2016 թվականի աստղագուշակն ըստ կենդանակերպի նշանների
2016 թվականը` Կարմիր (կամ Հրե) Կապիկի տարին, բոլոր նշանների համար լինելու է բավականին անսպասելի, լի անակնկալներով և բավականին բարդ։
Նոր տարում կնկատվի այսպիսի միտում․ այդ շրջանում հաջողությունը կուղեկցի միայն նրանց, ովքեր ակտիվորեն կաշխատեն և իրենց նպատակներին հասնելու համար զգալի ջանքեր կգործադրեն։
Ինքը՝ Կապիկը, ինքնուրույն բնավորություն ունի, և այդ հատկությունը նա փոխանցում է Կենդանակերպի բոլոր նշաններին։ Հարկ է հիշել նաև, որ այս տարի պետք է ոչ միայն ժրաջան աշխատել, այլ նաև ժամանակ գտնել հանգստի և զվարճանքների համար։ Հակառակ դեպքում՝ հաջողությունը կարող է երես թեքել ձեզանից։
Եկեք տեսնենք, թե 2016 թվականի համար ինչ է հուշում Աստղագուշակը Կենդանակերպի նշանների համար։
Բոլոր Խոյերը 2016 թվականին պետք է խիստ խնայող և հաշվենկատ լինեն։ Կապիկն այդքան էլ բարեհամբյուր չէ տրամադրված այս նշանի նկատմամբ և անընդհատ մղելու է անպետք ծախսեր անելու։ Ճակատագիրը տարբեր փորձություններ է առաջադրելու Խոյին, որոնց հաղթահարելուն երբեմն ուժը չի բավականացնի։ Դա կարող է հանգեցնել նրան, որ Խոյերը կսկսեն փողն աննպատակահարմար ծախսել անպետք գնումների ու զվարճանքների վրա։
2016 թվականին Խոյերի կարգախոսը պետք է լինի․ չհակաճառել։ Բոլոր այն իրադարձությունները, որոնք տեղի են ունենալու ձեր կյանքում, պետք է որպես փաստ ընդունել և փորձել դրանցից առավելագույն օգուտ քաղել։ Հարկ է ձեր առողջությունը խնայեք հատկապես գարնանը և ամռան սկզբին․ ավելի լավ է հենց այդ շրջանում ծրագրել արձակուրդը։ Ընտանիքում և սիրային հարաբերություններում իշխելու է կատարելությունն ու հանգիստը։
Ցուլ Ցուլերի համար տարին շատ ներդաշնակ է, ճակատագիրը լավ հնարավորություններ է տալիս հաղթանակների ու նոր բարձրունքներ գրավելու համար։ Ցուլերը պետք է հստակ ձևակերպեն իրենց առաջնահերթությունները՝ ինչն է կյանքում ամենակարևորը, և ինչն է կարելի երկրորդ պլան մղել։ Դա կօգնի կենտրոնանալ դրված նպատակներին հասնելու համար։ Այս նշանի շատ ներկայացուցիչների սպասում են էական փոփոխություններ թե աշխատանքում, թե անձնական կյանքում։ Հնարավոր է աշխատանքի կամ բնակավայրի փոփոխություն։ Շատ Ցուլեր իրենց մեջ ուշ կգտնեն սեփական գործ սկսելու և ինքնուրույն նախագծեր իրականացնելու համար։
Եթե մինչ այս Ցուլերը դոփում էին տեղում, ապա Կապկի տարին նրանց հնարավորություն կտա ճեղքում կատարել բոլոր բնագավառներում։ Սա մի տարի է, երբ կարելի է փոխել ամեն ինչ, անել այնպես, ինչպես ձեզ դուր է գալիս։ Այս պարագայում կարևոր է, գլխում ունենալ հստակ մշակված գործողությունների պլան և դեպի նպատակ հանպատրաստի չգնալ։ Մրածեք յուրաքանչյուր քայլը և հաջողությունը ձեզ կուղեկցի ամեն ինչում։
Երկվորյանկեր
