Լինդսեյ Լոհանին խելագար է հետապնդում
Չէր հասցրել ամերիկյան դերասանուհի Լինդսեյ Լոհանը տեղափոխվել Լոնդոն և առաջին անգամ հանդես գալ այդտեղի բեմում, երբ ի հայտ եկավ աստղի ագրեսիվ երկրպագու, որն իրական հետապնդող է դարձել:
Տղամարդուն, որը գրություններով հեղեղում էր Լինդսեյին և հարձակվել էր անվտանգության աշխատակցի վրա, ներկայումս հետազոտում են հոգեբույժները:
Լինդսեյի «նվիրյալը» 37-ամյա Դենիել Վանդերվալբեկն է, ով նախընտրում է իրեն անվանել «Միայնակ սրտի արքա» և DJ Դեն Քորտես: Յոթ շաբաթ շարունակ նա հետապնդուն էր Լոհանին, մոտենում էր նրան անձամբ և սոցցանցերում «ռմբահարում» հազարավոր հաղորդագրություններով:
Սեպտեմբերի սկզբին «Փլեյհաուս» թատրորն, որտեղ խաղում է Լինդսեյը, եկան ոստիկանությունից, որովհետև Վանդերվալբեկը «տաքացել» էր ու վնասել մոտ 100 ֆունտ սթերլինգ արժողությամբ մետաղյա աղբամանը: Երեք օր անց նա հարձակվեց անվտանգության աշխատակցի վրա:
Տղամարդուն մեղադրանք է ներկայացվել հարձակման, սպառնալիքների և վնասներ պատճառելու համար:
Վանդերվալբեկի գործով լսումները կսկսվեն նոյեմբերին, իսկ դատը կկայանա հունվարին: Առայժմ նրան գրավի դիմաց բաց են թողել, որպեսզի անմիջապես ուղարկեն հոգեկան հետազոտության: Ինչպես ակնարկել է Լոհանին հետապնդողի փաստաբանը` նա չի կարող պատասխան տալ իր արարքների համար, որովհետև գլխի հետ կապված որոշկի խնդիրներ ունի:

На Линдсей Лохан охотится сумасшедший
Не успела американская актриса Линдсей Лохан перебраться в Лондон и дебютировать на тамошний театральной сцене, как у звезды завелся агрессивный поклонник, превратившийся в настоящего преследователя.
Мужчину, который забрасывал Лохан сообщениями и напал на охранника, сейчас обследуют психиатры.
"Сталкер" Линдси - это 37-летний Дэниэл Вандервалбек, который предпочитает называть себя "Король Одинокое сердце" и DJ Дэн Кортес. В течение семи недель он охотился за Лохан, подходил к ней лично и закидывал тысячами сообщений в социальных сетях.
В начале сентября в театр "Плейхаус", где играет Линдсей, приехала полиция, потому что Вандервалбек разбушевался и повредил металлическую урну стоимостью, между прочим, в 100 фунтов стерлингов. Три дня спустя он напал на охранника театра.
Мужчине предъявлены обвинения в нападении, угрозах и причинении убытков.
Предварительное слушание по делу Вандервалбека состоится в ноябре, а сам суд - в январе. Пока же его выпустили под залог, чтобы сразу отправить на психиатрическое обследование. Как намекает адвокат преследователя Лохан, он не может отвечать за свои поступки, потому что имеет определенные проблемы с головой.