10 դիպուկ արտահայտություն, որոնք բնորոշում են Կեդանակերպի յուրաքանչյուր նշանին
Խոյերը եսասեր չեն. Նրանք պարզապես գիտեն, թե ինչպես պետք է ապրեն իրենց համար: Մեծամիտ չեն․ պարզապես անհրաժեշտ չեն գտնում, որ պետք է բոլորին ժպտալ: Ագրեսիվ չեն․ պարզապես միշտ գիտեն իրենց ասելիքը։ Խանդոտ չեն․ պարզապես սովոր են լինել միակը:
Ասում են, որ ամենահամառ մարդիկ են Ցուլերը, Այծեղջյուրներն ու Կարիճներն են: Ի՞նչ եք ասում․ երբևէ փորձե՞լ եք ինչ-որ բան համոզել Խոյերին:
Խոյ կինը տղամարդու համար գրված գիրք է: Եթե չեք հասկանում, ուրեմն այն ձեզ համար չէ գրված:
Խոյին պետք է գրկել, երբ նա չի ժպտում, համբուրել, երբ անմիտ բաներ է ասում և կերակրել, երբ հիստերիկ վիճակում է:
Զարմանալի է, թե ինչպես Խոյերը դեռ չեն վերացել մարդկանց նկատմամբ անսահման վստահության և չափից դուրս ազնվության պատճառով:
Շատ մարդիկ ամբողջ շաբաթ սպասում են ուրբաթին, ամբողջ ամիս՝ տոնի, ամբողջ տարին՝ ամռանը և ամբողջ կյանքում՝ երջանկության: Իսկ Խոյերը կարծում են, որ հարկավոր է վայելել ամեն օրը և յուրաքանչյուր պահ:
Խոյերի վստահությունը նյարդային բջիջների նման է. այն գործնականում չի վերականգնվում:
Նախքան Խոյին ասելը, որ նա վատն է, մտածեք այն մասին, թե ինչն է պատճառ դարձել, որ նա ձեր նկատմամբ վատ է տրամադրվել ...
Երբեք մի խաբեք Խոյին, միշտ ասեք ճշմարտությունը, որքան էլ որ դառը լինի: Խոյերը շատ հազվադեպ են ներում սուտը ...
Խոյերը երբեք կատարյալ չեն եղել՝ սկսած արտաքինից վերջացած՝ բնավորությամբ։ Փոխարենը նրանք միշտ ունեցել են սեփական Ես-ը:
Տղամարդիկ կարծում են, որ կանանց պետք են խիզախ ու փողատեր տղամարդիկ ... Բայց Ցուլերի 90% -ը կընտրեին Մաշայի մասին մուլտֆիլմի արջին:
Ցուլերի համար Դրախտը՝ Երկրի այն վայրն է, որտեղ չկան զարթուցիչներ, երկուշաբթիներ և ղեկավարներ։
Ցուլ կանանց մոտ, զարմանալիորեն, կարող են համատեղվել այն մեկը, առանց որի չի կարելի ապրել, և նա, ում հետ ապրելն անհնար է...
Դե, չեն կարող Ցուլերը լռել։ Օրակարգում թե բարձրագույն կրթության դիպլոմն է, թե ավտոմեքենան, երազում է թե շոկոլադե գանգուր ապագայի, թե ձիով արքայազնի մասին: Մի խոսքով ... զբաղված է։
Եթե Ցուլը շոկոլադ է ցանկանում, ապա նա գնում և շոկոլադ է ուտում: Որովհետև, եթե փոխարենը ուտի մրգեր, բանջարեղեն, սալաթներ, ձուկ և այլն, ապա, միևնույն է, դրանից հետո ՇՈԿՈԿՈԼԱԴ կուտի)))
Նույնիսկ, եթե կյանքը գորշ է, ապա միևնույն է, Ցուլը կգտնի իր համար գեղեցիկ առիթներ:
Ցուլերի հետ դժվար չէ: Գրկեք, ասեք, որ գեղեցիկ է, խելացի: Եթե ոչինչ չընկալի, հարցրեք՝ «ուտել ուզո՞ւմ ես»: Եվ վերջ: Դուք կատարյալ տղամարդ եք:
Ցուլի համար երջանկությունը շատ ճանապարհորդելն է, համեղ ուտելը և սիրելիի հետ քնելը...
Այո, Ցrուլը սարսափելի սեփականատեր է: Եթե ինչ-որ բան նրան է պատկանում, ապա նշանակում է, որ իրենն է և էլ ոչ մեկինը: Կարևոր չէ՝ խոսքը մարդու մասին է, թե իրի: Բայց այն, ինչը Ցուլը համարում է «իրենը», սիրում է անմացորդ։
Ցուլն այնքան հավատարիմ է, որ նույնիսկ ճանապարհն անցնելիս «ձախ չի նայում» ...)))
Երկվորյակները շատ են սիրում նրանց, ովքեր իրենց լավ են վերաբերվում։ Եթե անգամ նրանք ձեզ հետ չեն խոսում, մի կարծեք, թե նրանք ձեզ չեն գնահատում։
Երկվորյակներն ամենևին էլ քաղցրավենիք չեն, որ բոլորին դուրը գան: Նրանք պինդ ընկույզ են և ոչ բոլորին հասանելի։
Երկվորյակների նշանաբանն է. «Եթե չի կարելի, բայց շատ ես ուզում, ուրեմն պետք է»:
Գիտե՞ք ինչ են ուզում Երկվորյակները: Նրանք ուզում են, որ փչի ամառային, ջերմ, ոգին փառավորող փոփոխությունների քամին և իրենց կյանքից դուրս քշի ամեն ավելորդը:
Եթե երկվորյակները որոշեն ինչ-որ մեկին երջանկացնել, ապա այլևս ոչինչ չի փրկի այդ մարդուն:
Դուք երբեք չեք կարողանա պարզել, թե ինչ են պահում Երկվորյակներն իրենց հոգու խորքում, եթե իրենք դա չցանկանան: Բայց եթե նրանք վստահեն ձեզ, իմացեք, դուք նրանց ամենամոտ ընկերներից եք:
Երկվորյակներին կարելի է զարմացնել միայն սիրով ... Իրական, անկեղծ, առանց խաբեության և դավաճանության ... Իսկ մնացածը Երկվորյակներն արդեն տեսել են...