Այն նշանի համար տարին բաժանվում է երկու մասի։ Առաջինը հագեցած կլինի անակնկալներով և ճակատագրի անսպասելի նվերներով։ Երկվորյակներն, անգամ, կտարակուսեն, թե ինչո՞ւ համար է իրենց այդքան երջանկություն բաժին ընկել և ինչո՞ւ է իրենց բախտն այդքան բերում։ Թուլանալու հարկ չկա։ Տարվա երկրորդ կեսը շուռ կգա հակառակ ուղղությամբ։ Աշխատավայրում հնարավոր են խնդիրներ ի հայտ գալ, ընտանիքում՝ վեճեր, առողջությունը կարող է տեղի տալ։
Չարժե որևէ կտրուկ քայլերի դիմել․ Երկվորյակներին խորհուրդ է տրվում այդ շրջանում ընդհատակ անցնել և սպսել սև շերտի անցնելուն։ Որքան մեծ ջանք նրանք թափեն խնդիրների լուծման համար, այդքան իրավիճակն ավելի կբարդանա։ Պետք է հասկանալ, որ սև շրջան լինում է բոլորի կյանքում, և պետք է այդ ժամակահատվածը հանգիստ անցկացնել։ Անձնական կյանքում աշխատեք խուսափել հարաբերություններ պարզելուց, որպեսզի չվիճեք վերջնական և անվերադարձ։
Խեցգետինը հաճույք կստանա հանգիստ և միօրինակ աշխատանքից, որին նա կհատկացնի իր հիմնական ժամանակը։ Պետք է հստակ վերահսկել սեփական ծախսերը և հետևել, որպեսզի դրանք չգերազանցեն եկամուտները։ Հակառակ դեպքում ստիված կլինեք խրվել պարտքերի կամ վարկերի մեջ, ինչն այնքան էլ խերհուրդ չի տրվում։ Այս տարի չարժե հեռավոր ուղևորություններ ծրագրել, հատկապես՝ դեպի էկզոտիկ երկրներ։
Աստղերն այնպես են դասավորվել, որ Խեցգետինները կարող են ավտոճանապարհային պատահարի ենթարկվել, ընկնել տհաճ պատմությունների մեջ և, անգամ, խարդախության մեջ ներքաշվել։ Հետևեք ձեր բոլոր փաստաթղթերին․ դրանք կարող եք կորցնել անուշադրության հետևանքով և ստիպված կլինեք երկար ժամանակ վերականգնել։ Եթե շինարարություն եք սկսել, ծրագրել եք տեղափոխվել կամ փոխել բնակության վայրը, ճիշտ ժամանակն է, որպեսզի հաջող ավարտին հասցնեք այդ նախաձեռնությունները։
Առյուծները տարին կսկսեն նրանից, որ կնախանշեն հեռու գնացող ծրագրեր և ամբողջությամբ կլծվեն դրանց իրականացման գործին։ Սակայն փոփոխությունների համար տարին բարեհաջող չէ։ Ավելի լավ կլիներ ավարտին հասցնել նախկին գործերը․ չէ՞ որ դրանք հնարավորություն չեն տալիս, որպեսզի ինչ-որ նոր բան ծնվի։ Առյուծներին հարկ չկա խուսափել իրենց վրա առաջնորդի դերը ստանձնելուց, քանի որ դա մեծապես կգնահատվի։
Ակտիվ և նպատակասլաց Առյուծները կպարգևատրվեն աշխատավայրում առաջխաղացմամբ կամ կգանհարվեն գործընկերների կողմից։ Ինքնադրսևորվելու և շրջապատին լավագույն հատկանիշներն ի ցույց դնելու ժամանկն է։ Սիրո բնագավառում Առյուծները պետք է հետևողականություն և ակտիվություն դրսևորեն, որպեսզի բաց չթողնեն իրենց հնարավորությունը և չկորցնեն իրենց երկրորդ կեսին։ Ամուսնանալու և ժառանգորդներ ունենալու լավագույն ժամանակահատված է։
Իրենց ողջ ջանքերը Կույսերը պետք է կենտրոնացնեն անձնական կյանքի վրա։ Այս նշանի միայնակ ներկարացուցիչները կարող են հանդիպել իրենց երկրորդ կեսին և կազմել ամուր միություն։ Անուսնացած Կույսերը պետք է հնարավորինս շատ ջանքեր ներդնեն, որպեսզի հարաբերությունները զարգացում ապրեն և ընտանիքը չքայքայվի։ Ավելի շատ ուշադրություն, հոգատարություն և սեր։
