Ամուսնանալու 9 պատճառ
Ներկայումս ամուսնությունը շատերի կողմից դիտվում է որպես հնացած ինստիտուտ, այդուհանդերձ, հասարակությունը բարեհամբյուր վերաբերմունք ունի նրանց նկատմամբ, ովքեր որոշել են օրինականացնել իրենց հարաբերությունները։
Եթե դուք երկար ժամանակ եք ապրում մեկ մարդու հետ, ապա անձնագրում դրված կնիքը կարող է ձեզ ավելորդություն թվալ, այնուամենայնիվ, դա ավելի քան այդպես չէ։
Դուք մինչև հիմա կասկածո՞ւմ եք։ Ուրեմն ծանոթացեք օրինական ամուսնանալու 9 պատճառի հետ, որոնք որևէ կապ չունեն կրոնի կամ ավանդույթների հետ։
1. Դուք լուրջ պարտականություններ եք ստանձնում
Երբ դուք պաշտոնապես ձևակերպում եք ձեր հարաբերությունները, ձեր կյանքում իրապես սկսվում է նոր փուլ։ Նույնիսկ նրանք, ովքեր մեծացել են ոչ լիարժեք ընտանիքներում, շահում են հարսանիք անելով, քանի որ զգում են իրենց հարաբերությունների լրջությունը։
2. Ամուսնությունը կարող է լինել այն, ինչը ձեզ պետք էր
Շատ մարդիկ, ովքեր մերժում են ամուսնությունը և չեն ցանկանում գրանցել իրենց հարաբերությունները, մոռանում են, որ հենց իրենք են ընտանիք կազմում` ըստ իրենց հայեցողության։ Դուք իրավական երաշխիքներ եք ստանում, սակայն զգացմունքային մասը ձևավորվում է ձեր և ձեր զուգընկերոջ միջև հաստատված փոխզիջման հիման վրա։ Կարևորը՝ որ ամունությունը ձեռնտու լինի երկու ամուսիններին էլ, այլ ոչ թե շրջապատող մարդկանց․ մի կողմ թողեք ավանդույթները։
3. Դուք կսկսեք ավելի շատ աշխատել հարաբերությունների վրա
Շատ առումներով ամուսնությունն անվտանգություն է ապահովում երկու կողմերի համար էլ։ Այն երաշխավորում է, որ նախքան կբաժանվելը դուք ավելի շատ ջանք կգործադրեք հարաբերությունների պահպանման համար։ Ամուսնալուծությունը հեշտ գործ չէ, այնպես որ՝ անձնագրում եղած կնիքը մեծ արժեք է երկու զուգընկերների հարաբերություններում։
4. Ամուսնությունն ապահովում է ֆինանսական անվտանգություն
Ֆինանսական արտոնությունները լավ առիթ են ամուսնությունը գրանցելու համար, իհարկե, եթե դուք սիրահարված եք։ Եթե անգամ դուք եիրտասարդի հետ երջանիկ եք քաղաքացիական ամուսնությամբ, հարաբերությունների գրանցումը ձեզ երկուսիդ էլ վաղվա օրվա նկատմամբ վստահություն կբերի։ Երիտասարդ, ինչպես նաև բազմազավակ ընտանիքների համար արտոնություններ կան։ Իսկ ամուսնալուծության դեպքում կարելի է ալիմենտներ ակնկալել։
5. Դուք ոչինչ չեք կորցնում
Եթե գտնում եք, որ ամուսնությամբ դուք կորցնում եք ձեր ազատությունը, ապա վերընթերցեք այն կետը, որ ամուսնական հարաբերությունները կլինեն այնպիսին, ինչպիսին ցանկանում են կողմերը։ Եթե ձեր զուգընկերը պահանջում է տալ ավելին, քան կարող եք, ամուսնության գրանցումը ոչ կլավացնի, ոչ էլ կվատացնի իրավիճակը։ Փոխանակ նեղսրտեք, որ պարզապես հեռանալու հնարավորությունից զրկված եք, դրա մասին մտածեք որպես տրված լրացուցիչ ժամանակի, որպեսզի լավ մտածեք հապճեպ կայացրած որոշման վրա։
6. Դուք լավ օրինակ եք ծառայում երեխաների համար
Եթե երեխաներ ունեք կամ ծրագրում եք ունենալ, ապա հարաբերությունները գրանցելով, դուք նրանց ընտանեկան արժեքների ու պատասխանատվության լավագույն օրինակ կծառայեք։
7. Ամուսնությունը երկարացնում է կյանքը
Գիտե՞ք արդյոք, որ ամուսնացած մարդիկ ավելի երկար են ապրում։ Բացի վաղվա օրվա նկատմամբ վստահությունից, որը մարդուն տալիս է ընտանիքը, կան այդ երևույթի բացառապես բժշկական պատճառները։ Ամուսինները հաճախ են միմյանց ստիպում բժշկի դիմել հիվանդության առաջին իսկ ախտանիշների ի հայտ գալուց, ինչը էապես լավացնում է առողջությունը։
8. Ողջ ընտանիքով հավաքվելու առիթ
Եթե ձեզ դեռևս պատճառները բավարար չեն, որպեսզի ամուսնանաք, ահա՝ ևս մեկը։ Հարսանիքը կարող է հրաշալի առիթ դառնալ, որպեսզի մեկտեղ հավաքվեն ձեր ամենասիրելի մարդիկ՝ տոնելու ձեր ու ձեր սիրելիի միությունը։
9. Հպարտություն՝ նվաճման համար
Ամուսնությունը հարաբերությունների կարևորագույն փուլ է, որը բերում է զգացմունքային կայունության զգացողություն։ Սովորաբար այն ուղեկցվում է հպարտության զգացումով նրանից, որ դուք ինչ-որ կարևոր բան եք արել։ Դրանից հետո փոխվում է նաև շրջապատի վերաբերմունը ձեր և ձեր ամուսնու նկատմամբ։

9 причин вступить в брак
Сейчас брак расценивается многими как устаревший институт, однако общество благосклонно относится к тем, кто решил законно оформить отношения.