Երկվորյակներ չեն սիրում պարտադրվել: Երբ նրանք զգում են, որ մարդը նախկինի պես չի վերաբերվում իրենց, նրանք հեռանում են:
Երկվորյակ կանայք սիրում են վստահ տղամարդկանց: Քաջ, խելացի, ջուր չծեծող։ Տղամարդկանց, ովքեր որոշում են, պատասխանատվություն են վերցնում, արագ են կողմնորոշվում, չեն կասկածում, ստեղծում են, չեն ավիրում, մտածում են և առաջնորդում:
Երկվորյակ կանանանց չի կարելի վերադաստիարակել: Նրանք միայն ալիքների նման կարող են կոտրվել «իսկական տղամարդ» կոչվող ժայռի վրա և հանդարտվել:
Խեցգետինը ժամանակ չունի ատելու նրանց, ովքեր են ատում իրենց, քանի որ նա չափազանց զբաղված է սիրելով նրանց, ովքեր սիրում են իրենց:
Խեցգետինը սրտին մոտ չի ընդունում այն քննադատությունը, որը եկել է մի մարդուց, ով ինքը այս կյանքում ոչնչի չի հասել:
Եթե ձեզ հարցնեն, թե ինչ եք ավելի շատ ուզում՝ Խեցգետնին, թե միլիոն եվրո, պատասխանեք՝ Խեցգետին... Քանի որ ձեզ փող, միևնուն է, չեն տա, բայց Խեցգետնի հետ հարմարավետ կլինի...
Երբեմն Խեցգետինի մեջ արթնանում է 90-ամյա տատիկը: Նա աղաղակում է և ատում բոլորին:
Խեցգետինը հիանալի հիշողություն ունի, այնպես որ, երբ նա ասում է «չեմ հիշում», նշանակում է չի ուզում խոսել դրա մասին:
Խեցգետինները բոլորից լավ են կարողանում ապրել ընտանիքում: Նրանք այդտեղ ներդնում են ողջ հոգին... Եվ, ընդհանրապեց, թվում է, թե ընտանիքը հորինել են Խեցգետինները։
Երբ Խեցգետինը երջանիկ է, նա չի կարող դադարել խոսել: Բայց երբ նա տխուր է, ոչ մի բառ չեք կարող դուրս բերել նրացից:
Ընտանիքը պահպանվում է այնքան ժամանակ, քանի դեռ դա ցանկանում է Խեցգետինը: Որքան ժամանակ նա կարողանա դիմանալ, ձգել, համբերել, այդքան ժամանակ էլ կպահպանվի ընտանիքը: Ամուսնությունը փլուզվում է, երբ հատնում է Խեցգետնի համբերությունը:
Խեցգետնի հիմնական խնդիրներից մեկն այն է, որ նա ամուր է կապվում մարդկանց ...
Երբ Խեցգետնի համբերությունը հատնում է, այդ ժամանակ սկսվում է լիակատար քաոս:
Գրկախառնություն․ սա, հավանաբար, Առյուծների համար ամենահոգեհարազատ ձևերից մեկն է, քանի որ դուք զգում եք ապահովություն և անձի մտերմություն: Այնպիսի զգացում է, որ բոլոր վշտերը վերացել են, և սա աշխարհի ամենազարմանալի զգացմունքներից մեկն է:
Շատ կանանց անհանգստացնում է հետևյալ հարցը. «Ինչպե՞ս պահել տղամարդուն»: Բայց Առյուծ-կանայք գիտեն, որ եթե ուզում ես իսկապես երջանիկ լինել, չպետք է ապրես մի տղամարդու հետ, որին պահել է պետք:
Զարմանակի է, թե որքան քիչ ժամանակ է հարկավոր Առյուծներին «այնքան եմ ես հուզվում և անհանգստանում» վիճակից անցնելու «սրտիդ մոտ մի ընդունիր» տարբերակին։
Ոմանց համար Առյուծներն Արև են, այլոց համար՝ Արևային հարված։ Իսկ ոմանց համար էլ՝ ընդհանրապես Արևամուտ։
Առյուծը երբեք մենակ չի լինում․․․Նրան միշտ այցելում են՝ մեկ ոգևորությունը, մեկ ախորժակը, մեկ ալարկոտությունը, մեկ խենթությունը։
Առյուծի ամուր բնավորությունը կառուցվում է այն քարերից, որոնք նետվել են նրա վրա։
Առյուծները կցանկանյին, որ Աստված իրենց տար ոչ թե թևերով պահապան հրեշտակներ, այլ․․․մահակներով։ Որպեսզի անհրաժեշտ պահին դաս տային, և Առյուծն անմիջապես հասկանար իր սխալը ու հասցներ այլ կերպ վարվել․․․
Մինչ կսկսեք խաղալ Առյուծի հետ, համոզվեք՝ արդյո՞ք Առյուն ինքը ձեզ հետ չի խաղում։
Առյուծներն ատում են մեջքի հետևում տարածվող բամբասանքները, սուտը և քծնանքը։ Ինչ-որ բան այն չէ՞։ Ասեք այդ մասին անձամբ Առյուծին։ Այն ինչ ասվել է թիկունքի հետևում՝ այնտեղ էլ կմնա՝ ասողի հետ միասին։
Առյուծները չեն ցանկանում, որ կյանքը լինի զեբրի նման, այլ նմանվի վառ, բազմերանգ թութակի։