Ինչ վերաբերում է աշխատանքին, ապա Կույսերն ավելի շատ ակտիվություն պետք է ցուցաբերեն և մասնակցեն, անգամ, ամենանանշան թվացող միջոցառումներին։ Դա հնարավորություն կտա միշտ տեսադաշտում լինել․ ձեզ անպայման կնկատեն և ձեր ջանքերը կգնահատեն։ Եթե որոշել եք կարիերայով զբաղվել, ապա հարկ է ջանք և համառություն գործադրել։ Առաջխաղացում ունենալու հնարավորությունները շատ մեծ են։ Ընդ որում, մի խորշեք ռիսկի դիմելուց և ամենախիզախ գաղափարներն առաջ մղելուց։ Յուրահատկությունը կարող է ձեզ լավ վարձահատույց լինել։
Կշեռքները ձգտելու են ամեն ինչին հասնել շատ արագ, սակայն Կապիկի տարին դա նրանց թույլ չի տա։ Զինվեք համբերությամբ և տրամադրվեք նրան, որ յուրաքանչյուր նպատակի պետք է գնալ երկար և համառորեն։ Ամենակարևորը՝ որակն է, որին դուք պետք է հետևեք ողջ տարին։ Զգույշ եղեք․ ձեր ծրագրերին կխանգարեն նախանձները և մրցակիցները։ Չարժե կուրորեն հավատալ բոլոր նրանց, ովքեր օգնություն են առաջարկում։ Եթե հետևեք այս խորհուրդներին, հաջողության հասնելու հնարավորությունները էապես կմեծանան։
Սահմանափակեք ձեր ծախսերը, հակառակ դեպքում ստիպված կլինեք պարտքերի մեջ խրվել։ Ձեր ծրագրերի մասին կողմնակի մարդկանց մի պատմեք, հակառակ դեպքում ձեր գաղափարները կարող են գողանալ և դուք կմնաք կոտրած տաշտակի առջև։ Մեծ է ընկերների և հարազատների հետ վեճերի հավանականությունը։ Աշխատեք անմիջապես հաշտության գնալ, որպեսի հարաբերությունները վերջնականապես չխզվեն։
Կարմիր Կապիկը շատ է գնահատում աշխատասեր Կարիճներին և ամենայնս հովանավորելու է այս նշանին։ Նոր գործ սկսելիս ոչ միայն մանրամասն պլան կազմեք, այլև խորհրդատվություն ստացեք մասնագետներից, որպեսի անիմաստ աշխատանք չկատարեք։ Ամեն ինչ ձեզ վրա մի վերցրեք՝ աշխատանքը բաժանեք ընկերների, բարեկամների, գործընկերների միջև․ միայն համագործակցությամբ դուք կարող եք հաջողության հասնել։ Լսեք ներքին ձայնին․ որոշ դեպքերում այն կարող է ձեզ փրկել։
Գարունը խոստանում է նյութական առումով լինել բավականին եկամտաբեր։ Սակայն լավ կլինի այդ փողերը խնայեք, քանի որ տարեվերջը սպառնում է խժռել ձեր պահուստները։ Հնարավոր են մեծ, չնախատեսված ծախսեր։ Հոգ տարեք նաև այն մասին, որպեսզի ժամանակ մնա նաև հանգստի համար, հակառակ դեպքում կարող եք հյուծել ձեզ։
Աղեղնավորները ողջ տարին շատ ժամանակ կտրամադրեն անձնական հարաբերություններին։ Սա մի ժամանաշրջան է, երբ պետք է կարգավորել անձնական կյանքը և, հնարավոր է, ինչ-որ բան փոխել էապես։ Մինչև Աղեղնավորները դա չանեն, նրանք դուրս չեն գա նոր ուղի։ Դրա համար հատկապես բարենպաստ է տարվա երկրորդ կեսը։ Աշխատեք ձեր արձակուրդն անցկացնել ընտանիքի, երեխաների և սիրելի մարդու հետ։ Շատ բարենպաստ ժամանակահատված է հեռավոր ճանապարհորդությունների և ուղևորությունների համար։
Իսկ առաջին կեսը նպատակահարմար է տրամադրել աշխատանքին։ Ավելի շատ նախաձեռնողականություն, առավել ջանք, և դա ձեզ կբերի ինչպես բարոյական, այնպես էլ նյութական բավարարվածություն։ Խուսափեք բամբասանքներից և աշխատեք վեճեր չունենալ աշխատավայրում, հակառակ դեպքում ձեզ հարող են հանիրավի մեղադրել։
