Անջելինա Ջոլին և Բրեդ Փիթն ամուսնացան
Անջելինա Ջոլին և Բրեդ Փիթն արդեն ունեն քաղաքացիական ամուսնության 9 տարվա փորձ և 6 երեխա: Եվ ահա, պաշտոնապես նշանադրությունից երկու տարի անց եկավ նաև երկար սպասված պահը` 38-ամյա Անջելինան և 50-ամյա Բրեդն ամուսիններ են, հաղորդում է Associated Press-ը:
Հարսանիքը կայացել է շաբաթ օրը` օգոստոսի 23-ին, ֆրանսիական Միրավալում գտնվող առանձնատանը, որը Ջոլին և Փիթը ձեռք էին բերել 2008 թվականին:
Հանդիսությանը մասնակցել են նաև աստղային զույգի երեխաները: Ջոլին իր մեծ որդիների` Մեդոքսի և Փաքսի ուղեկցությամբ մոտեցել է խորանին: Դուստրերը` Զահարան և Վիվյենը, նետել են ծաղկաթերթիկները, իսկ Շայլոն և Նոքսը տանում էին ամուսնական մատանիները:
Հետաքրքիր է, որ ամուսնությունից մի քանի շաբաթ առաջ Անջելինա Ջոլին ամեն կերպ փորձում էր շեղել լրագրողների ուշադրությունը և անգամ հայտարարեց, որ հասանիք չի կայանալու: Եվ միայն հարսանիքից օրեր անց մամուլին պաշտոնապես հայտարարվեց այդ մասին:
Հիշեցնենք, որ սա Ջոլիի երրորդ պաշտոնական ամուսնությունն է: Դերասանուհին ամուսնացած է եղել Ջոնի Լի Միլերի և Բիլի Բոբ Թորնթոնի հետ: Սա Փիթի երկրորդ ամուսնությունն է: Առաջին անգամ նա կնության էր առել Ջենեֆեր Էնիսթոնին, սակայն հնգամյա համատեղ կյանքից հետո` 2005-ին զույգը բաժանվեց: Ասում են, որ հենց Ջոլին է եղել նրանց բաժամնան պատճառը:

Анджелина Джоли и Брэд Питт поженились!
За плечами Анджелины Джоли и Брэда Питта 9 лет гражданского брака и 6 детей. И вот, спустя 2 года после официального обручения, наступил долгожданный момент – 38-летняя Анджелина и 50-летний Брэд – муж и жена, подтверждают многочисленные источники, ссылаясь на Associated Press.
Свадьба состоялась в субботу, 23 августа, во французском поместье пары в шато Мираваль, которое Джоли и Питт приобрели в 2008 году.
В церемонии участвовали дети пары. Джоли в сопровождении своих старших сыновей — Мэддокса и Пакса – подошла к алтарю. Дочери Захара и Вивьен бросали цветочные лепестки, а Шайло и Нокс несли обручальные кольца.
Интересно, что за несколько недель до свадьбы Анджелина Джоли пыталась всячески усыпить внимание журналистов и даже сделала заявление, что свадьба не состоится, чтобы скрыть важное для нее событие. И только спустя несколько дней после свадьбы о ней все-таки сообщили офицальные представители пары.
Напомним, что для Джоли – это третий официальный брак. Актриса была замужем за Джонни Ли Миллером и Билли Бобом Торнтоном. Для Питта это второй брак. Первый раз он был женат на Дженнифер Энистон, но в в 2005 году пара рассталась спустя 5 лет брака. Говорят, что именно Джоли стала причиной их развода.