Կույսը քաշի և հասակի հարաբերակցություն չէ, նա ինտելեկտի, ճաշակի և ինքնավստահության համախումբ է:
Կույսն արագ է հոգնում ուժեղ կաին լինելուց, «հասկանալուց», «դրության մեջ մտնելուց», «ներողամտությունից»:
Կույսերը երբեմն պարզապես ատում են իրենք իրենց այն բանի համար, որ ամեն ինչ սրտին մոտ են ընդունում:
Երբ Կույսը ինչ-որ բան է հարցնում, ավելի լավ է պատասխանել ճշմարտությանը, քանի որ շատ հավանական է, որ նա արդեն գիտի պատասխանը:
Կույսի իմաստնությունը՝ զուգորդված խորամանկության հետ, այնպիսի արդյունք է տալիս, ինչպիսին չի կարող տալ ոչ մի բարձրագույն կրթություն:
Գնահատեք Կույսերին, ովքեր ձեզ երկրորդ հնարավորություն են տալիս: Դա նշանակում է, որ նրանց սերն այնքան ուժեղ է, որ նա ուժ է գտնում ձեզ նորից փորձելու հնարավորություն տալու:
Կույսը երբեք իսկապես չի անհանգստանում, որ իր ճակատագրում շատ դժվարություններ կան: Նա դրանք, ինչպես իր կյանքի մնացած ամեն ինչը, օգտագործում է առաջ շարժվելու համար:
Կույսի հետ վիճաբանության ամենալավ ավարտը մեռած ձևանալն է:
Խելացի և բծախնդիր Կույսերը ի վիճակի են լուրջ ազդեցություն ունենալ նրանց վրա, ովքեր իրավունք ունեն պատասխանատու որոշումներ կայացնելու: Եվ նրանք հաջողությամբ օգտվում են դրանից:
Հարաբերությունները պահպանելու համար Կույսը պետք է սիրո մեջ համառ լինելու իր ունակությունը քիչ օգտագործի:
Բոլոր Կշեռքները երկու կյանք ունեն. մեկը տեսնում են նրանց բոլոր շրջապատողները, մյուսում՝ միայն իրենք են ապրում:
Կշեռքը շատ կուզենար գոնե երբեմն սեղմել «ՉՄՏԱԾԵԼ» կոճակը և պարզապես վայելել կյանքը...
Այն, ինչ ասում է Կշեռքն ու այն, ինչ նա զգում է՝ տարբեր բաներ են:
Կշեռքը պետք է սովորեի ոչ թե թաքնվել իր խնդիրներից, այլ լուծում ընտրել և անմիջապես ձեռնամուխ լինել դրանց իրականացմանը:
Կշեռքին անհրաժոշտ են անկեղծ և գեղեցիկ զգացմունքներ ... Չէ՞ որ, Կշեռքը ռոմանտիկ է. նրա համար կարևոր է, որ ամեն ինչ գեղեցիկ լինի ...
Կշեռքները զարմանալի մարդիկ են. ցանկացածի մոտ նրանք կարող են լավ բան գտնել ...
Կշեռքին, ինչպես ոչ մեկի, անհրածեշտ է բացարձակ վստահություն, որ իրեն սիրում են: Վստահություն՝ բազում անգամ ապացուցված գործով:
Աշխարհում չկա ավելի տխուր պատմություն, քան Կշեռք-բուերինն է, որոնք ճակատագրի բերումով ստիպված են լինում ապրել արտույտի նման:
Կշեռքները շատ հազվադեպ են փորձում, ինչպես ասում են, պատռել մարդկանց դիմակները․ նրանք հիանալի հասկանում են, որ հաճախ դրանք դիմակներ չեն, այլ դնչակալներ ...
Կշեռքը պետք է պարբերաբար փորձի իրադարձություններին նայել այն մարդկանց տեսանկյունից, ում հետ հարաբերվում է. պատկերացնի իրեն այդ մարդկանց դերում և նրանց՝ իր ու տեսնի՝ արդյո՞ք ամեն ինչ ընթանում է այնպես, ինչպես ինքը կցանկանար։ Միայն դրանից հետո պետք է գործի ըստ իր որոշումների:
Կարիճներն այն մարդիկ են, ովքեր շտապ պետք է հավասարակշռությունգտնեն հանգստության և էներգիայի բարձր աստիճանի միջև:
Կարիճների խնդիրների մոտ 98%-ը կկարգավորվի, եթե նրանք հանգստանան և դադարեն չափազանց խորը մտածել այդ խնդիրների մասին:
Իրենց ուժեղ բնավորության համար Կարիճները պարտական են նրանց, ովքեր ընկնելիս ձեռք մեկնելու փոխարեն՝ փայտ են խրել անիվների մեջ:
Յուրաքանչյուր Կարիճի մեջ ապրում է երկու մարդ՝ մեկը հանգիստ և լուռ, իսկ երկրորդը հայտնվում է, երբ առաջինին վիրավորում են ... Եվ այդ հանդիպումը շատ տհաճ է նեղացնողների համար:
Կարիճները կարող են ձևացնել, թե չեն նկատել վիրավորանքը, բայց դա չի նշանակում, որ նրանք մոռացել են դրա մասին. Կարիճների քինախնդրությունը անբեկանելի է...