Если вы долго живете с человеком, штамп в паспорте может показаться вам совершенно бесполезной вещью, однако это далеко не так.
Вы все еще сомневаетесь? Тогда узнайте 9 причин вступить в официальный брак, которые не имеют ничего общего с религией или традициями.
1. ВЫ ПРИНИМАЕТЕ СЕРЬЕЗНЫЕ ОБЯЗАТЕЛЬСТВА
Когда вы оформляете официальные отношения, в вашей жизни начинается по-настоящему новый этап. Даже те, кто вырос в семьях, где брак закончился неудачно, выиграют от свадьбы, почувствовав серьезность отношений.
2. БРАК МОЖЕТ БЫТЬ ТЕМ, ЧТО ВАМ НУЖНО
Большинство людей, игнорирующих брак и не желающих регистрировать отношения, забывают, что именно они создают семью по своему усмотрению. Вы получаете законные гарантии, но эмоциональная часть брака складывается из компромисса между вами и вашим партнером. Главное, чтобы брак устраивал самих супругов, а не окружающих людей, и забудьте обо всех традициях.
3. ВЫ БУДЕТЕ БОЛЬШЕ РАБОТАТЬ НАД ОТНОШЕНИЯМИ
Во многих отношениях брак обеспечивает безопасность обоим партнерам. Он гарантирует, что вы приложите больше усилий для сохранения отношений, прежде чем расстаться. Развод непростое дело, поэтому штамп в паспорте гарантирует большую ценность отношений для обоих партнеров.
4. БРАК ОБЕСПЕЧИВАЕТ ФИНАНСОВУЮ БЕЗОПАСНОСТЬ
Налоговые льготы — отличный повод вступить в брак, конечно, если вы влюблены. Даже если вы с партнером счастливы в гражданском браке, регистрация отношений принесет вам обоим больше уверенности в завтрашнем дне. Существуют льготы для молодых семей, для многодетных. А в случае развода можно претендовать на алименты.
5. ВЫ НИЧЕГО НЕ ТЕРЯЕТЕ
Если вы считаете, что из-за брака вам придется пожертвовать свободой, то перечитайте пункт о том, что брак будет таким, каким хотят его видеть супруги. Если ваш партнер требует от вас больше, чем вы хотите дать, регистрация брака не улучшит и не ухудшит ситуацию. Вместо того, чтобы горевать о потерянной возможности просто уйти, думайте об этом как о дополнительном времени, чтобы изменить поспешное решение.
6. ВЫ ПОДАЕТЕ ХОРОШИЙ ПРИМЕР ДЕТЯМ
Если у вас есть дети или вы планируете их завести, зарегистрировав отношения, вы подадите им отличный пример семейных ценностей и ответственности.
7. БРАК ПРОДЛЕВАЕТ ЖИЗНЬ
Знаете ли вы, что женатые люди живут дольше? Кроме уверенности в завтрашнем дне, которую дает семья человеку, существуют и сугубо медицинские причины этого явления. Супруги чаще заставляют друг друга обратиться к врачу при первых признаках заболевания, что существенно улучшает здоровье.
8. ПОВОД СОБРАТЬСЯ ВСЕЙ СЕМЬЕЙ
Если вам все еще не хватает причин, чтобы вступить в брак, вот вам еще одна. Свадьба может стать чудесным моментом, когда все самые важные для вас люди соберутся в одном месте, чтобы отпраздновать ваше воссоединение с любимым человеком.
9. ГОРДОСТЬ ЗА ДОСТИЖЕНИЯ
Брак — это важный этап отношений, который приносит чувство эмоциональной стабильности. Обычно он сопровождается чувством гордости от того, что вы сделали что-то важное. После этого шага изменяется и отношение окружающих к вам и вашему супругу.