Թես Հոլիդեյը բոյկոտում է նախագիծը, որը տարածում է գիրուկ կանանց «նիհարած» լուսանկարներ
Plus size-ի ամենահայտնի մոդելներից մեկը` Թես Հոլիդեյը, դիմել է սոցցանցերի օգտատերերին` խնդրելով բոյկոտել համացանցային Project Harpoon նախագիծը, որը ոչ նրբանկատ է վերաբերվում գիրուկ կանանց լուսանկարների հետ։
Մոդելը վրդովվել է նրանից, որ իր լուսանկարները մշակվել են ֆոտոշոփով. Project Harpoon-ի կադրերում Հոկիդեյն ունի ավելի նրբագեղ և ձիգ տեսք։ Բացի այդ Թեսին վրդովեցրել է այն հանգամանքը, որ Project Harpoon հեղինակներն իր լուսանկարներն օգտագործել են առանց թույլտվության։
«Անտանելի է, երբ Project Harpoon-ն իմ լուսանկարներն օգտագործում է իր առաջմղման համար։ Ես խնդրում եմ իմ բաժանորդներին բոյկոտել սոցցանցերում նրանց հասցեները»։
Միաժամանակ նախագծի ֆեյսբուքյան էջում զետեղված են համանման կոլաժներ Մելիսա ՄակՄարտիի, Էշլին Գրեմի, ինչպես նաև pluz size-ով սովորական աղջիկների լուսանկարներով։ Դրանք նախագծի հեղինակները սովորաբար ուղեկցում են մակագրություններով և մարմնեղ կանանց խորհուրդ տալիս անհապաղ զբաղվել իրենց կազմվածքով։
Հավելենք, որ Project Harpoon-ի նկատմամբ հանրության կարծիքը բաժանվել է․ ոմանք սատարում են անանուն բլոգերներին և առողջ մարմնի համար նրանց պայքարը, իսկ որոշներն էլ կարծում են, որ նախագծի բուն էությունը վիրավորական է գիրուկ կանանց համար։

24.08.2015 Одная из самых крупных моделей plus size Тесс Холлидей обратилась к подписчикам в социальных сетях с просьбой бойкотировать интернет-проект Project Harpoon, некорректно обрабатывающий снимки женщин с формами.
Модель была в ярости от того, что ее снимки были обработаны фотошопом - на кадрах Project Harpoon Холлидей выглядит стройной и подтянутой. Кроме того, возмущение Тесс вызвал тот факт, что авторы Project Harpoon использовали ее снимки без разрешения.
Это отвратительно, что Project Harpoon использует мои фото для своего продвижения. Я прошу моих подписчиков бойкотировать их аккаунты в социальных сетях!- заявила Тесс.
Между тем, на странице проекта в Facebook выложены подобные коллажи с Мелиссой МакКарти, Эшли Грэм, а также с обычными девушками pluz size. Подобные посты авторы проекта обычно сопровождают едкими комментариями и рекомендуют крупным женщинам срочно заняться своей фигурой.
Добавим, что мнение общественности относительно Project Harpoon разделилось - кто-то поддерживает анонимных блогеров и их борьбу за здоровые тела, а кто-то считает, что сама суть проекта черезвычайно оскорбительна для женщин с формами.