Կարիճները սիրում են հեշտ շփվող մարդկանց՝ սրամիտ, անկեղծ և զգացմունքներ չգրգռող:
Կարիճները չպետք է հորինեն ֆանտաստիկ տեսություններ, որոնք բացատրում են մարդկանց տարօրինակ վարքը. ավելի լավ է սովորել ուղղակի հարցեր տալ:
Կարիճները հազվադեպ են անմիջապես ագրեսիա դրսևորում՝ նրանք նախազգուշացնում են, ակնարկում, նշաններ տալիս...Եվ չարժե սպասել, մինչև նրանց համբերությունը սպառվի:
Կարիճները, կարծես թե, սիրում են կյանքի դժվար իրավիճակներ, քանի որ իրենց բնույթով ձգտում են ինչ-որ մեկին փրկել, դուրս գալ ծանր կացությունից և, ընդհանուր առմամբ, իրենց կյանքը մոխրագույնից վերածել պայծառ ու գունագեղ, լցված հույզերով և շարժումով:
Հենց Կարիճների մասին է ասված, որ նրանք «սև կատուներ» են. եթե ճանապարհը հատեն, ոչ մի «թյու-թյու» չի օգնի:
Աղեղնավորների 99%-ը ծնվել է նրա համար, որպեսզի ճանապարհը դառնա նրանց գոյության հիմնական իմաստը։
Երբեմն ընկերությունը պարզապես ավարտվում է: Առանց դավաճանության, առանց վեճերի ու պատճառ՝ դուք պարզապես դառնում եք տարբեր և յուրաքանչյուրը գնում է իր ճանապարհով: Տարիների ընթացքում ընկերների շրջանակը նեղանում է: Բայց նրանք, ովքեր մնում են, Աղեղնավորների համար այլևս պարզապես ընկերներ չեն, այլ հարազատներ:
Աղեղնավորին հանդիպելիս, եթե նա դառնա ձեր մտերիմը, ապա ցանկալի է և անհրաժեշտ պարզել, թե ո՞րն է Աղեղնավորի համար արդարությունը: Եվ երբեք մի՛ ոտնահարեք այդ արդարությունը. հավատացեք՝ դա ձեզ համար ավելի կարևոր է:
Աղեղնավորները սիրում են ձեռքերով: Նրանք պետք է դիպչեն, շոյեն, բզեն, խուտուտ տան, կճմտեն։ Չեն դիպչում՝ ուրեմն չեն սիրում:
Եթե Աղեղնավորին ընկեր-ընկերուհիների հետ (Աղեղնավորի, Խոյի կամ Կարիճի) միասին հավաքեք ու հարբեցնեք, ապա նրանց կարող եք ուղարկել պատերազմ՝ որպես հոգեբանական զենք։ Այդ պարագայում թշնամին կկորցնի մարտական պատրաստվածությունը, ինչպես նաև կողմնորոշումը ժամանակի և տարածության մեջ:
Կին-Աղեղնավորները ժամանակակից կյանքի համար շատ բան սովորել են տղամարդկանցից. սեպը սեպով հանել, պատասխանից խուսափել, հետ չզանգել, ընտրել լավագույնը և զվարճանալ։ Սակայն այդ ամենի համար նրանց հաճախ քննադատում են հենց այդ նույն տղամարդիկ։
Աղեղնավորներն այնքան թույլ չեն, որպեսզի հանդուրժեն վիրավորանքները, այդքան ուժեղ չեն, որպեսզի ներեն դրանք, բայց այնքան էլ չար չեն, որպեսզի վրեժ լուծեն: Այդ իսկ պատճառով, նրանք պարզապես երես են թեքում վիրավորողից: Հավերժ․․․
Հաճախ Աղեղնավորների համար հանգամանքներն այնպես են դասավորվում, որ հույս կարելի է դնել ամեն ինչի վրա, բայց իրականում՝ ապավինել պետք է միայն սեփական ուժերին:
Աղեղնավորները սիրում են հարմարավետ մարդկանց, առանց «փշերի» և փափուկ բնավորությամբ: Նրանք սիրում են, երբ մարդու հետ կարող են խոսել ցանկացած բանի մասին՝ առանց լարվելու և բանավիճելու, թե ով է ավելի ճիշտ, երբ հենց այդպիսի սրտամոտ խոսակցությունները, աշխույժ, անկեղծ, ջերմ հարաբերությունները ամենակարևորն են երկուսի համար էլ: Նման մարդիկ դառնում են Աղեղնավորների կյանքի մի մասը, և վերջիններս նրանց համար ցավում են այնպես, ինչպես իրենց:
Աղեղնավորները չեն վախենում որևէ բան խոստովանելուց: Նրանք վախենում են, որ իրենց խոստովանությունները սխալ կընկալվեն, քանի որ հաճախ հենց այդպես էլ լինում է:
Այծեղջյուրները գիտեն, որ ամեն ինչ իր ժամանակն ունի: Կան իրադարձություններ, որոնց ընթացքը ոչ ոք չի կարող փոխել. կա ճակատագիր, որի շնորհիվ դրանք վաղ թե ուշ իրենց տեղը կգտնում են կյանքում:
Իրական Այծեղջյուրները երբեք չեն ժպտա նրանց, ովքեր չեն սիրում իրենց: Բայց քաղաքավարի կվարվեն բոլորի հանդեպ․ նրանց կրթությունը թույլ չի տա կոպիտ լինել:
Ի դեպ, Այծեղջյուրին վիրավորելն անծանոթ մարդու կամ նրա համար կարևորություն չունեցող մարդկանց կողմից՝ ենթակա է ձախողման. Այծեղջյուրը չի կարող լուրջորեն վիրավորվել այն մարդկանցից, ում չի գնահատում:
Այծեղջյուրների մեծամասնությունը կարծում է, առկա է տարիքային խտրականություն. որքան տարիքով է Այծեղջյուրը, այնքան ավելի երեխա է («հետո ի՞նչ, որ ես 9 տարեկան չեմ. ես նույնպես ուզում եմ ցատկոտել ցանցի վրա»:
