տեսակետ։ Զգույշ եղեք, ձեր հեղինակավոր կարծիքը միշտ չէ, որ ճիշտ է։ Մեծ է կոնֆլիկտների հավանականությունը «հարգված մարդկանց»՝ ղեկավարության հետ։ Մի մոռացեք, որ այժմ արտաքին աշխարհը ձեր ներաշխարհի արտացոլումն է: Շաբաթը հարմար է ուսման ու ինքնազարգացման, երկար ճանապարհորդությունների ու գործնական ուղևորությունների համար։ Սա նաև լավ ժամանակ է դաստիարակներ և ուսուցիչներ փնտրելու կամ ձեր երեխայի ակադեմիական առաջադիմությունը բարելավելու համար:
Արտաքին կյանքը կքնի, ներքին կյանքը՝ ձեր մութ կողմը, կարթնանա: Հոկտեմբերի 2-ի արևի խավարումը կստիպի ձեզ անհանգստանալ՝ խոցելի դարձնելով բոլոր առումներով՝ աշխատանքից մինչև ռոմանտիկ հարաբերություններ: Բայց, միևնույն ժամանակ, կա մի պլյուս՝ խավարումը կնպաստի պատշաճ անձնական վերագործարկմանը: Եթե շաբաթվա ընթացքում միջոցառում եք նախատեստել, ապա պետք է լավ պատրաստվեք, հակառակ դեպքում ռիսկի եք դիմում երևալ «անբարենպաստ լույսի ներքո»: Պետք չէ հույս դնել «գուցե»-ի վրա։
Դուք հակված կլինեք արագ մտածելու և արագ որոշումներ կայացնելու։ Սակայն ոչ բոլորն են ճիշտ լինելու, և ոչ ամեն ինչ կստացվի միանգամից։ Սկզբում լավ մտածեք, հետո գործեք։ Արևի խավարումը որոշակի խոչընդոտներ է կդնի ձեր ճանապարհին, ուստի շաբաթվա սկզբին կենթարկվեք այլ մարդկանց և հանգամանքների ճնշմանը: Այնուամենայնիվ, մոտիվացիայի ուժը կօգնի ձեզ հաղթահարել ամեն ինչ և շատ բանի հասնել։ Հանգստյան օրերը հարմար են ընկերների ու համախոհների հետ հանդիպելու, մտքեր փոխանակելու համար։
Շաբաթը կսկսվի նրանով, որ ինչ-որ մեկին հարկ կլինի վերանայել իր ծրագրերը և հարմարվել հանգամանքներին: Չնայած արևի խավարմանը, այս շրջանը ձեզ դրական լիցքեր կբերի։ Շաբաթվա վերջում կկարողանաք լուծել սիրային ու ֆինանսական հարցերը։ Լավ ժամանակ է ճամփորդության, ելույթի, մարզումների, գովազդի, շնորհանդեսների համար: Շաբաթը հարմար է նաև օգնություն և աջակցություն փնտրելու, քաղաքավարությամբ և շողոքորթությամբ ձեր ուզածին հասնելու համար: Շրջապատի մարդկանց վրա ձեր ազդեցության ուժը զգալիորեն կմեծանա։
Շաբաթվա առաջին կեսը պատրաստում է խոչընդոտներ, հիասթափություններ և խաբված հույսեր։ Ձեր և ձեր ցանկությունների ամրության փորձարկումը կշարունակվի: Ոմանք կարող են ենթարկվել պաշտոնանկության կամ աշխատանքից հեռացման: Ժամանակն է կարգի բերելու գործերը (այդ թվում՝ աշխատավայրում), գույքագրել անելիքների ցուցակները, որոնք պետք է լրացվեն։ Փոխարոնը ուրբաթ օրվանից աստղերը ձեզ համար ընդմիջում են նախատեսել և նույնիսկ որոշակի վարձատրություն՝ ձեր ջանքերի և համբերության համար։
Կարող է լինել կորստի զգացում, ալկոհոլով կամ տորթերով տրամադրությունը բարձրացնելու ցանկություն։ Բայց հիշեք, ամեն ինչ լավ է չափի մեջ: Այդուհանդերձ, անհավանական դժվար կլինի հավասարակշռություն պահպանել ամեն ինչում՝ սննդի, գործընկերության և փող ծախսելու մեջ: Մի պլանավորեք կարևոր և պատասխանատու գործողություններ, քանի որ մեծ է սխալների և կեղծ տեղեկություններ ստանալու հավանականությունը։ Ինչ-որ լավ բան արեք ձեր սիրելիի համար, որպեսզի ամրապնդեք ձեր հարաբերությունները:
Կարմայական իրադարձությունների շաբաթ է։ Կարող է մեծ ցանկություն առաջանալ ամբողջովին փոխելու ձեր կյանքը՝ մի շտապեք կոտրել այն, ինչ ունեք: Արևի խավարումը կընդգծի ամենատհաճ, բայց ուշադրություն պահանջող իրավիճակները։ Եթե դուք չեք նայում ձեր ոտքերի տակ կամ չեք հետևում անվտանգության նախազգուշական կանոններին, բառացի և փոխաբերական իմաստով, ապա մեծ է վնասվածքի և սթրեսի հավանականությունը: Ստուգեք տեղեկատվությունը, կարդացեք մանրատառը, նորից հարցրեք՝ սխալներից, թյուրիմացություններից ու վեճերից խուսափելու համար։

Гороскоп на неделю с 30 сентября по 6 октября 2024 года: все знаки зодиака
Эта неделя будет одной из самых спокойных нынешней осенью, но некоторым знакам зодиака все же предстоят тревоги и хлопоты. Проверьте, что звезды предсказывают именно вам.