Այծեղջուրներին հարկավոր է դուրս գալ սեփական պատյանից և ավելի ակտիվ ու շփվող լինել։ Չարժե ողջ ժամանակը տրամադրել ընտանիքին կամ ներփակվել։ Աշխատեք լինել իրադարձությունների կիզակետում, ինչը կբարձրացնի ձեր ինքնագնահատականը և կփոխի կյանքի որակը։
Ակտիվ կյանքը հնարավորության կտա ինքնաիրացվել և իրականացնել սեփական հավակնոտ ծրագրերը։ Ոչ մի խոչընդոտ այդ պարագայում չի սպասվում։ Տարին այս նշանի համար շատ հաջողակ է բոլոր առումներով՝ սկսած ստեղծագործական ու աշխատանքային ոլորտներից, մինչև անձնական հարաբերությունները։
Ջրհոսները պետք է ընդհատակ անցնեն։ Որքան էլ նրանք ընդլայնեն իրենց շրջապատը, որքան էլ փորձեն գնալ դեպի իրենց նպատակը, միևնույն է տեղում կմնան։ Դրան փիլիսոփայորեն վերաբերվեք։ Ավելի շատ ժամանակ տրամադրեք ձեզ և ձեր ընտանիքին։ Նպաստավոր ժամանակաշրջան է ինքնակրթության և մասնագիտական կարողությունների զարգացման համար։ Շուտով դրանք ձեզ պետք կգան։
Հաջողության կարող են հասնել միայն այն Ջրհոսները, ովքեր դեպի իրենց նպատակը կգնան միայնակ և այդ մասին չեն պատմի բոլորին։ Շրաշալի ժամանակ է նրանց համար, ովքեր զբաղվում են ստեղծագործական աշխատանքով։ Շատ Ջրհոսներ այս տարի կվերանայեն կյանքի առաջնահերթությունները և կփոխեն իրենց աշխարհը։ Անդիմադրելի հույս կծագի առ այն, որ ապագայում ամեն ինչ լավ է լինելու։ Այս տարին նախապատրաստական է նրա համար, որ 2017-ին իրականանալու են բոլոր մտահղացումները։
Ձկները տարվա հենց սկզբից կզգան անհավանական վերելք և ոգևորություն։ Նրանք իրենց առջև կդնեն ամենաբարձր նպատակներ և շնորհիվ իրենց պարկեշտության և դիվանագիտության դրանց ավելի արագ կհասնեն, քան ծրագրում էին։ Սակայն հարկ է գտնել հետաքրքրությունների այն ոլորտը, որոնք կոգևորեն այս նշանի ներկայացուցիչներին։ Հակռակ դեպքում Ձկները շատ արագ կկորցնեն հետաքրքրությունը իրենց իսկ նախագծի նկատմամբ և կթողնեն այն։
Ամռան կեսին Ձկները կզգան ճանապարհորդելու անդիմադրելի ցանկություն։ Կլինեն հետաքրքիր մարդկանց հետ նոր ծանոթություններ և օգուտ՝ նոր ընկերներից։ Ձկներն իրենց կզգան ճակատագրերի կերտող, քանի որ նրանց բազմիցս կդիմեն օգնության և խորհրդատվության համար։

Гороскоп на 2016 год по знакам Зодиака
31.12.2015 Наступающий год Красной (или Огненной) Обезьяны для всех знаков будет весьма неожиданным, полным сюрпризов и достаточно сложным.
Новый 2016 год позволяет проследить такую тенденцию — повезет в этот период лишь тем, кто будет активно работать и прилагать определенные усилия для достижения своих целей.
Сама Обезьяна имеет своенравный характер, и эту особенность она будет стараться передать всем знакам Зодиака. Стоит помнить также о том, что в этом году нужно не только хорошенько трудиться, но и находить время для отдыха и развлечений. Иначе удача может отвернуться от вас.
Давайте посмотрим, что сулит Гороскоп на 2016 год всем знакам Зодиака.