Այծեղջյուրները սիրում են տարօրինակ մարդկանց:
Այս անեկդոտն Այծեղջյուրի մասին է. «Նրանք չեն սիրում, որ իրենց դիպչում են հենց այնպես. կամ ձեր միջև ինչ-որ մի բան կա, կամ «մի ինձ մի կպեք, խնդրում եմ»:
Եթե ուզում եք Այծեղջյուրին դուր գալ, ուրեմն անկեղծ եղեք, կատակի մի տվեք և խոսքով մի նեղեք. պարզ և ողջամտորեն ասվածն ամենաարագն է հասնում Այծեղջյուրին և դա նրան ամենաշատն է դուր գալիս:
Գիտե՞ք, թե ինչու են Այծեղջյուրներին երբեմն անվանում տարօրինակ և յուրահատուկ մտածողությամբ: Որովհետև նրանք ձգտում են ապրել այնպես, ինչպես իրենք են ուզում, և ոչ թե շատերի պես:
Եթե ձեր մտերիմների մեջ կա Այծեղջյուր, ապա ոչ մի թշնամի և խնդիր ձեզ չեն կարող վախեցնել:
Այծեղջյուները չեն վախենում ո՛չ ժամանակից, ո՛չ հեռավորությունից, ո՛չ դժվարություններից ... Ի վերջո, հենց դրանց շնորհիվ են, որ Այծեղջյուրները գիտակցում են իրենց ուժը, դառում անձ և հարգում իրենց որպես անհատականություն:
Երբեմն մարդիկ մտածում են, որ որոշակի հատուկ իշխանություն ունեն Ջրհոսների նկատմամբ: Դա այդպես չէ:
Մարդկանց մեծ մասը վիրավորվում է Ջրհոսներից, քանի որ նրանք չեն կարող և չեն ցանկանում բավարարել իրենց անձնական ակնկալիքները:
Եթե Ջրհոսն իրեն պահում է երեխայի պես, նշանակում է նա երջանիկ է:
Իսկական Ջրհոսին բնորոշ է մի տեսակ յուրահատուկ մտավորականություն:
Ջրհոսները չեն զարմանում ինչ-որ մեկի տարօրինակություններից ... Նրանք իրենց սեփականն անգամ չեն կարող բացատրել:
Ջրհոս կանանց բնույթն այնպիսին է, որ նրանց համար էականը ոչ իրենց կողքին տղամարդու ներկայությունն է, որ այլ ապուշի բացակայությունը, որը ներծծում է ամբողջ կենսունակությունը:
Ջրհոսները, երբ նրանց բոլոր պլանները փլուզվում են, ժպտում են, հիանալի տեսք են ունենում և գիտեն, որ եթե հիմա որևէ բան չիրականացավ այնպես, ինչպես պետք էր, ապա հետագայում դա կլինի ավելի լավ:
Ջրհոսների համար հաճախ ամեն ինչ որոշում է համտեսումից մնացած տպավորությունը: Ամեն ինչում: Ամեն ինչ կախված է նրանից, թե դրանից հետո ինչ են զգում: Հաղորդակցվելուց, համբույրից, վեճից, սուրճից, հայացքից հետո: Այս «հետո»-ն հիմնականում որոշիչ է:
Եթե հանդիպում եք Ջրհոսի, որը բացարձակապես զուրկ է էներգիայից և ուժից, ով չունի ցանկություններ և ով դադարել է երազել, ապա դա նրաից չէ, որ նա ձանձրալի թուլամորթ է: Այլ որովհետև այդ Ջրհոսը ուժեղ է եղել շատ երկար ժամանակ...
Երբ Ջրհոսները ցանկանում են հեռանալ իրականությունից, նրանք փակվում են իրենց մեջ ...
Ձկները հիանալի հիշողություն ունեն և երբեք չեն մոռանում իրենց նկատմամբ լավ վերաբերմունքը: Վատը կարելի է ներել և նետել: Իսկ լավը հոգին կջերմացնի անգամ տարիներ հետո: Ձկները երբեք չեն մոռանա նրան, ով դժվար պահերին իրենց կողքին է եղել:
Լավ է, որ ոչ ոք չի կարող կարդալ Ձկների մտքերը, հակառակ դեպքում ամաչկոտ և համեստ մարդու կերպարը հօդս կցնդեր:
Հանդարտ ճահճում սատանաներն են․ սա՝ Ձկների մասին է ասված:
Ձկները չեն վախենում զգալուց, նրանք վախենում են խեղդվել զգացմունքների մեջ:
Եթե ընտրության հարկ լինի, ապա ամենայն հավանականությամբ Ձկները կընտրեն ոչ թէ բաձրաշխարհիկին և գեղեցիկ խոսողին, այլ տնտեսվարին և իր գործը լուռ անողին:
Ձկների համար մեկ մարդն իսկապես կարող է դառնալ մի ամբողջ աշխարհ:
Մեծ ցանկություն կա նստելու և պարզապես ի սրտե խոսելու ինչ-որ մեկի հետ: Զրուցել ամբողջ գիշեր: Միասին նայելու գիշերային երկնքին, ինչ-որ բան քննարկելու, միասին երազելու, անցյալից գեղեցիկ և զվարճալի պահեր հիշելու, խորիմաստ լռելու ... Ձկներին հաճախ չի բավականացնում հենց այդպիսի ժամանցը:
Հենց կին Ձկներն են, որ կարող են իրենց հարց տալ․ «ինչի՞ս է պետք ինձ այս տղամարդը տանը, եթե ես ինքս իմ բոլոր խնդիրները լուծում»:
«Հանկարծ»՝ սա Ձկների երկրորդ անունն է: Հանկարծակի կտխրեն, հանկարծակի կծիծաղեն, հանկարծակի կվիրավորվեն ... և նորից ամեն ինչ սովորականի նման կլինի...
