Ճանապարհորդություն ըստ Կենդանակերպի նշանների
Աստղագուշակներն ու կենդանակերպի նշանների սիրահարները վստահ են, որ մեր կյանքի բոլոր որոշումները պայմանավորվում են այս կամ այն նշանին պատկանելով։ Բայց արդյո՞ք մոլորակներն ու աստղերն ազդում են մարդու ընտրության վրա։ Մի կողմից, նույնիսկ ամենամոլի թերահավատները զվարճալի օրինաչափություններ և զուգադիպություններ են տեսնում Կենդանակերպի նույն նշանի մարդկանց մոտ, իսկ մյուս կողմից՝ Երկրի վրա բոլոր մարդիկ չեն կարող բաժանվել 12 տեսակների և ունենալ նույն նախասիրությունները: Այս հրապարակմամբ փորձենք ստուգել նշված տեսությունը և պատմել կենդանակերպի յուրաքանչյուր նշանի համար կատարյալ ճանապարհորդության մասին՝ ըստ հայտնի աստղագուշակների կարծիքի։
Հետաքրքիր ժամանցային ծրագիրն ամենակարևորն է այս նշանի մարդկանց համար։ Դա կարող է լինել հարևան քաղաքում փառատոն, կամ ընկերների հետ բնության գրկում խնջույք: Խոյերը, թեև գնահատում են հարմարավետությունը, բայց միանգամայն համակերպվող են և կարող են հեշտությամբ հարմարվել ճանապարհորդական պայմաններին՝ վրանի կամ վագոնի նստատեղի տեսքով: Սակայն ցանկացած ճամփորդության համար կա նաև կարևոր պայման՝ Խոյերը պետք է իմանան, որ իրենց «ապաստան ու սեղան» են տրամադրելու, քանի որ չեն դիմանում քաղցին և քնի պակասին։
Չնայած Ցուլերը պաշտում են բնությունը՝ լիցքավորված լինելով նրա էներգիայով, սակայն գիշերակացով նրանց չեք կարող դուրս հանել անտառ։ Այս մարդկանց չի գրավում խոնավ հողի վրա վրաններում քնելը և մոտակա թփի տակ գտնվող զուգարանը՝ միայն ու միայն հարմարավետությունն: Կատարյալ հանգիստ կլինի all inclusive հանգստավայրը՝ խաղաղ ժամանցով՝ բուխարիի մոտ հավաքույթների կամ դեպի ավերակներ շրջագայությունների տեսքով: Ցուլերը նույնպես գնահատում են իրերը, և, հետևաբար, նրանց համար հաճելի կլինի այցելել շուկաներ, որտեղ կարելի է ցածր գնով թանկարժեք բան գնել, բայց, միևնույն ժամանակ, նման մարդիկ չեն խնայում որակյալ հագուստի և համեղ խոհարարական հաճույքների վրա:
Դուք գիտե՞ք մարդկանց, ովքեր հաճույք են ստանում ամենատարօրինակ արկածներից և վայրի ճամփորդություններից դեպի Արկտիկայի սառույցներ կամ Ամազոնի ջունգլիներ: Դրանք երկվորյակներ են։ Նրանք անհամբեր սպասում են ցանկացած արկածի և ամենաանհավանական վայրերի, որտեղ շատ այլ մարդիկ ոչինչ չեն տեսնում, բացի գրիպով կամ մալարիայով վարակվելու հնարավորությունից: Բայց կա մի պայման՝ երկվորյակները չեն դիմանում սովածությանը, հետևաբար իրենց ճամփորդությունները պլանավորում են մթերքի պաշարով։
Թեև նրանք համարվում են ընտանեկան, որոնց հնարավոր չէ բացի 50 կմ հեռավորության վրա գտնվող ամառանոցից ուրիշ տեղ դուրս բերել, Խեցգետինները սիրում են ճանապարհորդել, թեև՝ ունեն իրենց հատուկ ոճը: Այս մարդիկ գնահատում են իրենց արմատներն ու ծագումը և, հետևաբար, էներգետիկ հաճույք են ստանում հնագույն քաղաքներից, հոյակապ ամրոցներից և պատմությունից: Կատարյալ ճամփորդությունը կլինի նավով ուղևորությունը Եվրոպայի հնագույն քաղաքներով, որտեղ Խեցգետնի երկու կիրք համատեղվում են՝ պատմությունը և ջրին մոտ լինելը:
Անզուգական կերակուրներ, մետաքսե սավաններ՝ փափուկ մահճակալների վրա, տաքացվող հատակ և արբանյակային հեռուստատեսություն. եթե այս ամենն անտառում լինի, ապա Առյուծներն արշավի կգնան: Բայց քանի որ դա հնարավոր չէ, կենդանակերպի այս նշանի ներկայացուցիչներն իրենց կատարյալ հանգստի համար ընտրում են միայն հինգ աստղանի հյուրանոցներ։ Նրանց համար կարևոր է նաև ժամանցը, գերադասելի է՝ բազմազան, և, հետևաբար, Առյուծները պլանավորում են իրենց ամեն օրը՝ տարբեր էքսկուրսիաներ, սպորտ, ընթերցանություն և ստեղծագործական գործունեություն:
Այո, նրանք սիրում են ճանապարհորդել օտար երկրներ ու քաղաքներ, բայց միայն այն դեպքում, եթե «ճաշկերույթը» վճարվի ուրիշի գրպանից։ Հակառակ դեպքում նրանք կամ բյուջետային հանգստի տարբերակներ են փնտրում կամ, նույնիսկ, արձակուրդն անցկացնում են իրենց ամառանոցում՝ հողը փորելով և հարևան անտառում սունկ հավաքելով։ Եթե ցանկանում եք գոհացնել ձեր Կույսին, ապա գնեք նրան ծովափի տոմս, որտեղ կարող եք պառկել ծովի ափին և վայելել ոչ թե թանկ, բայց հյութեղ խորոված։
Նրանց համար բյուջեն, հարմարավետությունը կամ զվարճանքը կարեւոր չեն։ Գլխավորը հենց այն տեղն է, որտեղ գնում են Կշեռքները։ Այդ վայրերը պետք է լինեն անսովոր, անհասանելի, շատ հազվագյուտ և տարբեր տեղերում, որոնց ուրիշ մարդիկ ուշադրություն չեն դարձնի: Երբեմն այս նշանի ներկայացուցիչները կարող են գնալ դասական հանգստավայրեր, բայց միայն այն դեպքում, եթե կա կոնկրետ նպատակ՝ ունենալ սիրավեպ, բուժել մարմնը կամ այցելել մոտակա տեսարժան վայրերը։
Նրանց համար կարևոր չէ, թե ուր և ինչպես գնալ, գլխավորը նոր տեղից ամեն ինչ վերցնելն է: Նրանք պետք է համտեսեն տեղական խոհանոցը, ձեռք բերեն իսկական ձեռագործ աշխատանքներ, հետևեն ավանդական ծեսերին և, իհարկե, լիցքավորվեն այն էներգիայով, որը նրանք կծախսեն ամենաէքստրեմալ արկածների վրա: Կարիճները հարմարավետություն չեն փնտրում, շատ ավելի կարեւոր է վառ ու անմոռանալի տպավորություններ ստանալը։
Չորս պատերը և բազմոցը Աղեղնավորների հիմնական թշնամիներն են, նրանք կենսական ուժ են ներծծում, և, հետևաբար, այդպիսի մարդիկ բաց չեն թողնի նույնիսկ փոքրիկ ճանապարհորդության գնալու հնարավորությունը: Միևնույն ժամանակ առանձնապես կարևոր չէ հանգստի տեղն ու որակը, ավելի էական է ընկերությունը՝ Աղեղնավորներները չեն սիրում մենակություն, և այդ պատճառով փորձում են իրենց շրջապատել ճանապարհորդությունների սիրահարներով՝ նոր տպավորություններով կիսվելու համար։
Լեռներ, քարանձավներ, գետեր և հնագույն քաղաքների ավերակներ՝ ահա թե ինչ են սիրում Այծեղջյուրները։ Բնական գեղեցկությամբ հագեցած նման ճամփորդությունները մարդկանց դրդում են նոր նվաճումների և ուժ են տալիս միապաղաղ աշխատանքում, որն անհրաժեշտ է միայն նոր շրջագայության նպատակով գումար խնայելու համար: Ճիշտ է, երբեմն Այծեղջյուրներին տիրում է հարմարավետության և շքեղության տենչը, և նրանք մեկնում են նորաձև հանգստավայրեր: Բայց Այծեղջյուրների համար կատարյալը կլինի այն արձակուրդը, որտեղ քիչ մարդիկ կլինեն, և հնարավորություն կստեղծվի միայնակ տարվել սեփական մտքերով։