Все Овны 2016 году должны взять себе за правило быть крайне бережливыми, расчетливыми и экономными. Ибо Обезьяна не очень-то расположена к этому знаку и будет постоянно провоцировать на ненужные траты. То и дело судьба будет подбрасывать искушения, перед которыми беспечный Овен не сможет устоять. Это может привести к тому, что Овны станут тратить деньги на ненужные покупки и лишние развлечения. Девиз Овнов в 2016-м году — не сопротивляться!
Все события, которые будут происходить в вашей жизни, нужно воспринимать как данность и пытаться извлекать из них максимальную выгоду. Стоит поберечь свое здоровье весной и в начале лета, лучше всего именно на этот период запланировать отпуск. В семье и любовных отношениях будет царить идиллия и покой.
Год для Тельцов очень гармоничный, судьба дает большие шансы достичь высот и побед. Тельцы должны четко расставить приоритеты — что в жизни главное, а что можно поставить на второй план. Это позволит сконцентрироваться на достижении целей. Многих представителей этого знака ждут кардинальные перемены — в карьере и личной жизни. Возможна смена работы или переезд на новое место жительства.
Многие Тельцы найдут в себе силы заняться собственным бизнесом и реализовывать персональные проекты. Если до этого Тельцы топтались на месте, то год Обезьяны позволит им осуществить прорыв в любой отрасли. Год, когда можно смело менять все, делать так, как вам нравится. Главное при этом — иметь хотя бы в голове четкий план действий, а не идти к цели спонтанно. Продумывайте каждый шаг и удача будет сопутствовать вам во всем.
Для этого знака год делится на две половины. Первая будет полня приятных сюрпризов и неожиданных подарков судьбы. Близнецы даже будут недоумевать, за что им столько счастья и почему им так везет. Не стоит расслабляться. Вторая половина года повернется другой стороной. На работе могут возникнуть проблемы, в семье — конфликты, а здоровье может пошатнуться. Не стоит предпринимать каких-либо радикальных мер —
Близнецам в этот период стоит затаиться и просто-напросто переждать черную полосу. Чем больше усилий они будут предпринимать для решения проблем, тем хуже будет становиться ситуация. Стоит понять, что черная полоса бывает в жизни у каждого, и надо этот период просто спокойно переждать. В личной жизни постарайтесь избегать выяснения отношений, чтобы не рассориться окончательно и бесповоротно.
Рак найдет удовлетворение в спокойной и монотонной работе, которой он посвятит основное время. Нужно четко контролировать все свои расходы и следить, чтобы они не превышали доходы. Иначе придется влезать в долги или кредиты, что не очень-то рекомендуется. В этот год не стоит планировать дальние поездки, особенно в экзотические страны.
Звезды выстраиваются так, что Раки могут попасть в ДТП, неприятные истории и даже нарваться на мошенников. Следите за всеми своими документами — вы можете их потерять по невнимательности, и потом придется долго их восстанавливать. Если же вы начали строительство, задумали переезд или смену места жительства, самое время для того, чтобы удачно завершить эти процессы.
Львы начнут год с того, что наметят далеко идущие планы и ринутся с головой в их осуществление. Но год для перемен неблагоприятен. Скорее, лучше всего было бы завершить старые дела, ведь именно они не дают простора для того, чтобы возникло что-то новое. Львам не стоит бояться брать на себя лидерство, ибо это будет очень оценено.
Активные и целеустремленные Львы будут вознаграждены повышением на работе либо признанием коллег. Время, когда можно проявить свой характер и продемонстрировать самые лучшие свои качества окружающим. В любви Львам стоит проявлять настойчивость и активность, чтобы не упустить свой шанс и не потерять свою вторую половинку. Отличное время для заключения браков и рождения наследников.
Все свои усилия Девы должны сосредоточить на личной жизни. Одинокие представители этого знака могут встретить свою судьбу и создать весьма крепкий союз. Семейные Девы должны прилагать как можно больше усилий для того, чтобы отношения развивались и семья не распалась. Больше внимания, заботы и любви.
Что касается работы, то Девам как можно чаще нужно проявлять свою активность и участвовать даже в незначительных мероприятиях. Это позволит быть всегда на виду — вас непременно заметят и оценят ваши старания. Если вы решили заняться карьерой, то нужно проявлять старание и усердие. Шансы подняться весьма высоки. При этом не бойтесь рисковать и выдвигать самые смелые идеи. Оригинальность может сослужить вам хорошую службу.