Ձկներն իրենց ամենաքիչը պարտադրող կենդանակերպի նշանն են, բայց եթե իսկապես ինչ-որ բան ցանկանան, ապա հաստատ կհասնեն դրան:

Знаки Зодиака в 10 цитатах
Овны не эгоисты – они просто умеют жить для себя. Не высокомерные – просто не считают нужным улыбаться всем. Не дерзкие – просто не лезут за словом в карман. Не ревнивые – просто привыкли быть единственными.
Говорят, что самые упрямые люди – это Тельцы, Козероги и Скорпионы. Да ну, – вы когда-нибудь пробовали переспорить Овна?
Женщина-Овен – это книга, написанная для мужчины. Если не понял, значит не для тебя написана!
Овна нужно обнимать, когда он не улыбается, целовать, когда тупит, и кормить, когда истерит.
Удивительно, как Овны ещё все не вымерли со своим безграничным доверием к людям и излишней честностью.
Очень многие люди всю неделю ждут пятницу, весь месяц праздника, весь год лета, и всю жизнь счастья. А Овны считают, что нужно радоваться каждому дню и наслаждаться каждым мгновением.
Доверие Овна – как нервные клетки: практически не восстанавливается.
Прежде, чем говорить Овну, что он плохой, подумайте, что заставило его не быть хорошим по отношению к вам…
Никогда не обманывайте Овна, всегда говорите ему правду, какой бы горькой она не была. Овны очень редко прощают ложь…
Овны никогда не были идеальными, начиная от внешности и заканчивая характером. Зато они всегда были собой.
Рай для Тельцов – это любое место на Земле, где нет будильников, понедельников и начальников.
Мужчины считают, что женщинам нужны крутые парни с деньгами… Но 90% Тельцов выбрали бы медведя из мультика про Машу.
В женщинах-Тельцах удивительным образом могут сочетаться та, без которой жить нельзя, и та с которой жить невозможно…
Ну не могут Тельцы молчать!!! Там уже и шило, и диплом о высшем образовании, и мечты о шоколадно-кудрявом будущем, и принц с конём!!! Занято, короче…
Если Тельцы хотят шоколад, то они идут и едят шоколад. Потому что, если они съедят вместо него фрукты, овощи, салатик, рыбку и т. д. , то потом они все равно СЪЕДЯТ ШОКОЛАД )))
Даже если в жизни жопонька Тельцы найдут для неё красивые кружевные трусики.
С Тельцами не сложно. Обнял, сказал, что красивая, умная. Если ничего в голову не лезет, спроси “хочешь кушать?” И все. Ты идеальный мужик.
Счастье для Тельца – это много путешествовать, вкусно есть и спать с любимым человеком…
Да, Тельцы ужасные собственники. Если что-то им принадлежит, значит оно только их и больше ничье. Не важно человек это или вещь. Зато то, что Тельцы считают “своим”, они любят больше всего на свете
Тельцы настолько верные, что даже когда переходят дорогу, не смотрят налево… )))
Близнецы очень любят всех, кто хорошо к ним относится. Даже если Близнецы не часто с вами разговаривают не думайте, что они вас не ценят.
Близнецы не конфетка, чтобы быть всем по вкусу. Они орешек, который не всем по зубам!
Девиз Близнецов: если нельзя, но очень хочется, то нужно обязательно!
Знаете чего хотят Близнецы? Они хотят, чтобы подул летний, тёплый, перехватывающий дыхание ветер перемен, и сдул из их жизни всё лишнее.
Если Близнецы решат сделать кого-то счастливым, то человека уже ничто не спасёт!
Вам никогда не удастся узнать, что у Близнецов на душе, если они сами того не захотят. Но если они вам доверились, знайте, – вы для них один из самых близких друзей!
Близнецов можно удивить только любовью… Настоящей, искренней, без обмана и предательства… А остальное Близнецы уже видели…
Близнецы не любят навязываться. Когда они чувствуют, что человек относится к ним не как раньше, они начинают отдаляться.
Женщины-Близнецы любят уверенных мужчин. Смелых, наделенных мозгами, не жующих вату. Мужчин, которые решают, берут ответственность, быстро соображают, не сомневаются, создают, не разрушают, думают и ведут тебя за собой.
Женщин-Близнецов нельзя перевоспитать. Они могут только, как волны, разбиться о скалу под названием “настоящий мужчина” и успокоиться.
У Раков нет времени, чтобы ненавидеть тех, кто ненавидит их, потому что они слишком заняты, любя тех, кто любит их.
Раки не принимают близко к сердцу ту критику, которая прозвучала из уст человека, который сам в этой жизни ничего не добился.
Если у вас спросят, что вы хотите больше – Рака или миллион евро, ответьте: Рака… Потому что вам денег всё равно не дадут, а с Раком уютно…
Иногда в Раков вселяется 90-летняя бабка. Она бубнит и всех ненавидит.
У Раков отличная память, поэтому когда Раки говорят “не помню” – они просто не хотят об этом говорить.
Лучше всего на свете Раки умеют жить в семье. Они в это вкладывают всю душу… И вообще, похоже на то, что семью придумали Раки!
Когда Раки счастливы, они не могут прекратить говорить. Но когда они грустят, из них не вытащить ни слова.
Семья сохраняется до тех пор, пока этого хотят именно Раки. Вот сколько времени они смогут вытерпеть, вытянуть, выдюжить, – столько времени и просуществует семья. Лопается брак тогда, когда лопается их терпение.
Одна из самых главных проблем Раков – это то, что они очень сильно привязываются к людям…
Когда терпению Раков наступает предел, тогда начинается полнейший беспредел.