Ջրհոսները հաճախ երազում են ճանապարհորդելու մասին և մի փոքր նախանձում այն ընկերներին, ովքեր կիսվում են իրենց հերթական արձակուրդի լուսանկարներով, սակայն հազվադեպ է լինում, որ գործը երազանքներից այն կողմ անցնի: Ջրհոսները սովորաբար փող, ժամանակ և ջանք չեն ծախսում ճամփորդության համար՝ համարելով, որ տանը, բարձի տակ փողն ավելի լավ կպահվի, իսկ բազմոցին՝ հեռուստացույց դիտելով կարելի է ավելի լավ հանգստանալ, քան օտար վայրերում թափառելով: Ճիշտ է, նույնիսկ Ջրհոսների համար դուք կարող եք կազմակերպել կատարյալ հանգիստ՝ առաջարկելով բոլոր հարմարություններով ուրիշի հաշվին հանգստավայր, ցանկալի է՝ առողջապահական ընթացակարգերով
Այս մարդկանց համար նոր վայրերը պահանջում են հոգեբանական ադապտացիա, և Ձկներին մի փոքր ժամանակ է պահանջվում նոր պայմաններին ընտելանալու համար։ Բայց եթե տեղն իրենց դուր գա, պարզվի, որ այն ապահով ու հանգիստ է, ապա նրանք մեկ անգամ չէ, որ կվերադառնան այնտեղ, և յուրաքանչյուր այցելությունից ավելի մեծ հաճույք կստանան, քան իրենց տանը։ Ձկների համար նոր վայրը երբեք «կատարյալ» չի դառնա, բայց երկրորդ անգամից նրանց կարծիքը դեպի լավը կփոխվի։

Путешествия по знакам зодиака
14.01.2022 Астрологи и любители зодиакальной тематики уверены в том, что все наши жизненные решения обусловлены принадлежностью к тому или иному знаку. Но так ли планеты и звезды влияют на выбор человека? С одной стороны, даже самые заядлые скептики наблюдают занятные закономерности и совпадения у людей одного знака зодиака, а с другой стороны, не могут же все люди на Земле делиться на 12 видов и иметь одинаковые предпочтения. Мы решили проверить эту теорию и рассказать об идеальном путешествии для каждого знака зодиака, согласно мнениям известных астрологов.
Интересная развлекательная программа — вот что главное для людей этого знака. Это может быть и фестиваль в соседнем городе, и пикник на природе с друзьями. Овны, хоть и ценят комфорт, совершенно непритязательны и могут спокойно отнестись к спартанским условиям в виде палатки или плацкартного вагона. Но есть и важное условие для любого путешествия: овны должны знать, что им будут обеспечены «кров и стол», ведь они не выносят голода и отсутствие сна.
Хоть тельцы и обожают природу, заряжаясь ее энергией, в лес с ночевкой их не вытащить. Этих людей не привлекает сон в палатках на сырой земле и туалет под ближайшим кустом — только комфорт и уют. Идеальным отдыхом станет курорт по системе all inclusive с тихими развлечениями в виде посиделок у камина или экскурсий по развалинам. Также тельцы ценят вещи, а потому для них станет удовольствием посещение блошиных рынков, где можно откопать ценные вещицы по невысокой цене, но при этом такие люди не скупятся на качественную одежду и вкусные гастрономические изыски.
