Ֆրանսիայի նախագահի և Վալերի Թրիերվեյլերի սիրավեպի մասին ֆիլմ կնկարահանվի
Ազդեցիկ քաղաքական գործիչների անձնական կյանքը հանրությանը ոչ պակաս են հետաքրքրում, քան նրանց հասարակական գործունեությունը:
Այսօր էլ Եվրոպայում դեռևս շարունակվում են բուռն քննարկվել Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի բավականին վառ սիրային արկածները: Անցյալ տարի քաղաքական գործիչը բաժանվեց իր վաղեմի սիրելիից`լրագրող Վալերի Թրիերվեյլերից, իսկ հիմա այդ մասին ֆիլմ է նկարահանվելու:
Օլանդի հետ հարաբերությունների ընդհատումից հետո Թրիերվեյլերը նախագահի հետ համատեղ կյանքի մասին անցյալ տարի հրատարակեց գիրք` «Շնորհակալություն այդ պահի համար» վերնագրով: Գրիքը մեծ պահանջակ ունեցավ. առաջին հրատարակությունն ամբողջությամբ վաճառվեց առաջին իսկ օրը: Վալերին դարձավ միլիոնատեր` վաստակելով մեկ միլոն եվրոյից ավելի:
«Այս գիրքը, որտեղ կինը բացահայտում է ինտիմ վերքեր և ստորացումներ, ավելի բարդ է, քան անվերահսկելի, ինչպես ընդունված է ասել»,-այսպիսին է Paris Match հրատարակության գնահատականը:
Այժմ արդեն ֆրանսիացի ռեժիսոր և Թրիերվեյլերի մտերիմ ընկերուհի Սաիդա Ջավադը մտադիր է էկրանավորել գիրքը և արդեն ձեռք է բերել համապատասխան իրավունքները: «Հուշերի մեջ Վալերան մի կնոջ մարմնավորում է, ով պայքարում է, որպեսզի բարձրաձայնի ճշմարտությունը»,-հայտարարել է Ջավադը, նշելով, որ ֆիլմում կբացահայտվեն Օլանդի և Թրիերվեյլերի փոխհարաբերությունների նոր փաստեր:

О романе Валери Триервейлер с президентом Франции снимут фильм
Личная жизнь влиятельных политиков вызывает у публики не меньший интерес, чем их общественная деятельность.
И сегодня в Европе все еще обсуждаются довольно яркие любовные приключения президента Франции Франсуа Олланда (François Hollande). В прошлом году политик расстался со своей давней возлюбленной, журналисткой Валери Триервейлер (Valérie Trierweiler), а теперь об этом будет снят фильм.
После разрыва с Олландом в прошлом году Триервейлер выпустила книгу мемуаров о совместной жизни с президентом под названием «Спасибо за этот момент». Книга стала бестселлером – первый тираж был раскуплен в первый же день. Валери стала миллионершей, заработав более миллиона евро.
«Это книга интимных ран и унижений, которые открывает женщина, более сложная, чем просто бесконтрольная, как принято считать», — описывало издание Paris Match бестселлер.
Теперь же французский режиссер и близкая подруга Триервейлер Саида Джавад (Saida Jawad) намерена заняться экранизацией книги и уже приобрела соответствующие права. «В мемуарах Валери является воплощением женщины, которая борется за то, чтобы прокричать правду», — заявила Джавад, отметив, что в фильме откроются новые факты о взаимоотношениях Олланда и Триервейлер.