Объятия – это, наверное, одна из самых страстных форм проявления любви для Львов, потому что вы ощущаете себя в безопасности и близко к человеку. Такое чувство, что все печали ушли, и это одно из самых потрясающих чувств в мире.
Многих женщин заботит вопрос: “Как удержать мужчину?” Но женщины-Львы знают, что если хочешь быть действительно счастливой – не стоит жить с мужчиной, которого нужно удерживать.
Удивительно, как мало времени требуется Львам для перехода от стадии “как же я волнуюсь и переживаю” до “ой, да иди оно все лесом”.
Для кого-то Львы – СОЛНЫШКО, для кого-то – Солнечный УДАР! А кому-то вообще НЕ СВЕТИТ…
Лев никогда не бывает один… К нему постоянно приходят : то вдохновение, то аппетит, то лень!
Крепкий характер Львов, как правило, строится из кирпичей, которые в него кидали.
Львы хотели бы, чтобы Бог дал им ангела-хранителя не с крыльями, а с дубиной. Чтобы в нужный момент – хрясь! – и Лев сразу понял свою ошибку и успел поступить по-другому…
Прежде чем играть со Львом, убедитесь не играет ли Лев с вами…
Львы ненавидят льстивость, ложь и сплетни за спиной. Не нравится что-то? Скажи об этом Льву в глаза. Что было сказано за спиной, там же и останется вместе с тем, кто это сказал.
Львы не хотят, чтобы жизнь была как зебра, они хотят, чтобы она была яркой как попугай.
Дева – это не соотношение веса и роста, – это соотношение интеллекта, вкуса и уверенности в себе.
Девы быстро устают быть сильными женщинами, устают «понимать», «входить в положение», «прощать».
Девы иной раз просто ненавидят себя за то, что все воспринимают близко к сердцу.
Когда Дева что-то спрашивает – лучше ответить правду, так как очень велика вероятность, что она уже знает ответ.
Мудрость Дев в совокупности с хитростью даёт такой эффект, какой не может дать ни одно высшее образование.
Цените Дев, которые дают вам второй шанс. Это значит, что их любовь настолько сильна, что сердцу хватает сил дать вам новую попытку.
Дева никогда особо не переживает о том, что в её судьбе много трудностей. Она их, как вообще все в своей жизни, использует для продвижения вперёд.
Лучшее окончание спора с Девой – притвориться мёртвым.
Сообразительные и дотошные Девы умеют оказывать серьезное влияние на тех, кто облечен правом принимать ответственные решения. И с успехом этим пользуются.
Чтобы сохранить отношения Девам стоит в любви своё врождённое упрямство использовать в ограниченных количествах.
У всех Весов есть две жизни: одну видят все те, кто их окружает, другой живут они одни.
Весам очень хотелось бы хотя бы иногда нажимать кнопку “НЕ ДУМАТЬ” и просто наслаждаться жизнью…
То, что Весы говорят, и то, что они чувствуют часто разные вещи.
Весам стоит учиться не прятаться от своих проблем, а выбирать какое-то решение и сразу делать то, что решено.
Весам нужны искренние и красивые чувства… Ведь Весы те еще романтики: им важно, чтобы все было красиво…
Весы удивительные люди: способны найти в любом человеке что-то хорошее…
Весам нужна, как никому другому, абсолютная уверенность в том, что их любят. Уверенность, не раз подкреплённая делом.
Нет повести печальнее на свете, чем повесть о Весах-совах, которым волею судеб приходится жить как жаворонкам.
Весы очень редко пробуют, как говорится, снимать с людей маски, – они отлично понимают, что часто это не маски, а намордники…
Весам стоит периодически пробовать смотреть на их отношения с людьми с точки зрения этих людей: представлять себя на секунду ими, а их – собой и думать, все ли вам нравится, все ли происходит правильно и так, как вам бы хотелось, – и только потом действовать согласно вашим решениям.
Скорпионы – это те люди, которым крайне необходимо найти баланс между спокойствием и высокой степенью энергичности.
Примерно 98% проблем Скорпионов были бы решены, если бы они успокоились и перестали слишком углублённо думать об этих проблемах.
Силой своего характера Скорпионы обязаны тем, кто вместо того, чтобы протянуть им руку, когда они начинали падать, ещё и ставили подножку.
В каждом Скорпионе живут два человека: один спокойный и молчаливый, а второй появляется, когда обижают первого… И эта встреча для обидчиков из очень неприятных.
Скорпионы могут сделать вид, что не заметили плевка в душу, но это не значит, что они о нем забыли : злопамятность Скорпионов неистребима…
Скорпиону нравятся простые в общении люди, бесхитростные, искренние и не таящие чувств.
Скорпионам не стоит строить фантастических теорий, объясняющих непонятное поведение людей, – лучше научиться задавать прямые вопросы.
Скорпионы редко проявляют агрессию сразу, – они предостерегают, намекают, подают знаки… И не стоит дожидаться, когда у них кончится терпение.
Похоже, что Скорпионы любят трудные жизненные ситуации, потому что в их натуре стремиться кого-то спасать, выбираться из сложной ситуации и вообще превращать свою жизнь из серой в яркую и красочную, наполненную эмоциями и движением.
Именно о Скорпионах можно сказать, что они те еще “черные кошки”: если дорогу перейдут – никакое “тьфу-тьфу” не поможет.
99% Стрельцов были рождены для того, чтобы основным смыслом их существования так или иначе стала дорога
Иногда дружба просто заканчивается. Без предательства, без ссор и без причин – просто вы становитесь разными и каждый идёт своим путём. С годами круг друзей становится всё уже. Но те, кто остаются, для Стрельца уже не просто друзья, а родные люди.
При знакомстве со Стрельцом желательно – и обязательно, если Стрелец становится вашим близким человеком – выяснить, что именно для этого Стрельца на самом деле является справедливостью. И никогда не задевать эту справедливость, – себе дороже, поверьте.
