Կայացել է օծանելիքի ոլորտում «Օսկարի» մրցանակաբաշխությունը
Նյու Յորքում կայացել է Fragrance Foundation Awards ամենամյա մրցանակաբաշխությունը։ 1973 թվականից այն շնորհվում է The Fragrance Foundation-ի կողմից՝ օծանելիքի ոլորտում ձեռքբերումների համար. մրցանակը համարվում է «Օսկարի» համարժեքը օծանելիքի արտադրության ոլորտում։
The Fragrance Foundation-ի որոշմամբ՝ այս տարի իրենց Փառքի սրահում ընդգրկվել է L՝Oreal-ի գործադիր տնօրեն Նիկոլաս Հիերոնիմուսը:
Պարֆյումերիայի բնագավառում նվաճումների համար Lifetime Achievement Perfumer մրցանակը ստացել է պարֆյումեր Անն Ֆլիպոն։ Նրա հաշվին գրանցվել է ավելի քան 170 բույր՝ աշխարհի ամենատարբեր ապրանքանիշերի համար՝ Givenchy, Jo Malone, Yves Rocher, Giorgio Armani, Burberry, Yves Saint Laurent, Lancome, Paco Rabanne, Diesel, The Body Shop, Caudalie և այլն:
Հենց Ֆիլիպոն է ստեղծել այնպիսի օծանելիքի հիթեր, ինչպիսիք են L՝Interdit-ը (Givenchy), La Vie Est Belle-ը ու Tresor Midnight Rose-ը (Lancome), Lady Million-ը (Paco Rabanne):
Time Magazine ամսագրի վարկածով տարվա կին ճանաչված Քեյթ Բլանշեթը միջոցառմանը ներկայացել է Armani Prive-ի սև զգեստով: Նույն հանդերձանքը, բայց այլ ժանյակավոր ներդիրներով, կրկնակի օսկարակիրը կրում էր նաև այս տարվա փետրվարին՝ SAG մրցանակաբաշխության ժամանակ:
Օծանելիքի մրցանակաբաշխությանը ներկա էին նաև 65-ամյա դերասանուհի Միշել Պֆայֆերը (կրելով սև բլեյզեր և մինչև հատակը հասնող շողշողացող շրջազգեստ) և դիզայներ Վերա Վանգը (հագած իր «Վերա Վանգ» ապրանքանիշի վերնաշապիկ և փքված կիսաշրջազգեստ). հունիսի 27-ին մոդելյորը կնշի ծննդյան 74-ամյակը։ Կարմիր գորգով քայլել են նաև 46-ամյա դերասանուհի Դայան Կրյուգերը (կարմիր բաճկոնով և Ջեյսոն Վուի մերկ ժանյակավոր մինի զգեստով), դերասանուհի Կեկե Պալմերը և այլք։

17.06.2023 В Нью-Йорке состоялась ежегодная парфюмерная премия Fragrance Foundation Awards. С 1973 года ее вручает организация The Fragrance Foundation за достижения в области парфюмерии, награда считается парфюмерным аналогом «Оскара».
Решением организации The Fragrance Foundation в этом году в их Зал славы был включен главный исполнительный директор L`Oreal Николя Хиеронимус.
А приз за достижения в области парфюмерии Lifetime Achievement Perfumer получила парфюмер Анн Флипо. На ее счету более 170 ароматов для брендов со всего мира: Givenchy, Jo Malone, Yves Rocher, Giorgio Armani, Burberry, Yves Saint Laurent, Lancome, Paco Rabanne, Diesel, The Body Shop, Caudalie и другие.
Именно Флипо создала такие парфюмерные «хиты», как L'Interdit (Givenchy), La Vie Est Belle и Tresor Midnight Rose (Lancome), Lady Million (Paco Rabanne).
Женщина года по версии журнала Time Кейт Бланшетт пришла на мероприятие в черном платье Armani Prive. Этот же наряд — но с другими кружевными вставками — двукратная обладательница премии «Оскар» надела в феврале этого года на SAG Awards.
Церемонию вручения парфюмерной премии также посетили 65-летняя актриса Мишель Пфайффер (в черном блейзере и сверкающем платье в пол) и дизайнер Вера Вонг (в откровенном топе и пышной юбке из тюля своего бренда Vera Wang) — 27 июня модельер отметит свой 74-й день рождения. По красной дорожке прошлись и 46-летняя актриса Диана Крюгер (в алом пиджаке и нюдовом кружевном мини-платье Jason Wu), актриса Кеке Палмер и другие.