Знаете людей, которые ловят кайф от самых странных авантюр и диких путешествий в арктические льды или джунгли Амазонки? Это близнецы. Они рады любым приключениям и самым невероятным местам, где многие другие люди не видят ничего кроме шанса подцепить грипп или малярию. Но есть условие: близнецы не выносят голодовки, а потому планируют свои поездки, запасаясь провизией.
Хоть они и считаются домоседами, которых не вытянуть из квартиры дальше дачного домика за 50 км, раки любят путешествовать, но у них свой, особый стиль. Эти люди ценят свои корни и истоки, а потому получают энергетическое удовольствие от старинных городов, величественных замков, древней истории. Идеальным же путешествием станет поездка на лайнере по старинным городам Европы, где сочетаются сразу две страсти раков — история и близость к воде.
Изысканные блюда, шелковые простыни на мягких кроватях, теплые полы и спутниковое телевидение — если бы все это было в лесу, то львы бы ходили в походы. Но пока это невозможно, представители этого знака зодиака выбирают только пятизвездочные отели для своего идеального отдыха. Также им важны развлечения, желательно разноплановые, а потому они планируют каждый свой день, чередуя экскурсии, спорт, чтение и творчество.
Да, они любят поездить по чужим странам и городам, но только если «банкет» оплачивается из чужого кармана. В противном случае они либо ищут бюджетные варианты отдыха, либо вовсе проводят отпуска на своей даче, копаясь на грядках и собирая грибы в соседнем лесу. Если вы хотите порадовать свою Деву, то купите ей путевку к морю, где можно поваляться на пляже и насладиться не дорогим, но сочным шашлыком.
Для них бюджет, комфорт или веселье не являются важными. Главное — это само место, куда едут Весы. А место должно быть необычным, малодоступным, с массой редких и разнообразных локаций, на которые другие люди не обратят внимания. Порой представители этого знака могут отправиться и на классические курорты, но только если есть определенная цель: закрутить роман, подлечить организм или посетить достопримечательности неподалеку.
Для них не имеет значения, куда и как ехать, главное — взять от нового места все! Им нужно попробовать местную кухню, купить аутентичные поделки, понаблюдать за традиционными ритуалами и, конечно, впитать энергию, которую они потратят на самые экстремальные приключения. Скорпионы не ищут комфорта, гораздо важнее получить яркие и незабываемые впечатления.
Четыре стены и диван — это главные враги стрельцов, которые высасывают жизненные силы, а потому такие люди не упустят шанса отправиться даже в крошечное путешествие. При этом место и качество отдыха не особо важны, главнее компания: стрельцы не любят одиночества, а потому стараются окружить себя такими же любителями путешествий, чтобы делить новые впечатления.
Горы, пещеры, реки и руины древних городов — вот что по душе козерогам. Такие путешествия, наполненные природными красотами, мотивируют людей на новые свершения и придают им сил для монотонной работы, которая нужна только для того, чтобы скопить денег на новый тур. Правда, иногда на козерогов нападает тяга к комфорту и роскоши, и они отправляются на фешенебельные курорты. Но идеальным отдыхом для козерогов станет такой, где мало людей и будет шанс уединиться со своими мыслями и природой.
Водолеи часто мечтают о путешествиях и немного завидуют друзьям, которые делятся фотографиями с очередного отдыха, но дальше мечты дело идет редко. Обычно водолеи жалеют средства, время и силы на поездки, сходясь на мысли, что дома, в чулке денежки сохранятся лучше, да и на диване у телевизора можно отдохнуть лучше, чем скитаясь по чужим местам. Правда, и для водолеев можно устроить идеальный отдых — курорт со всеми удобствами за чужой счет и желательно с процедурами для здоровья.
Новые места для этих людей грозят психологической адаптацией, и рыбам требуется немного времени, чтобы привыкнуть к новым условиям. Но если место им понравилось, оказалось безопасным и спокойным, то они вернутся туда не раз, и с каждым приездом будут получать больше удовольствия, ведь будут чувствовать себя «как дома». Новое место никогда не станет «идеальным» для рыб, но со второго раза их мнение изменится в лучшую сторону.