Նաոմի Քեմպբելը դատապարտվել է ազատազրկման
Բրիտանաուհի սուպերմոդել Նաոմի Քեմպբելը դատապարտվել է վեց ամիս ազատազրկման, ճիշտ է, պայմանական՝ լուսանկարչի վրա հարձակվելու համար։
45-ամյա գեղեցկուհու դատավճիռը կայացրել է Սիցիլիայի դատարանը։
Ինչպես հաղորդել է Քեմպբելի դատապաշտպանը, իրենք պատրաստվում են բողոքարկել կայացված դատավճիռը։
Հիշեցնենք, որ խոսքը գնում է 2009 թվականին տեղի ունեցած միջադեպի մասին։ Գաետանո դի Ջովանի անունով լուսանկարիչը նկարել է Նաոմիին և նրա այն ժամանակվա սիրեկան Վլադիսլավ Դորանինին։
Բռնկվող Քեմպբելը պապարացիին հարվածել է ուսի պայուսակով և ի լրումն՝ եղունգներով հարձակվել նրա դեմքի վրա։ Դի Ջովանին աչքի վնասվածք է ստացել։ Նրան անհրաժեշտ է եղել բժշկական օգնություն։
Թեև Քեմպբելի և լուսանկարչի իրավաբանները համաձայնության են եկել, և նա հետ է վերցրել մեղադրանքը, այդուհանդերձ, դատախազը գործը հասցրել է մինչև դատարան։
Իր բռնկուն խառնվածքի պատճառով Նաոմին նախկինում էլ խնդիրներ է ունեցել օրենքի հետ։ Սակայն մինչ այժմ սուպերմոդելին հաջողվել է սահմանափակվել հասարակական աշխատանքներ կատարելով։

Наоми Кэмпбелл приговорили к 6 месяцам тюрьмы
Британская супермодель Наоми Кэмпбелл получила 6 месяцев тюремного заключения, правда, условно за нападение на фотографа.
Приговор 45-летней красавице вынес суд Сицилии.
Как сообщил адвокат Кэмпбелл, они подают апелляцию.
Напомним, речь идет об инциденте, который произошел в 2009 году. Фотограф по имени Гаэтано ди Джованни снимал Наоми и ее тогдашнего любовника Владислава Доронина.
Вспыльчивая Кэмпбелл треснула папарацци котомкой, а потом якобы еще и вцепилась ему в лицо ногтями. Ди Джованни получил травму глаза. Ему понадобилась медицинская помощь.
Хотя юристы Кэмпбелл и пострадавший достигли договоренности, и он отозвал обвинения, прокурор все равно довел дело до суда.
Из-за своего бурного темперамента у Наоми и раньше были проблемы с законом. Однако до сих пор супермодели удавалось отделываться общественными работами.