Քիմ Քարդաշյանի՝ Քանյե Ուեսթից ամուսնալուծության մասին փաստաթղթերը հայտնվել են համանցում
Օրերս հայտնի դարձավ, որ 41-ամյա Քիմ Քարդաշյանը փաստաթղթեր է ներկայացրել դատարան՝ 44-ամյա ամուսնուց՝ Քանյե Ուեսթից, բաժանվելու համար։ People հրատարակության տրամադրության տակ են հայտնվել Քիմի իրավական փաստաթղթերը, որոնցում ասվում է, որ նրա ամուսնությունը ռեփերի հետ «անդառնալիորեն խզված է»։
«Քարդաշյանն այլևս չի ցանկանում ամուսնացած լինել Ուեսթի հետ։ Այս պարագայում պարզապես չկա որևէ պարտադրող պատճառ՝ չբավարարելու միջնորդությունը՝ դադարեցնելու ընտանեկան հարաբերությունները։ Կասկածից վեր է, որ կողմերի ամուսնությունն այլևս հնարավոր չէ։ Քարդաշյանը չի ուզում համակերպվել Ուեսթի հետ և ցանկանում է, որ իրենց ամուսնությունն ավարտվի։ Անհաղթահարելի տարաձայնությունները հանգեցրել են ամուսնության անուղղելի փլուզման, և խորհրդատվության կամ այլ միջոցներով ամուսնությունը փրկելու միջոց չկա»,- ասում է դրանցում։
Հեռուստաաստղը նաև նշել է, որ իր և ռեփերի միջև անհաշտ տարաձայնություններ կան, ինչը անհնարին է դարձնում իրենց հետագա միությունը։
«Երկուսս էլ արժանի ենք նոր կյանք կառուցելու հնարավորությանը։ Ուստի խնդրում եմ, որ մեր ամուսնությունը լուծարելու իմ դիմումը բավարարվի»,- նշել է նա։
Քիմի փաստաբանները հավելել են, որ փետրվար ամսից փորձել են լուծել ամուսնալուծության խնդիրը և մի քանի անգամ դիմել են Ուեսթին՝ հնարավորինս արագ հարցին ընթացք տալու համար, սակայն նա չի արձագանքել։
Ուեսթը, ի տարբերություն Քիմի, չի ցանկանում բաժանվել և իր երգերում հրապարակավ դիմում է նրան՝ իրեն ներելու և ընտանիքը փրկելու խնդրանքով։ Քարդաշյանը չի արձագանքում ամուսնու աղաչանքներին և ժամանակ է անցկացնում 28-ամյա կատակերգու Փիթ Դևիդսոնի ընկերակցությամբ, ում հետ նրան սիրավեպ են վերագրում ։
Քիմն ընդհանրապես չի ցանկանում շփվել նախկին ամուսնու հետ և նույնիսկ ծրագրում է վերականգնել իր օրիորդական ազգանունը։ Չորս երեխաների խնամակալության և Քիմի ու Քանյեի ունեցվածքի հարցերը կլուծվեն առանձին։ Դժվարություններ չպետք է առաջանան՝ զույգը նախամուսնական պայմանագիր է կնքել, որտեղ համաձայնեցրել են ամուսնալուծության դեպքում բոլոր նրբությունները։

В сеть попали документы Ким Кардашьян на расторжение брака с Канье Уэстом
На днях стало известно, что 41-летняя Ким Кардашьян подала документы в суд на расторжение брака с 44-летним супругом Канье Уэстом. Вчера в распоряжение издания People попали юридические документы Ким, в которых говорится, что ее брак с рэпером "непоправимо распался".
«Кардашьян больше не желает быть замужем за Уэстом. В данном случае просто нет веских причин не удовлетворять ходатайство о прекращении семейных отношений. Нет никаких сомнений в том, что брак сторон более невозможен. Кардашьян не хочет мириться с Уэстом и хочет, чтобы их брак был расторгнут. Непримиримые разногласия привели к непоправимому распаду брака, и нет никакой возможности спасти брак с помощью консультаций или других способов»,- говорится в них.
Телезвезда также отметила, что между ней и рэпером существуют непримиримые разногласия, что делает невозможным их дальнейший союз.
"Мы оба заслуживаем возможности построить новую жизнь. Поэтому я прошу, чтобы моя просьба о расторжении нашего брака была удовлетворена",— отметила она.
Адвокаты Ким добавили, что они пытались решить вопрос развода начиная с февраля и несколько раз обращались к Уэсту, чтобы как можно быстрее урегулировать это дело, однако тот не реагировал.
Уэст, в отличие от супруги, разводиться не хочет и публично обращается к ней в своих песнях с просьбой простить его и сохранить семью. Ким на мольбы супруга не реагирует и проводит время в компании 28-летнего комика Пита Дэвидсона, с которым ей приписывают роман.
Ассоциировать себя с бывшим мужем Ким не хочет совсем и даже планирует вернуть себе девичью фамилию. Вопросы опеки над детьми, которых у пары четверо, и имущества Ким и Канье будут решать отдельно. Сложностей возникнуть не должно: пара подписала брачный договор, где договорилась обо всех нюансах на случай развода.