Неделя начнется с неожиданностей со знаком "минус". Для вас это чревато срывами планов, повышенной аварийностью, неприятными новостями и событиями. Постарайтесь не эпатировать публику. На работу и по делам выходите пораньше и ни в коем случае не реагируйте на провокации, игнорируйте агрессивные выпады в вашу сторону. После 3 октября воздушная наэлектризованная энергетика немного разрядится и вам станет намного легче действовать и достигать желаемого.
Напряженная неделя – поставит препятствия, всколыхнет страхи. Но вы поймете, над чем вам придется работать в ближайшие месяцы. Повышена вероятность ошибок и конфликтов, скорее всего, обстоятельства заставят вас переносить запланированные мероприятия. Период благоприятен для завершения старых дел, брать аскезы и держать посты, работать со своим подсознанием, получать консультации специалистов (терапевта, астролога, психолога).
Не стоит форсировать события, лучше действовать по обстоятельствам, следите за здоровьем. Неделя сложная – с внутренним напряжением и отменами планов. Вначале недели поднимаются старые проблемы. Кому-то придется принять неизбежное, кто-то поймет, что дальше так жить нельзя и нужно что-то менять. В первой декаде октября важно осознать причины и смысл происходящих с вами событий и учесть последствия от них, не виня других и судьбу.
Солнечное затмение 2 октября как будто бы отвешивает подзатыльник со словами: "Ну, так дойдет до тебя наконец-то"? Неделя несет в себе мощный потенциал для саморазвития, возрастает накал борьбы за свое будущее и интересы. Старайтесь безэмоционально воспринимать любую риторику политиков и близких людей, иначе рискуете надолго завязнуть в негативных эмоциях. Самое время вынести хлам из дома и своей жизни, разорвать токсичные связи.
Совершенно не подходящий период для посещения косметологов и стилистов с целью серьезных манипуляций и кардинальных изменений во внешности. Хотя именно этого может хотеться больше всего. Актуализируются темы партнерства и вашей роли в тех или иных взаимоотношениях. Обострятся чувства, проявится ревность. Если у вас есть мечта или творческий замысел, то упорный труд поможет этого добиться. Хороший период для работников сцены.
Вы можете упорно отстаивать ошибочную точку зрения. Будьте внимательны, ваше авторитетное мнение не всегда бывает верно. Велика вероятность конфликтов с "уважаемыми людьми", начальником. Не забывайте о том, что именно сейчас, ваш внешний мир является отражением мира внутреннего. Неделя подходит для обучения и саморазвития, дальних поездок и путешествий. Также подходящий период для поиска репетиторов и преподавателей для себя или повышения успеваемости ребенка.
Засыпает внешняя жизнь, просыпается внутренняя – ваша темная сторона. Затмение 2 октября заставит вас поволноваться, делает вас уязвимыми по всем фронтам: от работы до романтических взаимоотношений. Но, при этом, есть и плюс – солнечное затмение поспособствует правильной личностной перезагрузке. Если в течение недели планируется мероприятие, то нужно быть хорошо подготовленным – иначе рискуете показать себя "в невыгодном свете". На "авось" не стоит надеяться.
Вы склонны быстро соображать и быстро принимать решения. Однако не все окажутся верны и не все будет получаться с первого раза. Сначала хорошо подумайте, а потом действуйте. Затмение ставит на вашем пути определенные препятствия, поэтому вначале недели вы попадаете под давление других людей и обстоятельства. Однако сила мотивации сподвигнет вас все преодолеть и многое успеть. Выходные подойдут для встреч с друзьями и единомышленниками, обмена идеями.
Неделя начнется с того, что кому-то придется пересмотреть свои планы и подстроиться под обстоятельства. Несмотря на затмение, этот период принесет вам позитивные энергии. К концу недели сможете решить любовные и финансовые вопросы. Хорошее время для путешествий, выступлений, обучения, рекламы, презентаций. Также неделя подходит для поиска помощи и поддержки, добиваться своего любезностью и лестью. Ваша сила влияния на окружающих людей значительно возрастает.
Первая половина недели готовит препятствия, разочарования и обманутые надежды. Проверка на прочность вас и ваших желаний, продолжится. Кто-то может столкнуться с понижением в должности или увольнением. Самое время навести порядок (в том числе на рабочем месте), сделать инвентаризацию списков дел, которые необходимо закончить. Зато начиная с пятницы звезды дают вам передышку и даже определенную награду за старания и терпение.
Может появиться ощущение потерянности, желание приподнять настроение с помощью алкоголя или тортиков. Но, помните, все хорошо в меру! А вот именно сейчас баланс держать невероятно сложно, причем во всем – и в еде, и в партнерстве, и в денежных тратах. Не планируйте важные и ответственные дела, поскольку велика вероятность ошибок и получения недостоверной информации. Сделайте что-то приятное близкому человеку, чтобы укрепить отношения.
Неделя кармических событий. Может возникнуть острое желание полностью изменить жизнь – не торопитесь ломать то, что имеете. Затмение подсвечивает самые неприятные, но требующие внимания, ситуации. Если не смотреть под ноги или не соблюдать технику безопасности в прямом и переносном смысле, велика вероятность травм и стрессов. Проверяйте информацию, читайте мелкий шрифт, переспрашивайте, чтобы избежать ошибок, недопониманий и ссор.