Стрельцы любят руками. Им нужно вас трогать, гладить, щупать, тыкать пальцем в бок или щекотать․ Не трогает – не любит.
Если Стрельца с друзьями-подружками (тоже Стрельцами или Овнами, или Скорпионами) собрать вместе и напоить, то их можно отправлять на войну в качестве психологического оружия, чтобы противник потерял ориентацию во времени и пространстве – и боеспособность :))
Стрельцы-женщины многому полезному для современной жизни научились у мужчин: вышибать клин клином, уходить от ответа, не перезванивать, выбирать лучшее и получать удовольствие, – однако, их за это часто упрекают все те же мужчины…
Стрельцы не настолько слабые, чтобы терпеть оскорбления, не настолько сильные, чтобы их прощать, но и не настолько злобные, чтобы мстить. Поэтому чаще всего они просто поворачиваются к обидчику спиной. Навсегда.
Очень часто у Стрельцов обстоятельства складываются так, что надеяться-то можно на что угодно, но реально рассчитывать – только на себя.
Стрелец любит уютных людей, без “колючек” и глубоких омутов в характере. Любит, когда можно поговорить с человеком о чем угодно без споров и выяснений, кто больше прав, – когда именно такие задушевные разговоры и живая, искренняя теплота в отношениях для обоих важнее всего. Такие люди становятся частью жизни Стрельца и он переживает за них так же, как за себя самого.
Стрельцы не боятся ни в чем признаться. Они боятся, что их признания будут неправильно поняты, потому что чаще всего так и случается.
Козероги знают, что всему своё время. Есть события, ход которых никто не может изменить; есть судьба, благодаря которой они рано или поздно найдут своё место в жизни.
Истинные Козероги никогда не будут улыбаться людям, которые им неприятны. Но они будут вести себя вежливо по отношению ко всем – их воспитание не позволит дойти до хамства.
К слову сказать – оскорбить Козерога у незнакомого или не важного для него человека не получится: Козерогов не могут всерьез задеть люди, которыми они не дорожат.
Большинство Козерогов считают, что существует возрастная дискриминация: чем старше Козерог, тем больше он ребёнок (“ну и что, что мне не 9 лет, – я тоже хочу попрыгать на батуте!”
Козероги любят странных людей.
Этот анекдот про Козерогов: “они не любят , когда к ним прикасаются просто так: или между вами что-то есть, или вы кот, или “не трогайте меня, пожалуйста”․
Если хотите нравиться Козерогу, то будьте искренними, не юморите то и дело и не витийствуйте словами: просто, ясно и разумно сказанное доходит до Козерога быстрее всего и нравится ему больше всего.
Знаете, почему Козерогов иногда называют странными и себе на уме? Потому что они стремятся жить так, как хотят они, а не так, как привычно многим.
Если среди ваших близких людей есть Козерог, то никакие враги и проблемы вам не страшны.
Козерог не боится ни времени, ни расстояния, ни трудностей… Ведь именно они помогают Козерогу осознать свою силу, стать собой и уважать себя как личность.
Иногда люди думают, что имеют какую-то особенную власть над Водолеями. Это не так.
Больше всего люди обижаются на Водолеев за то, что те не могут и не хотят соответствовать их личным ожиданиям.
Если Водолей ведёт себя, как ребёнок, значит он счастлив.
Истинному Водолею свойственна какая-то… инопланетная интеллигентность.
Водолеи не удивляются чьим-то странностям… Они и свои-то не всегда объяснить могут.
Реальность женщин-Водолеев такова, что не столько важно наличие мужчины рядом, сколько отсутствие идиота, который тянет из тебя все жизненные силы.
Водолеи, когда рушатся все их планы улыбаются, выглядят отлично и знают, что если не получилось так, как им сейчас было нужно, значит позже будет ещё лучше!
Для Водолеев очень часто всё решает послевкусие. Во всём. Всё зависит от того, что почувствуешь после. После общения, после поцелуя, после ссоры, после кофе, после взгляда. Это “после” во многом является определяющим.
Если вы встретите Водолея, который абсолютно лишен энергии и сил, у которого нет желаний и который перестал мечтать – это не потому, что он унылый слабак. А потому, что этот Водолей был очень сильным слишком долго…
Когда Водолеи хотят уйти от реальности, они уходят в себя…
У Рыб отличная память и они никогда не забывают хорошего отношения к себе. Плохое можно простить и выкинуть. А хорошее будет греть душу и через года. Рыбы никогда не забудут того, кто был с ними в трудные минуты.
Хорошо, что мысли Рыб никто не может читать, а то образ стеснительных и застенчивых людей полетел бы к чертям.
В тихом омуте черти водятся – это о Рыбах.
Рыбы не боятся чувствовать, они боятся утонуть в чувствах.
Если будет надо выбирать, то скорее всего вместо светских и красиво говорящих Рыбы выберут хозяйственных и молча делающих.
Для Рыб один человек действительно может стать целым миром.
Очень хочется сесть и просто поговорить с кем-то по-душам. Говорить всю ночь напролёт. Смотреть вместе на ночное небо, обсуждать что-то, мечтать вместе, вспоминать красивые и забавные моменты из прошлого, многозначительно молчать… Рыбам часто ужасно не хватает именно такого времяпрепровождения.
Именно женщина-Рыба всерьёз способна задаться вопросом : зачем мне этот мужчина в доме, если все свои проблемы я решаю сама?..
“Вдруг” – это второе имя Рыб! Внезапно загрустили, внезапно засмеялись, внезапно обиделись… – и снова все как обычно…
Рыбы, наверное, самый ненавязчивый знак Зодиака, но если им что-то действительно нужно – добьются обязательно․