Весы будут стараться добиться всего быстро, но год Обезьяны не позволит этого сделать. Запаситесь терпением и настройтесь на то, что к любой цели придется идти долго и упорно. Самое главное качество, которым вы должны запастись на весь год — настойчивость. Будьте осторожны — вашим планам будут мешать завистники и конкуренты. Не стоит слепо доверять всем, кто предлагает помощь. Если следовать этим рекомендациям, шансы добиться успехов значительно повышаются.
Ограничьте свои траты, иначе придется влезать в долги. Не рассказывайте о своих планах посторонним, иначе ваши идеи могут своровать и вы останетесь у разбитого корыта. Велика вероятность конфликта с друзьями и близкими. Старайтесь сразу идти на примирение, чтобы не порвать окончательно отношений...
Красная Обезьяна очень ценит трудолюбие Скорпионом и будет всячески благоволить этому знаку. Начиная новое дело, не только составьте подробный план, но и получите консультации у специалистов, чтобы не делать пустую работу. Не взваливайте все на себя — распределите обязанности между друзьями, родственниками, коллегами, только сообща вы можете достичь успеха. Не пренебрегайте интуицией – в некоторых моментах она вас может очень выручить.
Весна обещает быть очень прибыльной в материальном плане. Но откладывайте эти деньги, ибо конец года рискует съесть все ваши запасы. Могут возникнуть крупные непредвиденные траты. Позаботьтесь также о том, чтобы у вас оставалось достаточно времени на отдых, иначе рискуете загнать себя.
Стрельцы весь год будут много времени уделять личным отношениям. Это период, когда нужно привести в порядок свою личную жизнь, и возможно, что-то кардинально в ней изменить. Пока Стрельцы этого не сделают, они не выйдут на новый виток. Особенно для этого благоприятна вторая половина года. Постарайтесь провести свой отпуск вместе с семьей, детьми или любимым человеком. Время очень благоприятно для дальних путешествий и поездок.
А вот первое полугодие стоит посвятить работе. Больше инициативы, больше старания, и это принесет вам как моральное, так и материальное удовлетворение. Остерегайтесь сплетен и старайтесь не втягиваться в конфликты на работе, иначе вас могут сделать виноватым на пустом месте.
Козерогам стоит вылезти из своей скорлупы и стать более общительными и активными. Не стоит все свое время посвящать семье или уходить в себя, любимого. Старайтесь находиться в гуще событий, это поднимет вашу самооценку и придаст колорит вашей жизни. Активный образ жизни позволит самореализоваться и осуществить свои амбициозные планы.
Кстати, год очень благоприятен для исполнения желаний. Мечтайте смело и не бойтесь строить планы. Но лучше всего свои мечты воплощать в жизнь коллективно. Козероги умеют организовать людей так, чтобы они работали на выполнение собственных планов. Никаких препятствий в этом случае не ожидается. Год очень успешный для этого знака во всех областях, начиная с творчества и карьеры и заканчивая личными отношениями.
Водолеям следует затаиться. Как бы они не расширяли круг своего знакомства, как бы не пытались идти к цели, все рано будут оставаться на месте. Отнеситесь к этому философски. Потратьте больше времени на себя лично или на семью. Прекрасный период для самообразования и повышения своего профессионального уровня. Скоро вам это потребуется. Успехов могут достичь только те Водолеи, которые будут идти к своей цели в одиночку и не станут рассказывать об этом на всех углах.
Отличное время для тех, кто занимается творчеством. Многие Водолеи в этот год переоценят свои жизненные приоритеты и изменят свой мир. Появится неудержимая надежда на то, что в будущем все будет прекрасно. Этот год — подготовительный для того, чтобы в 2017-м осуществить все свои задумки.
Рыбы буквально с начала года почувствуют необыкновенный подъем и окрыленность. Они поставят перед собой самые высокие цели и благодаря своей тактичности и дипломатичности достигнут их быстрее, чем планировали. Но важно найти ту сферу интересов, которая будет вдохновлять представителей этого знака. Иначе Рыбы быстро потеряют интерес к своему проекту и забросят его.
В середине лета Рыбы почувствуют неудержимую тягу к путешествиям. Будут новые знакомства с интересными людьми и польза от новых друзей. Рыбы почувствуют себя вершителями судеб, так как к ним часто будут обращаться за помощью и советом.